کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > اعتراض پناهجویان افغانستان در آتن

اعتراض پناهجویان افغانستان در آتن

نقض حقوق بشر و هجوم شبانه طالبان در مناطق نیمه امن ومناطق تحت کنترول طالبان به خانه های مردم و دستگیری جوانان توسط طالبان برای پیوستن با این گروه ، هجوم مسلحانه کوچی ها به هزاره جات وقتل عام مردم هزاره وبه آتش کشاندن خانه های مردم، کوچ اجباری مردم و بی تفاوتی دولت و جامعه ی جهانی بخشی از دلایل آنان برای خروج از افغانستان و جستجو برای پناهگاه می باشد.

سه شنبه 30 نوامبر 2010, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: روز گذشته جمعی از پناهجویان افغانستان در یونان، با برپایی گردهمایی در شهر آتن خواستار اعطای پناهندگی سیاسی از جانب دولت یونان شدند. آنان می گویند به دلایل مختلفی از جمله دهشت افکنی طالبان، حمله کوچی طالبان به مناطق هزاره جات و تهدیدهای گروه های مافیایی مجبور به ترک افغانستان شده اند.

این پناهجویان در حالی دست به راهپیمایی زده اند که بتازگی دفتر سازمان ملل در امور پناهجویان و پناهندگان، اعلام کرده است که افغانستان در صدر کشورهایی ست که بیشترین تعداد پناهجو و پناهنده را دارد.

همین اکنون میلیون ها تن از شهروندان افغانستان در کشورهای مختلف از جمله ایران و پاکستان بسر برده و هزاران تن دیگر در مسیر راه ها برای رسیدن به کشورهای امن مانند کشورهای اروپایی و استرالیا می باشند. صدها پناهجوی افغانستان نیز در زندان های کشورهای مختلف بندی هستند که در هنگام عبور و مرور غیر قانونی بازداشت شده اند.

پناهجویان افغانستان در یونان با انتشار بیانیه ای گفته اند که نقض حقوق بشر و هجوم شبانه طالبان در مناطق نیمه امن ومناطق تحت کنترول طالبان به خانه های مردم و دستگیری جوانان توسط طالبان برای پیوستن با این گروه ، هجوم مسلحانه کوچی ها به هزاره جات وقتل عام مردم هزاره وبه آتش کشاندن خانه های مردم، کوچ اجباری مردم و بی تفاوتی دولت و جامعه ی جهانی بخشی از دلایل آنان برای خروج از افغانستان و جستجو برای پناهگاه می باشد. آنان می گویند گروه های مافیایی مردم را وادار به کشت خشخاش، قاچاق مواد مخدر کرده و در فضای بسته و سنتی مجبورند دختران خود را بجای فرستادن به مکتب به ازدواج مجبور کنند.

پناهندگان افغانستان می گویند عملیات انتحاری طالبان و ماین های کنار جاده ای آنان، آرامش را بطور کلی از آنان سلب کرده و در چند سال اخیر هزاران تن توسط طالبان به قتل رسیده اند.

این پناهجویان ضمن نگرانی از آینده خود و فرزندانشان می گویند که دولت یونان به وضعیت آنان توجهی نکرده و از هیچگونه حقوقی برخوردار نیستند. دولت آنان به آنان کارتی موقت می دهد که هر شش ماه آن را تمدید می کنند و برخی از آنان بیش از 11 سال است که مدام این کارت را تمدید می کنند. بسیاری از کودکان افغانستانی در یونان بدنیا آمده، با زبان و فرهنگ یونان آشنا شده اند اما هیچ امیدی به آینده ندارند.

پناهجویان افغانستان در یونان می گویند که آنان به اعتراض خود ادامه خواهند داد و حتا به نشانه اعتراض لب های خود را نیز خواهند دوخت.

هزاران تن از شهروندان افغانستان در حالی از افغانستان برای پناهندگی خارج شده اند که افغانستان در چند دهه ی اخیر یکی از نا امن ترین مناطق جهان برای شهروندانش می باشد. کشتار، نسل کشی، کوچ اجباری، تبعیض و جنایات جنگی همراه با فقر و بیکاری بیش از صد سال است که در افغانستان است و این جنایات در رژيم حامد کرزی ادامه یافته است.


IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > اعتراض پناهجویان افغانستان در آتن

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.