کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > جنایتکار رسول سیاف گریخت

جنایتکار رسول سیاف گریخت

عبدالرب رسول سیاف يکی از جنايتکاران معروف افغانستان است که بنا به گزارش های مختلف سازمان های حقوق بشر از جمله ديده بان حقوق بشر، در جنگ های داخلی و کشتار شهروندان افغانستان مستقيم دست داشته است.

جمعه 20 نوامبر 2009

کابل پرس: خبرگزاری های مختلف گزارش داده اند که امروز در اثر حمله به کاروان حامل جنایتکار معروف افغانستان عبدالرب رسول سیاف و انفجار يک بمب، پنج تن از محافظان وی کشته شدند اما او توانست از محل حادثه بگریزد.

در ماه مارچ سال 2007 نيز نیروهای آمريکایی به محل سکونت عبدالرب رسول سیاف هجوم برده بودند و ضمن خلع سلاح محافظان وی، محل سکونت وی را بازرسی کردند. سیاف تا مدتی در پارلمان افغانستان حضور نيافت و زمانی که به پارلمان برگشت نيز مدت ها سکوت اختيار کرده بود.

يک سال قبل از آن نيز در ماه مارچ سال 2006، کاروان حامل صبغت الله مجددی يکی از بنيادگراترين چهره های دولت افغانستان مورد حمله قرار گرفت که در اثر آن مجددی به شدت زخمی شد.

عبدالرب رسول سیاف يکی از جنايتکاران معروف افغانستان است که بنا به گزارش های مختلف سازمان های حقوق بشر از جمله ديده بان حقوق بشر، در جنگ های داخلی و کشتار شهروندان افغانستان مستقيم دست داشته است.

در پارلمان افغانستان سیاف نقش رهبری فراکسیون غير رسمی حاميان حامد کرزی را بر عهده دارد.

محل حمله به کاروان سیاف در منطقه ی خواجه مسافر پغمان/ عکس ها از گتی ايميجIP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > جنایتکار رسول سیاف گریخت

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • بچ گیا سالا.

  چه لکه مسعود دا بل خاین هم مردار شوی وای نو خوند به یی کړی وای۰

  • اول همینکه آغاز کلام را به اردو زبان باداران پنجابی ات کردی اصلیت خودرا نشان دادی که یک پشتون دروازه بان پشت خانه پنجابی ها استی.

   دوم مسعود پاکزاد را با یک خیمه زادهء تمدن گریز مقایسه نکن!

  • اقای سکوت- بنظر شما مسعود و سیاف چه فرقی دارند که این یکی خیمه زاده تمدن گریز و ان یکی پاکزاد..

  • حقبین عزیز،

   مثل قدیم است که میگویند:در جنگ حلوا بخش نمیشود. همه کشتند و بستند و دریدند من دفاع از شخص خاصی نمیکنم ولی صادقانه بگویم تا بحال کسی از زبان مسعود نشنیده است که حکم قتل عام صادر کرده باشد ولی این سیاف مادر خطا کسی است که در رادیو با عربدهء یک جانی بالفطره حکم قتل عام صادر میکرد و میگفت: "این مردم(یعنی مردم کابل) هنوز چی را دیده اند. این چند صد راکت چیست که روزانه سر شان فیر میشود و نالهء شان در آسمان بلند شده است. برادران! در کوچه کوچه این شهر زنا شده و شراب خورده شده است و آدم وقتی که مسجد آباد میکند بتکده را ویران میکند، هنوز در این کابل چیزی نشده است" از این لحاظ هیچ یک از آنانی که به نحوی در جنگهای افغانستان دخیل بوده اند در مقایسه با سیاف مادرخطا جانی و قسی القلب نبوده است. من خود این حرفهای اورا از شنیده بودم. ایکاش دست اندرکاران رادیو در آرشیف آنرا داشته باشند تا روزی برای محاکمهء این جنایکار مادر استفاده شده بتواند. جالب است که اگر بدانید همین انسان پست برای مهمان های خارجی و داخلی خود در خانهء خود شراب تهیه میکند ولی خودش در مجلس حضور نمیداشته باشد.
   سیاف کسی است که همهء اعمالش درمغایرت با گفتارش قرار دارد از این لحاظ نزد من پست ترین انسان روی زمین است که حتی میشرمم که سگ را با او مقایسه کنم! زمانی در پوهنتون طب کابل میامد و درس های عقیدتی میداد باورد کنید به اندازهء این انسان منطق احمقانه داشت و دارد که عاقلان را برآن خنده میگیرد.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.