صفحه نخست > دیدگاه > استاد سیاف آرام بخوابید

استاد سیاف آرام بخوابید

همراه با نقاشی دجیتال/ مگر نمی بینید که کرزی با کلاشینکوف امنیت خانه را گرفته، محقق آفتابه و لگن برایت آورده و خلیلی دستمال و خلال دندان در دست دارد؟
جعفر رضایی
شنبه 19 دسامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

استاد سیاف آرام بخوابید، که ماده گان عصر شما شهامت شانرا به دالر و وجدان شانرا به گل روی رهبر، فروخته اند.
استاد سیاف آرام بخوابید که هیچ مردی نمانده است تا خواب آرام شما را آشفته سازد، حتا اگر دل شیر را هم در کمرشان ببندی، پیش تو، قدمهایشان سست می شود و قلمهایشان می لرزد.

استاد سیاف آرام بخوابید، که شما در گوسفندترین خطه زمین خون آشامی می کنید. آنجا گرگهای مثل تو، جامه های شبانی بر تن دارند و دهان های خون آلودشان را در پشت ریش های دراز پنهان می کنند.

استاد سیاف آرام بخوابید که در شهر شما هزینه ای استخدام قلمزنان بی خاصیت بسیار ارزانتر از نرخ ملاقات زنان روسپی است.

استاد سیاف آرام بخوابید که روشنفکران سرزمین شما بزدل ترین مردان تاریخ اند. روشنفکران سرزمین تو عمریست که در تحلیل "الا گل دانه دانه" گیر مانده اند و تا هنوز از حیرت رازآمیز نسوار تف نمودن "کاکه عبدل بی دندان" به هوش نیامده اند.

استاد سیاف آرام بخوابید که "زوارهای" قلمبدست در قم و مشهد آنقدر دستهای خونین آیت الله های ایرانی را بر چشمانشان مالیده و بوسیده اند، که دیگر هر عمامه پوش ریش بلندی در نزد شان مقدسات است. تازه تو که از خود هستی، و اهل افغانستان.

استاد سیاف آرام بخوابید که اینجا سرزمین وجدان های خفته و آتش های افروخته ای جهل و تبارپرستی است.

استاد سیاف اگر سیر ننموده اید هنوز هم فرصت آدمخواری باقیست.

مگر نمی بینید که کرزی با کلاشینکوف امنیت خانه را گرفته، محقق آفتابه و لگن برایت آورده و خلیلی دستمال و خلال دندان در دست دارد؟

استاد سیاف، صادقانه می گویم، آرام بخورید، آرام بخوابید.

Abdul Rasul Sayyaf is a horrible warlord, accused of committing crime against humanity. In 1992 Abdul Rasul Sayyaf’s militia with his allies attacked and occupied a civilian district in west Kabul, named Afshar. His militia raped women and killed men, women and children of Afshar. In one day his militia massacred between 700-1000 people. Sayyaf’s militia captured many young women and took with them. But due to strong shame, people try hard to keep this issue quite and unheard. Despite his horrible history of crime against humanity, massacre of 700 people and destruction of the entire Afshar district, Sayyaf is now more powerful than ever. Sayyaf is a member of Afghanistan parliament and a close friend and ally to president Karzai. Some Western politicians have shown sensitivity against another warlord named Rashid Dostom because of the massacre of Taliban prisoners in Northern Afghanistan. But the Western powers have been silent about a horrible man whose militia have raped women and killed more than 700 men, women and children. The silence and friendship of Western power with Sayyaf raise a huge question. The Afghanistan Independent Human Rights Commission and Human Rights Watch have plenty of evidence against Sayyaf. Is there any journalist, activist or politician in the West who should ask their ambassadors to question Mr. Karzai about his atrocious friend, Sayyaf

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • چه بگويم !؟ چگونه عرض حال کنم؟! برای کی بنالم ؟! از کجا اغاز کنم؟! خيل اين درنده گان زياد است . ای کاش سياف وهابی مرتد ميبود !!
  برادر !
  اين خفاشان ، گرگان ، دراکولا های خون آشام را برای ماتحفه داد ؟
  بيا از ريشه کاويد و ديد که چرا و چگونه اين آدمخوران از جنوب وغرب کشور هجوم آورده اند!!!
  گويند در سال ۱۹۸۴ در اسلام آباد پاکستان موزيم توسط جنرال ضياالحق ديکتاتور قاتل مردم افغانستان افتتاح ميگرديد . از همه هيت کورديپلوماتيک پاکستان دعوت گرديده بود و هوتل بزرگ غرض پذيرايی قبلأ برای مهمانان قروغ گرديده بود . روز معينه مهمانان به موزيم که توسط وسايل خاص برقی محافظ ميگرديد با شان و شوکت خاص افتتاح گرديد . هيت افغانی با دقت دنبال مدارک ، شواهد ، اسناد ، و اثار ميگشت که ارزش محافظت در موزيم با چنان ترتيبات را داشته باشد انرا نه يافته از مسول موزيم که يک پشتون بود سوال نمود . ما از کراچی غرض افتتاح دعوت شديم با ارزش ترين . کهن ترين . تاريخی ترين . باستانی پارچه و سند کجا وکدام است ؟
  مدير موزيم هيت ديپلومات افغانی را بالای سند < پارتيشــــن هند وپاکستان > که توسط انگليسی تبار « محمد علی جناح » امضأ شده که انزمان (48) عمر داشت !!
  و همه تشريفات بخاطر يک سند خاينانه مدير مسول افزود تا افغانستان با عظمت .کهن .تاريخی . اسلامی با همه جلال و شکوه تاريخی خود در کنار پاکستان که بايد در هر زمينه کلتور و فرهنگ مديون افانستان باشد وجود داشته باشد به يقين پاکستان موجود بوده نه ميتواند . اگر تاريخ ياد گردد نام افغانستان نخست است. اگر باستان ياد گردد نخست و باستانی افغانستان است. اگر مشرف به دين اسلام باشد اين افغانستان است که قرن ها قبل به دين اسلام مشرف گرديد . و اينکه در افغانستان آفتاب درخشان سعادت .خوشبختی .ترقی . تجدد تابيده و طلوع نموده که در اندک زمان قوای مسلح بزرگ . مجهز را تدارک ديده و افغانستان دارد به طرف شهرای خوشبختی در حرکت است که هر حرکت و هر سنگ و بته ان خار است در چشم پنجابی !
  بلی هم وطن!
  فارس يا ايران 59 ساله دايمأ افتخارات . تمدن . نام .شهرت .عظمت افغانستان را سرقت نموده و تاريخ 7000 ساله افغانستان از يما پادشاه تا کابل شاه نماينگر بزرگی اين کشور ومردمش که از بخدی .تا اريانا .خراسان و افغانستان همرا با عظمت بوده و اگر سرقت تاريخی ايران يا فارس قديم را گرفت در انکشور چند قلدر بنام قاجار ترک . نادر افشار ترک . رضای ترک . خمينی عرب کسی را نه ميتوان يافت .
  و نيز اولين بار بود که در سال ۱۳۵۷ حزب دوران ساز از ميان توده وملت ظهور و سربلند نموده بود رهبری کشور را خود توده ها به دست گرفت بنأ اهريمن بين المللی .ارتجاع منطقه . ارتجاع داخلی در تبانی برای ما
  اژدهار های هفت سر خون آشام ويرانگر بنام سياف .گلبدين . ربانی . خالص . مجددی .گيلانی . نبی . مزاری . خليلی .محقق. اکبری . قاری . محسنی . دوستم . اسماعيل . قدير .احمدشاه . ذبيح الله . داؤود . حضرت علی . عطا سياه . قسيم سياه ملاعمر . احمد شاه احمدزی . دين محمد .گل اغا . سالنگی . کرياب . متوکل .ضعيف وووو
  صدها دهشت افگن .ويرانگر .چپاولگر .غارتگر . قاتل ارمغان آورد بيا يک دست بنياد پيدايشگر اين خفاشان را از هم پاشيد نيست نابود ساخت .
  و و فراموش نه کنيد کشور که مرد زا باشد مردها زاده و انتظار روز معين را دارند دير و يا زود شما چهره های برازنده مردان را خواهم ديد که سر سياف را به دار زده انتقام خلق الله افغان را خواهم گرفت و از هم بزرگ و توانگر الله پاک است که دير گيرد و سخت گيرد . آمين يا رب عالمين [ نجيب آرام ]

 • درمحیط که خلق نادان است:قدرآدم کشان فراوان است.امیدوارم روزی توده های مردم به آگاهی برسندوخواهان محاکمه تمام جنایت کاران جنگی توسط یک محکمه مردمی شوندواین وظیفه اندیشمندان بااحساس مثل شماجناب جعفررضایی است که بخاطرآگاهی توده های مردم ازهرنوع کوشش دریغ نکنند.به امیدموفقیت هرچه بیشترتان.

  • نظری جان

   اشخاصی چون رضایی شاید از سیاف هم خطرناک باشند. زیرا برای او جنایتکاران هم براساس اینکه از کدام قوم، قبیله، سمت و طرف هستند ، قابل نکوهش و محکوم شدن هستند نه بر اساس جنایات شان.

   در این هیچ شکی نیست که سیاف یک جنایتکار است ولی مزاری ، شیطان علی گوسفند ، محقق، خلیلی هم به اندازه سیاف جنایتکار اند ولی جعفری نه تنها که آنها را و جنایات شانرا محکوم نمیکند بلکه آنها را مدافعان حقوق ملیت خویش نیز به حساب میاورد.

   این است بدبختی وطن ما.

   حقبین و هزار بز تمام جنایتکاران ح.د.خ.ا را از تره کی تا کارملوف برائت میدهد، مزاری و سکوت تمام جنایتکاران خرستانی از بچه سقاو اول تا ثانی احمق شاه مسعود و تا ربانی را و بلاخره شمس جنایتکار معروف حکمتبار نابکار را.

  • اقلاء درین پیام کاملا راست میگویید. جنایتکار از هر قماشی که باشد قابل بازپرس و پیگرد است. تعصب در قضاوت ما را کور ساخته و در نتیجه بی انصافی صورت میگیرد. ولی بدون اینکه از من ناراض شوید گاهگاهی شما احساساتی شده خشک و تر را همزمان میسوزانید. شاید هر یک ما گاهی چنین کرده باشیم ولی عاقلانه اینست اگر افرادی مربوط یک گروه خیانت کرده نباید تمام افراد وابسته به انرا به باد دشنام گرفته و همه را در مقابل خویش برانگیزیم.طور مثال همین اکنون شما از تاثیر احساسات کشتمند را جنایتکار مینامید در حالیکه شاید وی یگانه فردی باشد که هیچ جنایتی را مرتکب نشده باشد و شما بخاطری که هزاره است وی را در لیست مجرمین نام میبرید. کشتمند شاید به سازمان خود وفادار باقی نمانده ولی جنایتی را هم مرتکب نشده. من قبلا هم در پیامی نوشتم که در حزب ما بودند افرادی که به ما و وطن خیانت کردند و تعداد ایشان کم هم نبوده. مگر این دلیل نمیشود که شما تمام اعضای ح د خ ا را به باد دشنام بگیرید. ما دستاورد هم داشتیم که قابل دقت است. با ان هم امیدوارم غلط فهمی دور شده و غرض نجات وطن و مردم از چنگال دژخیمان جهادی و مافیایی به هم نزدیک شویم. با درود فراوان

  • حقبین جان

   به پاس این نوشته خوب تان بگذارید پس من موقف خود را بهتر تر برایتان واضح کنم.

   من به هیچوجه تمام اعضای ح.د.خ.ا( حزب وطن داکتر نجیب الله) را جنایتکار نمیدانم. به عین ترتیب من تمام اعضای گروه های جهادی را جنایتکار و خائین نمیدانم. اگر ما عمومی قضاوت کنیم پس هیچکس شاید در افغانستان عاری از جنایت باقی نماند.

   اما

   اما شیطان علی گوسفند را از جنایات برائت دادن اشتباه بزرگ است و شریک جرم بودن او است.

   او زمانی که روسها مردم بیگناه وطن ما را قتل عام میکردند با دون صفتی کامل نه تنها که نظاره گر بود بلکه آنرا کمک پرولتاری برادر بزرگ شان محاسبه میکرد. او با اکثریت رهبری ح.د.خ.ا شریک جنایاتی است که روسها در افغانستان مرتکب شدند و مسول قتل ها، شکنجه های استند که در کام، اگسا و خاد صورت گرفته است.
   شیطان علی گوسفند نسبت به دیگر رهبران شما یک قدم جلو تر رفته همینکه از چوکی صدارت بر طرف شد درگاه خود را قم انتخاب کرد و بر تمام درسهای که حزب شما به مردم افغانستان در زمینه وحدت ملی و برابری و برادری میداد خط بطلان کشید و به هزاره ناسیونالیست مبدل شد.
   با وصف تمام اینها نسبت شناخت که از تعداد زیادی اعضای حزب شما دارم من به حیث یک شاهد عینی جنایات گروه های مختلف در کابل عزیزم در مقایسته با جهادی های جاهل و وحشی شما را فرشته حساب میکنم. حداقل اعضای حزب شما اکثراً باسواد بودند و مانند وحشی های احمق شاه مسعود و مزاری از طفل هشت ساله تا زن 80 ساله را مورد تجاوز قرار ندادند.

   ولی حقبین جان اگر میخواهید واقعاً احترام مردم را کمایی کنید بر تمام جنایات صورت گرفته در زمان قدرت شما ، بخصوص در زمینه آوردن روس خاک نپاشید ، فایده هم ندارد و مردم هم اینقدر کور نیستند. رهبری شما به جز از نجیب که با خون خود نارسایی های خود را شست باید مسول شمرده شوند و جواب جنایات صورت گرفته را بدهند.

  • اصیل جان !

   • اگر شما درد تانرا به قراری بخورید عواملی که روسها را به افغانستان کشانید در اینده مثل افتاب روشن خواهدشد. شاید مسایل را بسیار سطحی میبینید که امیدوارم کمی سنجیده عمل نمایید. خواهی نخواهی عناصر چپ در اینده با هم متشکل شده و برای افغانستان کار خواهند کرد زیرا الترناتیف دیگری درین وطن وجود ندارد تا به درد مردم بخورد. حتما انزمان روز حساب خواهد بود و من هم مانند شما بدین باور هستم تا هر سازمان چپی به پیشگاه همفکران خویش جواب ده بوده و حساب بدهد ولو اگر شخصا من یا شما و یا سازمانهایی که به ان تعلق داشتیم باشد. هدف اینجاست که اگر ما همینطور به فرق هم زده رویم زمان را از دست داده و اخوان و مافیا گوی سبقت را از میدان ربوده و خاک بر سر ما هر دو خواهد شد. بیایید یکبار با دشمنان مرام و ایدیالوژی مان یکطرفه کنیم بعدا هر کس که لازم بود حساب بدهد. مثال بسیار برجسته: اگر ما در اناخابات سال روان مصروف خودخوری نبودیم مافیا و اخوان یکبار دیگر بر گرده های مان سوار نمیشد. امیدوارم باریکی حالات را درک نموده لبه های شمشیر مبارزه تانرا متوجه دشمن ایدیالوژی تان که همانا دشمنان وطن اند ساخته تا این اهریمنان را از اریکه قدرت بیاندازیم. به امید موفقیت جنبش چپ در افغانستان
  • کابل جان عزیز! نمیدانم اصالت کابلی ات را از بودنه بازی اجدادت به ارث برده ای و یا نان و ملی خوردن شان. به هر صورت باید بگویم سقاء بودن بهتر و شرافتمندانه تر از بودنه باز بودن بهتر است، سگ باز بودن لاابالی و بازاری بودن است. اگر سقاء آب در پشت دارد شما کابلی ها بار ... این حاکمیت و آن حاکمیت را به دوش کشیده اید و شکر خدار هم به جا آورده اید و همیشه ملی خودرا خورده این و پرده ای تان را کرده اید.

  • احترامات بنده رابپذیرید. ثانی میخواستم از شما گله یی داشته باشم. شما بار بار بخاطر اصیل که یقیناء از مهاجرین جنوب یا شرق است تمام کابلیان را مورد اهانت قرار میدهید. نظریات شان مربوط خودشان بوده و به هیچ کابلی یی ارتباط ندارد. لهذا خواهش است احساسات تانرا کنترول نموده ما را ممنون سازید.

 • جناب حقبین سلام!یک سوال دارم امیداست برایم جواب ارائه بکنید.اگرسلطان علی کشتمند جنایت نکرده چراازملت افغانستان معذرت خواهی کرد؟

  • نظری اغا !

   • اگر کدام سندی مبنی بر خیانت کشتمند دارید لطفا ارایه دارید تا غلط فهمی ما هم دور شود.کشتمند چه که هر عضو عادی ح د خ ا میداند که بنابر جبر شرایطی که امد در حق مردم ناروا صورت گرفت وعوامل ان هم زیاد است که اگر از حق نگذریم ماویزم هم بنوبه خود در اوردن این شرایط با اخوان همدست بود. من هم شخصا معتقدم که نارسایی هایی داشتیم و ئشمنان این وطن بنابر عدم موجودیت تجربه کافی ما از ان کافی بهره بردند. ولی این بدین مفهوم هم نیست که ما هیچ کاری برای مردم انجام ندادیم.
   • اگر هدف شما همان پیامی است که از نام اقای کشتمند و لایق در کابل پرس? به نشر رسیده بود همان روز اسداله کشتمند این پیام را یک توطیه دانسته و انرا کوششی برای بدنام کردن کشتمند دانستند که اگر شما به همان صفحه مراجعه کنید هنور هم همان پیام شاید پابر جا باشد. اگر قرار باشد منطقی صحبت شود باید با دلایل و شواهد متهم بسازیم نه دنباله روانه و مقلدانه. با درود بی پایان
 • آقای حقبین!

  شما چندی پیش مرا نصیحت کردید و حالا هم دیگران را نصیحت میکنید که احساساتشانرا کنترول کنند۰
  بنده تا معلوم ساختن اندازهً فهم و سن کسی جراًت نصیحت کردن را برایش نمیکنم لذا از شما صرف میپرسم که از کدام محاسبه و منطق استفاده کردید تا بلاخره به شکل یقینی معلوم کردید که آقای اصیل کابلی مهاجر جنوب است یا شرق۰

  تا رسیدن جواب منطقی و منصفانهً تان بنده فکر میکنم خود تان از همه بیشتر به نصیحت شنیدن ضرورت دارید۰

  • دوست عزیز ! شما برای من بنویسید که کدام منطقه کابل سکنه بومی پشتون دارد تا جواب سوال تانرا از پاسخ خویش بیابید.

   • قابل یاد دهانی است که هیچ قوم و ملیتی بر دیگری برتری نداشته و کابلی اصیل بودن یا نبودن هم کدام امتیازی نیست که به ان فخر کنیم. بنده به وحدت تمام اقوام و ملیت های ساکن افغانستان معتقد بوده و سخت از ان دفاع مینمایم. زیرا بقای مان را در وحدت مان می بینم. هدف من در ان پیام فقط متوجه ساختن اقای سکوت بود که متوجه شوند به کابلیان بیکناه به ناحق فحش ندهند. واگر ناقل و یا مهاجر بودن نزد شما گناه است که انرا توهین فکر میکنید از شما معذرت میخواهم. با درود فراوان
  • چون در دفاع از ح د خ ا برخاستید و مثل بعضی رفیقهای تان که ماش مانند به دامن اشرار خاین افتادند نیفتادید قابل احترام استید۰ ولی صرف میخواهم متوجه باشید که از بعضی حرفهای تان کمی بوی بد تعصب میاید که شایستهً شما نیست۰ بگذارید ماویستها۰ اشرار بی فرهنگ۰ ستمی ها۰ افغان ملتی ها با این گند ها دهن شانرا بد بو سازند۰
   امید است با کوچک تان از در علمی صحبت کنید تا بیاموزد. پیش ازین که به سوال تان جواب اراًیه شود از شما خواهشمندم تا حدود اربعهً کابل اصلی را برایم تشریح کنید. شما باید بدانید که چند ولایت همجوار هم در اول جزً ولایت کابل بودند۰ و هم بفرمایید بگوید که نقشهً قدیمی شهر فعلی کابل در کدام زمان از طرف کیها ساخته و بعد اعمار شد؟

  • برادر عزیز ولی جان ! متاسفم اگر از کدام نوشته من بوی تعصب به مشام شما رسیده باشد که ان هم نتیجه غلط فهمی باشد.بنده معتقد به انترناسیونالیزم پرولتری هستم که تمام خلق های زحمتکش را از خود دانسته و خود را جزء خانواده ایشان میدانم که جایی برای تعصب در برابر هموطنم باقی نمیماند. ترجیح میدهم اگر روزی به دام ناسیونالیزم بیافتم رویم را به هیچ هموطنم ننمایانم. مرا اشتباه فهمیده اید. من تمام بشریت را دوست میدارم افغانم که از هر نقطه وطنم باشد نور دو دیده ام است. یگانه دشمن خود بنیاد گرایی و استعمار را میدانم. امیدوارم که غلط فهمی شما دور شده باشد. با عرض حرمت

 • شما دو پرچمی آتشین بدبین و ناکامل آنقدر پیش افتاده و ساده لوحانه قضایا را مطرح میکنید که من فکر نکنم شما حتی بتوانید رفقای خود تان را با این منطق ضعیف قناعت بدهید ، مردم افغانستان را که بگذار.

  شما از بورس های تحصیلی صحبت میکنید و از اینکه اول باید دشمنان ایدئولوژیکی را سر جایشان بشانید ولی شما بیخبر از آنکه تا زمانیکه شما در پیشگاه ملت به جنایتات خودتان اعتراف نکرده و رهبران خائین تان چون شیطان علی گوسفند، کارملوف، پنجشیری، گلابزوی، تنی، آصف دلاور، فرید ایزک، نجم الدین ماکیانی و غیره را مجرمان واقعی و عوامل اصلی بدبختی و به میان آمدن جهادی های خائین مسول ندانید هیچ افغان وطنپرست حرف شما را قبول نخواهد کرد.

 • پسته بی مغز دهن بازکندرسواشود.جناب حقبین درحالیکه تمام ملت افغانستان جنایت وخیانت خلق وپرچم رابه یاددارند شماچقدربی شرمانه ازجنایت آنهاچشم پوشی میکنیدوهرچیزی که من نوشته میکنم درخواست سند میکنیددرحالیکه تمام ملت آزادی خواه افغانستان سندی است برای کوراندیشان .شماجناب عالی لطف نموده به گفته خودتان که ماویزم هم به نوبه خوددرآوردن این شرایط بااخوان هم دست بودیک سندارایه کنیدکه تامردم به ماهیت ماویزم پی ببرندچون درتمام سایت های انترنیتی که رجوع کنید خیانت وجنایت خلق وپرچم هویداست.امااولین باراست که ازدهن شمااین گپ رامیشنوم.

 • منظورم ماویست های افغانیست

  • اول احترام مرا بپذیرید. ثانی اینکه وقتی برای استناد سند میخواهیم معنی بی مغز بودن را نمیدهد و اگر چنین باشد این تعریف متوجه شما هم میشود که در مورد خواستار سند شده اید. مگر نه ؟ به هر حال شما پیام قبلی مرا دقیق نخواندید تا متوجه میشدید که من فرد یکدنده و بی منطق نیستم تا تمام حوادثی که اتفاق افتاده انکار کنم. با شما همنظرم که مظالمی بر مردم رفت که دلایلی هم دارد....در شکست نهضت ماویزم همدست اخوان بوده و این غیر قابل انکار است. سن شما ایجاب نمیکند تا ازین حقایق با خبر باشید. شما را مانند اسپ گادی در محدوده دید قبلا پیشبینی شده قرار داده اند. اینک من چند مورد جنایات رفقایت را در بحبوحه جنگ بر ضد اخوان و تجاوز پاکستان که ما مصروف جنگ در چندین جبهه بودیم به نفع اخوان و ارتجاع ذکر میکنم که شما صحت و سقم انرا از بزرگترانی که بدیشان اعتماد دارید بپرسید نه از رفقای ماویست تان که شما را در تاریکی قرار داده اند:

   • ترور شخصیت های سیاسی و کادر های دولتی و حزبی
   • مسموم ساختن متعلمین مکاتب منجمله مکاتب اناث
   • تیزاب پاشی بروی دختران
   • راه گیری و باجگیری در راه شمالی از مسافرین بویژه دریوران تصدی های انتقالاتی مواد اولیه مردم به شهر کابل
   • به اتش کشیدن صد ها عراده وسایط انتقالاتی مواد اولیه و مواد نفتی مورد ضرورت مردم
    -دزدی و ادم کشی توسط مجید کلکانی از رهبران ماویستان
    -با کمال معذرت شما مرا مجبور ساختید خلاف میل باطنی ام بنویسم ولی چاره چیست ؟ شما اتهام می بندید و از ارایه سند انکار میکنید. و من ناگذیر باید مینوشتم تا سرمشقی باشم برای شما. با ادای احترام مجدد دوست شما حقبین
  • پیام پایینی عنوانی اقای نظری نوشته شده که اینجانب سهوا انرا بنام اقای اصیل پست نموده ام که از ایشان معذرت میخواهم!

 • مه فشاند نوروسگ عوعو کند:هرکسی برطینت خودمی تند-آقای حقبین من نه طرفدار خلق وپرچم جهادی وطالب هستم ونه هم طرفدارماویست هابلکه یک انسان ریالست هستم آنچه واقعیت است آنرابدون ترس بیان میکنم وهرقدرمیجفی بجف یک روز بدون شناخت شورای نظاری خطاب میکنی یک روزبی ادبانه رقاص خطاب میکنی وامروز ماویست خطابکردی درحالیکه طرفدارهیچ کدام نیستم.من ترورشخصیت های دولتی راتوسط ماویستان برحق میدانم چون افرادخلق وپرچم کسانی بودندکه زمینه رابرای اشغال سوسیال امپریالیزم شوروی مساعد ساختندوافرادکه دردولت وقت کارمیکردند تمام شان دست نشانده های روس بودندومنافع روس راترجیع میدادندنسبت به منافع ملت.ماشاهدگورهای دسته جمعی توسط دولت دست نشانده روسهاهستیم ازجمله گوردسته جمعی دردشت قرغ بدخشان که توسط نوکرهای روس ازجمله منصورهاشیمی صورت گرفته است.مثل این دهاسنداست امابه انسان کوراندیشی مثل شما تاثیری نداردبناذکرنمیکنم.ودررابطه به تیزاب پاشی بالای دختران ومسدودکردن مکاتب توسط ماویستان اگرراست باشدمن این عمل رامحکوم میکنم بخاطرثبوت این ادعایک سندارایه بکنیدتاسیه روی شودهرکه دروغش باشد.ودرآخرمن منحیث یک نسل جوان خواهان محاکمه تمام جنایت کاران جنگی ازهرقماشی که باشدتوسط یک محکمه باصلاحیت مردمی هستم به امیدآنروز.

  • شاید من همسن و سال پدرت باشم. واقعا تو یک جوان ریالیست هستی. افتخار بر پدری که ترا چنین ریالیست تربیه کرده. در اینده کوشش میکنم نجفم. ولی یک خواهش دارم از شما ! این جریان را برای پدر بزرگوارت تعریف کن شاید روش ترا نه پسندد. به امید اینده با سعادت تو

 • پسته بی مغزدهن بازکندرسواشودبخاطرنوشته کردم که شماآنقدربی مغزهستیدکه جنایت رفیق های خلقی وپرچمی ات رانادیده میگیری این باعث رسوای ات نزد مردم ازادی خواه افغانستان است.وناگفته نماندکه تاسیه روی شودهرکه دروغ باشد رابخاطرنوشته کردم که ماویست هابااسنادتمام جنایت وخیانت رابدوش خلق پرچم مجاهد وطالب می اندازند.

  • دوست جوان نظری جان سلام تقدیم میدارم!

   • شاید حافظه شما را یاری نداد تا انچه نوشته بودید بخاطر بیاورید. میخواهم بیاد تان بیاورم چه نوشته بودید:
   • مه فشاند نور و سگ عو عو کند.
   • هر قدر می جفی بجف.
   • از شما گله یی ندارم. شما جوانتر از ان هستید که حرف های شما را خیلی جدی بگیرم. فقط از شمامیخواستم در برخورد ها کمی محتاط باشید که انعکاس ان میتواند به اعتماد شما نزدمردم و شخصیت شما لطمه بزند.
   • اینکه کی ها گنهکارند و کی ها نه اینجا نمیشود نهایتا فیصله کرد که مستلزم تحقیقات بیشتری است که بایدبه کوشش انسانها و سازمانهای غیرجانبدار صورت گیردو ان هم نیاز مند زمان است.یقینا همه یکسان نمی اندیشیم و باور های جداگانه داریم اما مستحق دشنام نیستیم.... به امید صحت و سعادت شما!
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس