صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > فان گال خوشحال از قرعه مناسب؛ فیورنتینا ـ بایرن مونیخ

فان گال خوشحال از قرعه مناسب؛ فیورنتینا ـ بایرن مونیخ

علی جواد دهقان
جمعه 18 دسامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

قرعه کشی مرحله حذفی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا نیز انجام شد و بار دیگر مشخص شد که چه تیمهایی راه سخت تری و چه تیم هایی راه آسان تری برای رسیدن به فینال دارند. از سخت ترین و دیدنی ترین رقابتها می توان به رویارویی دو تیم چلسی ـ اینترمیلان و آث میلان و منچستریونایتد نام برد که ثمره آن حذف شدن دو رقیب عمده در این کورس نفسگیر خواهد بود. اما به قرعه های دیگر که نگاهی بیندازیم دیدار دو تیم بایرن مونیخ و فیورنتینا نیز جذابیتهای خاص خودش را دارد. تیم بایرن مونیخ در اصل با شکست دادن یوونتوس توانست خودش را به این مرحله برساند و مقابل فیورنتینایی قرار بگیرد که سابقه رویارویی با نتیجه های شیرینی را از آن داشته است. گفتنی است که روزگار بایرن مونیخ در بوندسلیگا همانند سال گذشته چندان مناسب نیست هرچند که گهگاهی با بردهای پی در پی چند هفته ای خود دوستدارانش را برای مدتی امیدوار می کند.

لوییس ون گال مربی هلندی تیم بایرن مونیخ در مورد نتیجه قرعه کشی مرحله حذفی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا که منتج به رویارویی تیم تحت هدایتش با فیورنتینای ایتالیا شده است می گوید که ناراضی نیست. ون گال که روزگاری در بارسلونا دوران پرفروغی را داشت اکنون در سن 58 سالگی هدایت تیمی را به عهده گرفته که پیش از او حتی با وجود یورگن کلینزمن و آمدن ستارگان فراوانی به این باشگاه مدتی است که از تکرار افتخارات گذشته دور مانده است. ون گال می گوید: من ناراضی نیستم، نتیجه قرعه کشی می توانست بدتر از این هم باشد. به احتمال زیاد نتایجی که تیم فلورانسی در رقابتهای پیشینش با حریفان آلمانی کسب کرده است سبب این نتیجه گیری برای مربی هلندی شده است. فیورنتینا در چهار دیدار گذشته اش با رقبای آلمانی فقط یک تساوی کسب کرده و در سه بازی دیگر نتیجه را واگذار کرده است. ون گال می افزاید: فیورنتینا یک تیم شاخص ایتالیایی است با سازماندهی خوب، مربی خوب (چزاره پراندلی) و یک ستاره همچون آدریان موتو.

در دیدارهای سال 2008 دو تیم در بازیهای جام یوفا ابتدا بایرن مونیخ در در شهر مونیخ توانستد با سه گل از میروسلاو کلوزه، شواین اشتایگر و زی روبرتر حریف ایتالیایی اش را شکست دهد و در بازی برگشت نتیجه تساوی حاصل کار دو تیم بود که منجر به صعود تیم بایرن مونیخ شد.

با این وجود ون گال می گوید: نتیجه فصل گذشته مقابل فیورنتینا به هیچ وجه به حساب نمی اید. ما یوونتوس را شکست دادیم (شکست چهار بر یک یوونتوس) و من فکر می کنم که بازیکنان من از این بابت مطمئن هستند.
ون گال پیش از این نیز و به همراه بارسلونا سابقه رویارویی با تیم فیورنتینا را نیز داشته است. در فصل 2000 ـ 1999 تیم بارسلونا توانست با نتیجه چهار بر دو حریف را شکست دهد و در بازی برگشت در خاک ایتالیا به تساوی سه ـ سه برسد. این بازیهای در مرحله گروهی انجام شده بود.

بایرن مونیخ در دور رفت (17 فوریه) در خاک آلمان میزبان ایتالیایی ها است و کارل هاینس رومینگه در این باره می گوید: ما نباید به اشتباه باور کنیم که در این مرحله خوش شانس هستیم. ما باید آنها را خیلی خیلی جدی در نظر بگیریم.
دانیل فان بویتن مدافع تیم باواریایی نیز با عقیده رومینگه موافق است اما می افزاید: آنها تیم خوبی هستند، حریفی قوی اما این کار برای تیم ما شدنی است. ما مقابل یوونتوس ثابت کردیم که این مسیر را خواهیم رفت. ما شانس این را داریم که از این مرحله هم بگذریم اما آنها بازیهای سختی را که خواهند داشت.

در آن سو، چزاره پراندلی مربی ایتالیایی به طنز در این باره می گوید: شاید بهتر بود که در گروهمان دوم می شدیم! بایرن تیم بزرگی هست. ما آنها را از قبل می شناسیم و آنها این را در مقابل یوونتوس دوباره ثابت کردند. با این وجود زمان کافی برای فکر کردن درباره بایرن مونیخ وجود دارد و ما مسابقات مهمی در لیگ پیش رو داریم. ما درباره بایرن مونیخ وقتی که زمانش برسد صحبت خواهیم کرد.

منبع: uefa.com

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس