صفحه نخست > دیدگاه > طالبان نیکتایی پوش را آرام نگذاریم

طالبان نیکتایی پوش را آرام نگذاریم

همراه با کار دیجیتال /اما اشرف غنی احمدزی، که در انتخابات اخیر سیلی محکم ملت بر رویش نواخته شد وتنها چهار درصد رای آورد، قصه ای دیگر دارد.../ اشرف غنی ادعا می کند که بیشتر از یک میلیون رای او دزدیده شده است. وقتی آدم اینهمه بی شرمی و دروغ شاخدار گفتن را از اشرف غنی می بیند باخود می گوید، خدا همان کفن کش سابق را بیامرزد. تا جاییکه من تلویزیونهای غربی را دنبال نموده ام، زلمی خلیل زاد، لااقل در گفتار، سخنان معتدل و عاری از دروغ شاخدار گفته است.
جعفر رضایی
جمعه 25 دسامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

انورالحق احدی چهره شناخته شده ای فاشیسم نوین در اداره کرزی است. باور دارم اغلب افغانها با او و اندیشه های نفاق انگیز او آشنایی دارند. اما اشرف غنی احمدزی، که در انتخابات اخیر سیلی محکم ملت بر رویش نواخته شد وتنها چهار درصد رای آورد، قصه ای دیگر دارد. اشرف غنی گاهگاهی در نشریات غربی مطلب می نویسد و هر از گاهی در تلویزیون سی ان ان ظاهر می شود. اشرف غنی توانسته توجه فرید زکریا (مجری برنامه جی. پی. اس. سی ان ان) را به خودش جلب نماید و هر از گاهی در برنامه های ویژه ای افغانستان در سی ان ان ظاهر شود. اخیرا کرستین امانپور برنامه یک ساعته ای را در روزهای یکشنبه گردانندگی می کند، او نیز، یکی دوبار از اشرف غنی نقل قول نموده است.

در همین چند روز پیش روزنامه نیویارک تایمز مطلبی در مورد معاون برکنار شده کای آیده (نماینده سازمان ملل) نشر نمود و در آن گفته شده بود که او نقشه برکناری کرزی را داشت. و آنجا گفته شده بود که تصمیم برآن بوده است که انتخابات باطل اعلام شود و اشرف غنی و یا علی احمد جلالی ،و یا هر دو، به حیث رییس یک دولت موقت تعین شوند. بهرحال، منظورم اینستکه اشرف غنی توانسته است توجه رسانه ها و برخی از سیاستمداران غرب را به خودش جلب نماید. اعتراض در چالاکی اشرف غنی برای کشاندن توجه غربی ها به سوی خودش نیست. اشرف غنی علاوه بر اینکه تعصب شدید نسبت به زبان فارسی دری دارد، و افزون براینکه کوچی زاده است و از هزاره ها نفرت دراد یک دروغگو نیز هست. برای مثال، اشرف غنی در کشمکش تقلب انتخابات طی مصاحبه ای با فرید زکریا گفت که او نفر سوم در انتخابات است. اشرف غنی ادعا می کند که بیشتر از یک میلیون رای او دزدیده شده است. وقتی آدم اینهمه بی شرمی و دروغ شاخدار گفتن را از اشرف غنی می بیند باخود می گوید، خدا همان کفن کش سابق را بیامرزد. تا جاییکه من تلویزیونهای غربی را دنبال نموده ام، زلمی خلیل زاد، لااقل در گفتار، سخنان معتدل و عاری از دروغ شاخدار گفته است.

راه های افشا نمودن چهره واقعی اشرف غنی در رسانه های غربی کار بسیار دشوار نیست. در پای مقاله های اشرف غنی کامنت بگذارید و به سردبیران و مجریان رسانه های مربوطه ایمل نماید. من اکیدا پیشنهاد می کنم برای "فرید ذکریا" و"کرستین امانپور" حتما ایمل نمایید و چهره این نو راسیست دروغگو و بی شرم را افشا نمایید. باور داشته باشید که این آدم تا حالا در رسانه های غربی دروغهای شاخدار گفته و بسیار بی شرم جلوه نموده است، قسم گپ میزند که انگار یک افغان هم او را نمی بیند.

نشانی فرید ذکریا

http://www.cnn.com/CNN/Program...

نشانی کریستین امانپور

http://us.cnn.com/CNNI/Program...

Two known ultra racist figures in Afghanistan

Afghan Version of K.K.K

Anwar ul-Haq Ahady and Ashraf Ghani Ahmad Zai are two known racist politicians in Afghanistan. Anwar ul Haq Ahady is the leader of a political party which is notorious of being a fascist party. He and his party is accused of having secret plans to marginalize Hazaras, Ozbek and other ethnic groups. Ahady has served as finance minister in past four years. His party has a very strong presence in Karzai government. Ashraf Ghani, despite his fame as an intellectual mind in western media, in Afghanistan he is known as an ultra-racist. In recent presidential election he got only four percent of the vote. He is accused of being anti-Hazara and anti-Dari language

Among Afghans both Ahady and Ashraf Ghani are known as “Taliban in western suit”

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • برادر عزیز رضایی ! سه مورد ذکر شده شما در پیام اقلا برای فعلا قابل قبول نیست مگر اینکه سندی ارایه دارید که درست میفرمایید:

  • اینکه احمد زی با زبان فارسی دشمنی دارد
  • اینکه احمدزی فاشیست است. تا جاییکه من میدانم با افغان ملت ارتباطی ندارد
  • اینکه دشمنی با هزاره ها دارد.
  • دوست عزیز ! درین موارد به برخورد ریالیستیک و شرافتمندانه یی که از شما تقاضا داریم تجدید نظر نموده و ما را در روشنایی قرار دهید. در صورت معتقد شدن اینجانب هم با شما همنوا خواهم بود. اگر از روی تعصبات و ذهنیگری درین موارد بی مسوولیت برخورد نماییم به نفع هیچکس نخواهد بود جز دشمنان این وطن. با تقدیم احترام
 • طوریکه قبلا گفتم این آقای رضایی و مزاری یا نوکران پنجابی های کثیف و بویناک پاکستان هستند یا آنقدر عقده ای و حیوان صفت هستند که هر چیز را از دریچه قومیت و سمت و سایر خصوصیات فاشیستی مینگرند.

  ولی من خیلی گمان میکنم که امکان اول درست باشد و اینها نوکران دشمنان افغانستان و مردم کشور ما میباشند که در زیر چادری تاجو یا هزاره خود را پنهان کرده اند.

  محکوم کردن حکمتیار و سیاف هم فقط به خاطر آنست تا جو بدبینی بین پشتون و غیر پشتون ایجاد شود زیرا اینها میخواهند به برادران پشتون چنین نمایش دهند که گویا هزاره ها و تاجک ها چنان از پشتونها نفرت دارند که حتی جنایتکاران خود را چون مزاری و مسعود را بر غنی و احدی که دست شان به خون هیچ بیگناه ای آلوده نیست ترجیع میدهند.

  این به خاطر هزاره ها و یا تاجو ها نه بلکه به خاطر اینست که دشمنی بین پشتون و غیر پشتون را دامن بزنند.

  • اصیل جان گویا کابلی اصلی ..

   دیدی اخر ماهیت پشتونی ات را اشکار کردی اخر خودت اعتراف کردی که از کوه های سلیمان سرازیر شده یی

   تا حال که کابلی بودی چطور شد که یک شبه پتان و پتنه یی شدی !!!!!

   در این دشنامه اخر تان تاجک را تاجو گفته یی باز هم شکر که تاج را ذکر کرده یی تاج عموما بر سر قرار دارد...
   غنی احمدزی هم چون تو عین نظریات را در باره ملیت های دیگر و زبان های دگر دارد.....

   یکبار تحقیق کن که معنی تاجک چه است و از پتان پختون پتنه و پشتون چه؟؟؟؟هر کدام خوب تر بود برایم بنویس...

   یکبار جواب مرا که زیر عکس سک بازی تان نوشته ام بخوان....

  • تاجو خان

   من که نه به تاجک توهین کرده ام و نه به پشتون. در کابل عزیز من از دیر بار به پشتون زبانان اوغو گویند و از از کسی در همین سایت شنیدم که به تاجکان تاجو خطاب میکند

   لطفا ً ذهن ما بیخبران را از معنی اصلی تاجو آگاه کن که باخبر شویم ؟

  • خوب است بجای تاجک پشتون و پتان و پتنه اوغان پشتون را تشریح بکنم خان را در دو نوشته های قبلی ام قبلا تشریح کرده ام.

   کابل عزیز من ههههههههههههه خوبست بگویی دسلیمان سوری(غار کوه های سلیمان وطنت است جان برادر )

  • تاجو خان جان

   شما چرا اینقدر از سلیمان کوهی ها نفرت دارید ؟ چه سلیمان کوهی و چه آسمایی کوهی همه انسان هستند و اگر برای این وطن خدمت میکنند باید گل سر سبد ما باشند. شما اگر همه پشتو زبانان کشور را زیر این نامها توهین آمیز یاد کنید فقط عقده ای بودن خود شما را نشان میدهد و شما شریک جرم نوکران حلقه بگوش پنجابی های کثیف و بویناک پاکستانی میشوید. وجود تانرا از عقده و نفرت خالی کنید. زیرا شاید فردار پدر و مادرت را هم سلیمان کوهی خطاب کرده و از آنها نفرت کنی.

   ولی نگفتی که تاجو چرا بدت میاید ؟

 • اگر اين درنده خوي زطبيعتت بميرد-
  همه عمر زنده باشي به نشان آدميت

  سعدي

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس