کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > محرم، "ماه عسل" روحانیت

محرم، "ماه عسل" روحانیت

همراه با کار دیجیتال /اگر دنیا را از چشم مخاصمات خونین مذهبی و قومی ببینیم امام حسین پیشوای مفید و سمبل شجاعت و بی باکی است. اما، اگر در آروز و تکاپوی یک جامعه ای آرام و...

شنبه 26 دسامبر 2009, بوسيله‌ى جعفر رضایی

بسیاری باور دارند که محرم و عاشورا می تواند روحیه ظلم ستیزی را در میان شیعیان زنده نگهدارد. بی تردید برخی از شعارهای امام حسین حماسی است و می تواند خون پیروان او را به جوش آورد. گفته می شود که در سالهای جنگ، شیعیان در روزهای محرم خوب جنگیده اند و روحیه بی باکی در آنان در روز عاشورا طغیان ویژه ای داشته است. اگر دنیا را از چشم مخاصمات خونین مذهبی و قومی ببینیم امام حسین پیشوای مفید و سمبل شجاعت و بی باکی است. اما، اگر در آروز و تکاپوی یک جامعه ای آرام و متمدن انسانی باشیم و باور به مبارزه بی خشونت و مدنی داشته باشیم، امام حسین سخت نامفید و بیگانه جلوه می نماید. علاوه برآن، همه از زبان خونریزترین روحانیون مذهبی شنیده ایم که میگویند،"اسلام با محرم و صفر زنده است". راستی چه انگیزه ای باعث می شود که روحانیون آن همه اشتیاق و دلدادگی به محرم داشته باشند؟ می توان برای این سوال جوابهای مخملین و آرایش کرده ای زیادی را از منبرها شنید. ولاکن، واقعیت آنستکه محرم "ماه عسل" روحانیت است. در محرم بازار روحانیت رونق ویژه می یابد و شعارهای عصیبت برانگیز امام حسین می تواند میزان تولید "تستاسترون"testosterone در وجود عزادران را به سرعت بالا ببرد. تستاسترون زیاد بستر ناآرام خشم و عصبیت است. همان عصبیت که در طی قرون توانسته، بی باک و خروشان، به مصاف عقل برود و خرد وآزادی وخوشحالی را ببلعد.

خبر خوش آنستکه، برخی از منوران شیعه تلاش می کنند تا جامعه را از اعماق غم و باتلاق خشم دوباره به سوی خرد و خوشحالی بیرون آورند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


45 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > محرم، "ماه عسل" روحانیت

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.