کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > جهان ازمنظردین

جهان ازمنظردین

همراه با کار دیجیتال/سال نو میلادی با آتش بازهای شادیانه آغاز می شود. اما، ازهمین حالا میتوان "شعله های بلند تمدن سوز" دین را در قلب شهرهای جهان دید و گرمای سوزان آنرا احساس نمود. عراق، افغانستان و پاکستان هر چند روزی میزبان "مومن انتحاری نو از راه سیده" است تا از میان باروت، آتش و خون به ملاقات خدا بروند...

جمعه 1 ژانويه 2010, بوسيله‌ى جعفر رضایی

سال نو میلادی با آتش بازهای شادیانه آغاز می شود. اما، ازهمین حالا میتوان "شعله های بلند تمدن سوز" دین را در قلب شهرهای جهان دید و گرمای سوزان آنرا احساس نمود. عراق، افغانستان و پاکستان هر چند روزی میزبان "مومن انتحاری نو از راه سیده" است تا از میان باروت، آتش و خون به ملاقات خدا بروند. شهروندان ایران در میان "حلقه های خونین زنجیر مذهب" دست و پا می زنند، و مسیحیان انجیلی در دود و آتش خاورمیانه رویای بازگشت عیسی مسیح و پایان زمین را می بینند. ترس تروریسم اسلامی و جدال ادیان ابراهیمی باهم، از یک سو، و ستیز هندویسم با اسلام و بودیسم از سوی دیگر، امید و نشاط را از انسانها ربوده است. نفرت پراکنی و دیوار سازی دین انسانهارا از هم جدا و دشمن همدیگر ساخته است. تا روزی که ما گوش به افسانه های عصر جهالت داشته باشیم و افسون را بر خرد ترجیح دهیم سالهای بیشماری می آید و می رود، و لیک سیل از خون بشر نیز جاری خواهد بود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > جهان ازمنظردین

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.