کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > برف کوچ در راغستان دوازده قربانی گرفت

برف کوچ در راغستان دوازده قربانی گرفت

نويسنده: محمد معروف ضيايی

پنج شنبه 29 مارچ 2007

به گزارشات واصله از ولسوالی راغستان ولایت بدخشان روز سه شنبه حادثه برف کوچ در قریه دهن شاله و منطقه شاله دره این ولسوالی دوازده قربانی گرفت.
به اساس اظهارات سر پرست ولسوالی راغستان آقائی شهاب این حادثه روز سه شنبه ساعت پنج عصر زمان اتفاق افتاد که کاروان 24 نفری مردم محل در حال باز گشت از( زرشوئی ) به خانه های محلی خویش بودند.
به گفته منابع معتبر محلی در ابتداء 24 نفر در اثر برف کوچ ناگهانی زیر برف شدند که بالاخره به اثر سعی و تلاش مردم محل 12 تن جان سالم به در برده و جسد سه قربانی تا حال به دست آمده است اما برای پیدا نمودن 9 تن دیگر جستجو جریان داشته و تا حال اجساد شان به دست نیامده است که به احتمال زیاد ایشان نیز جان های خود را از دست داده اند. زیرا بیشتراز 40 ساعت است در زیر انبار از برف و سرما به سر می برند .
در کنار فقر و امراض مختلف ساری و غیر ساری مهلک این سیومین دشمن آشتی نا پزیر مردم این ولسوالی است که سال ها ده ها قربانی میگرد.
به گفته مقامات معتبر محلی در پنج سال گزشته تعداد قربانیان این حادثه خونبار طبیعی به 45 تن میرسد که اکثر قربانیان در جستجوئی لقمه نانی برای خوانواده های ایشان جان های خود را از دست داده اندد.
قابل یاد آوریست که این ولسوالی در فصل زمستان با چند ماه از خزان و بهار از از سهولت های ترانسپورتی محروم بوده و مرد م مجبوراند تا ده ها کیلومتر راه های صعب العبورو پر برف را پیاده طی کنند. که گاه گاهی قربانی چنین آفات طبیعی میشوند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


44 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > برف کوچ در راغستان دوازده قربانی گرفت

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.