کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > سیرمستی خانواده کریم خلیلی از خون کودکان هزاره است

سیرمستی خانواده کریم خلیلی از خون کودکان هزاره است

همراه با کار دیجیتال / خلیلی بار دیگر به عربستان رفته است و معلوم نیست که اینبار اتاق خلوت مقامات سعودی آبستن چه توطیه دیگر است...

شنبه 9 ژانويه 2010, بوسيله‌ى جعفر رضایی

وبسایت حزب وحدت خبر سفر کریم خلیلی به عربستان سعودی و دیدار او با پادشاه عربستان را نشر نموده است. این خبر، سفر دیگر کریم خلیلی را به یاد می آورد. کریم خلیلی دوازده سال پیش، وقتی که طالبان کابل و هرات را در تصرف داشت و تا دره شیخعلی، پنجشیر و بالامرغاب پیشروی نموده بود، نیز سفری به عربستان سعودی داشت. در این سفر کریم خلیلی توسط باز محمد جوهری، نصرالله پیک، عالم امینی و اخلاقی شیخعلی همراهی میشد. نشریات حزب وحدت شایعه نموده بود که گویا کریم خلیلی به دعوت وزارت خارجه عربستان سعودی به آن کشور سفر نموده است. اما بعدا افشا شد که کریم خلیلی به دعوت وزارت استخبارات عربستان سعودی به آنجا رفته بود. در پایان سفر همراهان کریم خلیلی رنجیده و دلخور به نظر می رسید و افشا نمودند که پس از تشریفات معمول کریم خلیلی آنهارا در سالون نگهداشته و خود خصوصی با مقامات وزارت استخبارات صحبت و معامله نموده است. پس از بازگشت کریم خلیلی به افغانستان، چند ماه بعد بامیان بدون هیچ مقاومت جدی به دست طالبان افتاد. کریم خلیلی در ایران از سوی مهاجرین به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و متهم به فروش بامیان شد. اتهام مردم تا حد زیادی بیانگر واقعیت بود. زیرا در بامیان امکانات کافی نظامی و لجستیکی برای مقاوت وجود داشت. گقته می شود که کریم خلیلی از هند، ایران و روسیه مبالغ هنگفتی دریافت نموده بود تا در مقابل طالبان بجنگد. اما ظاهرا پیشکش عربستان سعودی برای واگذاری بامیان به طالبان بزرگتر از هدایای کشورهای مذکور بوده است. ثروت شرکت غلغله (شرکت حاجی نبی برادر کریم خلیلی) بهای قتلعام هزاره ها در بامیان و مزارشریف است که به دست خانواده کریم خلیلی حیف و میل می شود. کریم خلیلی فرد خائین و معامله گر است و زندگی او خالی از هدف سیاسی و فکری است. بعضی ها به دلیل قوم گرایی افراطی می پرسند که، چه پروا دارد تا در میان دزدانی مانند کرزی، فهیم، سیاف و ... یک دزد هزاره نیز خورده باشد و ثروت اندوزی نماید. شاید این استدلال برای قوم پرستان افراطی قابل قبول باشد ولی کریم خلیلی بیشتر از اینکه یک هزاره باشد، یک دزد، جنایتکار و خائین است. اگر ما کسی را صرفا بخاطر داشتن چشمان بادامی و نژاد زرد احترام نماییم پس باید همین احساس را به میلیونر های چینی و جاپانی نیز داشته باشیم. کریم خلیلی تنها یک دزد و معامله گر نیست، کریم خلیلی دزد خوان فقیرترین انسانهای جهان است. کریم خلیلی با خون کودکان، زنان و مردان هزاره معامله نموده تا به یک خانواده ثروتمند تبدیل شود. کریم خلیلی حاضر است تا خون هزاران هزاره را بریزد تا تقی خلیلی، محمد خلیلی، حاجی نبی خلیلی،حاجی کاکا و فرزندان آنان سیرمستی و خرمستی نمایند. خلیلی بار دیگر به عربستان رفته است و معلوم نیست که اینبار اتاق خلوت مقامات سعودی آبستن چه توطیه دیگر است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


77 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > سیرمستی خانواده کریم خلیلی از خون کودکان هزاره است

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.