صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > نمونه هایی از مصارف الکلی هیپوکراسی صاحبان در نمایندگی جمهوری اسلامی (…)

نمونه هایی از مصارف الکلی هیپوکراسی صاحبان در نمایندگی جمهوری اسلامی افغانستان در سازمان ملل

استفاده از مشروبات بیش از بیست درصد می تواند بر رفتار شخص تاثير زیاد بگذارد که کشورها، برای جلوگيری از سوء رفتار مقامات ديپلماتيک خود، استفاده از آن را ممنوع کرده اند.
کابل پرس
دوشنبه 18 جنوری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: ورقه های رسید (فاکتور یا بیل) زیر نشان می دهد که در نمایندگی جمهوری اسلامی افغانستان به مديريت ظاهر طنین، در سازمان ملل مشروبات با درصد بالای الکل نوشیده می شود. با توجه به معلومات درج شده در این رسید ها، مواد الکلی به نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد فرستاده شده است. در يکی از اين رسید ها نام ظاهر طنین نماینده ی دایم افغانستان در سازمان ملل متحد آمده است. مشروبات الکلی سفارش داده شده از انواع مختلف می باشد. شراب، ويسکی و ودکا. تاکید می شود که این مشروبات الکلی به نام نمایندگی افغانستان در سازمان ملل می باشد به هیچ عنوان مورد شخصی نیست.

به باور کابل پرس نوشیدن مشروبات الکلی مساله ای کاملا شخصی می باشد و هيچ ارتباطی به ديگری ندارد. البته اين موضوع شخصی تا زمانی شخصی ست که ضرر ناشی از مصرف مشروبات الکلی به کس ديگری غیر استفاده کننده نرسد. در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا، نوشیدن مشروبات الکلی اگر از همين محدوده فراتر برود جرم محسوب می شود.

استفاده از مشروبات الکلی در محيط کاری خود مساله ی ديگری ست. در بسیاری از کشورها، مصرف مشروبات الکلی حتا مشروباتی مانند آبجو با درصد پایین حدود چهار درصد الکل، در محل کار ممنوع بوده و جرم محسوب می شود. برای نمونه در آمريکا و همان کشوری که نماینده ی افغانستان در سازمان ملل در آنجا مقیم می باشد، خرید مشروبات از پول ماليات دهندگان ممنوع است. اين موضوع معمولا در نمایندگی های خارجی کشورها تا اندازه ای متفاوت است. در بسیاری از نمایندگی های خارجی کشورها، در مهمانی های رسمی، شراب نوشیده می شود. نوشیدن شراب در اين ميهمانی ها، رسم محسوب می شود و گاهی فراهم کردن شراب برای ميهمان از سوی ميزبان نشان از احترام به ميزبان است. در بهترین نوع شراب نيز، میزان الکل آن از 14 يا 15 درصد تجاوز نمی کند. نوشیدن مشروبات الکلی غير از شراب با درصد بالای الکل تقریبا در هيچ مهمانی مقامات بین المللی معمول نيست. در حقيقت شاید هدف از نوشیدن شراب در اين ميهمانی ها، گرم شدن بیشتر روابط باشد اما نوشیدن مشروبات با الکل بیش از بیست درصد، توسط بسیاری از کشورها ممنوع شده است. استفاده از مشروبات بیش از بیست درصد می تواند بر رفتار شخص تاثير زیاد بگذارد که کشورها، برای جلوگيری از سوء رفتار مقامات ديپلماتيک خود، استفاده از آن را ممنوع کرده اند.

از سویی مقامات جمهوری اسلامی افغانستان ادعا می کنند که اين کشور کشوری اسلامی ست و به همين دليل سالانه تعداد زیادی در کابل به جرم نوشیدن يا فروش مواد الکلی بازداشت می شوند. گرچه اسلامی بودن در افغانستان تاکنون به معنای آدمکشی بیشتر بوده و هزاران هزار شهروند افغانستان توسط گروه هایی که داعیه ی اسلام دارند، کشته شده و می شوند، اما هيپوکراسی و رشد تزویر در جامعه ی افغانستان و بويژه ميان مقامات بلندپایه مساله ی جدی ست. هيپوکراسی صاحبان افغانستان مردم را از کارهای خاص مانند اختلاس، قاچاق مواد مخدر و ...منع کرده و به رفتارهای اسلامی دعوت می کنند اما خود در پنهان کاری ديگری می کنند. تقریبا کارنامه ی بیش از هشتاد درصد مقامات بلندپایه ی افغانستان به شمول شخص حامد کرزی مشکوک است و در صورت تحقيق آزادانه و بدون هراس می توان به موارد فراوان دروغ و تزوير آنان پی برد.

با هم نگاهی به برگه های رسید مصارف الکلی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل می اندازیم که توسط يکی از خوانندگان کابل پرس? ارسال شده است. يکی از این رسید ها، رسید غذای خورده شده می باشد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من شخصاً چنین فکر میکنم که طرح این مسله اگر طفلانه نباشد پس مقاصد شخصی و یا گروهی دارد و در هر دو صورت آنرا خیلی نامناسب یافتم.

  شاید من اشتباه میکنم به امید خواندن نظریات دیگران.

  • ظاهر طنین را همه میشناسیم که یک پرچمی مزدور روس بود و بعد در کلکسیون پرچمی های تسلیم شده در دستگاه دروغ پراکنی بی بی سی شامل ساخته شد و آهسته آهسته از آنجا راهش را در خدمت به رژیم مافیایی کرزی باز کرد و بعد شد نماینده دایمی افغانستان در ملل متحد که طبعا این پست به کسی میشود برسد که با بند های محکمی به سی آی ای بسته باشد.

   این شراب خوری هایش را هرکس میشود برایش ببخشد اما من چندی قبل در سایت جمعیت انقلابی زنان افغانستان (راوا) خواندم که این جناب از فاسدان رژیم مافیایی کرزی نیز هست و حداقل 9.6 میلیون دالر را برای خرید منازل فیشنی و لوکس در نیویارک برباد داده است.

   بر اساس این گزارش این کثافت یک اپارتمان را برای بود و باش خودش در یکی از بلند منزل های لوکس نیویارک به نام Trump World Tower به قیمت 4.2 میلیون دالر خریداری کرده که یک نشریه امریکایی آنرا "آسایشگاه" خوانده که دارای "اتاق ماساژ" و سایر سهولیات افسانویست و فامیل ظاهرطنین در آن عیش و نوش میکند.

   در ضمن این جناب 5.6 میلیون دالر دیگر را هم برای خرید دفتر نمایندگی دایمی افغانستان در ملل متحد به مصرف رسانیده است و گفته میشود که این دفتر نیز در لوکس ترین نقطه نیویارک موقعیت دارد.

   در کشوری که میلیونها تن در فقر کامل بسرمیبرند، اینگونه میلیونها دالر خیراتی را برباد دادن خیانت نه که جنایت نابخشودنیست و تنها کرزی غدار است که میتواند بر آن چشم بپوشد.

 • ظاهــرشــاه: مــن از قبیــلۀ

  بنیــامین یهــودی هســتم

  وزارت خارجۀ اسرائیل تائید نموده است که دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پشتونهای افغانستان و پاکستان که اصلیت یهودی دارند آغاز نموده است.

  سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل به روز جمعه 15 جنوری 2010 به روزنامۀ لوفیگاروی فرانسه گفته است: دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پتان در افغانستان و پاکستان که یکی از ده قبیلۀ گمشدۀ یهودی اند از طریق تمویل مرکز تحقیقات ملی ممبی در هند رسماً آغاز نموده است.

  وی می افزاید از اینکه در شرائط کنونی گشایش چنین مرکز تحقیقاتی در افغانستان و پاکستان امکان نداشت، ما تصمیم گرفتیم که این تحقیقات را در هندوستان که اکثراً میزبان پشتونها می باشد راه اندازی نماییم. قرار است که این تحقیقات از سه ماه الی یک سال کامل را در بر بگیرد... تحقیقات ما قبلا در بخشهای (ریشه یابی تاریخی، رسوم و عنعنات و تقارب در زبان) تکمیل گردیده است. بناً این مرکز این بار نتائج تحقیقات خویش را از آزمایشات خون (دی ان ای) به دست خواهد آورد. تا کنون هزاران سی سی خون از قبایل پشتون افغانستان در منطقۀ مالهباد ولایت اتوراپردیش در شمال هند جهت آزمایشات جمع آوری شده است...

  بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل، از لحاظ بیولوژی کارشناسان بیولوژیک اسرائیل تمام تلاش خودشان را به کار بسته اند تا ارتباط ژنتیکی میان پشتونها و یهودیان را به اثبات برسانند تا اینکه به این طریق مؤرخان اسرائیلی را یاری کنند که گویا پشتونها در اصل از ریشۀ یهودیان واسرائیلی ها اند. در این باره کارشناسان بیولوژی اسرائیلی در مرکز تحقیقات ملی ممبی از لحاظ ژنتیکی میان اسرائیلی ها و افرادی از قبایل پشتون آزمایشاتی را انجام خواهند داد و با توجه به نتایج این آزمایشات که گویا پشتونها از لحاظ ژنتیکی نزدیکترین ملت به یهودیهای سفاردیم (یهودیهای شرقی) می باشند و به این طریق می خواهند ثابت کنند که پشتون و یهودیان از یک نژاد هستند.

  روزنامۀ لوفیگارو در ادامۀ گزارش خود می افزاید: از مدتها قبل واضح بود که قبایل پشتون که در جنوب و جنوب شرقی افغانستان و در غرب و شمال غربی پاکستان زندگی میکنند همه از یک نسل اند و مربوط به قبایل گمشدۀ یهودی میباشند. این روزنامه می افزاید: همنوای کامل در رسوم و عنعنات، نحوۀ پوشیدن لباس، عادتهای خوانوادگی و امورات فرهنگی وجود دارد که این همه بیانگر این است که پشتونها این همه را از اجداد یهودی شان به ارث برده اند.

  این اولین بار است که وزارت خارجۀ اسرائیل رسماً تائید میکند که تحقیقاتی گستردۀ را در راستائی شناسائی اصلیت یهودی پشتونها آغاز نموده است که با این کار خود بر عمل کرد سازمانهای غیر دولتی یهودی که از سالیان درازی در جستجوی قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلادی فعالیت داشتند مهر صحه گذاشت.

  مؤرخین اسرائیلی میگویند: موسی علیه السلام حین خروج از مصر با دوازده قبیله از قبیلۀ بنی اسرائیل خارج شده و در فلسطین مسکن گزین شدند که این دوازده قبیلۀ بنی اسرائیل به نامهای (بنیامین، روبین، لاوی، یهودا، جاد، اشیر، زبولون، ساعر، یوسف، نفتالی، دان و شمعون) یاد می گردیدند و از این جمله دو قبیلۀ آنها (بنیامین و یهودا) در جنوب فلسطین جا بجا شده که یهودیان امروزی از نسل آنها می باشند ولی متباقی ده قبیلۀ دیگر در شمال فلسطین جا بجا گردیدند که بعداً از آنجا به مناطق دیگر مهاجر شدند که سپس به نام قبایل گمشدۀ یهودی مسمی گردیدند.

  روزنامۀ لوفیگارو در تحلیل خود راجع به این مسئله میگوید پشتونهای افغانستان اکثریت در میان سایر قومیت های مطرح در افغانستان می باشند، همچنان نظریۀ اصلیت یهودی آنها در منطقه و در میان مردم به سطح قابل ملاحظۀ منتشر شده است، ولی تا هنوز کدام مطالعۀ علمی دقیق که ثابت کند که پشتونها در اصل یهود اند صورت نگرفته است اما اکثریت پشتونها ایمان دارند که آنها اصلیت یهودی دارند. حتی اخرین پادشاه افغانستان، ظاهر شاه، در جواب خبرنگار ایتالیائی در بارۀ نسبش گفته بود که من از قبیلۀ بنیامین یهودی هستم.

  سایت انترنیتی شبکۀ خبری العربیه نیز به بررسی این مسئله پرداخته و گزارش داده است که اسرائیل تلاش دارد حوالی 15 ملیون پشتون افغانستان را دوباره به دین آبائی شان – یهودیت – برگرداند که متاسفانه تا هنوز تعداد از قبایل پتان را یهودی ساخته و آنها را به اسرائیل مهاجرت داده است.

  همچنان این شبکۀ معتبر عربی زبان گزارش میدهد که در دهۀ هفتاد و هشتاد قرن بیستم سازمانهای یهودی فعالیتهای چشمگیری را در جهت کشانیدن قبایل پشتون افغانستان به آئین یهودیت از طریق استخدام و تربیۀ جوانان پشتون در بیروت، پایتخت لبنان و برخی کشور های غربی راه اندازی نموده بود. این شبکۀ خبری به نقل قول از برخی رسانه های اسرائیلی گزارش میدهد که سازمانهای یهودی توانسته اند برخی دانشجویان افغان در آن زمان (مانند زلمی خلیل زاد، اشرف غنی احمد زی و انوارالحق احدی) در بیروت را به دین یهودیت برگردانند. البته این دانشجویان کسانی بودن که بعدها پستهای مهمی را در حکومت کرزی به دست آوردند و زلمی خلیلزاد نیز شناخته ترین دپلومات امریکائی افغانی الاصل در افغانستان، عراق و سازمان ملل متحد ایفای وظیفه نموده است که خانم یهودی دارد.

  این سه تن از نخبه گان تحصیل کردۀ پشتون وظیفه گرفتند تا حس نشنلیستی پشتون ها را تقویه نموده و بعد برای پشتونها توضیح دهند که اصلیت آنها یهود اند و باید به اصل خویش برگردند. این جوانان در ابتدای گرایش خود به دین یهودیت بیشتر احساساتی بوده و تلاش داشتند که به طور آشکار دست به فعالیت زنند ولی بنا بر تجارب سازمانهای یهودی و مطالعۀ آنها از اوضاع منطقه به آنها تعلیمات داده شد که باید از مهارت خود کار گرفته و مطابق برنامه های که برای شان داده میشود رفتار کنند. آنها باید اوضاع منطقه را دقیق ارزیابی کنند. آنها باید بدانند که درموقعیت بسیار حساس قرار دارند، آنها در میان دشمنان سرسخت یهودیت (ایران، پاکستان و عربستان سعودی) قرار دارند. اگر آنها با همکاری اسرائیل و برخی سازمانهای غیر دولتی یهودی دست به فعالیت آشکار زنند به زودی از طریق دشمنان اسرائیل و یهودیت در ایران، پاکستان، عربستان سعودی و حتی اقلیت های قومی غیر پشتون درافغانستان سرکوب میشوند. همین بود که آنها رسماً گرایش خود به دین یهودیت را اعلان ننموده ولی فعالیت های عمدۀ را در این بخش مخصوصاً در قسمت تقویۀ حس نشنلیستی پشتونها و داعیۀ برتری آنها از سایر اقلیت های قومی در افغانستان انجام داده اند.

  همچنان چندی قبل سایت عربی زبان القدس العربی، چاپ لندن، در مصاحبۀ با داکتر جعفر هادی حسن، نویسندۀ برجستۀ جهان عرب و پژوهش گر مسایل یهود و یهودیت (دارندۀ درجۀ دکترا از دانشگاه مانچستر بریتانیا در یهود شناسی و نویسندۀ کتابهای فرقة الدونمة بین الیهودیة و الاسلام، فرقة القرائین الیهود، الیهود الحسیدیم و پیدایش، تاریخ، عقاید، فرهنگ و عنعنات یهود) به مسلمانان و عربها هشدار داده بود که متوجه باشند که اسرائیل به زودی افغانستان را توسط قبیلۀّ پتان تحت اشغال خود در خواهد آورد.

  وی در مصاحبۀ خود می گوید: پروسۀ یهودی سازی قبیلۀ پشتون در افغانستان از چندین دهه بدینسو جریان دارد و ما شاهد روزی خواهیم بود که رسانه های خبری گزارش گرویدن ملیونها تن از پشتونهای افغانستان به آئین یهودیت را در اثر تلاشهای همه روزۀ اسرائیل به نشر خواهند رساند. تعداد زیادی از سازمانهای غیر حکومتی در اسرائیل همین اکنون مصروف جستجوی قبایل گمشدۀ خود اند. آنها میگویند که قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلاد توسط آشوریها اسیر گردیده و بعد در سراسر جهان پراگنده شدند ولی هنوز آنها عادتهای یهودی خود را حفظ نموده اند. از جمله عادتهای یهودی: تندروی، تعصب، نژاد پرستی (پشتونوالی) عدم احترام به حقوق زن، به فروش رسانیدن زنها، خشونت قبیلوی، به نکاح در آوردن خانم برادر بعد از مرگ وی، علاقمندی به قتل و کشتار، حفظ آداب و سنت های گذشتۀ خود از قبیل لباس، کلاه جالی، رقص عنعنوی مردان در مراسم خوشی (اتــن) و برتری طلبی قومی می باشد که درمیان قبایل پشتونهای افغانستان هنوز حفظ گردیده است.

  این پژوهشگر عرب می افزاید: سازمانهای یهودی از گذشته های دور سرگرم جستجوی قبایل گمشده اند، آنها قبایل گمشدۀ خود را در افغانستان، ایران، چین، هند و امریکائی جنوبی جستجو میکنند. تا کنون طبق آمار آنها قبایل پشتون در افغانستان و پاکستان شناسائی شده اند که اصلیت آنها یهود اند و بحث بالای کشورهای دیگر جریان دارد. اسرائیل با بهانۀ دریافت قبایل گمشدۀ خود میخواهد اسرائیل کبرا را از رود نیل در مصر الی دریای فرات در عراق که پلان ستراتیژِیک آن کشور است تشکیل دهد. یکی از حاخامهای (رجال دین) یهود بنام آبیحل در کتاب خویش تحت عنوان قبایل گمشده میگوید که تعداد آنها به 100 ملیون نفر خواهد رسید.

  داکتر جعفر هادی حسن در ادامه می افزاید: اسرائیل نهایت تلاش دارد تا قبیلۀ پشتون در افغانستان را که نفوس آنها تقریبا 15 ملیون تن می باشد به دعوای اینکه اصل آنها یهود اند به آئین یهودیت برگرداند. تا کنون ده ها نهاد وسازمانهای یهودی تماسهای متعددی با سران قبایل و رهبران پشتون که در دو طرف مرز افغانستان و پاکستان قرار دارند انجام داده اند وهمچنان ده ها جلد کتاب یهودی را به زبان پشتو ترجمه گردیده و در آنها از اصالت یهودیت پشتونها و خصوصیت یهودی آنها توضیح داده شده است. همچنین در این کتابها توضیح داده شده است که پتانها نسب شان بر میگردد به (افغان بن شاوول) که در تورات از شاوول منحیث اولین پادشاه یهودی در سرزمین فلسطین نامبرده شده است. باید یاد آور شد که سازمانهای یهودی (مانند سازمان عامی شاب – بازگشت ملت) توانسته اند عدۀ از افراد قبیلۀ پشتون را به دین یهودیت برگردانده و آنها را به اسرائیل مهاجرت نمایند که این افراد به مرور زمان اقارب و خویشاوندان خویش را نیز به یهودیت دعوت نموده و آنها را به اسرائیل مهاجرت خواهند داد. و همچنان عدۀ دیگر از تکنوکراتهای پشتون که مخفیانه به یهودیت گرویده اند هنوز در افغانستان فعالیت دارند
  افغان یا اوغان یا پشتون این سه تا نام یک است ما می توانیم افغانستانی باشیم نه افغان حالا به همه روشن گردیده که اوغان یعنی تروریست، اوغان یعنی تولید کننده ای تریاک ،اوغان یعنی طالب فرزندا ن نا مشروع آی اس آی پا کستانی بی فرهنگ واعراب وحشی که در سوف های توره بوره تولید وبه

  از زبان خود پشتون ها بشنویند که میگویند

  ما از اقوام یهود هستیم با معلومات بیشتر

  لطفآ این ویدیو ها را نگاه کنیند
  Afghans=Pashtuns=Lost tribe of Israel5

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس