کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > 21 مارچ روز بین المللی نوروز

21 مارچ روز بین المللی نوروز

روز 23 فبروری، در نشست عمومی سازمان ملل، روز 21 مارچ به عنوان روز بین المللی نوروز اعلام شد. بیش از 300 ميليون تن در کشورهایی مانند افغانستان و ايران، نوروز را که ابتدای سال جدید خورشیدی و فصل بهار می باشد، جشن می گیرند. با این حال ادامه ی جنگ، کشتار، بی امنیتی، بی کاری، تبعیض و فقر، نوروز را به کام مردم افغانستان تلخ می کند.

چهار شنبه 24 فبروری 2010

کابل پرس پیشاپیش نوروز و روز جهانی نوروز را به خوانندگان خود تبریک می گوید.

روز 23 فبروری، در نشست عمومی سازمان ملل، روز 21 مارچ به عنوان روز بین المللی نوروز اعلام شد. بیش از 300 ميليون تن در کشورهایی مانند افغانستان، ايران، نوروز را که ابتدای سال جدید خورشیدی و فصل بهار می باشد، جشن می گیرند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


52 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > 21 مارچ روز بین المللی نوروز

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • من منحیث مسافر سی ساله دور دنیا به همه توصیه میکنم که هر افغانی که در هر جای دنیا است باید با خانواده های خود در روز اول سال نو از نزدیک ببیند و یا حد اقل تماس با نامه و یا تماس تلفونی برقرار نمایند . و یا همه اعضای خانواده های افغانی در هر کجای دنیا که هستند درین روز با هم به کمک و عیادت کسانی که به انها نیاز دارند بروند . درین روز باید پلان یک سال اینده را حد اقل ذهناء تیار نمود و باید دانست که در کجای زنده گی ایستاده هستید و کجا باید بروید و چه جزییاتی را در یک یک قدم سال اینده عملی نماید تا سال کامیاب و پر افتخار و از تهه قلب خوشی را بگذرانند . هیچ گاه در عمل نمودن پرو گرام ها و پلان های یک سال اینده تان از سهل انگاری و یا کار امروز را به فردا نگذارید , باز هم هیچ گاه کار امروز را به فردا نگذارید . در تمام روز های سال هوشیارانه متوجه صحت و سلامتی تان به نحو عالی باشید , مثلاء یاد بگیرید که چگونه به مسایلی که بدنتان به شما توسط درد های موقتی و یا اخطار های ناگهانی مانند سر درد شدید و یا سینه دردی بی موقع اخطار میدهد توجه کنید و هیچ گا وضع استندرد صحی عمرتان را از دست ندهید . ورزش یکی از مهمترین یاز هم عرض میکنم مهمترین پروگرام های باید باشد که در سال نو در زنده گی تان باید حصه داشته باشد . لباس های تان باید مرتب باشد و روز یک دست لباس تازه بعد از حمام روزانه جزو پروگرام های مهم زنده گی روز مره تان باشد . کارو بار تان باید به کنترول خودتان باشد و از دیدن خود و یا برخورد خود با دیگران همه را باید دچار احساس خوشی و گرمی نماید . همیشه در ردیف خوب بودن و خوبی کردن پرو گرام های عالی بسازید و دیگران را در کار خوب نمودن تشویق کنید . ولی در روز نوروز تصمیم بگیرید که در طول سال حتماء به یک افغانء که احتیاج به کمک شما دارد بدون در نظر داشت نژاد و مذهب و زبان او را کمک کنید و حتی کوشش کنید که او را روی پای هایش ایستاده نماید . مثلاء برای خانواده در قشلاق دور افتاده افغانستان جنراتور برق بخرید و یا دو تا بز بخرید برای شان که از شیر ان بجه های نو بالغ خود را تغزیه کنند و یا حد اقل یکی از بچه های خانوادهء را به مکتبی در همان قشلاق نزدیک به خانواده اش ماهانه پولی بفرستید که یتواند با ان مکتب بخواند . مطمیانا شما در تصمیم گیری و عمل کرد ان موفق خواهید و من کایابی شما را امیدوارم .

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.