صفحه نخست > حقوق بشر > پناهجویان افغانستان در یونان و استرالیا دست به اعتصاب غذا زدند؛ در یونان (…)

پناهجویان افغانستان در یونان و استرالیا دست به اعتصاب غذا زدند؛ در یونان پناهجویان لبان خود را دوخته اند

دولت حامد کرزی به همراه اداره کنندگان طالب و حکمتیاری آن، ارگ ریاست جمهوری را به مرکزی برای طراحی تروریزم و انجام خشونت علیه شهروندان جهنمی که نامش را افغانستان نهاده اند، تبدیل کرده اند.
کابل پرس
چهار شنبه 19 جنوری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پناهجویان، مهاجرت، آوارگی و جنایت کوچ اجباری

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

کابل پرس?: پناهجویان افغانستان در نقاط مختلف دنیا از جمله در یونان، استرالیا و اندونزی در شرایط بحرانی بسر می برند. در یونان هزاران پناهجو در نقاط ناامن، بدون داشتن امکانات زندگی می کنند و ده ها تن به شمول کودکان و زنان در زندان هستند. چند روز پیش یک کشتی حامل پناهجویان افغانستان دچار سانحه شده و ده ها تن از آنان کشته و ناپدید شده اند. در همین حال تعدادی زیادی از پناهجویان افغانستان در یونان دست به اعتصاب غذا زده و عده ای نیز به نشانه ی اعتراض از چند روز پیش لبان خود را دوخته اند.

در اندونزی صدها تن از پناهجویان افغانستان در زندان بسر می برند و صدها تن دیگر نیز در جستجوی راهی برای رسیدن به آب های استرالیا می باشند.

از استرالیا خبر می رسد که تعداد زیادی از پناهجویان افغانستان در بازداشتگاه ها بسر برده و قرارداد ننگینی که اخیرا دولت مافیایی کرزی با دولت استرالیا برای بازگشت آنان بسته، فشار روانی زیادی را بر آنان تحمیل کرده است.

در یک بازداشتگاه در غرب استرالیا، پناهجویان دست به اعتصاب غذا زده اند و بر تعداد اعتصاب کنندگان افزوده می شود.

قرارداد ننگینی که اخیرا دولت مافیایی طالبانی کرزی با دولت استرالیا بسته است، عملا راه را بر اخراج اجباری پناهجویان هموار می کند. پناهجویانی که با زدن به آب و آتش، برای نجات زندگی خود، بدنبال پناهگاه، خود را به استرالیا رسانده اند، توافق دولت کرزی با استرالیا را جز خنجری کاری بر روح و روان و جسم خود نمی پندارند. دولت مافیایی کرزی به همراه جنایتکاران قبیله که بنام طالب هر روز انتحار کرده، راه ها را مسدود کرده، اعدام و سنگسار می کنند، هم در افغانستان روح و روان و جسم آنان را هدف قرار داده و هم در خارج از این جهنم روی زمین.

سفرای دولت مافیایی کرزی در کشورهایی که پناهجویان به دام افتاده اند، فقط به فعالیت های استخباراتی و یا به خوشگذارانی و مصارف هنگفت مشغولند. شرایط سخت زندگی پناهجویان برای آنان هیچ اهمیتی ندارد و در عوض در هماهنگی با دولت مافیایی طالبی کابل، در مسیر راه پناهندگی پناهجویان سنگ اندازی می کنند.

منابع کابل پرس می گویند که حتا سفرای دولت مافیایی طالبانی کرزی، شرایط فعلی افغانستان را خوب معرفی کرده و برای مردمی مانند هزاره ها که همچنان از ظلم و تبعیض برنامه ریزی شده رژيم رنج می برند، بهشت توصیف می کنند.

دولت حامد کرزی به همراه اداره کنندگان طالب و حکمتیاری آن، ارگ ریاست جمهوری را به مرکزی برای طراحی تروریزم و انجام خشونت علیه شهروندان جهنمی که نامش را افغانستان نهاده اند، تبدیل کرده اند.

پناهجویان، مهاجرت، آوارگی و جنایت کوچ اجباری

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • خبر چاپ شده به تاریخ 19 جنوری :
    فقط دوختن دهن چند تا برادر هزاره به اتن هفته قبل حقیقت دارد ولی اگر شما خوب نگا کنید به برگ دختان سیز در عکس ها , خواهید فهمید که عکس ها در زمان تایستان در پارک ویکتوریای اتن گرفته شده است و این مهاجرین تا حال به کشور مقصد خود رسیده اند .

  • جرمنی در حدود 10 صبح روز 21 جنوری اعلام نمود که تمام افغانهای که در یونان هستند تا سال 2012 منحیث باشنده جرمنی قبول میشوند .

  • واقعه چند روز قبل در ابهای بین ایتالیا و یونان .

    http://www.youtube.com/watch?v...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس