در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > كريكت > افغانها در كريكت مي تازند

افغانها در كريكت مي تازند

علی جواد دهقان
چهار شنبه 22 آگوست 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تیم افغانستان با غلبه بر تیم کریکت جوانان قطر دومین بردش را در مسابقات آسیایی کریکت که در حال برگزاری در مالزی است، به ثبت رساند.

تیم کریکت جوانان افغان در این بازی، ورزشکاران قطری را با ۱۶۱ در برابر ۱۲۱ امتیاز شکست داد. پیش از آن، جوانان افغان بر تیم کریکت کشور میزبان (مالزی) نیز پیروز شدند.

در بازی با قطر، بر اساس گزارش سازمان کریکت آسیایی، تیم افغانستان یک مسابقه "قابل ملاحظه" از خود ارائه داده و به پیروزی "سریع" دست یافته است.

این سازمان ورزشی که افغانستان به تازگی عضویت آن را دریافت کرده گزارش داده است: هر دو تیم قطر و افغانستان به پیروزی خود مطمئن بودند. اما ساجد خان نوزده ساله و شیر شیرزاد ۲۰ ساله دو بازیکن افغان مهارت خاصی از خود نشان دادند. همچنین در این بازی، نورالحق با گرفتن ۵۹ امتیاز برای تیم افغانستان، بازیکن برتر میدان شناخته شده است.

این مسابقه در ورزشگاه امان (Club Aman) مالزی برگزار شده بود و افغانستان در ۴۰ دور توانست بر رقیبش غلبه کند.

تاج ملوک رییس فدراسیون کریکت افغانستان می گوید: "بازیکنان افغان با آمادگی خاص و با امید به پیروزی در این مسابقات شرکت کرده اند.

تیم های نپال، مالزی، کویت، قطر، امارات متحده عربی، سنگاپور، تایلند و افغانستان در این دور از مسابقات شرکت دارند.

پس از این، قرار است روز جمعه (۲۴ اوت) افغانستان به مصاف تیم هنگ کنگ برود و مسابقه دیگر این تیم هم با تیم کویت است که در ۲۵ آگست برنامه ریزی شده است.

مسابقات آسیایی کریکت مالزی برای معرفی تیم های برتر آسیا به مسابقات جهانی کریکت، از ۲۰ تا ۲۹ اوت برگزار می شود.

کارشناسان ورزشی به درخشش ورزش نوپای کریکت افغانستان در سطح بین المللی امیدوارند.

منبع: بي بي سي پرشين

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس