در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > روزگار سخت امپراطور!

روزگار سخت امپراطور!

علی جواد دهقان
يكشنبه 11 نوامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

این روزها اگرچه اینتر از نتایج خوب خود در کالچیو و لیگ قهرمانان لذت کامل را می برد ولی یک نفری در جمع قهرمانان فصل گذشته ایتالیا است که کاملا شرایط متفاوتی را از سر می گذراند.
چند سال پیش که او نامش را بر سر زبانها انداخت تیفوسی های اینتر لقب امپراطور را بر رویش گذاشتند و چه تیم های بزرگی بودند که برای به خدمت گرفتنش سر و دست می شکستند. اینتر اگرچه در آن روزها به مانند همیشه قهرمانی در ایتالیا کسب نمی کرد ولی امید فراوان به این امپراطور بسته بود. رئیس موراتی تصور تولد یک رونالدوی جدید در جوزپه مه آتزا را داشت و ...
ولی اینها خاطراتی از گذشته هستند و در همانجا مانده اند و به این روزها انتقال نیافته اند.

آدریانو که جثه تنومندش به او قواره ای خاص در میان مهاجمان بخشیده بود دیگر آدریانوی گذشته نیست. مانچینی آتش اختلافات را پیش از بازی حساس داربی ایتالیا روشن می کند و آنگاه که آدریانو را به همراه اینتریهای دیگر به تورین نمی برد.
اشتباه نکنیم، اختلافات از چندی قبل شروع شده بود چه آنجا که آدریانو به تعویض هایش اعتراض می کرد و مهمتر از همه اینکه او از ترکیب تیم اروپایی اینتر بطور کلی بیرون رانده شده بود.
کنار گذاشتن آدریانو از بازیهای لیگ قهرمانان زنگ خطر اول را برای امپراطور در آغاز فصل به صدا در آورد و او شاید در همان زمان بود که به اشتباهش در ماندن در اینتر پی برد و اینکه چرا در تابستان این تیم را ترک نکرده بود؟

زمانی که آدریانو اوج گرفته بود باشگاه های بزرگی خواستار استخدامش بودند که همانند همیشه رئال مادرید نامش در ابتدای صف قرار داشت ولی اکنون که آدریانوی نزول کرده را اینتر می خواهد حتی بصورت قرضی بفروشد مشتری های سطح پایینی همچون وستهام و منچسترسیتی اعلام آمادگی می کنند و اینکه گفته می شود برلوسکونی به خرید او ابراز تمایل کرده است جای تعجب دارد.
در این میان به راحتی می شود فهمید که موراتی پدر معنوی سابق رونالدوی عهد شکن و حامی معنوی آدریانو دیگر حمایت چندانی از ستاره کم فروغش نمی کند اگرچه در مصاحبه های اخیرش تاکید می کند که آدریانو می خواهد بماند.
موراتی که وضعیت آدریانو را لاعلاج می بیند در منازعه او و مربی جوان تیمش طرف مانچو را می گیرد و می گوید که رفتار مانچینی شبیه رفتار یک برادر بزرگتر در قبال آدریانو است.
اما موضع گیری های مانچینی و آدریانو در چند وقت اخیر موضوع جالبی برای ایتالیایی ها بوده است. مانچینی که اکنون مهاجمان آماده ای همچون ابراهیموویچ، کرسپو و کروز را در اختیار دارد از موضع برتر صحبت می کند می گوید که آدریانو باید زندگی اش را همانند یک ورزشکار تنظیم کند. آدریانو نیز از موضع ضعف می گوید که او واقعا افسرده است و بس!
آدریانو می گوید که هر جا بشود می خواهد بازی کند و این صحبت حکایت از تصمیم امپراطور برای جدایی از اینتر می دهد و حتی مدیر برنامه هایش نیز تاکید کرده است که در وضعیت بغرنجی با باشگاه دچار شده اند.

انتقال قرضی یا دایمی!
گفته می شود که او به هر باشگاهی برود قرضی خواهد بود و تا انتهای فصل!
این گزینه ای است که موراتی نیز آن را بسیار دوست دارد، شاید ستاره اسبقش بتواند سر فرم بازگردد و دوباره همان امپراطور سر حال شود.
مقصد احتمالی کجا است؟
صحبت از نامهای بسیاری است:
در مورد پارما گفته می شود که خاستگاه اصلی ظهور این امپراطور در کالچیو بوده است و او از آنجا بود که به همراه آدریانو موتو در کالچیو درخشیدند اما جیراردی ـ رییس پارما ـ بازگشت امپراطور را یک توهم بیشتر نمی داند.
اخیرا نام منچسترسیتی نیز به میان آمده است و اینکه او جایش را با رینالدو بیانکی ناراضی در انگلیس تعویض کند، انتقالی که اریکسون نیز به آن چراغ سبز نشان خواهد داد.
فنر باغچه، همان باشگاهی که روبرتو کارلوس هموطن باتجربه اش در آنجا توپ می زند
لازیو، وستهام و چند باشگاه دیگر نیز در فهرست متقاضیان آدریانو قرار دارند.

آنچه که برای آدریانوی افسرده در این روزها مهم است رهایی از مشکلی است که خواسته یا ناخواسته برای او ایجاد شده است، او می گوید که از دست دادن پدرش زمینه بروز این مشکلات روحی برای او شده است و نباید فراموش کرد که ورود الکل نیز به زندگی او بر مشکلاتش افزوده است. برای حل مشکلات روحی امپراطور مادرش نیز تصمیم گرفت که به شهر میلان انتقال یابد و در کنار او زندگی کند تا شاید اوضاع بهتر شود ولی اینگونه نشد.

باید صحبتهای میهایلوویچ دستیار مانچینی را در رابطه با آدریانو به خاطر بسپاریم که گفته است آدریانو تنها به کمک خود نیاز دارد، بله، آدریانو به کمک خود نیاز دارد تا بتواند دوباره تاج و تخت خود را باز پس بگیرد و همانند بکن باوئری که شایسته اعطای لقب قیصر است او نیز چنین باشد.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس