کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > استخدام خبرنگار افغان نواب مومند توسط استخبارات پاکستان برای کشتن سفیر هند در (...)

استخدام خبرنگار افغان نواب مومند توسط استخبارات پاکستان برای کشتن سفیر هند در افغانستان و رهبر بلوچ

چهار شنبه 2 فبروری 2011

خبرنگار افغان نواب مومند که به گفته خودش توسط استخبارات پاکستان استخدام شده بود تا سفیر هندوستان در کابل و یکی از رهبران بلوچ را به قتل برساند، پس از تهدید به هند رفته و در گفت و گو با یک رسانه هند، جزییات نحوه انتقال حدود یک میلیون دالر آمریکایی دستمزد این کار را توضیح می دهد. از سوی دیگر خبر می رسد که نیروهای امنیتی افغانستان بتازگی از موتر یک خبرنگار، یک جلیقه یا واسکت انتحاری پیدا کرده اند. چهار سال پیش یک خبرنگار همراه با سخنگوی طالبان بازداشت شده و حدود یکسال در زندان بسر می برد.

آقای نواب مومند یکی از خبرنگاران تلویزیون طلوع بود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > استخدام خبرنگار افغان نواب مومند توسط استخبارات پاکستان برای کشتن سفیر هند در (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • مرکز تروریزم در پاکستان ولی امریکا سرگردان در افغانستان

  • کجاستی بابر خان , بایانی خان , شبیر خان , ولی خان .....

   چرا اینجا و در این باره پیام تان دیده نمیشود !!!

   ببینید که خبرنگار تان تاجک و ازبک و هزاره و بلوچ .... نیست !!! حقیقتی که چون روز روشن است اینک از زبان خودتان بشنوید که چونکه به اجانب از جمله پاکستان سالهاست که خدمت میکنید ...

   ان صراف تان کدام فرد غریب و بیچاره نبوده تا از فقر اقتصادی دست به خیانت به مادر وطن اش بزند پولدار و سرمایه دار تان این چنین میکنند چه رسد به غریب و بیچاره تان ................

   به گفته خود تان هر چه نباشد "اوغان انا خرحه یی "میگویند اگر که مادر کلان خریدار داشته باشد تلوار ضروریست !! پس چرا بیچارها به کنج خانه نشسته باشد !!! باید فروخته شود ..

   کسی که به خواهر و زن و مادر کلان اش بخاطر پول و منفعت رحم ندارد وطن , وطندار , اسلام ... برای شان ارزشی ندارد!!!!

 • پاکستان دشمنی دیرینه با هند دارد و برای دفاع از خود مجبور است همیشه دست به یک سلسله عملیات قبلی بزند . در این اواخر کرزی به تشکیل بلوچ ها در مقابل پاکستان دست زده بود و پاکستان اگر متقابلاء میخواست رهبر بلوچ ها را بکشد , کاری معمولی است . در انجام عملیات این چنین موسسات ذی نفع میتوانند ازادانه از هر نوع اسلحه و اشخاصی استفاده کنند و همیشه جنگ را تا اخرین لحظه در داخل خاک دشمن باید بجنگند . از اینکه افغانها تصمیم دارند که خود را توسط همدیگر بکشند , در امر جنگیدن کاری پاکستان و اکثر کشور های دشمنان خود را اسان نموده اند . ولی تا جایکه من متوجه شده ام آی اس آی همچو ادمی را برای کشتن سفیر هند و یا رهبر بلوچ ها که در میان جنگجویان و قاچاقچی های با تجربه بلوچ همیشه محاصره است , نخواهد فرستاد . در همچو عملیاتی از اشخاص داخلی و یا مخالفان نزدیک شخصی " هدف " استفاده میگردد ( این اخلاق کشتن آی اس آی است ) البته هر موسسه استخباراتی شیوه خاصی کار کرد خود را دارد . ولی شخصی که تجربه نظامی نداشته باشد و یا حد اقل 9 ماه دوره اکادمیک را ندیده باشد , هیچ اداره استخباراتی از او استفاده نخواهد کرد . این شخص نه مورال نزدیک شدن به " هدف " را دارد و نه تجربه و غریزهء کشتن را . حتی اگر به جای یک میلیون ده میلیون به او بدهید , پول را گرفته خود را به " هدف " تسلیم خواهد کرد . این مسایل استخباراتی و ضد استخباراتی را نام پشتون و فارسی وان دادن توسط اشخاصی که شعور سیاسی کم دارند به نفع سازمان های استخبارتی خارجی عملی را مفت انجام دادن است .

  مکرر اینکه : این شخص باید دست پخت سی آی ای و یا کرزی باشد .

 • قوای افغان و پاکستانی در دو روز گذشته با یکدیگر به جنگ پرداخته و دو جت آنکشور ننگرهار را بمبارد کرده است.

  آنکشور همیچنان دعوا دارد که یک عسکر آنها در نتیجه حمله توپخانه قوای افغانی کشته و دو نفر دیگر زخمی شده اند.

 • صالح جان !

  مبارک مبارک مبارک است انشالله و عسکر امریکا حتما پاکستان را تسخیر نموده و بعد از تسخیر تمام پاکستان بیرق افغانستان را روی کاخ ریاست جمهوری پاکستان خواهند زد و خودشان به امریکا بر خواهند گشت . و از ان به بعد پاکستان میشود افغانستان و ما یک وکیل نو و تازه و جدید ازدو زبان به شواری ملی اضافه خواهیم نمود .

 • قسم نامه :

  صالح صاحب قسم یه سگ های لنگ پس کوچه های کابل که تا ما و شما مجاهد و طالب و امریکایی را گوش تا گوش سر نبریم نه ما قابل جنگ با پاکستان خواهیم بود و نه با عرب و ایرانی .. اصلاء اگر ما این سه طایفه موذی که مانند مار در استین های ما جای گزیده اند وقتی از بین ببریم دیگه اصلاء دشمنی با هیج کس نخواهیم داشت . این ها هستند که از دنبال خود دشمنان افغانستان را به کشور میاورند و پول های گذافی از انها میگیرند .

 • من فقط آرزو مندم که کشور افغانستان هر چه زودتر آباد شود و در همه آن صلح و صفا برقرار باشد. همین طور جوانان افغانستان همگی در در کار های مناسب استخدام شوند.

  آنلاين بنگريد : استخدام

 • با سلام

  یک سایت هم در کشور سوئد هست که با کمک چند گزارش گر اخبار افغانستان و سوئد رو به اطلاع هموطنان می رساند . گفتم اینجا معرفی کنم تا نظر خوانندگان محترم رو در رابطه با اون بشنویم

  اسم سایت خبر فارسی سوئد هست

  آنلاين بنگريد : افغانستان

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.