IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > عکس > دیکتاتور مصری رفت، دیکتاتورهای افغان تجدید قوا می کنند!

دیکتاتور مصری رفت، دیکتاتورهای افغان تجدید قوا می کنند!

اعتراض های مردم مصر کم کم نتیجه داد و حسنی مبارک برکنار شد. در حالی که تحولات در کشورهای مختلف مانند تونس، مصر، اردن، سودان و...به نفع مردم در جریان است، دیکتاتورهای افغان، کسانی که بیش از دو قرن افغانستان را به جهنم روی زمین تبدیل کرده اند و از هیچ نوع جنایتی خودداری نکرده اند، تجدید قوا کرده و هماهنگ تر با تروریستان طالب همکاری می کنند
جمعه 11 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اعتراض های مردم مصر کم کم نتیجه داد و حسنی مبارک برکنار شد. در حالی که تحولات در کشورهای مختلف مانند تونس، مصر، اردن، سودان و...به نفع مردم در جریان است، دیکتاتورهای افغان، کسانی که بیش از دو قرن افغانستان را به جهنم روی زمین تبدیل کرده اند و از هیچ نوع جنایتی خودداری نکرده اند، تجدید قوا کرده و هماهنگ تر با تروریستان طالب همکاری می کنند

عکس از اسوشیتد پرس

تجزیه قطعی سودان، خیزش همگانی در تونس، مصر، یمن و اردن؛ در افغانستان راه پایان چند قرن استبداد چیست؟

با توجه به تجربه ی ده ساله ی اخیر، به نظر نمی رسد، قبیله سالاران با مفاهیمی مانند آموزش، مکتب، دموکراسی، حقوق بشر و ...خو پیدا کنند و به حقوقی برابر با سایر شهروندان یک جامعه راضی شوند.

شنبه 29 ژانويه 2011

بیش از دو قرن است که جنایتکاران قبیله، سرزمینی که نامش را افغانستان مانده اند، به دوزخی تبدیل کرده و از هر نوع جنایتی مانند برده داری، نسل کشی، کوچ اجباری، تبعیض و غارت زمین دست برنداشته اند. این جنایت های قبیله سالاران که از نواحی مختلف پاکستان امروز آغاز شد و با بیرون راندن، غصب زمین و کشتار باشندگان جنوب افغانستان امروز ادامه یافت، در رژيم طالبان ادامه پیدا کرد و در رژيم مافیایی کرزی نیز تلاش هایی در همان راستا صورت گرفته است. حامد کرزی و سایر رهزنان و جنایتکاران قبیله، تلاش دارند، بار دیگر قدرت را بصورت کامل در اختیار قبیله قرار داده و استبداد قبیله سالاران را در قرن 21 نیز ادامه دهند.

با توجه به تجربه ی ده ساله ی اخیر، به نظر نمی رسد، قبیله سالاران با مفاهیمی مانند آموزش، مکتب، دموکراسی، حقوق بشر و ...خو پیدا کنند و به حقوقی برابر با سایر شهروندان یک جامعه راضی شوند.

پيام‌ها

 • سلام به دوستان موافقن تجزیه اوغان ستان
  مجسمه های بودا را درحالت تخریب نشان میدهد

  زندگی یک فامیل فقیر مردم بامیان را دریک مغاره

  وسموچ کنار بودا ی بامیان که تقریبآ دو هزار سال

  قبل بوسیله نیاکان شان ساخته شده اند مشاهده مینمائید
  http://archive.khawaran.com/Na...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • اوغانستان باید تجزیه شود تا از شر جاهلان پتان خلاصی پیدا کنیم.

  • چگونه ؟ به چند قسمت ؟ سرحد پتان از کجا شروع شود ؟

  • دوست ارجمند آقای نادر ! کاملأ دوستانه خدمت شما مینگارم که تجزیه راه برون رفت از مشکلات و معضلات وطن مشترک ما نیست . در صورت تجزیه برادان پختون ما چنان در دام افراطی های بیدین طالبی بیافتند که گروه گروه از ظلم و ستم این نوکران تازی به دیگر طرف وطن شان مهاجر شوند . آنهم در صورتیست که قبایل سدوزایی و غلجایی سر پادشاهی و خلافت نجنگند و یک دیگر را کور نکنند . در بخش دیگرش آخند های حسینی زنجیر زن ، بخاطر رسمی ساختن مذهب شعیه هیچگاهی آرام نخواهند نشست . ترکیه و ازبکستان بخاطر رسمیت بخشیدن زبان ازبکی و احیای سیاست پان ترکیزم آته تورک آخرین تلاش های خود را خواهند نمود . باور داشته باشید از یک اوغانستان کوچک مانند یوگوسلاویا ، چهار کشور کوچک دیگر درست خواهند نمود که تا ابد گدایی نمائیم و در صورت خوشبختی مزدوری ! بنظر این حقیر فقیر راه بیرون رفت همۀ ما ازین گرداب فلاکت فقط و فقط حسن تفاهم ، برابری ، پذیرش یکدیگربه معنی واقعیی کلمه است و بس !

 • مزار خان

  افغانستان از اقلیت های تشکیل شده که اکثریت های شان در کشور های همسایه اند از اینرو تجزیه، آنها را با برادران شان وصل میکند.

  شما چرا ما را از این بهترین امکان با دلایل بی اساس محروم میکنید ؟

  • آقای صالح همان فرمودۀ گذشتۀ خود را با این پیام خویش تأئید نمودید که شما بخاطر روز و شب گذارانی به سایت ها تشریف میآورید !

   در بخش جنایات افشار، به آدرسی که لطف فرموده بودید شرفیاب شدم . نگاشتۀ جالبی بود از محترم « سید» که از حقیقت ها پرده افگنده بود . ولی ازعوامل و علت های بروز واقعه ، بسیار سطحی و گذرا گذشته اند .

   چرا بابه مزاری جنگ کرد ؟ علت بسیج قوتهای مجاهدین سنی مذهب علیه بابه مزاری و دیگران شعیه چی بوده ؟ آیا قبل از جنگ ، ملاقاتهای بین سران قوتهای جنگنده صورت گرفته یا خیر ؟ خواست جناح های درگیر جنگ چی بوده ؟ چرا بابه مزاری در ساحات رهایشی مردم خود به جنگ دفاع و جمله پرداخته ؟ ازین قبیل پرسش های فراوانیست که نویسنده بیطرف با کاوش های دقیق و مدبرانه میتواند صورت حقیقی جنگ و جنایت افشار را درج تاریخ نماید ، بدون ارایه اسناد وپاسخ قناعت بخش بمشکل میتوان این یا آنطرف جنگ را محکوم نمائیم !

 • مزار خان

  توجه تانرا به چیزی که نوشته ام دوباره جلب میکنم. مگر آنچه نوشته ام حقیقت و فقط حقیقت نیست ؟

  مگر افغانستان از اقلیت های قومی که اکثریت شان در کشور های همسایه اند ، تشکیل نشده است ؟

 • با تائید سخنانی کاملا ّ معقول جناب مزاری، به آقایان خراسان،نادر،صالح و همفکرانشان! خاطرنشان مینمام که حتی تصور کردن به تجزیه افغانستان گناهی نابخشودنی است. اینکه آقایان با دیده درایی حرف از تجزیه سرزمین مان میزنند باور نمایید یک نوع حالت طهوع برایم دست میدهد.نمیدانم شما واقعاّ باشنده این سرزمین هستید؟یا
  نوکران اجانب!!
  به گمان یقین شما متعلق به این سرزمین نیستید!!
  درود بر افغانیان و وطنپرستان!
  پاینده باد افغانستان!

  • جهان ما به دهکده ی مشابه است که انسانها در آن باید از حق تعین سرنوشت و حق زندگی در هر گوشه ی آن برخوردار باشد. چون من کاسماپولیتیست نیستم مناسب میدانم که در شرایط کنونی اوغانستان بلوچها در بلوچستان بزرگ، پختونها در پختونستان بزرگ، ازبکها و هزاره های ترکتبار در ازبکستان کبیر ، تاجیکها در تاجیکستان بزرگ آشیانه های شانرا دریابند

  • صالح خانه !

   از گپ باز گپ پیدا میشه . . مثلاء هزاره ها دو نوع اند . یکی هزاره شیعه و یکی هزاره سنی . ایتو نمیشه که ما هزاره شیعه را ده بامیان و هزاره جات مثلی یکو لنگ و جغه تو و غیره مستقر کنیم و هزاره سنی را ده قندها قشلاق بیتم . ایتو هم نمیشه که ما هردو قوم هزاره شیعه و سنی را در یک علاقه جای بیتیم . جرا که باز همو خرک است و همو درک , هعمو آش است و همو کاسه . . زده میرن ده سر و کله یکی دیگه تان , حالی باز او بیار حوض پر کو . اول شما مابین تان این مسله را حل کنین باز راجع به تقسیم گپ میزنیم . اگر حوصله منتظر شدن را ندارن , در خراسان ایران از مشهد گرفته تا زاهدان و سرحد بلوچ ها " تفتان " تقریبا" 800 کیلو متر دشت است . میگم از همین کوه های پنجشیر بیست سی لاری زمرده پور کنین , مسعود هم مرده و پنجشیری ها همه شان ده غم رزاق مامون هستند یا قوم گفته مستقیم سرحد پار کنین . . ایرانی اخوند که از کون خود میکشه به دان خود میندازه از گشنه گی , ایقه سنگ های قیمتی را دیده به به جای دشت های زاهدان مستقیم شما را به تجریش و و اکناف و اطراف کاخ نیاوران تهران جای خواهند داد . میگم : افغانستان یک کشور خون الود است , بانیش بر ما , تو برو عشق کو . گفته بودی که : " جهان ما دهکده ی مشابهه است " . میگم : از نظر مه که هیچ جای این دنیا مشابهه جای دیگرش واری نیست , مثل گردن و شکم و کوهان و پاهای شتر واریست و خودت میدانی که میری و دیگه پس نمیایی , منظور پیر شده میری و تا اینکه پایت به لب گور لتک میشه و باز یک روز خلپاس میشی . بهتر است بری ایران و خوده خراسانی بسازی . بر خودت که دنیا همه اش یکی است . افغانستان نی ایران . . ایران نی عربستان . . عربستان نی امریکا یا پاکستان . باچه ابغه رفتم .

 • اصلاء گپ سر حسنی مبارک است :

  شما اکثر به این خوشبین هستین که حسنی مبارک که رفت وضع مصر خوب میشه , ولی حسنی مبارک وقتی از مصر بیرون میره که مصر را مثل دوکان کله پزی جور کده . شما حتماء از حولیه و حوالی و اطراف و همسایگان و مشتری ها و کسانی که با دوکان کله پزی کارو بار رفت و امد خرید و فروش دارند باخبر هستید و میدانید که سگ کوچه و قصاب زیاد تراز دیگر مراوده کننده گان با کله پزی , در اطراف دکان دیده میشوند . . حالا شما به این فکر هستید که من میگویم که کله پز بر خاست جایش سگ نشست . . نی ایتو نیست , سر دوکان کله پزی مصر که حسنی مبارک فقط یک روز میشه که ایلایش داده سگ نمیشینه . شما که از اخلاق سگ با خبر هستید , سگ حد اقل به انسان ها وفادار است . سر دوکان کله پزی مصر اخوان الشیاطین یا نواسه های محمد قطب و سید قطب به کمک و اشاره مستقیم القایده که از سال 1954 به بعد مصادره شده بودند و بند بودند مینشینن و چنان کله مناری از مردم مصر بسازه که به هلاکو رحمت کنید .

 • آقای صلح فقط هشت ولایت افغان ها حزف شود ‏ه‏ خوب سرحد افغان ها قشنگ معلوم ا ست در این نقشه

  http://fa.wikipedia.org/wiki/%...

 • خاله سوتیا

  در افغانستان بیشتر بالای قومیت حساب میشود تا مذهب. اگر شیعه و سنی را در نظر بگیریم پس در بین پختون ها هم سنی و شیعه اند

  باآمد خراسان و تجزیه افغانستان

  نقشه شما خیلی عالی و خیلی رنگارنگ است که ثبوت حرف قبلی من است.

  ولی شما نگفتید که این قندوز را که در شمال نقشه تان با رنگ مربوط به اوغانها نشان داده اید مربوط کدام بخش خواهد شد ؟

 • خوب معلوم است که قندوز مربوط به فار سی زبان ها میشود
  آقای صلح مردم غیر افغان دیگر گلی‌ مذهب گرای شما ها را نه می‌‌خوردن فلند بری مردمی سنی مذهب تاجیک ‏این‏ روشن شده که شما ها

  افغان‌ها در همین ۲۷۰ سال سونی مذهب گفت ما تاجیک ‌ها را فریب ددأن و امروز شما نه می‌ توند تفرقا اندزی کند همین طوری که

  این نقش فارسی زبان ها یک رنگ و یک پارچ است فارسی زبان ها هم یک رنگ و یک پارچه است حالا مردم غیر افغان شما‌ها را خوبا می‌‌شناس که شما ها

  دشمنان وطن و دشمنان هویت و زبان و تاریخ ما هستندhttp://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?
  v=X4Rfe1SdXhc&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v...

  • پس شما میگویید که این نقشه هنوز تکمیل نشده ؟

   چون رنگ قندوز به رنگ مربوط به مناطق اوغانها نشان داده شده است.

   و یک سوال دیگر هم اگر مردم قندوز دفعتا" بگویند که آنها پشتو زبان اند با آنها شما چه کار میکنید ؟

   مانند بزک پنجشیر در افشار آنها را قتل عام میکنید یا احترامانه از آنها میخواهید که کوچ و بار خود را گرفته طرف مناطق اوغانها بروند ؟

   این سوال ها را به خاطری از شما میکنم که از هر حرف شما من میا موزم و به خود افتخار میکنم که شخصیت والا و دانشمند چون شما موجود است که به سوالات من میتواند جواب دهد.

 • http://www.youtube.com/watch?v...
  پشتونها تاریخ ما رانابودکردن

  تا زمانی که بیگانه پزیر نباشیم بیگانه

  حضورندارند

 • برادر محترم شما ها خوب میدانند که از آمدن کوچی ها در قندوز صد سال
  ‏ می‌گذرد‏ پس اجازه ی پشتون گفتن را نه دارد چو ن این زمین های غصب
  شده است اگرافغان ها خواستن می توانند زنداگی کنند و اگر نه خواستن این مربوط به مردمی فارسی زبان ها
  میشوده

  • خیلی عالی و تحلیل عالمانه

   افغانها مسلما" نمیخواهند با فارسی زبانان زندگی کنند چون شما خود میگویید که سه صد سال نشان داد که با قبایل افغان زندگی غیر ممکن است . پس شما پشتو زبانان قندوز، هرات ، بغلان ، فراه ، بلخ را مطابق کدام پرنسیب تحمل خواهید کرد ؟

   مسله دیگر مسله زبان است. شما زبان فقط تاجیک ها را قدر کرده اید ولی نگفته اید که برای بلوچها زبان بلوچی ، برای ترکمن ها ترکمنی ، برای ازبک ها ازبکی مهمتر است زیرا زبان مادری شان است.

   پس نظریه من بهتر نیست که تاجیکها با تاجیکستان، ازبکها و هزاره های ترک تبار با ازبکستان کبیر ، بلوچها با بلوچستان ، ترکمنها با ترکمنستان بزرگ ؟

   اوغانها ره دلشان که هرچه میکنند

  • محترم آقای صالح ! دزدی نظریات دیگران جرم است ! اگر خود را جز یا رهرو همان نظریات سقاوی نامه میدانید ، لطفأ بجای کلمه من ، ما را استفاده ببرید تا مفهوم پیوند تان به جریان فکری اوغانها کاملتر افاده گردد یا اینکه میخواهید قهرمان فلم توم و ژیری باشید .

   راستی این هزاره گی های بیچاره بلآخره تُرک شدند که با ازبک ها ازبکستان بروند ؟

  • آیا شما میگویید که رهروان سقاوی نامه میخواهند افغانستان را به پنج حصه تقسیم کنند ؟

   اگر چنین باشد پس شما و باآمد تغییرنام اوغانستان به خراسان باید از آنها دفاع کنید .

 • اول این که نظر شما تجاوزی است
  دوم اینکه شما حق نه دارد تاجیک تاجیک یا هزاره هزاره کنند
  بگذار یک چیزیرا برایتان درست تعریف کنیم
  وقتیکه ما میگویم فارسی زبان هستیم
  یعنی هزاره تاجک وجود نداردهمه یک فارس هستیم این دشمنان ما است که میگویند این هزاره است واین تاجک است یعنی میخواهند که تفرقه
  اندازی کنند که فارسی زبانها را پارچه پارچهکنند و
  تاجیکستان در سال 1928 نام گرفته قبل از 1928 ماچیز به نام تاجیکستان نه داشتیم و تاجیکستان امورزی پاره های خراسان بزرگ است ....
  درباری برادرهای محترم هزاره باید گفت که این اقوام مانند تا جیک ها 7000سال تاریخ دارد واین
  شماها افغان ها بودن که تاریخ هزاره ها را نابود کردن برای همین کار که فارسی زبا ن هارا از وطن اصلی شان بیروان کنند؟
  آقای صلح قبلند خدمت تان ارائه کرده ام
  که افغا ن ها زمین های ما فارسی زبان ها یا ما ازبک ها را
  غصب کردن حق ایده کردن را نه دارد اگر خواستن ‏باکمال میل در شمال اوغانستان می توانند زنداگی کنند و اگر نه خواستن می توانند که شمال کشور را یا غرب کشور را ترک کنند !!
  http://www.youtube.com/watch?v...

  • باآمد تغییرنام اوغانستان به خراسان

   خیلی تحلیل عالی و دانشمندانه .

   با این تحلیل داشمندانه شما من کاملا موافق هستم . ولی یک مسله را شما جواب نگفتید که در صورت تجزیه افغانستان آیا شما همین مسله را هم در نظر گرفته اید که برای یک ازبک یا ترکمن ، بلوچ یا نورستانی ، پشه ای یا عرب فارسی زبان مادری شان نیست. آنها بهتر است با ازبکستان کبیر ، بلوچستان، ترکمنستان ... یکجا شوند و پشتونها یا اوغانها با پشتونهای آنطرف خط دیورند پشتونستان خودشانرا یا افغانستان خود شانرا داشته باشند

   همین حالا در ایران ترکها ، عرب ، بلوچ ، کرد میخواهند کشور های مستقل خود شانرا داشته باشند و با برادرانشان در کردستان بزرگ ، بلوچستان و آذربایجان ... تشکیل دهند

   از اینرو من میگویم که بهتر است افغانستان به پنج قسمت تقسیم شود

   لطفا نظر خود را ارائه کنید.

جستجو در کابل پرس