کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > آیا سلطان منادی به این شیوه توسط کماندوهای انگلیسی کشته نشده است؟

آیا سلطان منادی به این شیوه توسط کماندوهای انگلیسی کشته نشده است؟

نیروهای آمریکایی با اسلحه های دوربین دار، مردم را به رگبار می بندند. در میان کشته شدگان دو خبرنگار خبرگزاری رویترز نیز می باشد. در این ویدئو به خوبی دیده می شود که دوربین اسلحه روی دو خبرنگاری که دوربین خبرنگاری بدست دارند زوم می شود.

چهار شنبه 7 آپریل 2010, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: سایت اینترنتی WikiLeaks ویدئویی را به تازگی به نشر رسانده که در آن نیروهای آمریکایی در بغداد سوار بر دو هیلیکوپتر آپاچی، به سوی ده ها تن از شهروندان عراق آتش می گشایند. نیروهای آمریکایی با اسلحه های دوربین دار، مردم را به رگبار می بندند. در میان کشته شدگان دو خبرنگار خبرگزاری رویترز نیز می باشد. در این ویدئو به خوبی دیده می شود که دوربین اسلحه روی دو خبرنگاری که دوربین خبرنگاری بدست دارند زوم می شود.

در ماه سپتامبر سال 2009 دو خبرنگار در شمال افغانستان توسط گروه طالبان به گروگان گرفته می شوند. این خبرنگاران، یکی انگلیسی و دیگری خبرنگاری از افغانستان است. خبرنگار افغانستان که برای نیویورک تایمز کار می کرد، سلطان منادی بود. کماندوهای انگلیسی ادعا می کنند، عملیاتی را برای نجات این دو خبرنگار براه انداختند. در این عملیات، خبرنگار انگلیسی آزاد می شود اما سلطان منادی کشته.

نیروهای انگلیسی ادعا دارند که طالبان سلطان منادی را کشته اند اما طالبان اين ادعا را رد می کنند.

هنوز شواهد درستی از نحوه ی کشته شدن سلطان منادی در دست نیست اما هم نیروهای طالبان و هم نيروهای انگليسی متهم به کشتن وی می باشند.

کشته شدن سلطان منادی، یاد و خاطره ی کشته شدن خبرنگار دیگر افغانستان، اجمل نقشبندی را زنده کرد. اجمل نقشبندی همراه با یک خبرنگار ایتالیایی در هلمند ربوده شدند و دولت ایتالیا مستقیم با طالبان وارد مذاکره شده و با دادن امتیاز، خبرنگار کشورشان را نجات دادند. اجمل نقشبندی اما به بی رحمانه ترین شکل ممکن توسط فرمانده طالب ملا دادالله و افرادش سر بریده شد.

ویدئوی سایت اینترنتی WikiLeaks را با هم می بینیم اما یک پرسش اینجا ایجاد می شود و آن این است که آيا سلطان منادی به این شیوه، توسط کماندوهای انگلیسی کشته نشده است؟

یاد و خاطره ی سلطان منادی، اجمل نقشبندی، ذکیه ذکی و سایر خبرنگاران کشته شده در افغانستان گرامی باد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


52 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > آیا سلطان منادی به این شیوه توسط کماندوهای انگلیسی کشته نشده است؟

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.