صفحه نخست > خبر و گزارش > خبر فوری: گارد ساحلی یونان 106 پناهجوی افغانستانی را نجات داد اما معلوم نیست (…)

خبر فوری: گارد ساحلی یونان 106 پناهجوی افغانستانی را نجات داد اما معلوم نیست به کجا منتقل شده اند

پناهجویان همگی نجات یافتند. ولی از تلفات احتمالی خبری در دست نیست، پس از رسیدن نیروهای گارد ساحلی یونان برای نجات، ارتباط با پناهجویان قطع شده است. معلوم نیست این پناهجویان به کجا انتقال داده شده اند.
کابل پرس
سه شنبه 22 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پناهجویان، مهاجرت، آوارگی و جنایت کوچ اجباری

سه شنبه: 22 فوریه 2011/ ساعت شش صبح به وقت ایتالیا: پناهجویان همگی نجات یافتند.
ولی از تلفات احتمالی خبری در دست نیست، پس از رسیدن نیروهای گارد ساحلی یونان برای نجات، ارتباط با پناهجویان قطع شده است. معلوم نیست این پناهجویان به کجا انتقال داده شده اند.

خبر فوری: گارد ساحلی یونان برای نجات 106 پناهجوی افغانستانی وارد عمل شد

کابل پرس?/ دو شنبه 21 فوريه 2011: ساعت 24 به وقت ایتالیا: بالاخره پس از چهارده ساعت، گارد ساحلی یونان برای نجات پناهجویانی که کشتی آنان شکاف برداشته و دچار مشکل شده بود، وارد عمل شد. پناهجویان می گویند آنان چراغ های کشتی گروه نجات را می بینند که به طرف آنان نزدیک می شود. گرچه تاکنون تلفات جانی اعلام نشده اما کودکان و زنان به شدت مضطرب هستند و وضعیت خوبی ندارند.

معلوم نیست که دولت یونان چه تصمیمی درباره این 106 پناهجو اتخاذ می کند اما در موارد قبل، آنانی که در آب های یونان بازداشت شده اند، بلافاصله به زندان منتقل می شدند.
همین اکنون صدها پناهجوی افغانستان به شمول کودکان و زنان در زندان های یونان هستند.

خبر فوری: کشتی حامل 106 پناهجوی افغانستانی در آب های یونان شکسته و در حال غرق شدن است

دو شنبه 21 فوريه 2011, بوسيله ى کابل پرس

کابل پرس/ ساعت 22.44 به وقت ایتالیا: پناهجویان افغانستان بار دیگر در آستانه یک تراژدی دیگر قرار گرفته اند. کشتی حامل 106 پناهجوی افغانستانی که صبح روز دوشنبه 21 فبروی ساعت پنج به وقت محلی از بندر "ایگو مونیتزیا" به طرف آب های ایتالیا حرکت کرده بود، در ساعت 10 صبح شکاف برداشته و دچار مشکل شده است. پناهجویان تاکنون کوشش کرده اند تا حد ممکن از شکاف بیشتر در کشتی جلوگیری کرده و خود را به ساحل برسانند. طبق خبر نیروهای يگان ويژه دریایی یونان آنان فعلا در نزدیکی جزیره "کیفلونیا"، در وسط دریا و در نزدیکی آب های بین المللی هستند. یگان ويژه دریایی یونان گرچه ساعت ها پس از وقوع اين حادثه اعلام کرده اند که به کمک پناهجویان خواهند شتافت، اما هیچ اقدامی تاکنون انجام نداده اند. در تماس های تلفونی که بصیر آهنگ یکی از همکاران کابل پرس با این پناهجویان داشته، آنان تقاضای کمک فوری کرده اند. بصیر آهنگ می گوید در کشتی حامل پناهجویان، زنان و کودکان زیادی ست و در هنگام تماس به همراه تلفون موبایل، صدای گریه ی زنان و پناهجویان را به وضوح می شنیده است.


View Larger Map

بصیر آهنگ می گوید که دفتر سازمان سازمان ملل و برخی از سازمان های دفاع از حقوق بشر در آتن از موضوع اطلاع دارند اما تاکنون، هیچ اقدامی انجام نداده اند.

از سوی دیگر يک کشتی فرانسوی در نزدیکی کشتی شکسته شده پناهجویان می باشد و نورافکن های خود را به طرف آنان روشن کرده اما برای کمک به پناهجویان اقدامی صورت نگرفته است.

اگر کمک های فوری، انجام نشود، ده ها پناهجوی افغانستانی در آستانه ی مرگ قرار خواهند گرفت.

همین اکنون هزاران پناهجوی افغانستان، در خیابان های آتن سرگردان، به دنبال راهی برای عبور از آب و رسیدن به اروپا می باشند. در اواخر ماه جنوری یک گروه از سفارت افغانستان در بروکسل به آتن سفر کرده بود، اما این گروه، تنها چند جلد پاسپورت به تعدادی از پناهجویان فروخته بود و هیچ کمکی به آنان نکرده است. حوزه کاری سفارت افغانستان در بروکسل، علاوه بر بلژيک، چند کشور دیگر از جمله یونان نيز می باشد.

پناهجویان، مهاجرت، آوارگی و جنایت کوچ اجباری


68 پناهجوی افغانستانی در آب های یونان غرق شده اند!

شنبه 29 ژانويه 2011, بوسيله ى بصیر آهنگ

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • یک خبر دیگه راجع به مهاجر های افغان در یونان و اروپای شرقی .

  1/ به تاریخ 14/02/2011 یک گروپ 36 نفری به جرمنی میخواهند بروند از راه خشکه و داخل بلغاریا میشوند.

  2/ به تاریخ 16 / 02 /2011 در سرحد بلغاریا و رومانیا توسط پولیس سرحدی رمانیا دستگیر میشوند .

  3/ به تاریخ 18 / 02 / 2011 همه با تمام وسایل بعد از تحقیقات به صوفیه پایتخت بلغاریا به ( بیسمنتیس - دیتینشن سینتر ) اورده میشوند و بعد از معاینات صحی و نام نویسی در داخل ( بیمنتیس ) شروع به زنده گی میکنند .

  4/ به تاریخ 19 / 02 / 2011 نظر به خواهش همه مهاجران 35 نفر انها برای امیگریشن بلغاریا امضا میدهند که به یونان به میل خود بر میگردند .

  5/ یک نفر از جمله 36 نفر در صوفیه مانده گار میشود به خاطر نداشتن پول خروجی از یونان توسط کشتی و یا هوایی .

  6 / اسن 35 نفر کاغذ های ویزای خروج یکماهه که تاریخ ان گذشته است با خود دارند و همه کاغذ ها را تحویل امیگریشن بلغاریا داده اند .

  سوال این جا است که وقتی این 35 نفر داخل یونان میشوند امیگریشن یو.نان با این ها چه معامله مینمایند . ایا انها را منحیث اطباع کشور سوم برای بدون اجازه امیگریشن برای خروجی از خاک یونان مقداری زیادی جرمانه با زندان سه ماه و یا شش ماه خواهند نمود و یا چه اتفاقی برای انها خواهد افتاد . این سوال اگر به زودی چند ساعت جوابداده شود . شاید بتوان به این 35 نفر بهترین کمک زنده گی شان را خواهیم نمود .

  بدین وسیله من شخصاء از میر هزار خواهشمندم که با بصیر اهنگ در تماس شود و جریان قانونی دوباره دخولی این پناهنده گان افغان را نظر به قوانین یونان برای انها معلومات فراهم نماید . سلامونه درته اچه ومه .

  نوت : تاریخ ها شاید یک یا دو روز پس و پیش شده باشد . ولی واقعات در هفته گذشته برای 36 نفر اتفاق افتاد ه است .

 • میر هزار !

  این سی و شش نفر فعلاء تا فردا و یا شاید تا پس فردا در این زندان هستند :

  http://www.digitaljournal.com/...

  نمای شهر :

  http://www.visittobulgaria.com...

  http://www.visittobulgaria.com...

  http://mw2.google.com/mw-panor...

  اینها میترسند که امیگریشن یونان همه را با گرفتن جرمانه گذاف و گذراندن دوره شش ماهه زندان دوباره به افغانستان مصادره ننماید ؟ برای این اگر معلومات را تا چند ساعت برای این ها بنویسید . شاید بتوان کاری برای شان نمود . من با این گروپ در تماس هستم . و دکتوری افغانی که در زمان قبل از جنگ در شفاخانه ابن سینای کابل با داکتر جراح سرور واصل یک جای کار میکرد برای کمک به این ها پیدا شده است در یکی از شفاخانه های صوفیه . ولی متاسفانه هیچ کس نمیداند که موقع برگشت امیگریشن ء یونان با اینها چه معامله خواهند نمود ؟ اگر بدانند که مسله برگرداندن این پناهنده ها به افغانستان است که اصلاء در بلغاریا خواهند ماند . والی خود را در بلغاریا دست بین کشوری فقیر تر از افغانستان نخواهند نمود . مننه .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس