کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزشهای آبی > غول آبی باز می گردد!

غول آبی باز می گردد!

چهار شنبه 21 نوامبر 2007, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

مایكل فلپس ستاره شنای امریكا هفته آینده در رقابت های ملی استخر كوچك این كشور در آتلانتا شركت می كند. این رقابت ها محك خوبی برای میزان قدرت مچ شكسته این شناگر نیرومند خواهد بود. فلپس كه از مدت ها پیش برای كسب ۸ مدال طلا از المپیك پكن خیز برداشته ماه گذشته در هنگام سوار شدن به ماشین در دانشگاه میشیگان لغزید و به خودش صدمه زد: «من واقعاً مانند یك ماهی بیرون از آب هستم! سقوط كردم. تلاش كردم تعادلم را حفظ كرده و خودم را نگه دارم. شانس آوردم كه مشكلی جدی پیدا نكردم و تنها یكی از استخوان های كوچكم مصدوم شد.» فلپس كه اوایل امسال در مسابقات قهرمانی جهان 7عنوان جهانی گرفت و ۴ ركورد را نیز جابجا كرده قصد دارد در رقابت های ملی كه از ۲۹ نوامبر تا یك دسامبر برگزار می شود، شركت كند: «فقط می خواهم ببینم در تمرینات چه كرده ام. من از همان فردای جراحی می توانستم وارد آب شوم. ما واقعاً راجع به همه چیز كنجكاویم و می خواهیم كاملاً و با دقت تمام مطمئن شویم كه توانسته ام به آمادگی صد در صد بازگردم».

فلپس همچون المپیك گذشته در پكن نیز برای شكستن ركورد افسانه ای هموطنش مارك اسپیتز (كسب ۷ مدال طلا در یك المپیك) به آب می زند البته او باید بتواند در تعداد مواد لازم برای این هدف در رقابت های انتخابی كشورش گزینش شود. رقابت های انتخابی امریكا ۲۹ ژوئن تا ۶ جولای در اوهامای نبراسكا برگزار می شود.

فلپس واقعاً باید از شانس اش ممنون باشد كه این حادثه در آغاز تمرینات جدی اش برای المپیك رخ نداد. تمریناتی كه شامل ۴ هفته كار سخت پس از كریسمس در محل تمرین المپیك امریكا در كلرادو نیز هست: «این زمان فوق العاده نیست اما چندان هم بد نیست اگر این تمرینات دیرتر انجام می شد، به موقع در كوران كار قرار می گرفتیم. هرچند كه اكنون اوضاعم روبراه است».

فلپس پس از حادثه چندان آن را جدی نگرفت اما صبح روز بعد با دیدن تورم مچش به دكتر مراجعه كرد و آزمایش با اشعه ایكس شكستگی كوچك مچ او را آشكار كرد. دكترها تصمیم را به عهده خود فلپس گذاشتند اما او پس از صحبت با باب بومن مربی شخصی اش و مربی دانشگاه میشیگان به این نتیجه رسید كه عمل جراحی موجب می شود او سریع تر بهبود یابد: «شما همیشه با چیزهایی روبرو می شوید كه سر راهتان ایستاده اند و خوشبختانه من به سلامت از این یكی رد شدم».

فلپس در حالی این سخنان را می گفت كه برای گرفتن ۳ جایزه اش در بورلی هیلز كالیفرنیا حضور یافته بود. او جایزه شناگر سال، نمایش موفق سال در رده مردان (به خاطر شكستن ركورد ۲۰۰ متر پروانه) و نمایش موفق امدادی سال (به خاطر كمك در شكستن ركورد ۸۰۰ متر امدادی آزاد) را دریافت كرد.

به نقل از AFP

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


61 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزشهای آبی > غول آبی باز می گردد!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.