کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > موزه بریتانیا: تلفیقی از هنر تورکی و یونانی در جایی که قرن ها بعد افغانستان نام (...)

موزه بریتانیا: تلفیقی از هنر تورکی و یونانی در جایی که قرن ها بعد افغانستان نام گرفت

حکومت های خودکامه افغانستان در چند قرن اخیر کوشش فراوان کرده اند تا گذشته، تاریخ و فرهنگ باشندگان جایی که امروز افغانستان نام دارد را به نابودی بکشاند. این حکومت ها بصورت گسترده دست به نسل کشی، کوچ اجباری و غصب زمین های آنان زدند

چهار شنبه 2 مارس 2011

حکومت های خودکامه افغانستان در چند قرن اخیر کوشش فراوان کرده اند تا گذشته، تاریخ و فرهنگ باشندگان جایی که امروز افغانستان نام دارد را به نابودی بکشاند. این حکومت ها بصورت گسترده دست به نسل کشی، کوچ اجباری و غصب زمین های آنان زدند.

عکس ها از رویترز، گتی ایمیج و اسوشیتد پرس

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


83 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > موزه بریتانیا: تلفیقی از هنر تورکی و یونانی در جایی که قرن ها بعد افغانستان نام (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • اول اینکه باید نمایش آثار تاریخی در لندن از نمایش آثار تاریخی افغانستان به نمایش آثار ترکینه و نمایش آثار یونان تغیر کند !!!!

  دوم موزه و موزیم ، لیبی یا لیبیا ..... فقط شکل فرانسوی و انگلیسی است و نه دری، فارسی یا پشتو

  چون در ایران از زمان ناصر الدین شاه نام های کشور ها ، اصطلاحات طبی ، تخنیکی .... به عوض استفاده از شکل عربی ، روسی و یا انگلیسی آنها از شکل فرانسوی آن انتخاب شده است

  که بعدا در زمان رضا شاه این جریان قدری تغیر کرده و اول کوشیده شد تا کلمات عربی و ترکی و بعد کلمات دیگر از زبان پاک شوند که بر خلاف خواست رضا شاه به هیچوجه امکان پذیر نبود

  در افغانستان بر عکس شکل انگلیسی یا بهتر تر باید گفت آنچه در امریکا رایج بوده انتخاب شده است و دلیل مقامات افغانستان هم این بود که زبان انگلیسی بخصوص به خاطر نقش جهانی ایالات متحده امریکا بیشتر صحبت میشود.

  مثلا ما میگویم لفت یا لیفت— ایرانی های میگویند آسانسور که فرانسوی است... و صد ها مثال دیگر

 • در افغانستان بر عکس شکل انگلیسی یا بهتر تر باید گفت آنچه در امریکا رایج بوده انتخاب شده است و دلیل مقامات افغانستان هم این بود که زبان انگلیسی بخصوص به خاطر نقش جهانی ایالات متحده امریکا بیشتر صحبت میشود.

  صالح خانه : این درست نمیباشد منحیث استدلال . افغانها بدون خدا و بعضی شان بدون خودش هیچ کسی را در نقش جهانی بودن قبول ندارند . امریکا از نظر افغانها یک عده دزدان دریایی و مفرور های باقی مانده خاندان های مافیای ایتالیایی ها و دلالان جنسی و گاو چران ها و خر کاران و سود خوران و قمار بازان وال ستریت امروزی هستند . سام امریکا شاید ترا مجبور به این طوری فکر کردن نموده باشد . والی والله العظیم اگر دشمن مثل امریکا نباشد افغانی به دهنش منتیاز هم نخواهد کرد . ماند گپی علمیات و عملیات : برای شابع شدن زبان انگریزی در جنوب شرق اسیا و یا شرق میانه دلیل های دیگری پیدا کن .

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.