صفحه نخست > خبر و گزارش > برای شکست تروریستان طالب، قطع مداخلات انگلستان و خروج نیروهای این کشور لازم است

برای شکست تروریستان طالب، قطع مداخلات انگلستان و خروج نیروهای این کشور لازم است

تغییر حزب سیاسی و بر سر قدرت آمدن حزب کارگر یا لیبرال، هیچ تغییری در سیاست انگلستان در افغانستان و دفاع از تروريزم نداشته است. گوردون بروان همان سیاستی را پیش گرفته بود که تونی بلر داشت و دیوید کامرون نیز اکنون، همان سیاست دو همتای پیش از خود را در حمایت از تروريزم دنبال می کند.
کابل پرس
چهار شنبه 2 مارچ 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

کابل پرس?: دولت انگلستان سیاست مشخصی را در حمایت از بنیادگرایی و تروريزم در افغانستان و کشورهای منطقه دارد. اين کشور با سابقه ی حضور طولانی در کشور هندوستان و دو کشور تازه تاسیس افغانستان و پاکستان بصورت تاریخی از حکومت های استبدادی و نیروهای مرتجع حمایت می کند. حمایت های انگلستان در چند قرن اخیر از تروريزم و واپسگرایی، به کشتارهای دسته جمعی و کوچ اجباری در کشوری انجامیده که امروز افغانستان نام دارد.

اين کشور یکی از حامیان سرسخت جنایتکار معروف افغانستان عبدالرحمان بود و عبدالرحمان در پرتو حمایت های تسلیحاتی و سیاسی انگلستان، توانست دست به پاکسازی گسترده ی قومی در این نقطه جغرافیایی بزند.

خط دیورند در مرز کنونی افغانستان و پاکستان یکی از نشانه های آشکار مداخله انگلستان در منطقه می باشد.

سیاست های حمایتی انگلستان از ارتجاع، واپسگرایی و تروريزم تا دوره اکنون ادامه یافته است و این کشور بصورت مشخص و با اجرای سیاست دو پهلو، يکی از موتورهای اصلی تحرک تروريستان طالب محسوب می شود. در این چند سال حضور نیروهای انگلیسی در ولایت هلمند در جنوب افغانستان، تنها به گسترش تروريزم طالبان و گسترش مواد مخدر انجامیده است.

کاری از بشیر بختیاری

دولت انگلستان با داشتن مهره های افغان که همزمان عوامل نفوذی تروريستان طالب در دولت افغانستان نیز محسوب می شوند، سیاست حمایت از بنیادگرایی را در پوشش های مختلف ادامه داده است. عوامل این کشور مانند خانواده مجددی ها و گیلانی ها و نیز عوامل جوانتر مانند فاروق وردک که همزمان به استخبارات پاکستان نیز وصل می باشند، ضمن نفوذ در دولت افغانستان، ارتباطات مستحکمی با تروريستان طالب دارند. آنان به نوعی جاده صاف کن هایی هستند که شرایط را از طرف دولت برای به قدرت رساندن تروريستان طالب هموار می کنند.

در چند سال اخیر، روند شامل کردن تروريستان طالب در قدرت به آرامی پیش می رفته و این روند در یکسال اخیر شتاب خاصی پیدا کرده است. عوامل پاکستانی انگلیسی در دولت افغانستان از سویی تلاش هایی را برای رهایی تروريستان از زندان های مختلف روی دست گرفته و از سوی دیگر گروه گروه آنان را با بهانه های مختلف در داخل دولت منسجم و مسلح می کنند. گروه های طالب که در درون دولت افغانستان مسلح و منسجم می شوند، در زمان مناسب برای کودتا یا بدست گرفتن کنترل نظامی محل، منطقه و ولایت آماده می شوند. آنان از حمایت های خاص مالی دولت نیز برخورداند.

تغییر حزب سیاسی و بر سر قدرت آمدن حزب کارگر یا لیبرال، هیچ تغییری در سیاست انگلستان در افغانستان و دفاع از تروريزم نداشته است. گوردون بروان همان سیاستی را پیش گرفته بود که تونی بلر داشت و دیوید کامرون نیز اکنون، همان سیاست دو همتای پیش از خود را در حمایت از تروريزم دنبال می کند.

همین اکنون انگلستان میزبان حلقه ای از تروريستان طالب می باشد و حامد کرزی یار و همدم این تروريستان نیز به لندن رفته است.

وجود نیروهای انگلیسی در افغانستان و ادامه مداخلات این کشور، یکی از مشکلات جدی مبارزه با تروريزم می باشد. برای مبارزه با تروريزم باید جلو مداخلات انگلستان را گرفت و هر چه زودتر از این کشور خواست که سربازانش را گرفته و افغانستان را ترک کند.

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده


بزرگ کردن های بی بی سی، چهره طالب نکتایی پوش را عوض نمی کند

انگلستان که عملا در چند دهه ی اخير از بنيادگرایی و تروريزم در افغانستان حمایت کرده، انجام چنين برنامه ای را با همراهی و مشارکت مهره هایی مانند اشرف غنی احمد زی و حنيف اتمر ممکن می داند.

سه شنبه 10 نوامبر 2009ارتش انگلستان و طالبان

سه شنبه 27 اكتبر 2009, بوسيله ى عتيق شاهددروغ های فاروق وردک، برای تسهیل تسلیم کامل قدرت به جنایتکاران طالب

نام حذف شده است/ تو در مکتبی درس می دهی که مکتب دختران است. تو باید از خدا بترسی. ما به تو هشدار می دهیم که هر چه زودتر کارت را به عنوان آموزگار ترک کنی در غیر اینصورت سر فرزندانت را می بریم و دخترت را آتش می زنیم. تو وضعیتی را درست می کنی که پشیمان می شوی. این اولین و آخرین اخطار است.

جمعه 14 ژانويه 2011, بوسيله ى کابل پرس


امرالله صالح: برخی رهبران طالبان با حمایت دولت به يکی از کشورهای اروپایی منتقل شده اند

او که در گفتگو با تلویزیون طلوع این اظهارات را ایراد کرد، گفت که منظور او ملا سلام ضعیف نیست. همین اشاره آقای صالح، کافی ست که فهمیده شود، منظور ايشان از کشور اروپایی انگلستان می باشد.

سه شنبه 1 مارس 2011, بوسيله ى کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • عامل اساسى همين كشور است.مسول درجه يك انكليسها هستند. ولى جنايات به دستان فاشيستان قبيله صورت كرفته است. انكليسها در عقب شان ايستاده بودند,انهارا به سلاح و مهمات تجهيز و ترتيب و تمويل مكردند. بار بار حمام خون بر با كردند بدين طريق در بين اقوام ما دوشمنى و تفرقه ايجاد كردند و خود شان ما نند ماران ضحاك در بهلوى شاهان جبار و كوش به فرمان ايستاده بودند.بما ازادى دروغين داد ولى دست وباى فرد فرد ما را به خط ديورند بست و تمام قدرت را به يك قوم انتقال داد كه همتبار ديورند. در حقيقت ما را دوبار بسته كرد.در حقيقت ما را اسير ديورند ساخت. همين زندكى اسير است هيج عجيب نيست.امروز باز جه شيطنت ديكر در بيش است و سلطان تقلب بر اسب سفيد سوار است ميكويد با طالب كه از بدر بدر مزدور انكليس است يكجا ميشوم.
    ايا انكليس ها شرايط را براى كشت كوكنار مساعد ساختند و يا انها ندانسته طورى عمل كردند كه بشتونها زمينهاى هزاره هارا عصب كند و كوكنار بكارد؟
    مسول كشت كوكنار كيست؟
    جطور سالهاست كه قبايل به كشت كوكنار ترغيب شدند؟

    بولهاى حاصله از كشت كوكنار در جيب كيست؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس