کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > منشور یکم: فشرده ی برنامه ی اصلاح طلبان

منشور یکم: فشرده ی برنامه ی اصلاح طلبان

دلیل شکل گیری جریان های اصلاح طلب در جوامع، وجود فساد و بی عدالتی لجام گسیخته و نبود پاسخگویی و مسوولیت پذیری دولت ها است که زندگی انسان ها را بی رحمانه متأثر می سازد.

يكشنبه 13 مارچ 2011, بوسيله‌ى شورای عالی اصلاح طلبان

محافظه کاری، وضعیت موجود را توجیه می کند و انقلابیگری خشونت بار است و دستاورد ها و زیر بنا های نظام کشور را به خطر می اندازد. اصلاح طلبی یک حرکت مدنی است که با استفاده از همه روش های مردمسالارانه، چالش ها و ناهنجاری ها را تشخیص نموده و برای حل آن تلاش می کند.

پیامبران خدا، نخستین اصلاح طلبانی بودند که برای آوردن اصلاحات در جوامع بشری فرستاده شدند تا انسان ها را به سوی روشنایی، عدالت، رفاه و رستگاری راهنمایی نمایند؛ همچنان، خردمندان و روشنگران نیز در راستای اصلاحگری تلاش نموده اند. بنا بر آن، اصلاح طلبی یک جریان تاریخی است که ریشه های عمیق در خواست های مردمان مبارز و اصلاح طلب جوامع بشری دارد.

دلیل شکل گیری جریان های اصلاح طلب در جوامع، وجود فساد و بی عدالتی لجام گسیخته و نبود پاسخگویی و مسوولیت پذیری دولت ها است که زندگی انسان ها را بی رحمانه متأثر می سازد.

ما جمعی از مردم افغانستان هستیم که در پیوند و ادامه ی جریان تاریخی اصلاح طلبی به پا خاسته ایم تا روی دستاورد های عدالتخواهانه و تأمین حقوق شهروندی تأکید نموده و برای آوردن اصلاحات بنیادین، به منظور بهبود زندگی مردم کشورمان، تلاش عملی نماییم.

مردم آزاده ی افغانستان! آنگونه که شما آگاه هستید، موجودیت فساد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ریشه ی اصلی نا بسامانی و تباهی در افغانستان بوده و کشور را به سوی نابودی می کشاند.

اصلاح طلبان با تشخیص این واقعیت و درک دقیق از وضعیت موجود کشور با حمایت و پشتیبانی شما مردم رنجدیده، کمر همت بسته اند تا رسیدن به خواست های اصلاح طلبانه، مبارزه کنند و ازین طریق رسالت انسانی خود را در پیشگاه شما ادا نمایند.

از دید اصلاح طلبان، عوامل اصلی فساد ازین قرار اند:

عوامل فساد:

• عدم تطبیق قوانین

• فساد سیاسی و انحصار قدرت

• عدم رعایت اصل شایسته سالاری

• تابعیت دوگانه ی مسوولین بلند پایه

• حضور تعریف نشده ی نیروهای خارجی در کشور

• عدم تعریف روشن دولت از دوست و دشمن خارجی و داخلی مردم افغانستان

• برگزار نشدن انتخابات شاروالی ها و شوراهای ولسوالی

انسان های مبارز و متعهد جوامع بشری، در برابر مشکلات مبارزه نموده و تمدن ها در سایه ی تلاش های این مبارزان میهن دوست و هدفمند شکل گرفته است.

برای از میان برداشتن بی عدالتی ها و نا برابری های که زندگی مردم افغانستان را به چالش های جدی مواجه نموده، به یک مبارزه ی هدفمند و ایستادگی مردمی نیاز است. راه های برون رفت از دشواری های موجود از نظر اصلاح طلبان قرار زیر است:

راه های حل:

• تطبیق قوانین

• تمرکز زدایی، تفکیک قوا و تغییر نظام انتخاباتی افغانستان

• توزیع عادلانه قدرت

• شایسته سالاری

• داشتن تابعیت یگانه

• تعریف چگونگی حضور نیروهای خارجی از سوی مجلس نمایندگان

اصلاح طلبان به این باور اند که برایند فساد گسترده در افغانستان، فقر، بیکاری، نا امنی و در نهایت سست شدن پایه های حکومت داری است که برای حال و آینده مردم ناگوار است.

اصلاح طلبان، یک جریان مستقل است که به نمایندگی از مردم افغانستان، برای رسیدن به اهداف والایی که منافع ملت زجر کشیده ی افغانستان در آن نهفته، از هر وسیله ی مدنی و صلحجویانه استفاده نموده و تا پیروزی به پیش خواهند رفت. اصلاح طلبان در تمام مراحل مبارزات شان عدم خشونت را اصل می پندارند و مبارزات اصلاح طلبانه را تنها راه برای رسیدن به دولت مقتدر و حکومت خوب می دانند.

شورای عالی اصلاح طلبان

10/03/2011

تماس با بخش روابط: 0700701034

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > منشور یکم: فشرده ی برنامه ی اصلاح طلبان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.