صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > زانتی؛ همیشه وفادار به اینتر

زانتی؛ همیشه وفادار به اینتر

علی جواد دهقان
جمعه 7 دسامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

خاویر زانتی 22 ساله بود که از باشگاه بانفیلد در سال 1995 به اینترمیلان ایتالیا پیوست. این مدافع راست اینتر اکنون 13 فصل را بصورت متوالی برای تیمش بازی کرده است و دارای سابقه 400 بازی در سری آ برای سیاه و آبی پوشان شهر میلان بوده است. اکنون به صراحت می توان گفت که زانتی تبدیل به سمبول اینتر شده است. زانتی 34 ساله در عرصه ملی افتخاری دیگر آفریده است و با 116 بازی ملی برای تیم ملی آرژانتین رکورددار است.

سوالاتی که در زیر می آید و کاپیتان اینتر به آنها پاسخ می دهد از سوی کاربران سایت اینترنتی یوفا پرسیده شده است.

یوفا. هنگامیکه اینتر هیچ افتخاری را کسب نمی کرد آیا شما به انتقال به باشگاه اروپایی دیگری بودید؟
خیر، جداً خیر. اگرچه من پیشنهادهای جدی از باشگاه های بزرگ داشته ام اما من همیشه فکر می کردم که من نهایتا شانس قهرمانی با اینتر را خواهم داشت. خوشبختانه من اشتباه نکرده بودم. همچنین این باشگاه یک باشگاه خیلی استثنایی است. شبیه یک خانواده است. فکر ترک کردن باشگاه هنگامی که شما خیلی راحت هستید برای هیچکس آسان نخواهد بود.

یوفا. آیا شما به بازی کردن در میانه میدان فکر می کنید آنچیزی که شما در حال حاضر انجام می دهید و در عرض زمین مدام در حرکت هستید شما با اینکار می توانید دوران بازیگری تان را بیشتر کنید.
من در هر دو پست کاملا راحت هستم. برای من بازی کردن در هر کدام از آنها مشکل نیست. اگرچه من کارم را در دفاع راست شروع کردم من از بازی کردن در دفاع میانی و همچنین میانه زمین نیز لذت می برم. هر دو این پستها نیاز به توانایی فیزیکی و انرژی زیادی دارند. مهمترین چیز تمرین کردن خوب است در طول هفته تا شما در روز مسابقه از نظر فیزیکی نمایش خوبی ارایه دهید.

یوفا. بازی کردن در 400 بازی در سری آ در میان بازیکنان خارجی در سری آ برای اولین بار است که روی می دهد. آیا شما هنگامی که بازنشسته شوید می خواهید در ایتالیا بمانید یا اینکه به آرژانتین باز می گردید؟
من هنوز در این باره تصمیم نگرفته ام. در حال حاضر من نمی خواهم درباره چنین تصمیمات مهمی فکر کنم. هنگامی که زمانش برسد من درباره آن با خانواده ام صحبت خواهم کرد و مابین ما تصمیم گیری صورت خواهد گرفت که چه کاری انجام بشود. هر آنچه که روی بدهد من هنوز هم احساس می کنم که به هر دو کشور نزدیک هستم.

یوفا. شما 34 ساله هستید و هنوز در باشگاه بزرگی بازی می کنید و همچنین برای تیم ملی آرژانتین. شما هیچ نشانه ای مبنی بر افت از خود بروز نداده اید. چگونه شما قادر به بازی کردن در چنین سطح بالایی برای مدت طولانی هستید؟
راز این کار استمرار است. من برنامه ریزی کردم تا بازیهای زیادی را در هر فصل انجام بدهم. این برنامه ریزی به شما اعتماد بنفس و استحکام را می دهد. من همچنین خوش شانس بوده ام که مصدومیت های جدی را نداشته ام.

یوفا. آیا شما بازیهای باشگاه های پیشینتان را هم تماشا می کنید؟ آیا شما درباره آنچه که در بانفیلد رخ می دهید اطلاع دارید و آیا شما دوستان تان در بانفیلد در تماس هستید؟
من بازیها را تماشا می کنم. من آنها را پیگیری می کنم و دوستان خوبی از سالهای ابتدایی بازی کردنم دارم همچون پاترولا خیمنز که یک هافبک مرکزی در بانفیلد بود. ما هر دویمان برای اولین بار در سال 1995 به تیم ملی دعوت شدیم آن هم زمانیکه پاسارلا مربی آرژانتین بود. روز خاصی برای ما بود چون انتظارش را نداشتیم.

یوفا. آیا روزی که بنیاد PUPI را افتتاح کردید از هر روز دیگر برای شما احساس برانگیزتر بوده است؟
آن روز یکی از مهمترین روزهای زندگی ام بود. روزی بود که رویایی که من و همسرم برای سالهای زیادی داشتیم را تحقق بخشید. کارهایی که ما برای کودکان انجام دادیم ما را خیلی خوشحال ساخت.

یوفا. هنگامی که به همراه اینترمیلان به قهرمانی سری آ دست یافتید چه احساسی داشتید؟
احساس بینظیری بود و خیلی مهم برای همه بازیکنان اینتر و همچنین برای کارمندان اینتر. ما افتخارات دیگری را کسب کرده ایم اما اسکودتو را بسختی. ما هنوز هم از اهمیت آن آگاهیم.

یوفا. چه کسی را شما بهترین بازیکن می دانید: ابراهیموویچ امروزی یا رونالدویی که در فصل 1997ـ 1998 با اینتر بازی می کرد؟
سوال خیلی مشکلی است. آنها بازیکنان متفاوتی هستند. رونی در 1998 واقعا فوق العاده بود. زلاتان توانایی اش را ثابت کرده است. اما آنها می توانند با هم بازی کردند و خیلی موثر باشند. برای اینکه شخصیت هایشان متفاوت است.

یوفا. شما هنگامی که جام یوفا را در سال 1998 کسب کرده اید چه احساسی داشتید آن هم هنگامی که شما یک گل فوق العاده به ثمر رسانده بودید؟ آن گل یکی از گلهای خاطره برانگیز شما بود یا اینکه از آن گل بهتر هم زده اید؟
بله، من فکر می کنم آن گل یکی از دو گل مهمی بود که من زده ام. آن گل خیلی استثنایی بود برای اینکه من یک افتخار بزرگ را در ایتالیا کسب کردم. گل دیگر آن گلی بود که در جام جهانی 98 فرانسه مقابل انگلیس زدم.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس