صفحه نخست > خبر و گزارش > فرار تروریستان افغان با همکاری مقامات محلی و هماهنگی ارگ؛ موج جدیدی از کشتار (…)

فرار تروریستان افغان با همکاری مقامات محلی و هماهنگی ارگ؛ موج جدیدی از کشتار غیرنظامیان در راه است

کابل پرس
دوشنبه 25 آپریل 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

کابل پرس?: رسانه های داخلی و بین المللی گزارش کرده اند که حدود 500 زندانی طالب از زندان مرکزی شهر قندهار فرار کرده اند. مقامات محلی گفته اند که این زندانیان تونلی به طول صد ها متر حفر کرده و موفق به فرار شده اند. این چندمین بار است که خطرناکترین زندانیان که به جرم شرکت در حملات تروریستی بازداشت شده اند، موفق به فرار می شوند. برخی از رسانه های داخلی نادانسته یا به عمد نیز برای تروریستان افغان که موفق به فرار شده اند، عنوان زندانی سیاسی را داده و نوشته اند که زندانیان سیاسی موفق به فرار شدند.

عکس هایی از تونلی که تروریستان افغان ادعا می کنند از آنجا گریخته اند

از همین اکنون باید انتظار داشت که تروریستان فراری داده شده، خطرات جدی را با انجام حملات انتحاری و بمب گذاری برای صدها یا هزاران شهروند بی گناه افغانستان بوجود آورند.

از سوی دیگر فرار دسته جمعی تروریستان طالب از زندان، کاملا در راستای سیاست های تعیین شده از سوی عناصر قبیله ای و تروریست محوری مانند کرزی و اطرافیانش می باشد. آن ها در چند سال اخیر موفق شده اند هزاران زندانی طالب را با بهانه های مختلف مانند عفو رییس جمهور، پیوستن به پروسه صلح، ندامت و...از زندان های مختلف کشور رها کنند. تعداد زیادی از آنان بصورت برنامه ریزی شده و با هماهنگی حلقه ی قبیله ای به صفوف نیروهای امنیتی پیوسته اند تا در فرصت مناسب از ارتش و پولیس افغانستان به نفع تمامت خواهی قبیله استفاده شود..

به نظر می رسد که شرایط برای جنگی تمام عیار برای کنترل کامل افغانستان بدست نیروهای قبیله فراهم شده است. از سوی دیگر صدها تن در گروه های مسلح جابجا شده اند تا با نام کوچی به مناطق افغانستان یورش آورده و این مناطق را ناامن کنند. مسلح سازی، حمایت مالی و تهیه تجهیزات حمل و نقل این گونه از تروریستان کاملا به هماهنگی و حمایت دولت مافیایی قبیله ای افغانستان صورت گرفته است.

در چند قرن اخیر، سیاست های حکومت های قبیله ای و خودکامه افغانستان به شمول حکومت حامد کرزی که با تروریزم و مواد مخدر پیوند محکمی یافته، سرزمینی را که نامش اکنون افغانستان است، به دوزخی تمام عیار برای باشندگانش تبدیل کرده است.

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • افسوس به انهايكه جانهاى شيرين خودا از دست ميد هند و طالب و خوكهاى انتحارى را زنده ميكيرند.بلاخره دولت قبيلوى مزخرف زد و بند ميكند,ادم كشان را رها مند تا باز بكشند و نترسند .بايد بشتونها از نيرو هاى امنيتى دور شو زير انها اكثرا با طالبان زد و بند دارند .در مناطق سرحدى اكثرا برادران هزاره و اوزبيك جا بجا شوند و امنيت زندانها به انها كزاشته شود,بهتر است.بالاى زاغ بودنه كرفته نميشود.
  تروريست ازاد ميشود اولاد شهدا به كدايي ميبرايد.جطور 500 نفر خارج ميشود و يك سك نميجفد.اكر 500 موش هم اكر از يك جايي حركت كنند هم احساس ميشود.بسيار مزخرف و تكاندهنده است.در همين روز ها رهبران باكستان فعال شده بودند شايد از همين سبب بوده باشد.هدف خودرا بدست اوردند.وا به حال شهدا, وا به حال شير مردان وطن,وا به حال فاميل شهدا كه كرسنه ميخوابند وان عزيز شير مرد شان جان خودرا بخاطر كرفتارى يك تروريست فدا كرد.بلاخره نتيجه اين همه فداكارى و جان نثارى جوانان قواى مسلح عزيز كشور ما,جه شد؟
  ايا به اين قيمت ارزش انرا دارد كه در مناطق قبيله سر حدى جان بازى كرد؟
  اين بازى با جان عزيزان قواى مسلح كشور است.عزيزان طالب را زنده نياوريد كه معامله ميشود.قوم معامله كر در كمين است با ماشين دولت مزخرف قبيلوى.كشتن طالب از جانب خدا و رسول رواست.دقيق باشيد كه طالب و يا باكستانى و يا ديكر تروريستان عربى و عجمى را زنده نياوريد, كردن تان بسته ميشود به خود خيانت نكنيد.

 • تحلیلهای که درسایت های پشتو زبان تاکنون درمورد فرار دادن بیش ازپنچصد تن افراد گروه طالبان شده است حاکی ازآن است که اینکار توسط توریالی ویسا واحمد ولی کرزی صورت گرفته است. ترور خانمحمد قوماندان امنیه ولایت قندهار چند هفته قبل نیز پلانی بود که احمد ولی کرزی وتوریالی ویسا دریک زد وبند پنهانی با طالبان واستخبارات نظامی پاکستان انجام داده است. گفته میشود که خان محمد برای پلان های احمد ولی کرزی مانع بزرگی بحساب می آمده. او بود که چندین بار لاریهای پراز مواد مخدر را توقف داده وبه حامد کرزی ازبابت فاسد بودن برادرش شکابت برده بود.
  خان محمد اسناد زیادی در دست داشت که نشان میداد که احمد ولی کرزی مردم قندهاررا به گروگان گرفته وجز خودش وهمکاران داخل راز او دیگر کسی را وی درقندهار تحمل کرده نمیتواند.
  چندی پیش فرار یک قندهاری سرمایه دار بنام نسیم شریفی که تابعیت امریکائی نیز داشت سر وصدای زیادی دررسانه های پشتو زبان ایجاد کرد. نسیم شریفی مصاحبهء را با روزنامه انگلیسی زبان ستارهء تورنتو انجام داد که طی آن اسنادی را فاش کرد که برای حامیان کرزی درامریکا وکانادا باورنکردنی بود. آقای شریفی به صراحت وبا اسناد موثق ادعا کرد که برادران کرزی خواهان حذف فزیکی او بودند. اکنون شرکت اعلانات تجارتی نسیم شریفی دربست در دست قیوم کرزی واحمد ولی کرزی قرار دارد. آقای نسیم شریفی گفته است که تمام سرمایه های زنده گی اش بهدر رفته و ملیونها دالررا ضایع کرده واکنون او تنها توانسته است که ازین مهلکه فقط بصورت فزیکی جان سالم بدر برد

  حادثهء اخیر، یعنی فرار دادن بیش از پنجصد طالب به سلسله همان داد وستدهای پنهانی میان طالبان واحمد ولی کرزی وتوریالی ویسا صورت گرفته که هردو طرف بخاطر دراجر درآوردن این پلان به همکاری هم اولین مانع را که همانا خانمحمد بود ازسرراه خویش برداشتند. وحالا بیش ازپنجصدتن افراد مسلح طالبان را فرار داده وسایت بینوا ازآنها بنام زندانیان سیاسی نام برده است. حزب اسلامی حکمتیار ازروی افتخار اعلان کرده است که این کار یعنی نقب زدن تونل کار افراد او بوده اما قاری یوسف احمدی این اظهارات حزب اسلامی را خنده آور توصیف نموده وگفته است که درقندهار جز طالبان دیگر هیچ تنظیمی نفوذ ندارد. طالبان که قبلا منکر موجودیت محبوسین خویش تا سرحد پنجصد تن بودند اما امروز برخلاف ادعاهای قبلی اعلان کرده اند که: لله الحمد پنجصد تن( دلگی مشرها) یعنی ضباط صفوف آن ها موفق به فرار اززندان قندهار شده اند.(ختم)

  گوربزخان عطاخیل

 • یکی از شهروندان ایالات متحده امریکا در ذیل خبر فرار زندانیان طالب از زندان قندهار در روزنامه نیویورک تایمز چنین کامنتی نوشت:" این زندانیان همگی از زندان فرار کردند تا خود را آماده جنگ در فصل تابستان بسازند. این نشان می دهد که ما در چه باتلاقی گیر کرده ایم. اگر منطقی با مسایل برخورد کنیم باید اعتراف کنیم که ما برنده این جنگ نخواهیم بود. بگذار مردم افغانستان به زندگی قرون وسطایی خود ادامه دهند"

  امریکایی دیگر نوشت:" حکومت امریکا تنها ماهیانه 10 میلیاد دلار در افغانستان هزینه می کند. برای چه این همه هزینه؟ رهبران ما تا کجا در این جنگ بی نتیجه و بیهوده پیش خواهند رفت؟"

  دیگری نوشت:" من از فقری که دامنگیر مردم افغانستان است ناراحت هستم. نیز از این که می بینم زنان شان گرفتار زندگی فلاکت بار قرون وسطایی هستند دلم خون می شود. غصه ام می گیرد وقتی که می بینم رئیس جمهورشان شخصی است ضعیف و بی کفایت. من متاسفم از این که مداخله ما در امور افغانستان باعث شده که هزینه های سنگینی بالای مردم افغانستان تحمیل شود.

  اما ناراحتی و تاسف بیشتر من از آن است که می بینم بسیاری از زنان و مردان خدمتگزار امریکایی می میرند تا حکومتی فاسد و ناکارآمد مثل حکومت افغانستان را حمایت کنند. چرا میلیاردها دلاری که می توان به واسطه آن درآمدزایی و سرمایه گذاری کرد و اقتصاد امریکا را تقویت کرد در جیب حکومت مزدوری می رود که خود ما آن را روی کار آورده ایم. از افغانستان بیایید بیرون- همین حالا پیش از آن که فرصت از دست برود".
  به هر حال، این طور به نظر می رسد که ناکامی های حکومت افغانستان، کاسه صبر مردم امریکا را لبریز کرده و روز به روز طرفداران خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در آن کشور بیشتر می شود.

  • این هم نتیجه نرمش , مصالحه و جرگه ها ... یکطرفه کرزی خان و گله های قبیله وی دور و برش با برادران طالب !!! تشدید حملات بر اهداف ملکی و نظامی ,کشتار و ترور بلند پایه های نظامی و سیاسی سقوط چند ولسوالی در چند ولایت و اینک فرار موفقیت امیز دسته جمعی برادران چشم سرمه از زندان قندهار !!

   اگر که فرار هم نمی کردند کرزی , مجددی, وردک ... انان را با جیب های پر از دالر و لنگوته های شف دار از زندان ها آزاد میمنودند !!!

   افتخار به پولیس ملی , ارود ملی , استخبارات ملی و رهبری ولایت قندهار که مدت پنج ماه از طرح و اجرا؛ شبانه روزی نقبزن ها و بادران پنجابی پشت صحنه انان , بی خبر بودن افتخار به پولیس بیدار قندهار که در این مدت چار ساعت عملیات فرار بخواب ناز فرو رفته بودند شاید هم زندان بان ها ی قندهار از طریق کابل خبر شده باشند که دیگر از تکلیف محبوسین شان رهایی حاصل کرده اند !!

   کرزی خان با این پولیس و با این اردو چار سال بعد وطن را نگاه خواهد کرد !!!!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس