کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > مرگبارترین حادثه برای پناهجویان در سال جاری؛ فرانسه و آلمان به دنبال لغو قرارداد (...)

مرگبارترین حادثه برای پناهجویان در سال جاری؛ فرانسه و آلمان به دنبال لغو قرارداد شنگن

دو شنبه 9 می 2011, بوسيله‌ى بصیر آهنگ

خبرنگاران در لیبی می گویند، یک کشتی حامل 655 پناهجوی که روز گذشته از این کشورعازم ایتالیا بود، در نزدیکی طرابلس غرق شد وبسیاری از سرنشینان آن جانشان را از دست داده اند.

خبرنگاران ایتالیایی در طرابلس می گویند تعداد کشته شدگان این حادثه به طور دقیق معلوم نیست ولی معلومات اولیه نشان می دهد که تعداد بسیار کمی از این پناهجویان توانسته اند خود را نجات دهند.

این کشتی اندکی پس از حرکت از سواحل لیبی به خاطر ازدحام بیش از حد دچار حادثه شد ودرهم شکست.

صبری عدن خبرنگار سومالیایی ضمن تایید این خبر می گوید که این پناهجویان از کشورهای مختلف افریقایی بوده اند. او همچنان تایید می کند که جسد 16 هموطن سومالیایی اش را نیز در بین این قربانیان دیده است که در میان آنها زنان وکودکان نیز شامل هستند. او می افزاید که تعداد قربانیان از کشورهای دیگر افریقایی در این حادثه بسیار بالا است.

عبدالغنی محمد سفیر سومالیا در لیبی به خبرنگاران گفته است، با توجه به شواهد و تحقیقات انجام شده، این کشتی حامل بیش از 650 نفر بوده ویک ساعت پس از حرکت از سواحل لیبی به خاطر وزن بیش از حد درهم شکسته وتقریبا تمامی سرنشینان آن هلاک شده اند.

سفیرلیبی افزوده است که تعداد نجات یافته ها متاسفانه بسیار کم است. در همین حال عده ای از سازمان های حقوق بشری، کمسیاری عالی سازمان ملل متحد را در این حادثه مقصر می دانند ومی گویند این سازمان نتوانسته است این پناهجویان را نجات دهد.

پس از آغاز خشونت ها در شمال افریقا، هزاران تن مجبور به ترک خانه های شان شده اند. وزارت داخله ایتالیا هفته گذشته اعلان کرد که در سه ماه اخیر نزدیک به 30 هزار تن از کشورهای شمال افریقا به ایتالیا رسیده اند و درخواست پناهندگی کرده اند. در همین حال دولت ایتالیا می گوید که به تنهایی قادر نیست مشکل این سیل عظیم پناهجویان را حل کند. دولت ایتالیا می گوید بایدهمه ی کشورهای اروپایی در حل این مشکل همکاری کنند.

از سوی دیگر مشکل پناهجویان شمال افریقا اخیرا باعث تیرگی روابط بین ایتالیا، آلمان وفرانسه گردیده است.ماه گذشته وقتی دولت فرانسه به یک قطار حامل پناهجویان تونسی اجازه ورود به خاک فرانسه را نداد، دولت ایتالیا اعلان کرد که قرار شنگن را با فرانسه به حالت تعلیق در خواهد آورد. وزارت داخله ایتالیا می گوید به خاطر این عمل فرانسه که در آن قرار داد شنگن نقض شده، به اتحادیه اروپا شکایت کرده است. درهمین حال دولت آلمان نیز اعلان کرده که دولت ایتالیا باید به تنهایی مشکل پناهجویان را حل کند. آلمان اعلان کرده که تمام پناهجویانی که ازمرز ایتالیا وارد این کشور شوند، دوباره به این ایتالیا باز گردانده خواهند شد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


68 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > مرگبارترین حادثه برای پناهجویان در سال جاری؛ فرانسه و آلمان به دنبال لغو قرارداد (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.