صفحه نخست > خبر و گزارش > حمله صدها کوچی کاملا مسلح به جان و مال مردم در بهسود

حمله صدها کوچی کاملا مسلح به جان و مال مردم در بهسود

کوچی ها بیش از یک قرن است که با فرمان و حمایت جنایتکارانی چون عبدالرحمان، اقدام به کشتارهای سیستماتیک کرده و زمین های زیادی را از مردم افغانستان غصب کرده اند. حاکمان افغان که به کشورهایی چون انگلستان وابسته بودند و برای سرکوب مردم از سلاح های انگلیسی استفاده می کردند
کابل پرس
پنج شنبه 26 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: مردم منطقه بهسود ولایت میدان باز هم با آمدن فصل بهار، شاهد حمله صد ها کوچی کاملا مسلح هستند. گزارش شده است که کوچی ها که از حدود دو هفته پیش در تپه های اطراف بهسود و دایمیرداد مستقر شده بودند، چهار روز پیش دست به حمله بر جان و مال مردم زده بودند و امروز پنجشنبه به حملات خود افزوده اند.
در همین حال هزاران تن از باشندگان مناطق بهسود و دایمیرداد بويژه کودکان و زنان مجبور به ترک خانه های خود شده اند. کار کشاورزی تعطیل و بسیاری از مکاتب بسته شده است. وضعیت در این مناطق کاملا از حالت عادی خارج شده است.

از سوی دیگر گزارش شده است که امسال نیز رهبری حمله مسلحانه کوچی ها در منطقه بر دوش نعیم کوچی می باشد. نعیم کوچی کسی است که رابطه مستقیم با طالبان دارد و در دوره های مختلف، فرماندهی حمله به مناطق مرکزی افغانستان و کشتار مردم را در فصل بهار بر عهده داشته است.

به نظر می رسد حمله امسال کوچی های مسلح با برنامه ریزی بیشتری نسبت به قبل صورت گرفته است. یکی از طراحان اصلی این حملات در چند سال اخیر فاروق وردک عضو گروه تروریستی حکمتیار و مهره ی برجسته سازمان استخبارات پاکستان و انگلستان در افغانستان می باشد. وی با ارتباطات گسترده خود میان کوچی طالبان، طالبان و استخبارات پاکستان زمینه سازی برای مسلح کردن و اعزام کوچی ها به منطقه را انجام می دهد. از سوی دیگر طرح های فاروق وردک و اعضای تیم او در دادستانی افغانستان مانند رحمت الله نظری مامای وی برای تحت فشار قرار دادن مجلس نمایندگان و ایجاد دادگاه انتخاباتی، طرح ها برای منزه جلوه دادن جنایت کاران طالب از جنایت، رهایی زندانیان طالب، پیوست نمایشی طالبان به دولت و مسلح سازی آنان در چارچوب قوای دولتی و...همه یک جهت را دنبال می کنند. یکی از اهدافی که دادگاه انتخاباتی ارگ نشینان دنبال می کند، فشار به نمایندگان و مانع شدن از انسجام سیاسی برای مقابله با حمله کوچی ها در مناطق مرکزی می باشد.

کوچی ها بیش از یک قرن است که با فرمان و حمایت جنایتکارانی چون عبدالرحمان، اقدام به کشتارهای سیستماتیک در افغانستان کرده و زمین های زیادی را از مردم افغانستان غصب کرده اند. حاکمان افغان که به کشورهایی چون انگلستان وابسته بودند و برای سرکوب مردم از سلاح های انگلیسی استفاده می کردند، پس از کشتار و نسل کشی و جنایاتی مانند برده داری، زمین های قربانیان را غصب کرده و طی فرمان ها و قباله های جعلی میان سربازان خود که کوچی ها نیز بخش قابل توجه آنان بودند، تقسیم کردند.

در صورت وجود حکومت و سیستم قضایی سالم، درباره دست داشتن کوچی های مسلح در جنایات مختلف باید تحقیق شود و اینگونه فرمان ها و قباله ها، اسناد جرم آنان محسوب می شود.

نمونه ای از غارت و چپاول کوچی ها را در سال گذشته در ویدئوی زیر ببینید.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • باید جواب این وحشیها را مثل خودشان با اسلحه داد.

  • تنها راه مبارزه،مسلح شدن دوباره مردم هزاره درمقابل بی عدالتی های تاریخی و قبیلوی در افغانستان است.مردم هزاره به خاطر اهداف دراز مدت صلحجویانه اولین گروه قومی بودند،که تمام سلاح دست داشته ء خویش را به حکومت عبدالرحمانی و نادرخانی کرزی غدار تحویل دادند، ولی امروز می بینیم که ما چگونه چوب خوش باوری های خویش را می خوریم.فقط مسلح شدن دوباره بهر قیمیتی که می شود،بهترین روش برای دفاع قهرمانانه است.سیاسیون خصی شده هزاره هر چه زودتر باید دست از همکاری با این دولت پوشالی و مزدور منش بردارند،چون همین دولت در مسلح سازی کوچیها تحت عناوین مختلف علنآ دست دارد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس