صفحه نخست > خبر و گزارش > عملیات دقیق قوای ناتو در ساحه دوشی ولایت بغلان

عملیات دقیق قوای ناتو در ساحه دوشی ولایت بغلان

جولو کیانی
دوشنبه 13 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هفته گذشته حملات هوایی قوای ناتو در مربوطات ولسوالی دوشی آغاز شد و در چند محل مهم افراد مسلح را هدف حملات هوایی قرار داد. این حملات از موثرترین عملیات ناتو بوده که جنگجویان تارومار شده و به افراد ملکی تلفات وارد نشده است.

من دو ماه قبل گزارشی را با عنوان (نا امنی در دره نیکپی) نوشته بودم که از فعالیت های خرابکارانه (گجرها) و ارتباطات آنها با نیروهای جنگ طلب درآن معلومات داده شده بود. در جریان دو ماه اخیر فعالیت های این گروه ها از دره نیکپی به ساحات اطراف آن بطور بی سابقه گسترش یافت که قله های کوه های ساحات ولسوالی دوشی از طرف این افراد در محاصره قرار گرفته و امنیت دوشی، پلخمری، دهنه غوری و مناطق اطراف آنرا مختل کرده بود.

هفته گذشته قوای ناتو نقاط بلند کوه های (دُرمبک)، بلندترین نقاط دره (زاروغه)، (شولوکتو) و چند نقطه دیگر را بمباران کردند که بم های پرتاب شده دقیقا بر مواضع افراد مسلح اصابت کرده، اکثر آنها را سرکوب ، مواضع و تجهیزات شان را تخریب و افراد آنها را پراگنده ساخته است. حملات قوای ناتو که همواره منجر تلفات افراد ملکی شده و با اعتراضات مردم روبرو می شود، اینبار بطور بی سابقه یی با موثریت و مهارت خاص عمل کرده است.

قوم گجر که در قله های کوه های دره (زاروغه) مربوط دره نیکپی زندگی میکردند، تعداد جمعیت آنها به آن اندازه نبود که امنیت ساحه وسیع را مختل و نیرو های امنیتی دولتی را تهدید کند. در پی جابجا سازی کوچی های مسلح در بعضی ولایت شمال افغانستان، آنها به کمک افراد گلبدین حکمتیار از طریق (کرمعلی) مربوط تاله و برفک و (غوربند) ولایت بامیان و افراد جاسوس و ارتباطی با گلبدین و طالبان که در نیروهای امنیتی دولتی در بغلان، بامیان و سمنگان کار می کنند، تقویه شده به تهدید جدی تبدیل شده بودند.
افزایش ناگهانی و قابل ملاحضه جنگجویان گجر در وقت بسیار کم که بتواند یک ولایت را تهدید کند، ناممکن بود، مگر اینکه افراد دیگر مانند گجر های مناطق دیگر یا پاکستان به آنها نپیوسته باشند.

حملات قوای ناتو آنقدر موثر تمام شد که جنگجویان را از محاربه و فعالیت های تخریبی خارج کرده و اگر آنها فعالیت های تخریبی شان را از سر بگیرند، بدون دست همکاری نیروهای برزگ جنگی نمی توانند احیا شوند.

نا امنی در دره نیکپی

دسیسه جدید سید منصور نادری در صفحات شمال افغانستان (نگذارید که دره نیکپی به بهسود و دیمیرداد دیگر تبدیل شود)

جمعه 15 آوريل 2011, بوسيله ى جولو کیانی


اسناد تقلب و رشوه دهی سید منصور نادری بدست نهادهای امنیتی افتاد

سید منصور نادری بخاطر پوشاندن جنایاتش از سه شیوه کار میگیرد که عبارت اند از تاسیس مرکز فرهنگی ناصر خسرو و نشر نشریه (حجت)، تاسیس حزب سیاسی بنام ...و غصب چوکی پارلمان به استفاده از موقف مذهبی و مصرف پول گزاف.

يكشنبه 30 ژانويه 2011, بوسيله ى جولو کیانی

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • چرا این عملیات دقیق را در سااحات دیگر انجام نمیدهند؟

    • گجر ها دیگر از کدام ریشه است که باز طالب هم شده اند ازنسل جدید مانند فرقه قهرمان20 یک نیروی رزمنده وتعلیم دیده درست کنید امنیت بغلان را تا مین کنید وبدانید که موفقیت شما اسمعلیان در اتحاد مذهبی تان است.اگر فریب اجانب را خوردید وهزاره وسید وتاجیک شدید بدانید که سخت آسیب پذیر میشوید.به سید کیان تان شکر گذاری کنید که مغازه های بزرک ایجاد میکند وهوتلها ورستورانت ها درست میکند وجوانان تان را مشغول کار میکند شما چه کار دارید که پول را از کجا میکند، کاشکی کریم وفهیم به اندازه چارک سید منصور به فکر قوم خویش میبود. از تفرقه بپر هیزید واز پر حرفی من نیز خفه نشوید نویسنده محترم.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس