کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > عملیات دقیق قوای ناتو در ساحه دوشی ولایت بغلان

عملیات دقیق قوای ناتو در ساحه دوشی ولایت بغلان

دو شنبه 13 جون 2011, بوسيله‌ى جولو کیانی

هفته گذشته حملات هوایی قوای ناتو در مربوطات ولسوالی دوشی آغاز شد و در چند محل مهم افراد مسلح را هدف حملات هوایی قرار داد. این حملات از موثرترین عملیات ناتو بوده که جنگجویان تارومار شده و به افراد ملکی تلفات وارد نشده است.

من دو ماه قبل گزارشی را با عنوان (نا امنی در دره نیکپی) نوشته بودم که از فعالیت های خرابکارانه (گجرها) و ارتباطات آنها با نیروهای جنگ طلب درآن معلومات داده شده بود. در جریان دو ماه اخیر فعالیت های این گروه ها از دره نیکپی به ساحات اطراف آن بطور بی سابقه گسترش یافت که قله های کوه های ساحات ولسوالی دوشی از طرف این افراد در محاصره قرار گرفته و امنیت دوشی، پلخمری، دهنه غوری و مناطق اطراف آنرا مختل کرده بود.

هفته گذشته قوای ناتو نقاط بلند کوه های (دُرمبک)، بلندترین نقاط دره (زاروغه)، (شولوکتو) و چند نقطه دیگر را بمباران کردند که بم های پرتاب شده دقیقا بر مواضع افراد مسلح اصابت کرده، اکثر آنها را سرکوب ، مواضع و تجهیزات شان را تخریب و افراد آنها را پراگنده ساخته است. حملات قوای ناتو که همواره منجر تلفات افراد ملکی شده و با اعتراضات مردم روبرو می شود، اینبار بطور بی سابقه یی با موثریت و مهارت خاص عمل کرده است.

قوم گجر که در قله های کوه های دره (زاروغه) مربوط دره نیکپی زندگی میکردند، تعداد جمعیت آنها به آن اندازه نبود که امنیت ساحه وسیع را مختل و نیرو های امنیتی دولتی را تهدید کند. در پی جابجا سازی کوچی های مسلح در بعضی ولایت شمال افغانستان، آنها به کمک افراد گلبدین حکمتیار از طریق (کرمعلی) مربوط تاله و برفک و (غوربند) ولایت بامیان و افراد جاسوس و ارتباطی با گلبدین و طالبان که در نیروهای امنیتی دولتی در بغلان، بامیان و سمنگان کار می کنند، تقویه شده به تهدید جدی تبدیل شده بودند.
افزایش ناگهانی و قابل ملاحضه جنگجویان گجر در وقت بسیار کم که بتواند یک ولایت را تهدید کند، ناممکن بود، مگر اینکه افراد دیگر مانند گجر های مناطق دیگر یا پاکستان به آنها نپیوسته باشند.

حملات قوای ناتو آنقدر موثر تمام شد که جنگجویان را از محاربه و فعالیت های تخریبی خارج کرده و اگر آنها فعالیت های تخریبی شان را از سر بگیرند، بدون دست همکاری نیروهای برزگ جنگی نمی توانند احیا شوند.

نا امنی در دره نیکپی

دسیسه جدید سید منصور نادری در صفحات شمال افغانستان (نگذارید که دره نیکپی به بهسود و دیمیرداد دیگر تبدیل شود)

جمعه 15 آوريل 2011, بوسيله ى جولو کیانی


اسناد تقلب و رشوه دهی سید منصور نادری بدست نهادهای امنیتی افتاد

سید منصور نادری بخاطر پوشاندن جنایاتش از سه شیوه کار میگیرد که عبارت اند از تاسیس مرکز فرهنگی ناصر خسرو و نشر نشریه (حجت)، تاسیس حزب سیاسی بنام ...و غصب چوکی پارلمان به استفاده از موقف مذهبی و مصرف پول گزاف.

يكشنبه 30 ژانويه 2011, بوسيله ى جولو کیانی

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > عملیات دقیق قوای ناتو در ساحه دوشی ولایت بغلان

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • چرا این عملیات دقیق را در سااحات دیگر انجام نمیدهند؟

    • گجر ها دیگر از کدام ریشه است که باز طالب هم شده اند ازنسل جدید مانند فرقه قهرمان20 یک نیروی رزمنده وتعلیم دیده درست کنید امنیت بغلان را تا مین کنید وبدانید که موفقیت شما اسمعلیان در اتحاد مذهبی تان است.اگر فریب اجانب را خوردید وهزاره وسید وتاجیک شدید بدانید که سخت آسیب پذیر میشوید.به سید کیان تان شکر گذاری کنید که مغازه های بزرک ایجاد میکند وهوتلها ورستورانت ها درست میکند وجوانان تان را مشغول کار میکند شما چه کار دارید که پول را از کجا میکند، کاشکی کریم وفهیم به اندازه چارک سید منصور به فکر قوم خویش میبود. از تفرقه بپر هیزید واز پر حرفی من نیز خفه نشوید نویسنده محترم.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.