کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > المپیک > المپیک 2008 نزدیک است!

المپیک 2008 نزدیک است!

شنبه 22 دسامبر 2007, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

8 آگوست سال 2008 میلادی چه تاریخی را قرار است به یادتان بیاورد؟

به ذهنتان زیاد فشار نیاورید، این تاریخ، تاریخ زمان برگزاری المپیک پکن در کشور جمهوری خلق چین است. بله، چین همسایه ای که مرز بسیار کوچکی از شمال شرقی ترین نقطه کشورمان با آن داریم. همسایه دیوار به دیوار ما اکنون در تکاپوی برگزاری یک المپیک بزرگ است و آیا ما افغانها دیگر بهانه قابل توجه ای برای عدم حضور و یا حضور ناموفق در آن داریم.

مدتهای مدیدی بود که کشور افغانستان از عرصه های جهانی ورزش به دور بود و اگر هم حضور داشت حضور سمبلیکی بود. ولی اکنون که چند سالی می شود کشور روی آرامش را به خود دیده است چه بهانه ای است؟ آیا باز هم به همان حضور سمبلیک وارمان قناعت بکنیم؟ نهادهایی که ورزش مان را اداره می کنند در این مدت چه کرده اند؟ برای دریافت این سوالات باید انتظار نداشت که بسرعت جواب بگیریم. گذشته از این همه بی انصاف هم نیستیم و انتظار هم نداریم که افغانستان خسته از سالها جنگ در این دومین المپیکی که بدون جنگ از سر می گذراند حضور درخشانی داشته باشد ولی آیا نباید انتظار حضور آبرومندانه و در حد نام خودمان هم داشته باشیم.

گفته شود که اگر تاریخ شروع المپیک پکن را نمی دانستید بدانید که 24 آگوست 2008 تاریخ پایان این رویداد بزرگ سال 2008 میلادی است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که کاروان کوچک ورزشی مان (البته اگر حضور یابد) از این رویداد چه ارمغانی با خود به کشور خواهد آورد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > المپیک > المپیک 2008 نزدیک است!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.