صفحه نخست > خبر و گزارش > هر روز بر قربانیان جنایات اشغالگران کوچی-طالب در ناهور افزوده می شود

هر روز بر قربانیان جنایات اشغالگران کوچی-طالب در ناهور افزوده می شود

کابل پرس
چهار شنبه 22 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: چند روز پس از حمله ددمنشانه کوچی طالبان که با حمایت کامل حکومت فاسد و مافیایی و طالبان صورت می گیرد، از ناهور گزارش می رسد که آنان 32 روستا را چپاول کرده و به آتش کشیده اند. افزایش جنایات کوچی ها در حالی ست که گزارش شده تاکنون هفت تن توسط این جنایتکاران کشته شده اند. يکی از این کشته شدگان، کسی ست که به شیوه ی هیلتری، زنده زنده به آتش کشیده شده است. تاکنون هیچ نیرویی در مقابل جنایتکاران کوچی در ناهور قرار نگرفته است. بیش از دو هزاره خانواده مجبور به ترک خانه های خود شده اند و چپاول و غارت و آتش سوزی ادامه دارد.

جنایات کوچی ها و همدستی آشکار حکومت قومی مافیایی کرزی، یاداور جنایات بی شمار جنایکاران و اشغالگران افغان چون عبدالرحمان، نادر، ظاهر و داود است. این جنایتکاران به شدید ترین شکل ممکن ارتکاب انواع جنایات را در افغانستان روی دست گرفته بودند. در زمان پادشاهی محمد ظاهر کوشش های فراوانی شد تا حکومت این اشغالگران، ارتباط محکم و گسترده ای با جنایتکاران هیتلری در آلمان داشته باشد و آنان به مراتب جنایات بیشتری را در این سرزمین انجام داده و آن را به دوزخی برای باشندگانش بويژه غیر افغانان تبدیل کرده اند. در حکومت کرزی این جنایات به شکل های مختلف ادامه دارد.

کوچی طالبان یک تن از باشندگان ناهور ولایت غزنی را زنده آتش زدند

سه شنبه 21 ژوئن 2011, بوسيله ى کابل پرس? | افغانستان پرس

یکی از همکاران کابل پرس که باشنده ناهور می باشد، در تماس تلفونی به کابل پرس گفته است که کوچی های طالب که سه روز پیش به این منطقه حمله نموده اند، یک نفر را زنده آتش زده و صد ها خانه را ویران وچپاول کرده اند.

این همکار کابل پرس که خود را به کابل رسانده، افزوده است که طالبان کوچی به سلاح های سنگین از جمله (موزائیل ، دهشکه، آرپی جی و پیکا) مسلح هستند.

از سوی دیگر گفته می شود که پس از حمله ی طالبان کوچی به ناهور، آنها تمام آنتن ها ی مخابراتی بیشتر مناطق غزنی را از بین برده اند تا مانع اطلاع رسانی از بازتاب جنایات شان در منطقه شوند.


کوچی ها نقش تاریخی خود را برای جنایات حاد در افغانستان پیش می برند

دو شنبه 20 ژوئن 2011, بوسيله ى کابل پرس | افغانستان پرس

کابل پرس: کوچی ها در حدود دو صد سال اخیر، سربازانی برای حاکمان مستبد افغان بوده اند تا از راه کشتار و چپاول، صاحب زمین های وسیع در نقاط مختلف کشوری شوند که با کمک استعمار بریتانیا نامش افغانستان گذاشته شد. حاکمان افغان از هیچ تلاشی برای نسل کشی، برده داری، کوچ اجباری و تبعیض دریغ نورزیده اند و این خشونت ها به عنوان سیاست پایدار حکومتی تا زمان رژيم قومی قبیله ای حامد کرزی ادامه یافته است. حکومت کرزی رسما در موضع طالبان قرار دارد و ارگ ریاست جمهوری به مرکزی برای ترویج خشونت و ترور علیه مردم شده است. حکومت به شدت اخبار مربوط به کوچی ها به مناطق مختلف افغانستان را کنترل و سانسور می کند.

در تازه ترین خبرها آمده است که کوچی ها که از پشتیبانی کامل طالبان و حکومت طالبی کرزی برخوردارند، در مناطق مختلف مانند بهسود، دایمیرداد، ناهور دست به خشونت زده و برای ادامه این خشونت ها در مناطقی مانند مالستان آمادگی می گیرند. پیش از حمله امسال کوچی ها، همکاران و همفکران طالب افغان، راه های مناطق مختلف غزنی را بر روی مردم بسته اند.

ادامه این مطلب را در اینجا بخوانید.....

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • هزاران خون انسان بيكناه در كردن اين غولهاى وحشى,فرستاده كان اى اس اى سنكينى دارد.اين كتله وحشى كه همه از قوم بشتون اند بيخانه و بى وطن بوده وطن فروش ,هيرويين فروش و قاتل هزاران بيكناه و هم عمال با كستان و فرستاده كان اى اس اى هستند.دولت مزخرف و فاسد قبيله از انها بشتيبانى ميكند.انها ميكشند و خانه و كاشانه مردوم را غارت و نا بود ميكنند و حتى انسان را زنده بوست ميكنند و ميسوزانند كسى نيست كه از انها ببرسد كه جرا؟
  قبيله جنايت بيشه كه از بدر بدر به ميراث برده اند همين را براى مردوم اين سرزمين فغانستان به ارمغان اورده و يك عده نكتايي بوش هاى فاشيست هم از ين زن فروشان بشتيبانى ميكنند.مانند بايانى رزيل و شبير ك رزالت بيشه.

 • من یکی ازشاهدان عینی جنایت کوچی هاهستم: نیروی عظیمی نظامی طالبان زیرنام کوچی شب 27/28 جوزا بالای خانه های مردم خوات ناهورحمله کردند که درپی آن دونفرشهید ،‌18 باب دوکان غارت ، صدهاراس مواشی مردم را باخودبرده وتعداد 25 قریه را درنواحی سبزاب، جای اسب ،شهرخوات ودره گرمگ به شمول یک مسجد ویک باب مکتب به آتش کشیدند. فعلا درحدود بیش از500 فامل ازقراء سوزانده شده درقریه هوکک وقرغه درحومه ولسوالی ناهور مهاجرت کرده اندودروضعیت رقت باری قراردارند.طبق چشم دید شاهدان عینی دیروزتاریخ 30 / جوزا مواشی مردم خوات را کوچیان دربازار ولسوالی دیمرداد وردک به فروش می رساندند.شبها تحت نام کوچی حمله میکنند، روزها تحت نام طالب به منطقه می آیند ومیگویند با امارت اسلامی هم پیمان شوید تا امارت ازشما دفاع نماید دولت کرزی که به فکرجیب پرکردن وسرقت بیت المال است. این است وضعیت مردم این سامان....

  • hazarah ham kamtar az kochi wa taleb jinayat nakardah

  • بر پدر تو اوغو لعنت که فقط جنایت بلدید و نه آدمگری. زنان خود را با خر عوض کنید. تریاک بکارید و تروریست و طالب پرورش دهید.

  • اینقدر که کوچی و طالب جنایت کرده و میکند هزاره نکرده .کوچی هم معلوم است که چه کسانی به نام کوچی چپاول میکند و طالب هم .برادارن افغان چرا گل همسایه هارا میخورین کمی هوشیار شوین تا به کی برادر کشی میکنین .

  • برادر افغان .تا به کی قوم پرستی. تاجیک و هزاره پشتون و اوزبک میکنین .تا به کی برادر کشی کمی هوشیار باشین .گول کشور های همسایه را نخورین . کشور از خود تان است .هرچی خرابی زیاد شود به نفع همسایه هاست . در هیچ یگ از گوشه ای دنیا فکر نکنم در داخل مجلس شان کفش و بوتل بازی شود . اما متاسفانه در کشور ما چی بگم خودتان میبینید .هیچ یگ از وکلا ه حرف های همدیگر را قبول ندارد .معلوم است که به مشت و کفش بوتل میرسد .حالا خداوند بزرگ خودش کمک کند . برادر افغان افغانستان از خود افغانهاست .نه از امریکا و برتانیا و نه از کشورای دیگر خود مان باید دست به دست هم دهیم و کشور را از بد بختی و خونریزی های ناحق نجات دهیم .چرا در کشور های که خونریزی است خشک سالی هم اونجاست علتش همین خونریزی های ناحق کشتن آدم های بی گناه .تا به .کی منتظر کمک های کشور های مثل امریکا و غیره میشینید .افغان هستم از ولایت غزنی .

 • saazai qoorot ahbi gaarm ta ki shoma qolfak chapatara da koonetan chooba nazanan az mantiqa namiran koja ast akhai maqiq wa khalilitan dawor badi baz kampain konin hahahahahahaha.

 • خدایا اوغون کوچی میایه نمیدانی ده سرمو چی میایه ؟

  اگر جایداد مونه از مو بگیره دیگه مالومه که هرچی میایه

  • جناب آقای "خدایا اوغون کوچی میایه نمیدانی ده سرمو چی میایه "

   این چه حرف مزخرفی است که شما میزنید . آدم های کم جرئتی امثال خودت باعث تضعیف روحیه مردم میشود. در حالیکه مردم غیور ناهور مثل همیشه بازهم جواب دندان شکنی به این وحشی ها داده و آنها را از مناظق شان خارج کرده . دیگر مردم به هیچ قیمتی زیر بار ظلم و استبداد این جباران بی فرهنگ نخواهد رفت و در مقابل این ها مردانه ایستاده خواهند شد اینها کور خوانده اند که دیگر بتوانند اقوام اصیل این سرزمین را با دسایس و باهمکاری باداران خود از صحنه حذف کنند این یک خیال پوچ است . مردم دیگر آن مردمان صد سال پیش نیستند و در مقابل این ها مثل صخره ایستاد خواهد شد و مردانه خواهد جنگید و پوز این مزدوران بی فرهنک را به خاک خواهد مالید. زوال این قوم نزدیک است انشاالله.
   و یک بار دیگر از خودت خواهش می کنم که دیگر این حرف های کهنه و شرم آور را نزنید.

  • Rahmat jan eftekhar mekonam ba in ghairadet. Name ma am Rahmat ast. man ba shoma kamilan moafiq hastam, Hazara na bayad digar zeri bari in wah-shiha birawad wa azishan tars dashta bashad. Koja shod on ghairati Hazaragi ma ke da gharbi Kabul moqawimat mekad? An ghairat hanoz zinda ast, wa harfi Baba hanoz az yadi ma narafta wa na khahad raft. Zinda bad

  • بجواب رحمت باید گفت تو هم ده گوری بابیت مزاری داخل شوی که هر دوی تان کیف کنین در غرب کابل چی گذشته هر فرد کابل آن را بهتر و خوبتر میداند رقص مرده، میخ کوبی در سر، بسته کردن زنده بروی مرده و چی چیزهای دیگری که اصلاً تصوری از آن مشکل است. یک کمی به گریبان خویش بینگرید و باز حرف بزنید. بسیار جای تائسف است که انسانهای همچو شما در جامعهً ما زندگی میکنند.

  • به جواب تو اوغو باید گفت که شما دروغ ، زن فروشی ، تریاک فروشی، قتل و قتال غیر اوغانها را در طول تاریخ انجام دادید. بزودی ما کشور آرام و آباد خود را میسازیم و شما اوغانها با همان وضعیت قرون وسطایی خود زندگی کنید.

  • شاغلی م.ا.ن
   شماکه کار تان فقظ دروغ و شایعه پراگنی بر ضداقوام غیر پشنون اوغانستان است از شما تقاضا می نمایم که لطفا از این دروغ و شایعه پراگنی غیر مستند خود صرف نظر نمائید زیرا این منافقت های شما شیاطین فاشیست کاری را از پیش نخواهد برد. و چهره اصلی شما بی فرهنگان تاریخ به همگان معلوم شده
   شما که خود را قهرمانان و داوغانستان ریختنی بچیان می گوئید بفرمائید بگوییدچه کاری برای اوغانستان کرده اید بجز از کشتار وحشت و دسیسه بر علیه اقوام دیگر و مزدوری دیگران.
   از احمد شاه قندهاری گرفته تا شاه شجاع دوم بجز از جنگ و خشونت و وطن فروشی و تاریک اندیشی که متاسفانه بخشی از فطرت و سرشت شوم تان است دیگری کاری برای این سرزمین و مردمان این سرزمین انجام نداده اید.
   کدام یک از این قهرمانان دروغین تان کاری برای ملت انجام داده بجز شهوترانی و خاک فروشی و آدمکشی و قتل و غارت و وحشت و انتحار و مکتب سوزی وتیزاب پاشی و سگ بازی و نصوار . این دست آورد های شمااست که امروز این کشور در فقر و بی فرهنگی و مرض و مواد مخدر و جهل و بی سوادی مقام اول را در دنیا کسب کرده زیرا در قرن بیست یکم که قرن تکنالوجی میباشد هنوز هم از خوی انسانی فاصله دارید و بمثل حیوانات وحشی سر می برید تیزاب می پاشید و کوچی گری می کنید . آیا از انسانیت و فرهنگ و تمدن هم خبری دارید . شرم بر شما باد .
   شما که دیگران را محکوم به جنایت می کنید هیچ سندی مستندی در دست ندارید و فقط به اساس شایعه و دروع می خواهید اقوام با فرهنگ این سرزمین کهن و باشنده گان اصلی آنرا بد نام کنید در حالیکه جنایاتی را که شما به همکاری باداران انگلیسی و عرب و پاکستانی خود در طول تاریخ از زمان احمد شاه قندهاری و عبدالرخمن خون خوار و نادر غدار و داود کل و تره کی بی دین و ملا عمر کور بی فرهنگ بالای این مردم روا داشته اید همه بصورت مستند موجود و درج صفحات تاریخ شده .. شما تمدن ستیزان مدام با دسایس روباه صفتانه خود اقوام دیگر را محروم از همه چیز نگه داشته بودید و نمی خواستید به علم و ترقی و تعالی دست بیابند که هنوز هم همان سیاست توسط شاه شجاع دوم دنبال میشود زیرا هراس دارید تا مبادا به حکومت سیاهی و ظلم و استبداد تان نقطه پایان کذاشته شود .اما باید بدانید که دیگر مردم زیر بار دسایس شما جاهلان تاریخ نخواهد رفت و برای حقوق از دست رفته خود و نیاکان شان مبارزه خواهند کرد . و انشاالله دیری نخواهد گذشت که شما بی فرهنگان تاریخ تقاص تمام اعمال وحشیانه خویش و پدران و نیاکان بی فرهنگ و وحشی خویش را پس خواهید پرداخت. زوال تان نزدیک است .
   زنده سرزمین کهن آریانا و باشنده گان اصیل آن

 • کله ،چې انګرېزان دهند نيمې وچې څخه ولاړل ، نو تر شاداسې ښکېلاکي غمونه وکرل ،چې تر اوسه يې افغان – پښتون ملت په اور کې سوځيږي .
  هو! انګرېزانو په ١٨٩٣ زېږديږکال دخپلې دغې استعماري مقولې پربنسټ،چې وايي : (بېل يې کړه ، اېل يې کړه ! Divide in rule )دابدالي بابا په لاس جوړ شوي و جود څخه يوه ټوټه تاريخي خاوره بېل کړه او په خپل لاس جوړشوي ښکېلاکځي ((مستعمره )) (پاکستان ) کې يې ورګډه او مدغم کړه ،چې تر دامهاله له دغه ښکېلاکځي څخه نه يوازې
  افغانستان بلکې ټوله سيمه او اسيا وهل کېږي ، اوپه ټول کې داوسنۍ مترقي نړۍ پرضد دسيسې چمتو او پلي کېږي ،چې نړيوال امنيت او سوله يې له جدي ګواښ سره مخ کړې ده . پاکستان،چې په سيمه کې (٧٠٠ ) زره کسيزه پوځ د (١٠٠ ) په شاوخوا کې اټومي بمونه او خورا پياوړې څارګره اداره (I.S.I ) هم لري،غواړي ، ځان په نړيواله صحنه کې داسلامي نړۍ دمخکښ استازي هېواد په توګه حيثيت ترلاسه او مشري وکړي ،چې هېڅډول قانوني اسلامي او حقوقي جواز او حق نه لري . نوموړي هېواد په دغه لړکې په خپله خاوره دترهګرو مېشتغالي او روزنځيونه جوړ او انسان وژونکي په کې روزل کېږي او بيا نړۍ ته صادريږي .
  انګرېزانو دپاکستان په جوړاوي سره يوه لويه ټوټه پښتانه د هغوى دهيلې او غوښتنې پرخلاف په دغه نوزيږي هېواد کې ورګډاو شامل کړل ،چې داچاره دملګرو ملتونو دخپلواکۍ دحق په اړه منل شويو نورمونو او اصولو څخه يوه لويه اوجدي سرغړونه ده ،چې په لوى لاس دهغه مهال دپښتنو دملي غورځنګ (خدايي خدمتګاران ) ددوى دتکل اوارادې خلاف له هغوى څخه درايې ورکونې حق واخېستل شو . او په دې توګه انګرېزانو په غير ډېمو کراټيک ډول سره دپاکستان دبنسټ ډبره کېښوده ،چې له هماغې ورځې نه دافغان او پښتون ولس تاريخي رنځه او کړ او پيل شوى او بلاانقطاع تر دامهاله را روان دى ، او خداى زده ،چې ددغې ناسور وزمه ربړې پاى به کله رادې بره شي .
  په (٩٠ ) ميلادي لسيزه کې دپخواني شوروي اتحاد ولسمشرميخايل ګرباچف په شوروي کې دبيارغونې (پرېسترويکه ) سياست اعلام کړ ،چې په لنډه موده کې دختيځې اروپا هېوادونه دکمونېزم له غاړوندي څخه راووتل ،او خپله سياسي خپلواکي يې تر لاسه کړه ، په ورته توګه شوروي اتحاد هم دوېشاک له پروسې سره مخ او پېنځلس خپلواک جمهوريتونه او هېوادونه دنړۍ په نقشه کې ورزيات شول . په جنوبي افريقاکې داپارتايد ( نژادي توپير ) رژيم نسکور شو ، دبرلين ديوال ړنګ او ختيځ او لويديځ آلمان سره يو شول ، شمالى يمن او جنوبي يمن دپيوستون په لور ولاړل ، دختيځ تيمور خپلواکي داندونيز يا څخه واخېستل شوه ، دچين دوه نوموتي ټاپوګان هانګانګ او مکاو دانګرېز او پرتګال له دوه سوه کلن استعمار وروسته بېرته چين ته ورکړل شول. دترکيې او يونان ترمنځ دقبرس مسله حل شوه ، او په نړۍ کې په پرله پسې ډول اوښتونونه او بدلونونه راغلل او زورواکي او ديکتاتوري رژيمونه ونړېدل . او دنړۍ استعمارځپلو ولسونو دخپلواکۍ له خوږ نعمت او الهي پېرزوينې څخه برخمن شول . خو دافغان او پښتون ملت په برخليک کې له آدمه تر دمه جګړه ، ژړا ، انګولا، وير ، ماتم ، وينه ، اوښکې، ويجاړتيا ، ورانى ، تباهي او بدمرغي اخښل شوي ، چې دپاى څرک يې نه تر سترګو کېږي .
  د ٢٠٠١ زېږديز دسپټمبر او ښتون نړيواله ټولنه راوپاروله او امريکې او دهغې ټلوالې دملګرو ملتونودامنيت شورادپرېکړې تر سيوري لاندې په ټول زور او ځواک سره پرافغانستان وروختله او دطالبانو رژيم يې په شاوواهۀ او په اصطلاح دلته يې دنوي سياسي ، ټولنيز ، اقتصادي او کلتوري نظام دبنسټ ډبره کېښوده ،چې دالومړنۍ دبنسټ خښته کږه اېښودل شوې ، او ديوال له بېخه ترپاسه کوږ روان دى . هسې نه چې دغه ديوال په نيمايي کې لاندې راپرېوځي ، ځکه خو شاعر وايي ، خشت او ل گرنهد معمارکج
  تاثريا ميرود ديوارکج
  نو پرهمدې اساس ويلاى شو ،چې دنوې ادارې بنسټ او تهداب کوږ ايښودل شوى ، او تردامهاله هر څه په ناسم ډول سره را روان دي .
  دروانې اوږدې غميزې او دترهګرۍ پرضد جګړې عمده او اساسي قربانيان افغانان او په تېره پښتانه دي. او تر هګرۍ ضد جګړې دثقل مرکز دډيورنډ کرښې دواړو غاړوته پښتون مېشتې سيمي دي او ديوې پلانيزه شوې چلوټۍ او دسيسې په ترڅ کې دپښتنو کورونه ، کلي ، ښوونځي ، پوهنځي ، پوهنتونو نه ، مدرسې ، دهغوى ملي او قومي مشران او رښتيني ديني عالمان وژل کېږي . او په لوى لاس پښتانه په يوه ساسي ، ټولنيزه،اقتصادي ، جغرافيايي او پوځي ټاکل شوې محدوده او شپول کې راښکېل او ايسار شوي ، ترڅو اېل تابع او سرښکته يې کړي . خو دغوټولو ناخوالو ، کړاوونو او ناورينونو ته په پام دقضيې يو بل لورى راڅرګنديږي، هغه دا،چې بايد پښتنو ته ددغه سياسي ، اقتصادي ، نظامي او ټولنيزې قربانۍ په بدل کې يوه ډالۍ او سوغات هم ورکړل شي ، چې هغه د ډيورنډ کرغېړنې، سپېرې او ښکېلاکي کرښې ماتېدل دي . تر هغو،چې لر او بر افغان په فزيکي ، سياسي ، جغرافيايي ، ټولنيز او کلتوري ډول سره يو نشي ، نو نه يوازې په دغه سيمه کې سوله نشي راتلاى ، بلکې او سنۍ نړى ته به د ٢٠٠١ زېږديز کال د١١ مې نېټې له ترهګرېزو بريدونو څخه لازيات ګواښونه او زيانونه ورواوړي ، چې که چېرې داځل بيا ترهګريز بريدونه کېدل ، نو دکيمياوي او اټومي وسلې به هم په کې وکارول شي،چې دتباهۍ او وراني اغېز او کچه به يې دجاپان له هيروشيما ، ناګاساکي او داوکراين دچرنو بل تر اټومي چاودنو زياته وي . نو پر همدې توسن په افغانستان او سيمه کې داوږد مهاله او تلپاتې امنيت ، سولې د ټيکاو او ټينګښت په موخه بايد دوخت دغوښتنې داړتيا پر بنسټ لر او برافغان او پښتون سره وحدت او ټينګ اتحاد وکړي . ځکه دلر او بر په اتحاد او يووالي کې دتر هګرۍ مخنيوى کېداى شي ، او هغه استعماري کړۍ او نړيوال ترهګر ،چې دخپلو سياسي موخولپاره دافغان اتل او باتور ولس تاريخي او لرغوني خاوره کاروي ، مخه ونيول شي . بل کله ،چې لراوبر افغان سره يو شي ، ددوى په اقتصادي ، ټولنيز او کلتوري ژوند کې به ژوراو بنسټيز بدلونونه راشي ، او په دې توګه په داولس دخپل ټولنيز ژوند په هر ډګر دودې او پرمختګ له تکاملي بهير سره پرمخيون وکړي . او داکړېدلى او اسکېرلى ولس به ديوۀ هوسا، سوکاله او نېکمرغه ژوند خاوند شي.
  نن سبا،چې نړۍ ديوۀ کوچني کلي بڼه ځان ته غوره کړي . نو کله ،چې په يوه کورنۍ او کلي کې خوښي يا غم وي، نو اغېزيې نېغ په نېغه په نورو غړو پرېوځي او دځان سره يې هم په غم او هم په ښادۍ کې اخته کوي . نو پرهمدې توسن بايد ژر تر ژره دډيورن کرغېړنې اولعنتي کرښې دماتېدا لپاره روانه لړۍ لا ګړندۍ اوچټکه شي ، ترڅو دغه روانه سيمه ييزه او نړيواله شخړه پاى ومومي . دلراو بر يووالى او پيوستون دوخت اوزمان غوښتنه ده ،چې هېڅوک يې پر وړاندې خنډاو ځنډ نشې جوړېداى .
  لر او بر افغان اوپښتون ملت به يوځاى کېږي او ددوى يووالى او پيوستون به ټينګ او تلپاتې وي . ځکه دا دوخت غوښتنه او اړتيا ده .
  دخيبر لار دتلو راتلوده
  په کابل او پېښور کې افغان يو دى.
  په همدې هيله !

  • سلام! دوستان گرامی باز مشاهده میفرمائید که این شخص کاذبی که بنام بایانی پیام میدهد مجددآ مرتکب سرقت ادبی جدیدی گردیده است.خوب حال نخست برای این شخص وقت کافی میدهیم تا خودش منبع این مقاله را بنویسد.اگر باز تکرار نمود که نه این پیام من نیست و یا بلی پیام من است،آنگاه من نویسنده و صفحه ای که از آن مقاله را سرقت نموده در اختیار شما قرار میدهم.تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.برای اینکه به حافظه ضعیف تان کمک شود کوشش کنید نام "فضل وزیرهیله من "را بخاطر بیاورید.

 • قاي بابك روشنضمير! سلام
  خودت به این باور رسیده ایی که این پیامها ازجلال بایانی نیست اما جلال بایانی هم نمیگوید که من این پیام را نفرستاده ام درست مثل کرزی که میگوید اکثر انتحارها را طالبان نمی کنند اما آنها بی کس ندارند تا بیچاره ها اعلان کنند که ما فلان انتحار را کرده ایم وآن دیگر را نی
  حالا شما میگوئید که این شخص که شما را خنزیز ضمیر میخواند حلال الدین بایانی نیست اما خود بایانی نیز اعتراف نکرده است ونمی کند ونیگوید که من ترا خنزیر ضمیر ویا تاریک ضمیر نگفته ام بلکه بیشتر ازپیش به دشنامهای خود می افزاید. خدا خودت وکرزی صاحب هردورا هدایت کند

 • په دې وروستیو ورځو کې په جنایتونو تورنو ملیشاو چې د ایران او کابل د ادارې مستقیم ملاتړ ور سره دی یو ځل بیا په مظلومو او ځوریدلو کوچیانو باندې د مرکزي افغانستان په ځینو برخو کې بریدونه و کړل . دا جنایتکاره ملیشاوې چې په سپکو او درندو وسلو سره سمبالې دي په تیرو نهو کلونوکې یې د بې دفاع کوچیانو په وړاندې د هر ډول جرم او جنایت څخه ډډه نه ده کړي.

  دوی سږ کال د خپلو وحشیانه بریدونو په ترځ کې د غزني ناور او نورو سیمو کې کوچیانو ته مالی او ځاني زیانونه اړولي دي.
  خو په دې هکله د کابل اداره چې د څو متعصبو پاشیستي ډلو تر اغیزې لاندې ده خوله پټه نیولي او عملا د جنایتکارو ملیشاو څخه ملاتړ کوي.همدارنګه د کوچیانو یو شمیر معامله کونکي تش په نامه مشران هم په دې هکله غلي پاتې شوي دي.

  په کابل کې مزدورو رسنیو د ملیشاو له خوا تر سره شوي جنایتونه پټ او مظلوم کوچیان یې پړ وګڼل.
  په دې رسنیو کې خپریدونکی رپوټونه ټول سره ورته و او د لیکنې د توګې څخه یې ښکاریده چې د یوه ارګان له خوا هغه هم ښایي د ایراني پټو سرویسونو له خوا ترتیب شوي وی.
  مګر نورې رسنۍ چې ځانو ته په اصطلاح ملي رسنۍ وایی په دې هکله غلی پاتې شوې او کوم رپوټ ېې چې واقعیتونه برسیره کړي خپور نه کړ . دې رسنیو هم په غیر مستقیمه توګه د ایران پلوه رسنیو ملاتړ څرګندکړ.

  ملي او بې پرې رسنیو ته اړینه وه چې دا د هیواد د دښمنانو له خوا رامنځته شوي ستونزه چې ملي یووالي او د خاورې بشپړتیا ته خطرناکه تمامیږي په پرې توګه څیړلي واي د هیواد خلک او نړی واله ټولنه یې ترې خبره کړي واي. خو دوی دا کار تر ا وسه نه دی کړی.

  ځینې کسان او کتونکی د تیرو نهو کلونو په ترځ کې د یو شمیر کوچیانو او د وسله والو ملیشاو تر منځ جګړو ته د هزاره ګانو او کوچیانو د جګړو نوم ورکوي.
  مګر واقعیت بل ډول دی دا برخورد د یو شمیر کوچي خیلونو چې په مرکزي افغانستان کې شخصي جایدادونه لري او د ایران پلوه ملیشاو ډلو چې د یوه مستقل هزاره ستان او د افغانستان په دننه کې د ایران د اډو د رامنځته کولو د پاره کار کوي رامنځته شوي دي.

  دا په جنایتونو تورنې ملیشاوې د کابل ښار د تنظیمي جګړو په ترځ کې جوړې او د هغه موخه د زړونو بوګنونکو جنایتونو په تر سره کولو سره د افغان اولس ویرول او په افغانستان کې د ملي حکومت د رامنځته کیدو په لا ره کې د خنډونو پيدا کول او د داسې ادارې رامنځته کول دي چې د ایران په اشاره سره ونڅي. چې تر ډیره بریده ایران او په هغوی پورې تړلي کړۍ په پورتني موخو کې بریالي شوي دي
  دې ملیشاو په کابل کې د تنظیمي جګړو په مهال د کابل په لس ګونو زرو تنه د کابل ښاریان د ( افغان ) په نوم چې موخه یې یوازې پښتانه و ، په بې رحمانه توګه ووژل. که هر چا به په پښتو خبرې کولو او یا به یې په اقرار وکړ چې پښتون دی نو به په بې رحمانه توګه وژل کیدل.

  د ( کورت ) او ( قوروت) د کلمو په هکله خاطرات او یادونه د کابل د ټولو ښاریانو سره موجود دی . په دې دوو کلمو سره متعصبو په جنایتونو تورنو ملیشاو به پښتانه د نورو هیوادوالو څخه بیلول. دا ځکه چې پښتانه ( ق) توری نشي تلفظ کولی. او هغه ( ک) توري په بڼه تلفظ کوي .

  همدا د کورت د کلمې له امله په زرګونو پښتانه د کابل ښاریان د دې ملیشاو په لاسونو ووژل شول.
  دا په جنایتونو تورنې ملیشايي ډلې چې د کابل ادارې او د ایران مستقیم ملاتړ ورسره دی نه پریږدی کوچیان چې شخصي ځمکو ته ولاړ شي او په هغه باندې واړوی.

  دا یو واقعیت دی چې په افغانستان کې پښتون اولس او په ځانګړي توګه کوچیان د هر ډول سیاسي او مدني حقوقو څخه بې برخې او د واک اساسي واګې د متعصبو ډلو په لاس کې دي .
  د یادولو وړ دی چې کوچیان په افغاني ټولنه کې د یوې مهمې برخې په توګه وجود لري. کوچیان د بدخشان څخه تر نیمروز او د خوست څخه تر بادغیس پورې ژوند کوي ددوي نفوس په واقعي توګه د هزاره د قوم په تناسب پنځه وارې زیات دی . خو د کابل ادارې د ټولنی دا لویه برخه د سترګو غورځولي ده.په حکومت کې کوچیان هیڅ نماینده ګي نه لري .

  دا چې د کابل په اداره کې کوچیان ځانونه نه ویني بلکې دا مظلوم اولس په ډیره بې رحمانه توګه د کابل د ادارې له خوا ځپل کیږي.

  په پارلمان کې د کوچیانو څوکۍ ددوی د نفوس په تناسب ډیر ې لږ دي .یوازې څو تنه ځانونه د کوچیانو استازي ځانونه بولي چې په دوی کې دوه او یا درې تنه یې په رښتیني توګه د کوچیانو د حقوقو د تامین له پاره کار کوي ا و پاتې یې حاضر دي چې د کوچیانو په سر د متعصبو ډلو سره هر ډول معامله ګري وکړي.

  د کابل ادارې د خلکو د تیرایستلو د پاره په تیرو کلونو کې د کوچیانو او په مرکزي افغانستان کې د دوی د شتمنیو په هکله سترې محکمې ته د دوې اسناد ولیږل . تر اوسه اته کاله کیږي چې ستره محکمه په هکله فیصله نه شي کولای .
  دا ځکه چې د کوچیانو اسناد د اعتبار وړ ، شرعي او قانوني دي مګر دا چې د کابل اداره د متعصبو ملیشاو تر کنترول لاندې ده او په دې لاره کې تهران په لسګونو میلیونو ډالره لګوي نو همدا سبب شوي دی چې تر اوسه ستره محکمه خپله فیصله نه شي اعلانولي.

  ښاغلی حامد کرزي هم په دې هکله په ښکاره ځان بې پلوي په ډاګه کوی خو په پټه او عمل کې د متعصبو ملیشایی ډلو د کړنو قانوني کولو له پاره هڅه کوي .
  د ښاغلی حامد کرزي د وخت تیرولو سیاست هیواد د لویو ستونزو سره مخامخ کړی دی. او تل یې د ملشايی ډلو مشرانو تندیو ته کتلي او د هغوی د غوښتنو سره سم یې خپل سیاست برابر کړی دی.

  په دی اوس د هیواد ټول خلک باوري دی چې د اساسي قانون د تطبیق او د عدالت په لار کې عمده خنډ په خپله د کابل اداره ده.
  د اساسی قانون له مخې د افغانستان د ټولو خلکو شخصي شتمنی خوندي دی او د هیواد ټول اتباع کولای شی د هیواد ټولو برخو ته تګ او راتګ وکړي .
  خو په اوسنی حالت کې د هیواد په شمال او مرکزي برخو کې د پښتنو او په ځانګړي توګه د کوچیانو ملکیتونه د متعصبو ملیشايي ډلو له خوا غصب شوي دي . کوچیان نه شي کولای خپلو اییلبندونو ته تګ او راتګ وکړي. چې دا د بشري حقوقو او د اساسي قانون د احکامو سره یو ضد عمل دی چې ملیشایی ډلو له خوا د کوچیانو ممانعت کیږي.

  کوچیانو ته اړینه چې د خپلو روا حقوقو د تر لاسه کولو له پاره د قانوني لارو څخه کار واخلي او په دې اداره باندې زرو راوړي تر څو چې ددوی روا غوښتنو ته غاړه کیږدي.
  د ویلو وړ ده په مرکزي افغانستان کې د کوچیانو او د ملیشاو تر منځ برخوردونه کومه واړه خبره نه ده بلکې دا د یوې لویې سیاسي او پوځي ستراتیژي یوه برخه ده چې دا تیر پنځوس کاله د تهران واکمنان او په افغانستان کې د هغوی لاسپوڅي ورته کار کوي.

  ددې توطیې موخه د افغان اولس کمزوري کول د افغانانو د ملي هویت له منځه وړل او وروسته د افغانستان څخه د ایران د یوه ایالت جوړول دي.

  د دا ډول لویې توطیې شنډول د کوچیانو د څو خیلونو د وسه پوره نه ده. دا یو لوی ملي خوځښت ته اړتیا لري .

  اوس مهال د مرکزي افغانستان اکثریت هزاره ګان د ایران پلو ه په جنایتونو تورنو ملیشاو مخالف دي خو هغوی د مخالفت غږونه نه شي پورته کولی دا ځکه چې په سیمه کې دولتي ارګانونه ددې ملیشاو دمشرانو له خوا ټاکل شوي دی او خلک نه پریږدي چې په دې سیمو کې د ایران د جوتو مداخلو په هکله غږونه پورته کړي. دا په دې مانا چې هزاره اولس هم د ملیشاو له خوا یرغمل نیول شوی دی.

  ددې ټولو ستونزو حل یوازې د افغانستان د اساسی قانون د بشپړ تطبیق او په جنایتونو د تورنو ډلو او کسانو د عادلانه محاکمې له لارې رامنځته کیدای شي

  • کوچی جنایت می کند کرزی حمایت می کند

  • کوچی جنایت می کند کرزی خیانت می کند انگریز حمایت میکند وای وای

   اریو زاده به دشت رفته ، اسهال شده کروت ناسایده خورده ، باز شکایت میکند های های

   باران بارانه شده ، بارش جانانه شده ، مزه کروت رفته و بیگانه شده

   اریو بچه خشکیده ره تازه گفته کته خورده ، باز شکایت میکند وای وای

   کروته خو کروت است ، گاهی بدشت و زیر بوت است ، بر ریش شان و بروت است

   اریوزی ما کروت شب مانده خورده ، باز شکوه حکایت میکند های های

   کروت دشتی موی دار و سپید رنگ است ، هم زیر خاک و همجوار سنگ است ، از بویش سگان دشت بمثل پلنگ است

   بچه اریو کروته با دنده کی ، یکجا ومالانده خورده ، باز درایت میکند وای وای

   مزاری

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس