کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > مذاکرات پنهان گروه های تروریستی و طرفداران آنان در دولت افغانستان در (...)

مذاکرات پنهان گروه های تروریستی و طرفداران آنان در دولت افغانستان در نروژ

پنج شنبه 23 ژوئن 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: منابع کابل پرس گفته اند که نمایندگانی از ملاعمر، حکمتیار ، حقانی و طرفداران دولتی آنان برای مذاکرات پنهان وارد نروژ شده اند و قرار است بزودی با یکدیگر، با نظارت دولت نروژ مذاکرات داشته باشند. در بین این افراد يکی از دامادهای حکمتیار، فاطمه گیلانی، متوکل ، ملا ضعیف، برهان الدین ربانی و شکریه بارکزی دیده می شود. کسانی که به نمایندگی از ملاعمر در این مذاکرات شرکت می کنند افرادی هستند که به شورای قندهار سابق که اکنون به شورای کویته معروف شده، وابسته می باشند.

چندی پیش یکی از رسانه های مشهور نروژی بنام "و ِ گِ " از قول برهان الدین ربانی نوشته بود که طالبان با مصارف گزاف به نروژ دعوت شده اند.

به نظر می رسد که واکنش منفی افکار عمومی در نروژ یکی از علت های مذاکرات مخفیانه در این کشور باشد. حکومت حامد کرزی با قرار دادن چند زن مانند شکریه بارکزی و فاطمه گیلانی در جریان اين مذاکرات، تلاش دارد تا به مذاکرات و ورود رسمی طالبان به قدرت مشروعیت ببخشد.

طالبان علاوه بر اینکه مسئول کشتار سیستماتیک و پاکسازی قومی در افغانستان هستند، مخالفان سرسخت حقوق زنان نیز می باشند.

چند ماه پیش یک گروه بین المللی حقوق بشر در نامه ای سرگشاده خواسته بود که بجای مذاکره با این گروه تروریستی، اعضای آن محاکمه شود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > مذاکرات پنهان گروه های تروریستی و طرفداران آنان در دولت افغانستان در (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.