صفحه نخست > فرهنگ، ادبیات و هنر > نمایشگاه آثار هنری پناهجویان در محوطه دادگاه عالی داروین

نمایشگاه آثار هنری پناهجویان در محوطه دادگاه عالی داروین

نهم تا یازدهم آگوست 2011
چهار شنبه 3 آگوست 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

محوطه بزرگ دادگاه عالی داروین برای نمایشگاه ما جایگاهی بس باشکوه است که با جشن داروین و بسیاری از رخدادهای فرهنگی فصل خشک داروین مصادف می باشد.

پناهجویانی که توسط قایق به سواحل شمالی ما رسیده اند بعضا 18 ماه یا بیشتر در داروین ساکن اند تا به درخواست های پناهندگی شان رسیدگی شود .

برای اولین بار در تاریخ داروین مردمی از افغانستان، عراق، کردستان، برمه و سریلانکا در سه بازداشتگاه این شهر بسر می برند.

این نمایشگاه شناختی از مهاجرین بازداشتی در جامعه ما بدست می دهد و کارهای هنری آنهارا به نمایش می گذارد که از راه های مختلف تصاویری از خانه ای که آنها آن را ترک کرده اند و خانه جدیدی را که تازه به آن پناه آورده اند، منعکس می کنند.

برای بسیاری از مهاجرین داخل بازداشتگاه، هنر راهی برای بروز دادن همه چیزهای است که در دنیای بیرون وجود دارند، همچون عجایب طبیعت، زیبایی، نور و رنگ طبیعت.

برای عده دیگر هنر وسیله ایست برای اظهار درد، غم، بیچارگی و حس غربت و دور بودن از فرهنگ و سرزمین خود. بعضی هنرمندان از کلمات و بعضی دیگر از کارتون ها برای نشان دادن هنر خود استفاده کرده اند. بعضی هنرمندان حرفه ای نیز وجود دارند که در کشورهای خود چهره های شناخته شده در عرصه هنر بوده اند و حال این هنر خود را ادامه داده اند.

برگزاری این نمایشگاه به حمایت قاضیان دادگاه عالی داروین، جامعه هنر داروین، کارکنان اداره مهاحرت استرالیا و زندگی بدون مانع ممکن شده است. همچنین ما از سخاوتمندی مردم لاراکیا قدردانی می کنیم که امروز این نمایشگاه روی زمین پدری آنها برگزار می شود.

ویکی رایلی
پيام‌ها

 • باقی سمندر
  چهارم رمضان- اسد ۱۳۹۰
  چهارم اګست سال ۲۰۱۱

  سلام به اعتصاب ګنندګان
  من پیروزی وبهروزی شمارا آرزو دارم
  رمز پیروزی شما در وحدت عمل شما و پایداری شما برای تحقق خواسته های برحق وانسانی شما نهفته است
  کامګار وبیروز باشید
  باقی - سمندر

جستجو در کابل پرس