صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > روسی: گوهری که در داخل خریدار ندارد

روسی: گوهری که در داخل خریدار ندارد

علی جواد دهقان
چهار شنبه 2 جنوری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تابستان سال گذشته میلان بیش از 15 میلیون پوند خرج کرد تا پسرک برزیلی یعنی الکساندر پاتو را به سان سیرو بیاورد، همان کسی که به اردک ملقب است. آنگونه که آنچلوتی و رئیس سیلویو برلوسکونی می گفتند او قرار است که یکی از بهترین بازیکنان جهان شود و باید گفت که بعید است این بازیکن جوان بتواند روسونری را از مشکلاتی که در این فصل در آن گرفتار است رهایی دهد.

اما چرا آنها با جوزپه روسی قرارداد امضا نکردند در حالی که من یونایتد قصد داشت این بازیکن ایتالیایی را با مبلغ 7 میلیون پوند به فروش برساند، اگرچه باید گفت که شیاطین سرخ یک شرطی را در قراردادشان ذکر کرده بودند و آن اینکه این بازیکن در پایان قراردادش در صورتی که آنها خواهانش باشند باید راهی اولدترافورد شود. در همان زمان روسونری مبلغی در همان حدود را خرج یک هافبک برزیلی ـ امرسون ـ کرد و می شود که دلیل روسونری برای عدم توافق با روسی جوان دلیل ضعیفی است و در اینجاست که باید گفت چرا آنها کسی را نیاوردند که در عمل بتواند آنها را در دستیابی به اهدافشان یاری بدهد؟

در عوض، مهاجم جوان ایتالیایی جای خود را در ال مادریگال به خوبی پیدا کرده است و توانسته تاکنون هفت گل در لالیگا برای تیم ویارئال به ثمر برساند و این روند خوبی برای این مهاجم چندان شناخته شده است.

اما این میلان ایتالیا نیست که این بازیکن ایتالیایی اما متولد آمریکا را اینچنین راحت کنار می گذارد. آس رم نیز به راحتی از او چشم می پوشد. رمیها در حالی که از غیبت فرانچسکو توتی رنج می بردند سخت به وجود چنین بازیکنی نیاز داشتند چرا که ووچینیچ نیز فرم عالی ای که در لیگ قهرمانان دارد در کالچیو تکرار نمی کند.

اکنون به گذشته نزدیک و ماه آگوست برگردیم. از هشت کارشناس که به استعدادهای جوان کالچیو نظر داشتند، هفت تن از آنها روسی را در جمع سه بازیکن برتر قرار داند، و این به خوبی نشان داد که او از آلبرتو آکوئیلانی و پازینی نیز پیش است.

در حالی که امثال سر آلکس فرگوسن و پیرلوئیجی کاسیراگی بارها از توانایی های جوزپه صحبت کرده اند اما نمی توان دلیل قانع کننده ای برای عدم تمایل بزرگان ایتالیا بمنظور استخدام روسی پیدا کرد. شاید آنها بخاطر اینکه او محصول جوانان پارما بوده است او را نمی خواهند؟

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس