صفحه نخست > خبر و گزارش > آتن صحنه شکار پناهجویان توسط گروه های فاشیستی

آتن صحنه شکار پناهجویان توسط گروه های فاشیستی

بصیر آهنگ
يكشنبه 18 سپتامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در دوشب گذشته شهر آتن پایتخت یونان صحنه شکار پناهجویان بوده است. گفته می شود در این دوشب، گروه های فاشیستی در نقاط مختلف این شهر به طور هماهنگ بالای پناهجویان حمله نموده و آنان را لت وکوب کرده است. پناهجویان می گویند؛ حمله کنندگان با انواع سلاحهای سرد مسلح هستند وتا حال چهار تن از پناهجویان را به ضرب چاقو زخمی نموده اند که حال دوتن آنها وخیم است. در تماسی که با آقای نایل شکوری سخنگوی موسسه ی نور داشتم، وضعیت زخمی ها را جویا شدم. آقای شکوری می گوید؛ وضعیت کاظم رحیمی پناهجوی افغانستانی ویک پناهجوی بنگلادیشی بسیار وخیم است. شکوری اضافه می کند که این دو پناهجو از ناحیه سینه وپشت چاقو خورده اند.

این در حالیست که دو روز پیش هیاتی به سر پرستی جماهیر انوری وزیر مهاجرین وعودت کنندگان افغانستان برای یک دیدار رسمی وارد یونان شده است. آقای انوری که دلیل سفرش به یونان را بررسی وضعیت پناهجویان عنوان نموده؛ تا حال دیدارهای با مسئولین دفتر کمیسیاری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان، سازمان بین المللی مهاجرت یا "IOM" و وزیر عدلیه یونان داشته است. گفته می شود در این سفر آقای انوری را خانم نیلوفر حصاری مشاور در امور استقرار مجدد و رفیع الله رستاقی رییس تفتیش وزارت نام نهاد " امور مهاجرین وعودت کنندگان" نیز همراهی می کند.

نگرانی پناهجویان

گرچند آقای انوری بلافاصله پس از ورودش به شهر آتن به پناهجویان اطمینان داده است تا در راستای حل مشکلات آنها تلاش خواهد کرد، اما پناهجویان با در نظر داشت کارنامه های قبلی این وزیر کرزی نگران هستند. جماهیر انوری در سالهای گذشته با سفر به کشورهای مختلف خواهان برگشت پناهجویان به افغانستان شده بود. این وزیر کابینه ی کرزی سال گذشته در سفرش به استرالیا، پیمانی را با آن کشور برای باز گرداندن اجباری پناهجویان به جهنم افغانستان امضا کرده بود که نظر به آن درخواست پناهندگی اکثریت پناهجویان افغانستانی در استرالیا به حالت تعلیق در آمد و یا ده ها تن پاسخ منفی از سوی دولت دریافت کردند. طبق قرار داد دولت افغانستان و استرالیا، پناهجویانی که پاسخ منفی دریاف می کنند، به زور به افغانستان برگردانده می شوند.

این در حالیست که افغانستان با داشتن حکومت طالبانی _ مافیایی کرزی وحلقات در باری اش به جهنم روی زمین تبدیل شده است. اکنون طبق آمار ها روزانه حد اقل 53 تن در حملات انتحاری تروریست های طالب کشته ویا زخمی می شود ودر هیچ نقطه ی این کشور احساس امنیت وجود ندارد. بر علاوه ی این موارد فقر وبیکاری در کشور بیداد می کند وهیچ امیدی برای شهروندان افغانستان نیز باقی نمانده است.

با این وضعیت پناهجویان افغانستان در یونان نیز نگران این هستند که نکند این وزیر حکومت طالبانی کرزی اینبار باحکومت یونان پیمان مشترک امضا نموده و آنان را به جهنم افغانستان برگرداند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  بیست ونهم سنبله/ شهریور سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  بیستم سپتامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  سلام بّه بناهندګان فغان ستان در آتن - یونان
  سلام به آقای آهنګ

  من بارها نوشته ام که اتحادو همبستګی عملی پناهندګان ضامن پیروزی شما در این مبارزه برای تحقق خواست برحق ومشروع شما میباشد .
  دامن زدن هرنوع اختلافات در آن جا به نفع پناهندګان نخواهد بود.
  بګذریم از اینکه آتن و یونان ویونانی ها مهد یک بخش از تفکروفلسفه درجهان اند -
  یونانی ها در جنګ دوم جهانی ګروه های بسیار قومی و نیرومند ضد فاشیستی نیز داشتند و پارتیزانهای یونانی قهرمانانه برضد فاشیسم در جنګ دوم جهانی رزمیدند .
  شما اګر بتوانید آهنګ های تیو دو راکیس را بیابید - در مورد Z تحقیق نمایید و در آتن با ګروهایی ضد فاشیستی تماس برقرار نمایید ویک جبهه عملی ضد فاشیستی را در مقر ومیدان و محل بود وباش خود باهمکاری انتی فاشیستها بوجود بیاورید - دارای قابلیت دفاعی بیشتر میګردید .
  مردم یونان وآتن از خواسته های شما حمایت خواهند کرد ـ همین اکنون کشتی آتن در حال غرق شدن است وهمه بانکداران جهان میکوشند تا یونان را ازغرق شدن نجات بدهند -
  جامعه به دو ګرایش روز بروز تجزیه میګردد - فقر وګرسنګی همه را چپ نمیسازد - نیوفاسیستها هم با تکیه برفقر وګرسنګی و ګرایش ضد هارجی خود را سازماندهی بیشتر مینمایند .
  فعالین پناهندګان در یونان باید همرای ګروه های ضد فاشیستی یونانی تماس برقرار نمایند تا عملن در میدان تنها نباشید .
  برای ګروه های ضد فاشیستی - پیشنهاد نمایید که در ۲۴ ساعت تقسیم وظیفه نمایند و پهره داری از کودکان - خانم ها و پیرمردان را مشترکن با شما بدوش بګیرند.
  از بین جوانان اعم از دختر و پسر بریګاد های ضد فاشیستی را تشکیل بدهید- ګروه های ضد فاشیستی را تشکیل بدهید- ګروه های دفاع از خود را تشکیل بدهید .
  حتمن دربین ۱۳ هزار انسان پناهنده انسانهایی میباشند که به ورزشهای دفاع از خود آشنایی دارند - از انها کمک بګیرید و ورزش های دفاع از خود را فراګیرید .
  کامګار - موفق و سرفراز باشید
  باقی سمندر
  یار زنده وصحبت باقی

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس