کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > راه اندازی كمپاين حمايت از حقوق پناهجویان افغانستانی در يونان توسط بصير آهنگ و حسين (...)

راه اندازی كمپاين حمايت از حقوق پناهجویان افغانستانی در يونان توسط بصير آهنگ و حسين صادقی

جمعه 23 سپتامبر 2011, بوسيله‌ى یعقوب یسنا

مهاجرت يك امر انساني است كه از آغاز زندگي بشر وجود داشته و بنا به عوامل مختلف سياسي، اقتصادي و اجتماعي، در روند تاريخ، صورت گرفته است. اما برخورد با پديده مهاجرت، هميشه انساني نبوده است. مردم بومي، با مهاجران هميشه روي خوش نشان نمي دهد و به آزار و اذيت مهاجران مي پردازند. در هر صورت مهاجرت، آسيب و رنج رواني خودش را بر مهاجر مي گذارد.

مردم افغانستان از چندين دهه به اين سو بنا به جنگ هاي داخلي، قومي، مذهبي و طالباني و تروريستي، به مهاجرت پرداخته اند. هم در كشور و هم در مهاجرت آسيب هاي بي شماري را متقبل شده اند. هنوز هم مردم افغانستان به مهاجرت مي پردازند.

زيرا هنوز هم تعصب هاي مذهبي، قومي، خشكسالي، تهديد و كشتار طالبان، مردم را ناگزير به مهاجرت كرده است. بنا به گزارش هاي بصيرآهنگ از بي بي سي، هم اكنون دوازده هزار پناهجوی افغانستانی شامل كودك، نوجوان، زنان و مردان، در يونان به وضعيت بدي به سر مي برند. از طرف پوليس يونان اذيت مي شود. هزينه زندگي را در خيابان ها و پارك ها هم ندارند.


براي حمايت از اين مهاجران، بصير آهنگ نويسنده و فعال حقوق بشر در اروپا و حسين صادقي ورزش كار شناخته شده كشور، كمپايني را به راه انداخته اند. تا از طريق اين كمپاين بتواند زمينه كمك را به مهاجران افغانستانی فراهم كنند و از طرف ديگر توجه جامعه جهاني را به وضعيت مهاجران آنها معطوف بدارند.

پرداختن به امور مهاجرت يك كار حقوق بشري است. زيرا مهاجرت يك امر اجتماعي است و انسان بي اين كه بخواهد بنا به عوامل مختلف براي حفظ عزت، آبرو و حيات خويش ناگزير به مهاجرت مي شود. بنابراين، اشخاص فعال در عرصه حقوق بشر و نهادهاي اجتماعي بايد از حقوق مهاجران حمايت كنند. خوش بختانه بصيرآهنگ يكي از فعالان حقوق بشري مهاجران چند سالي است كه در اروپا پيگير حقوق انساني پناهجویان افغانستان است.

ایشان تا هنوز چندين بار به كشورهاي اروپايي از جمله به يونان براي حمايت از حقوق انساني مهاجران و براي راه اندازي كمپاين هاي حمايتي از آنان سفر نموده وبانشر گزارشهایی از وضعیت بد آنها، سازمانهای حقوق بشری وافراد خیر را برای کمک به پناهجویان تشویق نموده است.

در اين اواخر بنا به گزارش بي بي سي، بصير آهنگ و حسين صادقي، كمپاين حمايت از مهاجران افغانستان را در يونان به راه انداخته اند.

اين اقدام يك امر انساني است كه از طرف فعالان هموطن ما براي حمایت از پناهجویا به راه انداخته شده تا مردم متمول افغانستان و مردم جهان را به وضعيت اين پناهجویان در يونان متوجه بسازد تا کمک های مالي و انساني هم از طرف مردم و هم از طرف جامعه جهاني و حكومت ها صورت بگيرد.

بنابراين، براي هر هموطن ما لازم است تا از راه اندازي اين كمپاين حمايت كند و لااقل براي اين كمپاين از طريق تبليغ رسانه اي و فرهنگي، تلاش كند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > راه اندازی كمپاين حمايت از حقوق پناهجویان افغانستانی در يونان توسط بصير آهنگ و حسين (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.