کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > زما د اعتصاب لامل | انگیزه اعتصاب من

زما د اعتصاب لامل | انگیزه اعتصاب من

يكشنبه 2 اكتبر 2011, بوسيله‌ى سیمین بارکزی

من بغض ترکیده انسان ستمدیده افغانستان هستم؛ به خصوص انسانی که در وطن ما جنس دوم تلقی می شود. یعنی زن افغان. امیدوارم فریادی که از ترکش این بغض تولید می شود؛ به وسعت جهان طنین انداز شود. شتافتن یک زن به پیشواز مرگ؛ آنهم به منظور مبارزه با ستم و زورگویی قرون وسطایی بر خانه ملت، شاید بلند ترین فریاد ممکن در این کشور باشد. فریادی که اگر نتواند پرده های گوش انسانهای لمیده بر چوکی کشورم را به لرزه در آورد؛ شاید بتواند وجدان های بر خواب نرفته انسان های آزادی دوست جهان را به شدت تکان بدهد. فریادی که از شکستن استخوان نحیف یک زن بر فضا می پیچد؛ شاید جهان را متوجه نماید که در افغانستان چه می گذرد؟
من به جهان اعلام می کنم! مبارزه من برای به دست آوردن چوکی نیست. و الا حکومت ستم پوسیده افغانستان، بهترین چوکی ها را به من پیشکش کرده بود. مبارزه من برای پاسداری از حق، عدالت و آزادی انسان این سرزمین و نسل های بعد از من است. من می خواهم بین زندگی ذلت بار و مرگ افتخار آفرین، مرگ را انتخاب کنم؛ تا حداقل انسانهای همجنس و هم نوع من و اطفال یتیمم، بعد از من، دیگر مثل من زندگی ذلت بار را تجربه نکنند و آزاد زیست نمایند.
من برج و باروی زندگی ام را ویران می کنم تا برج و باروی نظام کشورم آن قدر استحکام پیدا کند که دیگر هیچ حکومتی ،کودتا بر علیه خانه ملت را حتی در تخیل هم نپروراند. من میخواهم؛ چوکی که ملت به نمایندگان خود میدهد؛ دیگر توسط هیچ قدرتی ستاندنی نباشد. من می خواهم بعد از این حکومت، تفاوت عظیم بین نماینده گی مردم و پیاده نظام شدن حکومت را به درستی درک کند. این است منطق من و این است انگیزه اعتصاب من.

زنده باد آزادی، زنده باد افغانستان
سیمین بارکزی، کابل، سرک شورای ملی، خیمه اعتصاب، 10 میزان 1390

زما د اعتصاب لامل

زه د افغانستان هغه کړېدلی او ځورېدلی انسان یم چې په ځانګړې ډول ښځینه طبقه په کې محکومه ده . زه هیله لرم هغه فریادونه چې له دې ځایه حرکت کوي، ټولې نړۍ ته ورسېږي. دا هغه فریادونه دي چې یوه افغانه ښځه مرګ ته وړاندې کېږي هغه هم ددې لپاره چې د ظلم ، استبداد او زوروواکۍ پر وړاندې مبارزه بریالۍ شي. هغه مبارزه چې د ملت په کور کودتا کېږي ښایی چې ددې کودتا پر وړاندې مبارزه تر ټولو لوړ فریاد وي.
هغه فریادونه چې کیدای شي ویده غوږونه بیدار کړي او د ملت فریادونه ددوی بدنونه ولړزوي ، دا هغه فریادونه دي چې خپلواکۍ دوسته انسانان به د ټکان سره مخ کړي، زما مبارزه ددې لپاره ده چې قانون ماتېدنه پای ته ورسېږي او ظلم ، استبداد او دکتاتوري له افغانستانه کډه وکړي او پر ځای پر قانون ولاړ نظام رامنځ ته شي. دا هغه فریادونه دي چې کېدای شي د نړۍ مخه دې ته راوګرځوي چې په افغانستان کې څه تېرېږي.

زه نړۍ ته اعلانوم! چې زما مبارزه د چوکۍ لپاره نه ده، حکومت په وار، وار ماته د چوکۍ وړاندیز کړی ، ولې حکومت له رښتینولۍ سترګې پټې کړي. زما مبارزه ددې لپاره ده چې د حق، عدالت او د انسانی خپلواکۍ شمله هسکه وي. زه په دې اند يم چې د ذلیله ژوند څخه مرګ بهتر دی، او په دغه لاره کې زما څخه وروسته زما یتیم ماشومان د ذلیله ژوند تجربه ترسره نه کړي او خپلواکه ژوند ولري.

زه د خپل ژوند څلی ددې لپاره ورانوم چې د هېواد د نظام څلی پرې پیاوړی او مستحکم شي ، چې په راتلونکې کې هېڅ حکومت د ملت پر کور د کودتا فکر هم ونه کړي. زه غواړم؛هغه چوکۍ چې د خلکو له خوا خپلو استازو ته ورکول کېږي د زورواکانو او حکومت په لاس کې نه وي، زه غواړم چې له دې حکومت څخه وروسته ستر توپیر د ملت د استازو او د پلی شوي نظام ترمنځ شتون ولري. دا زما استدلال دی او دا زما د اعتصاب لامل دی.
ژوندۍ دې وي خپلواکي او ژوندی دې وي افغانستان

سيمین بارکزۍ ، کابل ، د ملی شورا سړک، د اعتصاب خېمه، د تلې ۱۰ – ۱۳۹۰

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > زما د اعتصاب لامل | انگیزه اعتصاب من

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • سیمین !
  تو در کشوری دست به اعتصاب و یا مبارزه برای احقاقی حقوق حقه زنان افغانستان میزنی که مردم ان دیار همه مرده اند و به روح تبدیل گشته اند و یا اگر زنده اند همه بی سواد جاهل غبی کودن و کله کدو کله خالی و خالی الذهن شده اند توسط ( دین مبین اسلام ) و یا بزور حکومت سی آی ای و یا فقر و گرسنه گی بی انتها . مبارزه به دلیل رهایی زن های کشور از دست ملاه های که با فتوای ها خود دختران نه ساله راه به شوهری مردان پشم الود میدهند و یا رهایی زنان از زیر چاقوی قصاصی ملاه ها و در اخر که دین بدست مرد های جاهل و بی سواد داده است , کار یک ماه و یا یک سال زیر خیمه نشستن نیست , بلکه با سواد ساختن یک جامعه و مبارزه بر علیه همه نوع کلتور وحشت و بربریت و احکام فصابانه دین اسلام سالها و حتی حد اقل دو عمری دو نسل در برمیخواهد تا تغیری که تو میخواهی عاید حال زنان کشورت گردد . کرزی از مردن تو لبخندی بر لب خواهد اورد و سی آ ای حتی وقت نگاه کردن به لاشی ترا نخواهد داشت . به خاطریکه هنوز باید بسیاری از هم ردیفان ترا که در لین ایستاده اند تا برای کشور خود مصدری خدمتی گردند , کشتنی است . دیدار به قیامت و این هم دعای جنازه تو که در زنده بودنت برای خوشنودی روح پر از عشقت به وطنت میخوانم . انا لیله هی و ان الیه راجعون . میبیمنت در دوزخ جای ازاده گانی با غیرت . نه در بهشت بی ناموسی که خدا دلالی خواهر وبرادر مادر وپسر پدر و دختر را بعد از هژده ساله ساختن انها به نفس نفیس خودش مینماید .

 • سیمین جان !
  بسیار درست و به جا دست به اعتصاب زده ء اید . خدا کند که کسی از دور و نزدیک مراقب شما باشد . اصلاء از لحظه ء که این نوشته شما را خوانده ام به اندازه ء ناراحت هستم که نپرس . تجسم میکنم خیمه را و شما را که تنها در میان خمه نشسته اید . من درکابل زنده گی نمیکنم و درکابل کسی را نمیشناسم که بتوانم از او خواهش کنم که نزد شما بیاید و از چهار اطراف خیمه شما خبرداری کند تا کسی به شما گزندی نرساند . ویا به شما ابی و یا ویتامین برساند که بتواند حد اقل چند روزی را بسر کنید که از نتیجه عمل خود اگاه شوید . من از سرنوشت کسی که دست به اعتصاب غذا میزند میدانم , روز دوم و سوم ناراحت کننده است و روز چهارم بی حالی که تقریباء هفتادو پنچ درصد بدن را احتوا میکند و روز پنجم اغما میباشد , روز ششم و یا شاید اخر های روز پنجم داکتر به سراغ شما باید بیاید . ولی شما سخت به یک سخن گو و یا کسی که بتواند مقاصد شما را به همه برساند دارید . این شخص باید مرام نامه و یا خواست های شما را در کاغذ چاپ نموده به تعدادکافی باید دم دست خود داشته باشد تا به بیننده گان و عمالی کرزی و پولیس و خبر نگاران و کسانی که دست اندر مبارزه برای ازادی افغانستان هستند بدهد . و در عین زمان اگر داکتر و یا نرسی از خویش و قوم نزدیکی های خانواده با خود در نزدیکی خیمه داشته باشد بسیار خوب است و در همه احوال نباید هر کسی که میخواهد در روز دوم وسوم ازادانه به داخل خیمه بیاید و باید کسی که دم در شما ایستاده اش نموده اید اول با او در تماس شود . لباسی سیاه که پوشیده اید بسار درست است و حتماء باید ده متر کفن همرای تان به داخل خیمه داشته باشید ( خنده نکنید ) , من تا حال ده بار از دهان مرگ حتمی صد در صد فرار کرده ام و برای شما نیز این چنین حوصله و بردباری را میخواهم . یگانه کاری که میتوانم بکنم برای شما این است که اخبار و رادیو های شمال امریکا را از این موقعیت شما با خبر بسازم و یک تکت لاتری بیست میلیون دالری به نام شما میخرم اگر برنده ( شدیم ) همه پول ها مال شما و با ان پول ها تا اخرین سنت ان به مردم افغانستان که شما حتی تا سرحد مرگ دوستشان دارید کمک نماید . برای غم شریکی با شما فردا از ساعت شش صبح الی شش شام لب به غذا و اب نمیزنم .

 • http://farhangistan.files.wordpress.com/2011/09/semin-barikzai.pdf

  محترمه سیمین بارکزی , عضور حزب ( مشارکت ملی افغانستان ) هستند و ربسی حزب مشارکت ملی محترم ( کابلی ) نیز در شورای افغانستان هستند . این سازمان به طرفداری ا مجاهدین خلق بر خلاف هر نوعی در ایران در جنگند و در افغانستان مسکینیار رقیب همیشه گی محترم کابلی میباشند . موفقین این خانم را خواهانیم .

 • باقی سمندر
  میزان / شهریور سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  سپتامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام بی پایان به خانم سیمین بارکزی !
  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس
  نخست از همه سلامتی خانم سیمین بارکزی را ارزو دارم . امیدوارم در عزم خود متین باشید ویقینن صدای شما در جامعه خواهد پیچید .
  اعتصاب غذایی – یک شکل از اشکال مبارزه غیر فعال با سرکشی ونافرمانی مدنی است . من برایشما از این نافرمانی مدنی تان در برابر دستګاه ستم پیشه حامد کرزی وشرکا واعوان وانصارش موفقیت میخواهم .
  اعوان وانصار حامد کرزی نخست خود حامد کرزی را با رای تقلبی در کرسی ریاست جمهوری نصب کردند ـ همه رای حامد کرزی با تمام تقلبات اش ۲ملیون و هشتصد هزار رای است – یعنی سه ملیون رای نیست .
  در افغانستان سی ملیون انسان زندګی میګند و حامد کرزی را با همین رای که در اقلیت قرار دارد بالای اکثریت جامعه تحمیل کردند .
  من نظرخودم وګزارش هارا همان روزهای انتخابات و بعد از انتخابات نوشته ام وبیان کرده ام و در بسا از جلسات کاندید ها در هوتل انترکانتی ننتال و کتابخانه وزارت داخله افغانستان از نزدیک شرګت داشته ام و ګزارشهایی پخش کرده ام.
  اعوان وانصار حامد کرزی – پارلمان را به بازی ګرفتند – از خیمه شب بازی های فاروق وردک همه خبر داریم – از اینکه حامد کرزی پارلمان را افتتاح نمیکرد- همه میدانیم .از اینکه کمیسون تحقیق وبررسی برپاساخت و ۶۲ وکیل را از پارلمان حذف میکردند و در برابر۹وکیل در پشت پرده توافق کردند و بزور تانک وتفنګ ۹ وکیل را درپارلمان بردندو نشاندندو سوګند وفاداری شان را اقلیت پنجاه نفره شنید و اکثریت در بیرون پارلمان در اعتصاب بسر میبرد - هم باخبریم و از تنش های درون وبیرون پارلمانی ڼا اګاه نمی باشیم و اینکه ګروه حامد کرزی بعداز قتل های زنجیره ای در چه مخمصه ای قرار دارد و سرسپردګان ارتجاع ای تامغز استخوان سیاه در درون وبیرون ارګ حامد کرزی برای استقرار امارت اسلامی طالبان درتلاش اند - هم بیخیبر نیستیم -
  درهمین اوضاع اعتصاب شما نشانه ای از شجاعت مدنی است وموفق باشید .
  اینک که صدای شما یګانه صدای اعتراضی در زیر خیمه اعتصابی است ارزودارم که اعتصاب شما به پیروزی برسد
  ـ لطفن خواسته های راکه برای بدست آوردن ان اعتصاب نموده اید - یکبار دیګر دقیق تر بنویسید .
  خواست های شما کدام اند و از دولت سرتاپا فاسد حامد کرزی مشخصن
  چه میخواهید وکدام خواسته ها بایست برآورده ګردند؟
  از جامعه افغانستان و از زنان با سواد وبیسواد و درس خوانده وناخوانده در پارلمان و بیرون پارلمان چه نوع حمایت را خواستارید ؟
  از سایر اعضای پارلمان چه میخواهید و تاچد حد صدای شما در پارلمان بازتاب می یابد و اعضای پارلمان از خواسته های شما تا چه اندازه حمایت مینمایند؟
  ازجامعه مدنی چه میخواهید وتا چه حد مجتمع عمومی جامعه مدنی با شما ارتباط دارد وخواسته های شما را انعکاس میدهد و از شما حمایت مینماید؟
  سازمان دفاع از حقوق بشردر افغانستان و رییس اش دکتور سیما سمر که کاندید جایزه نوبل میباشد تا چه حد از حق بشری وخواسته های بشری شما باخبر میباشد وحمایه مینماید ؟
  رسانه های دیداری – شنیداری ونوشتاری تا چه حد باشما ارتباط برقرار کرده اند و خواسته های مشخص شما را بازتاب داده اند ؟
  من برایشما موفقیت آرزو دارم وامیدوارم چند خواسته مشخص را مطرح سازید و برای بدست آوردن همان خواسته ها نیروی خود را متمرکز سازید .
  تاحالا بارها درهرګوشه دنیا ودر افغانستان اعتصاب های غذایی که براه افتیده است – اعتصاب کنندګان پیوسته آب را با نمک وشکر آمیخته و محلول آب وشکرونمک را نوشیده اند ومینوشند وشما از این تجارب استفاده نمایید .
  کامګار وپیروز باشید

 • باقی سمندر
  ۱۰میزان/ شهریور سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  سوم اکتوبر- سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس
  سلام به خانم سیمین بارکزی

  خانم سیمین بارکزی

  نخست بار دیګر برایشما ارزوی موفقیت و زندګی ابرومندانه و پیروز ی مینمایم:
  شما نوشته اید که
  « مبارزه من برای پاسداری از حق، عدالت و آزادی انسان این سرزمین و نسل های بعد از من است. من می خواهم بین زندگی ذلت بار و مرگ افتخار آفرین، مرگ را انتخاب کنم؛ تا حداقل انسانهای همجنس و هم نوع من و اطفال یتیمم، بعد از من، دیگر مثل من زندگی ذلت بار را تجربه نکنند و آزاد زیست نمایند.
  من برج و باروی زندگی ام را ویران می کنم تا برج و باروی نظام کشورم آن قدر استحکام پیدا کند که دیگر هیچ حکومتی ،کودتا بر علیه خانه ملت را حتی در تخیل هم نپروراند. من میخواهم؛ چوکی که ملت به نمایندگان خود میدهد؛ دیگر توسط هیچ قدرتی ستاندنی نباشد. من می خواهم بعد از این حکومت، تفاوت عظیم بین نماینده گی مردم و پیاده نظام شدن حکومت را به درستی درک کند. این است منطق من و این است انگیزه اعتصاب من. »
  نخست شما میدانید انچه در سرزمین افغانستان پامال میګردد وګردیده است همانا حق است - حق مظلوم وستمدیده و فقیر وبینوا اما زورمندان ایکه براریکه قدرت تکیه زده اند بخود اجازه میدهند از حق بیشتر برخوردار باشند و حق مظلوم و فقیر بیوه ویتیم ومعلول و بیکار وکارګر ودهقان و متعلم ومحصل و نانوا وهر زحمتکش دیګری راکه در آتش میسوزد - مورد دستبرد قرار میدهند . حق اکثریت شهروندان افغانستان تاحال پامال شده است و بازهم تازمانیکه مردم به حق خود آکاه نشوند وبرای تحقق بخشیدن به حق خود نه رزمند ،پامال وسرکوب خواهد ګردید .
  عدالت وآزادی انسان هم تاحال پامال شده است و اینکه برای تحقق بخشیدن برای حق وعدالت و ازادی انسان می رزمید - این امر بسیار بزرګ وارجمند است ـ با اعتصاب غذایی شما می توانید جامعه را هوشدار بدهید وبهتر خواهد ګردید تا برای تحقق خواسته های مطروحه خویش به فکر مبارزه دوامدار و پی درپی باشید - مبارزه بی امان که بایست برای تحقق بخشیدن اش هزاران هزار نفر بسیج وسازماندهی ګردند .
  امیدوارم از میان همه خواسته های انسانی خویش چند خواسته را برجسته ترسازید تا در جریان اعتصاب غذایی شما توجه همه را جلب نماید و پشتیبانی جامعه را بسوی خود بکشانید .
  من انګیزه اعتصاب شما را درک مینمایم و ارزو دارم که برای زنده ماندن خود وهمه مردم افغانستان بهتر وخوبتر مبارزه نمایید وکامګار باشید .
  زنده باشید وموفق .

  و

 • سیمین جان :

  به گپ های این روده درازی بی وقوف جاهل گپ پرانی زبان بازی شکم روی اسهال نرو . اصلاء وقتی نشه چرس میشه شروع به گپ زدن میکنه . فکر میکنه که ده زیر قبر امیر عبدالرحمن خان نشسته و بوغه زده میره . سیمین جان : ایتو کو که به گردن همین یک زنجیر پرتو و سری دیگه زنجیره به پایه خیمه انقلابی ات بسته کو . همکاری محافظه میکنه و هم هر وقت قهر شدی با موجب و بی موجب یک لگد محکم به ماتحت شاغلی باقی سمندر خان بزن تا روح اجداد او. شاد گردد . با احترام ........... سیمین جان هر قدر ادم ( گلاب برو ) را شور بدهد به همان اندازه بویش بلند میشود . موفقیت شما را خواهانم . برادر شما صاحب سگهای به نام باقی سمند .

  • کابل پرس کوشش می کند که با کمک خوانندگان خود، فضای گفت و گو و نقد و نظر را در جامعه نهادينه کند. همکاری و همراهی شما خواننده ی عزيز می تواند در پربارتر کردن اين رسانه ی الکترونيکی مفيد باشد. شما می توانيد آزادانه ديدگاه هايتان را در کابل پرس طرح کنيد. کابل پرس سانسور نمی کند اما از خوانندگان خود می خواهد، از انتشار مطالبی که توهين به کرامت انسانی محسوب می شود و يا شايعه پراکنی ست، خودداری کنند.

   چنانچه به اسناد اختلاس و سوء استفاده و جنايات عليه بشريت از هر گروه و شخص در هر رده و مقام دسترسی داريد ، برای آگاهی افکار عمومی در اختيار کابل پرس بگذاريد!

   کابل پرس منابع خود را فاش نمی کند.

   باز هم از شما سپاسگذاريم!

 • baqi - samandar
  فرستنده خبر- باقی سمندر
  چهارشنبه ۱۳ میزان/مهر سال ۱۳۹۰ خورشیدی

  کليد گروپ
  تظاهرات ده ها تن درحمایت از سیمین بارکزی
  تهيه شده توسط شعیب تنها شکران
  چهارشنبه 13 ميزان 1390 ساعت 13:36

  تظاهرات ده ها تن درحمایت از سیمین بارکزی

  ده ها تن از طرفداران سیمین بارکزی که اخیرا از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان عضویتش در ولسی جرگه لغو شده دست به تظاهرات زدند و با صدور یک قطعنامه ده مادهء خواهان راه یافتن مجدد او به ولسی جرگه گردیدند.

  این در حالیست که سیمین بارکزی عضو مجلس نمایندگان که چندی پیش از سوی کمیسیون مستقل انتخابات از عضویت در این مجلس حذف شد دست به اعتصاب غذایی زده و امروز در چهارمین روز اعتصاب به سر می برد.

  خانم بارکزی پس از تشکیل محکمه ویژه به منظور رسیدگی به تخلفات انتخاباتی از سوی رییس جمهور و بازنگری دوباره کمیسیون مستقل انتخابات در نتایج، از عضویت در ولسی جرگه خارج شد.

  خانم بارکزی در یک کنفرانس خبری در دفتر ائتلاف حمایت از قانون به خبرنگاران گفتٰه است ‌،او اعتصاب می کند تا به مردم افغانستان و جهانیان بفهماند که در حق او ظلم آشکار صورت گرفته و این کار را تا زمانی ادامه می دهد که به مشکلش رسیدگی شود.

  در همین حال صبح امروز ده ها تن از طرفداران وی در مقابل ساختمان مقام ولایت هرات دست به تظاهرات زدند و کمیسیون مستقل انتخابات کشور را متهم به تقلب، فساد، و دامن زدن در مسائل نژادی نمودند.

  آنان می گویند هدف از راه اندازی این تظاهرات بیرون رفت از اوضاع آشفته فعلی، احترام به اصول دموکراسی و قانون اساسی کشور می باشد.

  اعتراض کننده گان در اخیر با صدور یک قطع نامه ده ماده ای از رئیس جمهور تقاضا نمودند که با در نظر داشت عدالت و اسناد موجود، دستور بازنگری در فیصله اخیر کمیسیون مستقل انتخابات را صادر کند.

  baqi - samandar

 • سلام
  از دست دادن چوکی بیسار درد اور ورنج اور است برای این پارلمانی ها اینها در 5 یا 10 سال گذشته چی کردند که حالا کردند همین سمین بارکزی چرا در وقتی که مردم افغانستان در خاک وخون وحملات طالبان وبمباردمان ناتو کشته میشدند اعتصاب نمیکرد حالا که چوکی خود را از دست داده اعتصاب میکند به غیر ازاین کار دیگر کار نیست که این خانم محترم انجام بدهد برود معلم شود یا این که چوکی پارلمان مزه داده انرا برو خانم خیمه ات را از سرک شورای ملی بردار بر سر مردم افغانستان چی حال است تو امدی بخاطر چوکی اعتصاب میکنی خواهر برو پشت کارت .

  حامد (کابل) / فعلاً هرات .

 • اشتباه میکنید . کسی را که به جای سیمین بارکزی در شورای مقرر کرده اند بای فریندی زنی کرزی میباشد و همه این را خبردارند و اشتباه سیمین این است که از این مسله در نامه خود که به کرزی نوشته بود اطلاعات فراهم نموده و گفته است که شخصی مذکور در غیاب ریس جمهور به خانه و یا ارگ رفت و امد دارد . وضع سیمین خوب نیست و من شخصاء بسیار متاسف هستم که طرف مخالف سیمین بارکزی اشخاصی هستند که سی آی ای برای سرنگونی مردم افغانستان انها را تعین نموده است . و در این لحظه مثلی که سیمین بارکزی مانند میلیون ها زن افغان در بین یک جامعه بزرگ خود را تنها حس میکند . حالا باید از شهر و قشلاقی که سیمین خود را کاندید نموده بود و یا از طرف انها وکالت میکند وارد صحنه شوند و با هر نیرنگی که است سیمین را با خود به شهری خود ببرند و مجالسی برای خوشنودی و تشکر از سیمین بر پا کنند و کرزی را مذمت نموده تفی برویش بیاندازند که از شورای افغانستان به گفته جویا طبیله درست نموده است .

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.