صفحه نخست > خبر و گزارش > ادامه نسل کشی مردم هزاره با 13 کشته دیگر؛ ریتا بورسلینو نماینده پارلمان (…)

ادامه نسل کشی مردم هزاره با 13 کشته دیگر؛ ریتا بورسلینو نماینده پارلمان اروپا درباره هولوکاست هزاره ها هشدار داد!

کابل پرس
سه شنبه 4 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: تنها چند روز پس از کشتار ده ها تن از مردم هزاره و تظاهرات جهانی علیه آن در کشورهای مختلف، امروز صبح تروریست ها حداقل 13 تن از مردم هزاره را در اطراف کویته ی پاکستان هدف قرار داده و از پای درآوردند. حداقل هفت تن دیگر از مردم هزاره در این حمله زخمی شدند. گروه های تروریستی مانند لشکر جنگوی که وابسته به طالبان و القاعده می باشند، در همکاری با برخی از لایه های دولتی پاکستان عوامل این حملات محسوب می شوند. این حملات پیاپی علیه مردم هزاره در حالی صورت می گیرد که کاملا پیوسته و هماهنگ با حملات تروریست های افغان از جمله طالبان در مقابل مردم هزاره است. جنایکاران طالب در زمان رژيم خود، کشتار مردم هزاره را در صدر برنامه های خود قرار داده بودند که برخی از این کشتارها توسط گروه های حقوق بشر مستند شده است.

عکس از گتی ایمیج

هشدار ریتا بورسلینو نماینده پارلمان اروپا در مورد نسل کشی مردم هزاره در افغانستان و پاکستان

خانم ریتا بورسلینو نماینده کشور ایتالیا در پارلمان اروپا در پیامی که درسایت رسمی اش نشر شده است، ضمن اعلان همدری با مردم هزاره در افغانستان و پاکستان، خواهان توقف فوری کشتار هزاره ها شده است.

خانم ریتا گفته است؛ متاسفانه مردم هزاره در حالی قربانی یک قتل عام هستند که جهان کاملا در بی تفاوتی و سکوت در برابر این کشتار قرار گرفته اند. ایشان افزوده است: "وقتی می بینیم که کشتار مردم هزاره از طرف حکومت ها همیشه به فراموشی سپرده شده؛ مداخله اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد برای توقف کشتار مردم هزاره و پایان دادن نقض دایمی حقوق بشر در برابر آنها در افغانستان و پاکستان یک نیاز فوری است. در حالیکه می بینیم طالبان مردم هزاره را به دلیل شیعه بودن کافر دانسته و به کشتار آنها بطور مداوم ادامه داده است، تمام اینها باید متوقف گردد قبل از آنکه ما شاهد هلوکاست دیگری باشیم."

در قسمت دیگر این پیام آمده است: "بسیاری از پناهجویان افغانستان در ایتالیا از مردم هزاره هستند. آنها روز شنبه اول اکتوبر در میدانی در شهر رم میروند تا به نسل کشی نه بگویند. من حمایت عملی خودم را از خواسته های آنها اعلام نموده وبازهم تاکید به مداخله جامعه ی بین المللی تاکید می کنم. ما نمی توانیم بیش از این صبر کنیم."

خانم ریتا ضمن یاد آوری از کشتار های اخیر مردم هزاره درشهر کویته پاکستان که در آن 26 تن توسط تروریستان به شهادت رسید، گفته است؛ در طول ماه های اخیر بیش از پنجصد تن از مردم هزاره در مناطق مختلف پاکستان توسط گروه تروریستی " لشکر جهنگوی" کشته شده است. این درحالیست که این گروه تروریستی تهدید کرده که تا کشتن آخرین هزاره به این عمل ضد انسانی اش ادامه خواهد داد.

پس از این کشتار مردم هزاره در سراسر جهان تصمیم گرفتند به تاریخ اول اکتوبر سال جاری در یک تظاهرات گسترده و بین المللی در کشور های مختلف جهان علیه این کشتار وسکوت جامعه بین المللی اعتراض کنند.
مردم هزاره از کشتارهای دسته جمعی در طول تاریخ رنج برده اند، درست مانند مردم " یهود" در جنگ جهانی دوم. برای همین است که در حال حاضر شما می توانید در هر گوشه ی از جهان این مردم را پیدا کنید که به خاطرهمین نسل کشی سیستماتیک درخواست پناهندگی نموده اند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • انسانیت مرده. سلاح بدست بگیرید برادران من و از خود دفاع کنید. دفاع شما از خود مشروع ترین کار ممکن است.

 • سلام خدمت خوانندگان محترم.
  من منحیث یک تاجکتبار این جنایت را تقبیح نموده و همدردی و حمایت کامل و قاطع خود را از برادران هزاره خود اعلان می دارم.

 • پشتونهای تروریست در دو طرف سرحد مسوولیت این عمل جنایتکارانه را بر عهده دارند. خداوند شر آنها را از سر مردم غیر افغان کم کند.

 • باقی سمندر
  میزان/شهریور سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  چهارم اکتوبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?

  سعدی شیرازی باری نوشته بود که :
  بنی آدم اعضای یک دګر اند
  که در آفرینش ز یک ګوهر اند
  چو عضوی بدرد آورد روز ګار
  دګر عضو ها را نماند قرار
  تو کز محنت دګران بیغمی
  نشاید که نامت نهند آدمی

  من نمیتوانم خود رابیغم بدانم و بی تفاوتی اختیار کنم . باشدید ترین کلمات و جملات که ممکن بتوان نوشت - مینویسم که طالبان این جنایت کاران تاریخ مانند ادولف هیتلر و دارودسته های نازی درهمین شب وروز نتنها هزاره هارا قتل عام میکنند بلکه در افغانستان دیدیم که با ترور زنجیره ای در قندهار - قندوز - تخار - کابل وهمه شهرهای افغانستان جنایات شانرا ادامه میدهند .
  من دوستانی دارم که با زبان پشتو سخن میګویند و یا بزبان ازبیکی همه این دوستان اینهمه جنایات رامحکوم کرده اند ومینمایند .
  بایست تاحد توانایی برضد همه جنایتکاران طالب وغیر طالب متحد ګردید ومبارزه نمود .
  دفاع از انسان وزندګی انسان وحق بشر درصورتی که دفاع فرا قومی - فرا مذهبی باشد - مانند دفاع خانم ایتالوی از حق زندګی انسانها - نشا ن میدهد که میتوان فرا قومی بود وفرا قومی اندیشید ونیروهای وسیع تری را برای پشتیبانی جذب نمود وامیوارتر برای تداوم مبارزه بود .
  من برای خانواده شهدای هزاره تسلیت میګویم وبرایشان بهشت برین آرزو داشته وبرای بازماندګان شان صبر جمیل آرزو دارم .
  مبارزه -اتحا د ومبارزه میتواند از حق زندګی وهمه حقوق بشری مردم هزاره ما نوید بخش پیروزی باشد
  اتحاد -مبارزه - پیروزی

 • salam dostan ta kay sokot konem ta en khon khora ua wahshee haee pashtoon ma ra qatalee am konad ua ma sar dar astemn karada benshenam anha kasnee hastan kee hachee boee az ansneyat namebarad ua ma mardom ta kay nala konem ua tazhorat konem koja ast ghoshee shenua ta sadee mara beshnuad ua ba yaree ma beyayad bardarana baz aghar khamosh bashed an zamanee abdorhman tak rar meshuad beyayad ghyrat dashta bashed yagh dast shuaed ta akheran qatra az kho khod astada shued ma bayad bedanem kee rahbar ma abdol ali ma zaree chee ghuft naghzared ta yak bar deghar tarekh khonen hazara dobara tak rar shuad ua amam hossen farmod man maragh ra sadad ua zandaghee ba satam karan ra ar medanam beyad az haq khod dafa konem khamoshee ba ast sheree hast dar en bara aghar benee kee nabena daca ast aghar khamosh benshee nee ghona ast beyayad ba pashton haee adam khar mozdor uatan forsh kasef darss abrat bedahm

 • به طور جدی هزاره ها باز در خطرند.
  برادران نامشروع عبدول دست به کشتار مردم عادی میزنند و غریزه هاشان را ارام میکنند. در مناطق مرکزی کوچی های مسلحه ،در کویته وحشیان قبیله وهابی و در ایران ر‌ژیم اخوندها ،گویی که هر کدامشان برنامه ای دارند. خیر

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس