در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > پاتو؛ اسلحه پنهان رییس

پاتو؛ اسلحه پنهان رییس

علی جواد دهقان
چهار شنبه 9 جنوری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

از تابستان که به سرخ و سیاه پوشان شهر میلان پیوسته است تاکنون با آنها بصورت مداوم تمرین کرده است اگرچه اولین فرصت برای بازی کردنش رسماً از 14 ژانویه 2008 میلادی آغاز می شود. صحبت از کسی است که چشم امید یک باشگاه بزرگ و هوادارانش به او دوخته شده است تا شاید بتواند همانند دیگر هموطنان جادوگرش جادویی کند و آنها را از این وضعیت بغرنجی که در آن گیر افتاده اند خلاص کند.

صحبت از الکساندر پاتوی برزیلی است که سیلویو برلوسکونی در تابستان و برای اینکه از دیگر رقبای اروپایی اش عقب نیفتد دست به ولخرجی عجیبی زد و این جوان 18 ساله را به سان سیرو آورد. برلوسکونی که خیلی به موفقیت خرید جوانش دل بسته است می گوید: اگر پاتو آنچه را که در تمرین انجام می دهد ادامه دهد او تا ماه ژوئن 30 گل خواهد زد!
رییس می افزاید: من وقتیکه نوار بازیهای او را تماشا کردم شگفتزده شدم. من همان احساسی را داشتم که زمانیکه قبل از امضای قرارداد با مارکو فان باستن نوار بازی اش را مشاهده می کردم. من یک تیم میلان با کاکا، پاتو و رونالدو در خط حمله را آرزو می کنم.

شنبه کالچیو با تعطیلات زمستانی خداحافظی می کند ولی روسونری در روز یکشنبه به میدان می رود و اولین حریفشان در نیم فصل دوم ناپولی است. گرچه بسیاری با برانداز کردن ترکیب میلان وضعیت آنها را برآمده از همین مسئله می دانند ولی بسیاری دیگر نیز می گویند که جایگاه قهرمان اروپا در کمرکش جدول نیست و همین که آنها موقعیتشان بگونه ای است که تا بدینجای کار دستشان نسبت به سهمیه های لیگ قهرمانان فصل بعد دورتر است برای هواداران اوضاع را سخت تر می نماید. در این میان هواداران روسونری نیز تحت تاثیر تبلیغات فراوان باشگاه چشم به پایان تعطیلات زمستانی دوخته و منتظر رویداد بزرگی هستند که قرار است پاتو رقم بزند.

غوغایی که بخاطر پاتو در میلان به راه افتاده است در مقیاسی بزرگتر از حضور کاکا در همان اوایل حضورش است. پاتو که ملقب به اردک نیز است با مبلغ 15 میلیون پوند از تیم اینترناسیونال برزیل به آث میلان فروخته شد. می گویند عمده ترین دلیلی که سبب شد چشم های روسونری به دنبال اردک برزیلی ها باشد درخشش این جوان بازیهای قهرمانی زیر 20 ساله های جهان بود که او در چهار بازی سه گل را به ثمر رساند.

اما چرا پاتو نیم فصل اول را دور از میدانها ماند؟ پاتو زمانی به سان سیرو آمد که زیر 18 ساله بود و به موجب محدودیت های قانونی تا زمانی که 18 ساله نشده بود نمی توانست برای باشگاهش به میدان برود. سرانجام پاتو در 2 سپتامبر 18 ساله بود و باید این مدت زمان باقیمانده را هم او تحمل می کرد و هم باشگاه.

آنچلوتی که روزهای سختی را سپری می کند در تعطیلات زمستانی فرصت داشت تا استراحتی کند و برای روزهای سخت پیشرو تدبیری بیندیشد. آنچلوتی نیز دوست دارد که پاتو در این ایام عصای دست او باشد. کارلتو پیشتر از این پاتو را با کارکای افسانه ای مقایسه کرده بود.

خیلی ها می گویند که پاتو می تواند به خوبی جا پای کاکا هموطن نامدارش بگذارد. کاکا نیز در این باره گفته است: او خیلی جنگنده است، توانایی بالایی دارد و برای تیم یک بازیکن سرنوشت ساز خواهد شد. من خیلی خوشحالم که نزدیک او می مانم و کمک می کنم تا خودش را با فوتبال ایتالیا تطبیق دهد.

اما برای دادن نمره به عملکرد پاتو باید تا به انتهای فصل صبر کرد و خوشبین ترین هواداران میلان نیز می توانند دلخوش باشند که شاید به همراه این نابغه از قهرمانی شان در اروپا دفاع کرده و رکوردی بینظیر در رقابتهای لیگ قهرمانان از خود بر جای بگذارند.

واژه های کلیدی

پيام‌ها

  • نوار ناکامیهای میلان همچنان ادامه دارد.میلانیهاکه دلخوش به عنوان قهرمانی خوددرفصل گذشته بودنددرتابستان خودراآنطورکه بایدوشایدتقویت نکردندوهمین امرباعث شدتاازسایررقبای خودعقب بیفتندبه طوری که آنهادرفصل جاری لیگ قهرمانان اروپا باشکستی تحقیرآمیزدرsan siro مقابل آرسنال ازگردونه رقابتها حذف شدند. آنهافقط برای تقویت خط حمله خود پاتوی برزیلی رابه خدمت گرفتندالبته آنهاامرسون رانیزازمادریدیهابه خدمت گرفتنداماوی پاسخگوی نیازهای آنهانبودوهمین امرسبب شدتا کارلتو ازاوزیاد استفاده نکند.هم اکنون میلان نتوانسته جایگاهی بهتراز پنجمی راتصاحب کندوسخت به دنبال فیورنتینااست تابتوانددررقابتهای فصل بعد لیگ قهرمانان اروپاشرکت کندبه همین منظورسخت به دنبال امضای قراردادبا رونالدینهو ومهاجم سابق خودیعنی شوچنکواست تا ازهمین حالا زنگ خطررا برای رقبا به صدادرآورد.

جستجو در کابل پرس