در همین بخش

صفحه نخست > عکس > قرآن خوانی کودکان در یک دوکان، این کودکان باید زبان مادری شان را، ریاضی (...)

قرآن خوانی کودکان در یک دوکان، این کودکان باید زبان مادری شان را، ریاضی و...بخوانند

سه شنبه 25 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تقریبا 100 درصد کودکان و جوانانی که در مدارس رسمی و غیر رسمی قرآن می خوانند، معنای آن را نمی دانند و فقط یاد می گیرند که چگونه آن را بخوانند. در افغانستان ملایان، خشن ترین و بنیادگراترین برداشت ها از اسلام را در مکاتب ترویج می کنند.

باز هم تقریبا 100 در صد این کودکان از آموختن زبان مادری، ریاضی و آنچه یک کودک لازم دارد، بی بهره اند.

دوکانی در یکی از خیابان های کابل

عکس از رویترز

پيام‌ها

 • ای کاش این اطفال معنی آن چیزهای را که در مدارس می آموزند نیز بدانند نه بشکل طوطی وار آن را حفظ کنند. به باور من بدون دانستن معنی هرآنچیزی که باشد بی معنی وبی مفهوم است.

  آنلاين بنگريد : قرآن خوانی کودکان در یک دوکان، این کودکان باید زبان مادری شان را، ریاضی و...بخوانند

  • دوست عزیز نظری صاحب سلام:
   شما حسرت انرا خورده اید که این اطفال معنی
   چیزی را که می خوانند نمیدانند. به نظر من این خوب است که نمیدانند. اگر بدانند مانند سایر آگاهان ما از قران چون، گلبدین، ربانی، مزاری، محسنی، ملا عمر، سیاف و غیره عمل میکردن .دران صورت بد روزی مادام العمر نصیب ما بد بخت ها میشد.

  • آغای نظری! اگر معنی قرآن را بدانند چه؟ من معنی فرآن را با تفاسیر مختلف آن از قمشه ئی گرفته تا بخاری و حسینی میدانم واز طفولیت هم یاد گرفته ام . در قرآن محمدی به جز فتل و اقتلو ویا توصیف خود الله چیز دیگروجود ندارد . و شما که به معنی قرآن عاشق هستید بطور مثال آیات سورۀ نور را با شأ ن نزول آکثریت آنها که همان مسئلۀ مفقود شدن عایشه با صفوان وبر سر زبانها شدن این موضوع بین مردم وقهر وغضب علی بر سر عایشه ...است بخوانید ومعنی کنید به چه نتیجه میرسید. ای کاش معنی قرآن را می فهمیدند که مصیبت کمتر میشد.

  • ای دوست عزیز که نامت را نوشته نکردی! من با نظر خودت که با نظری صاحب در میان گذاشتی کاملا" مواقف هستم . و اضافه مینمایم که : پروردگار عالم ،خالق کائنات وخدای مهربان ما قبل از آنکه توسط ییغمبران ادیان ایراهیمی کشف شود خیلی آسوده بود و به کار گردگاری خود با خاطر آرام ادامه میداد و در رابطه با مخلوقات خود هم هیچگونه تبعیض نداشت وهمگی راهم می شناخت ویک قسم برخورد می کرد.اما زمانیکه این پیامبران خود خواسته خالق هستی را کشف کردند آنا" بنام های خود سجل نمودند و اورا ازدیگران جدا ساختند . همان بود که خالق هستی ساز ما همۀ کار های خود را کنار گذاشت ومصروف یک چند قبیلۀ عقب ماندۀ عبری و سامی وعربی گردید . جالب اینکه آهسته آهسته خود را به سطح کلتور وفرهنگ همان قبایل تنزیل مقام داد ، با موسی کشتی گرفت ، با مادر عیسی رابطه برقرار کرد واز ابزاهیم گوشت خواست و برای محمد هم سالی یکبار ودوبار به خواستگاری میرفت وپرابلم های خانوادگی آنرا شخصا" خود حل میکرد. وباین ترتیب خدای مارا از ما گرفتند ،بعبارۀدیگر دزدیدند.

   مرجان آخوند زاده

  • فکر میکنم که با یعقوب پشتی گرفته بود.

  • چند نفر در این جای کفر هستتن قرانکریم خوانی خوب هست با ترجمه یا بی ترجمه هر دو آن خوب هست

 • دوستان گرامی
  با امدن مجاهدین و طالبان قران خوانی مود شده. عجیب اینکه انسانهای که در سطح بالای تعلیم قراردارد اولتر از دیگران این کار را میکنند.ازبیچاره هایی که فاقد سواد اند که گله یی نیست.

  سعدی صاحب میفرماید:

  گر تو قران بدین نمط خوانی
  ببری رونق مسلمانی

  کابلی والا

  • دیگران به معراج تمدن رسیدند ولی مسلمانان کون خود را شسته شاراندند و دستاورد شان فقط به اختراع چند نوع قتل و وحشت خلاصه میشود:

   • قتل با ساطور
   • قتل با شمشیر
   • ذبح کردن انسان
   • به مین پراندن
   • خود را کفاندن
   • رقص مرده
   • قطع سینه زنان
   • خفه کردن در کانتینر
   • با توپ و راکت پراندن
    اینها می نشینند از انسان و انسانیت حرف میزنند- چیزی که از ابتدا برایشان بیگانه بوده.
  • واقعا خداوند بهتر از عقل نعمتی نیافریده است عقلتان را بکارببند ید کار چند کون ناششته را به دین مقدس اسلام پینه کردن دور از عقل است یا اولی الابصار؛

  • مه فشاند نور سک عوعو کند-هرکسی بر طینت خود میطند
   چرا کسی ندید یکی از شما جنابان به اصطلاح روشنفکر در دوکانی بساط درس ریاضی و زبان مادری را برای اطفال وطن باز کند - چون حرفزدن و انتقاد کردن مفت است و تنبلی عادت مزمن .

 • نظرات آقای آخوندزاده بسیار خوشم آمد. این هم شعرِ درین رابطه!

  سعيدی سيرجانی ( در زمان شاه ایران اعدام شد)

  خدا ناشناسم اگر این خداست!

  خبرداری ای پير دانا که من
  خدا ناشناسم خدا ناشناس
  نه سر بسته گويم از اين ره سخن
  نه از چوب تکفير دارم هراس

  زدم چون قدم از عدم در وجود
  خدايت برم اعتباری ندا شت
  خدای تو ننگين و آلوده بود
  پرستيدنش اعتباری ندا شت

  خدايی بدين سان اسير نياز
  که بر طاعت چون تويی بسته چشم
  خدايی که بهر دو رکعت نماز
  گر آيد به رحم و گر آيد به خشم

  خدايی که جز در زبان عرب
  به ديگر زبانی نفهمد کلام
  خدايی که ناگه شود در غضب
  بسوزد به کين خرمن خاص و عام

  خدايی چنان خودسر و بلهوس
  که قهرش کند بيگناهان تباه
  به پاداش خشنودی يک مگس
  ز دوزخ رهاند تنی پر گناه

  خدايی که با شهپر جبرئيل
  کند شهری آباد را زير و رو
  خدايی که در کام دريای نيل
  بَرد لشکر بيکرانی فرو

  خدايی که بی مزد مدح و ثنا
  نگردد به کار کسی چاره ساز
  خدا نيست بيچاره ؛ ور نه چرا
  به مدح و ثنای تو دارد نياز

  خدای تو گه رام و گه سرکش است
  چو ديوی که اش بايد افسون کنند
  دل او به دلال بازی خوش است
  و گر نه شفاعتگران چون کنند

  خدای تو با وصف غلمان و حور
  دل بندگان را بدست آورد
  به مکر و فريب و به تهديد و زور
  به زير نگين هر چه هست آورد

  خدای تو مانند خان مغول
  به تهديد چون بَرکشد تيغ حکم
  ز تهديد آن کارفرمای کُل
  بمانند کَر و صمم وبکم

  چو دريای قهرش درآيد به موج
  نداند گنه کاره از بيگناه
  به دوزخ درون افکند فوج فوج
  مسلمان و کافر ؛ سپيد و سياه

  خدای تو اندر حصار ريا
  نهان گشته کز کس نبيند گزند
  کسی دم زند گر به چون و چرا
  به تکفير گردد چماقش بلند

  خدای تو با خيل کر و بيان
  به عرش اندرون بزمکی ساخته
  چو شاهی که از کار خلق جهان
  به کار حرمخانه پرداخته

  نهان گشته در خلوتی تو به تو
  به درگاه او جز ترا راه نيست
  توئی محرم او که از کار او
  کسی در جهان جز تو آگاه نيست

  تو زاهد بدينسان خدائی بساز
  که مخلوق طبع کج انديش توست
  اسير نياز است و پابست آز
  خدائی چنين لايق ريش توست

  نه پنهان نه سر بسته گويم سخن
  خدا نيست اين جانور اژدهاست
  مرنج از من ای شيخ دانا که من
  خداناشناسم اگر اين خداست !

  • Muhterm Nader john ;
   Saeed Sierajani der waqet shah adam na shud balka der zaman
   hukumat akhund hay zed alem, zanda iad sierajani der zandan taht
   shakanja ba azadagi pwest.
   rohash shad
   Kandahary.

 • این حکایتی واقعی است که در مراسم فاتحه یکی از دوستان در خارج از کشور اتفاق افتاده است. چون در خارج چندان به ملا ها دسترسی نیست، در محافل از سی دی ها یا نوار های صوتی استفاده میشود. درین محفل فاتحه یک دوست عربی نیز سهم گرفته بود. روز های بعد او سوره های را که در مراسم فاتحه از آن استفاده شده بود، برای ما ترجمه کرد.
  یکی آن سوره بقره آیت 223 بود. به این معنی: زنان شما کشتزار شما هستند، پس هرگونه که خواهید، به کشتزار خود درآئید و برای شخص خود تان در بهره مندی از آنها پیشدستی کنید.
  سوره دیگر الذاریات از آیت 1 الی 11 بود.
  خداوند درین سوره به ابر ها، به کشتی ها، به فرشتگان، به آسمان های پُرچین و زیبا سوگند یاد میکند، که روز رستاخیز و روز قیامت واقعت دارد. و برای آنانیکه ازین دو انکار میکنند، مرگ طلب میکند( کشته باد دروغگو و مرک بر آنهای که در جهل و غفلت فرو رقته اند).
  ازین جکایت من دو نتیجه گرفتم:
  اول، خوب است که در آن مجلس فاتحه هیچ کدام ما زبان عربی بلد نبودیم، ورنه عرق شرم از پیشانی ما جاری میشد. سوره بقره!
  دوم، این چه نوع خدای است که به مخلوقات خودش سوگند یاد میکند. و اگر کسی به سخنانش گوش ندهد، شعار های مرک به این و مرگ به آن را سر میدهد؟

 • اولاً احترام به این که از نسل انسان استید، ثانیا نفرت قلبی خودم و جمله دوستداران محمد این مرد هستی‌ و لعنت خداوند خیلی بزرگ بر شما به ادبها، به منطق‌ها با د

  از کدام مطالعه از کدام معلومات شما کوچک‌های کثیف روی زمین به خود اجازه می‌ دهید که راجع به خدا و رسول حرف بزند، شما اصلا خود را میشناسید ؟ مشکل شما کثافت‌های روزگار این است که!

  در زمین پروردگار هر قسم موجودات است که یکم نوع آن انسان و در انسان‌ها هم چند طبقه است، شمایان متاسفانه که از نوع ( گو) استد یعنی که ماشین تولید گو، صرف می‌خورید و چند ساعت بعد باید گو کنید، همین کافی‌ است اگر میدانستید که از خوردن تا گو کردن داخل کثیف تان چه میگزرد تا گو میشود، چون شما خود تان یک اندازه به سابق تان همین حالا فکر کنی‌،د ! یا در فامیل بزرگ نشدید، یا که فامیل داشته مثل فامیل محترم ظاهر هویدا که اصلا آثار مذهب در نواحی تان نبوده یا که در فامیل بودید مثل فامیل‌های تند رو شیعه که از اپتدا طفولیت همیش در هر لحظه باید که توهین کنند و اهل تسنن را نجس بشمارند،

  شما خود تان می‌دانید که از مطالعه حرف نمیزنید همه میراث کثیف نادانی تان است، مرگ شمایان ساده نیست یقین کنید، شما با مریضی‌های همچون سرطان لا علاج میمیرید اما بعد از گذشت تکلیف شدید سال ها، فرزندان تان شما را احترام نمی‌کند، بعضی اوقات در صورت کثیف تان تٔف میندازند،

  • ای ابر مرد بزرگ که به نسل انسان احترام گذاشتی ! اولا" درود های گرم من به جناب شما باد .ثانیا" اگر مورد غضب جناب عالی واقع نگردم می خواهم توصیه کنم که جنابشان اندکی به املا وانشا خود نیز متوجه گردند خوب میشود . وبه عوض « به ادبها» بی ادبها وبه عوض «به منطق ها» بی منطق ها تحریر نمایند که خیر است ما آزرده نمی شویم وسکوت میکنیم . زیرا گفته اند جواب احمق سکوت است.
   ولی در مورد اینکه فرموده اید ما حق نداریم در مورد الله ومحمد صحبت کنیم ویا ابراز نطر نمائیم چه کسی به شما این دستور را داده است که حق مسلم فکر کردن ، فکر خودرا بیان نمودن وطبق طرز تفکر خود قضاوت کردن را از ما سلب نمائید. باز هم اختیار دارید اگر امر می فرمائید که ما ابراز نظر نکنیم ازامر جناب عالی اطاعت مینمائیم. ورنه تنبان اسلام ناب محمدی تانرا بشمول شیعه وسنی اش یکجا میکشیم.
   ومن الله توفیق
   آخوند راده

  • با این نوع ادبیات غنی و پر تکلفی که شما دارید فعل ادب را صرف نموده اید.
   تشکر از وجود شما!

  • وطندار محترم تا دیروز در مدارس پاکستان اطفال معصوم افغانی را شستوشوی مغزی نموده و بمبهای مهلک را بدور آنها بسته و برای انسان کشی داخل وطن ما میساختند. امروز متسفانه که اینکار را در کابل زیر نفس دولت شروع نموده اند.
   و آن آقای که خود را مدافع اسلام خوانده و بر همه دشنام میفرستد واقعأ مسلمان واقعی است زیرا آن منطق ودشنام زنی غیر از مسلمان واقعی از کسی دیگری توقع نمی شود.

  • ادب ادب وبازهم ادب

  • از مسلمانان چه انتظار بسشتری بجز از دشنام دادن داشت

  • الله ج همانقدر بشمامهربان شود که به رسول مقبولش بود.زیرا تمام فکروذکر الله ج به آلت...پیامبرش بود که 23سال خواروزارنساخت وصاحب21زن و400کنیزان ساخت.

 • اگر میر هزاره (خلیفه کابل پرس) را مریضی سرطان گرفت ، و در جوانی مثل سگ گرگی در بستر افتید ، شاید شما کثافت‌های تاریخ متوجه شوید که مذاق کردن با قرآن نتیجه خیلی ناپسند دارد، از منطق خیل بالا برایت میگویم،

  • ای بی نام ونشان عزیز! من قربان منطق بالای تو گردم که از منطق خیلی بالا برایم میگوئی. ولی من از توی با منطق یک سوال دارم وآن اینکه در ایران طبق آمار وزارت بهداشت آنکشور روزانه حد اقل ده طفل زیر سن 8 که به بلاغت نرسیده و الله هم از آنها هیچ مطالبۀ ندارد ،به مرض سرطان گرفتار میشوند طیعا" که علاج ناپذیر است میمیرند. حالا آیا انها هم به قرآن ومحمد توهین کرده اند که به چنین مصیبت دچار شدند؟ و بر عکس در بلاد کافرستان ابتلا شدن اطفال به مرض سرطان شامل فیصدی نمیگردد. دوستک با منطق من ! دیگر با کدام زبان با جناب عالی صحبت کنم که از یکطرف ایشان غضب نشوند وازطرفدیگر من هم کمی مطمئین شوم که صدایم لا جواب نماند.

   آخوند زاده

  • ای پیر فرهیخته، ای ادیب، ای عالم دین و حالا ای وترنر لایق!

  • بلی . ما حالا مثل شما حیوانات دوپا را تداوی ومعالجه کنیم. شاید ازینرو وترنر لایق خطابم کرده باشی . حق با توست

  • من منطقت راازنویشتارت پی بردم که درجهالت بیهمتائی .چون این تازینامه تو خودش کثافت تاریخ وقهرمان تو جزیک تجاوزگر<بچه باز>خودخواه وخونخوار جیزی دیگری نبوده.
   من مزاق رایادندارم این مانندخورشید هویداست
   اهوراهی

  • عزیزم اهوراهی ! من فکر میکنم درینجا کدام سوء تفاهم رخ داده است .من به جواب آن کسی که مرا وترنر لایق خطاب کرده بود گفتم که حالا مثل شما .......را تداوی میکنیم . در برابر خودت من هیچگونه ایرادی ندارم و جاهل هم نیستم چونکه مسلمان نیستم . آخوند زاده

  • آقای اخوندزاده.باپوزش.هدف من جناب ملاصاحب بود که کامران میرهزاررا بایک دعا به سرطان گرفتار کردند .منظورشما نبودید

 • inha hame mokh shoi asta in kodekan bayad be maktab berawad ta ayande khodeshan ra besazad wa ayande sazan kishawr shawad na inke ba talafoz kardan harfaye tikrari wa bedon ke bedanad ke chi ast maniyash bad az salha in ra hefz mikone bad az hefz kardan baraye yak intehari amade mishawad wa ba koshtan chanta bigonah kelid behesht ra az daste khode pyambar migira wa dare behesht ra baz mikone ............. hala khodet fekr kon hefz kardan takalom arabi fayede dara ke hich maniyash ra namidan ke baise toror wa koshtar wa werani misha ............. ya be maktab raftan ka insanyat ra yad mide wa yak zendgi dor az jag myamoza ...........

 • آیه های از تازی نامه :
  وَصبِر عَلی مایَقُولُونَ وَ اهجُرهُم هَجراً جَمی لاً، وَذَرنی وَالمُکَذِبین اوُلیِ النَّعمَةِ وَ مَهَّلهُم قَلیلاً اِنَّ لَدَینا اَنکالاً وَ حَجیماً
  [یعنی] در مقابل گفتار آنها (مخالفان) بردباری پیشه ساز و بی اعتنایی کن، این معاندان متنعم را به من واگذار و اندکی مهلت ده. نزد ما غُل و زنجیر و آتش دوزخ افروخته و مهیاست
  سوره مزمل آیات ١٠ تا ١2
  آیه بالا زمانی نازل شده که پیامبر اسلام در مکه بود و هنوز حکومت اسلامی شکل نگرفته بود و قدرتی نداشت .
  « وَقتُلُوهُم حَیصُ قَقِفتُمُوهُم وَ اَخرِجُوهُم مِن حَیصُ اَخرَجُوکُم وَ الفِتنَةُ اَشَدُّ مِنَ القَتلَ »
  [یعنی] هر کجا مشرکان را یافتید بکشید و آنها را از خانه هایشان آواره کنید . چنانکه شما را آواره کردند، کارهای فتنه انگیز آنان بدتر از کشتار است .
  سوره بقره آیه ١٩
  و این آیه بالا پس از به قدرت رسیدن اسلام در مدینه نازل شده است!
  در سوره مکّی انعام آیه ١٠٨ می خوانیم:
  « فَلا تَهِنُوا وَتَدعُوا اِلی اَلسَّلِم وَ اَنتُمَّ الاَعلَونَ وَ اللهُ مَعَکُم وَ لَن یَتِرکُم اَعمالَکُم »
  [یعنی] سستی به خرج ندهید و به صلح نگرایید چه شما برتر و قویترید و خداوند به کارهای شما نقض روا نمی دارد .
  از این آیه ها کم نیست!
  مثلا این آیه معروف سوره بقره آیه 256
  لا اکراهَ فِی الدّینِ. قَدتَبَیَّنَ اَلرُشدُ مِنَالغَّی. فَمَن یَکفُر بِالطّاغُوتِ وَ یُؤمِن بِاللهِ فَقَد اِستُمسَکَ بِالعُروَةِالوُثقی
  [یعنی] اسلام آوردن اجباری نیست، راه از بیراهه تشخیص داده شده هر کس منکر طاغوت (اصنام) [بتها] بشود و به خدا روی آورد، به تکیه گاهی استوار و محکم رسیده است

  ولی آیه ١٩٣ همین سوره که شاید پس از قوت گرفتن جماعت مسلمین یا نظر به پیشامد خاصی نازل شده باشد، شدت عمل توصیه می شود:
  « وَقاتِلُو هُم حَتّی لاتَکُونَ فِتنَة وَ یَکُونَ الّذینُ لِلّهِ فَاِنِ انتَهَوا فَلا عُدوانَ اِلا عَلَی الظّالِمینَ »
  [یعنی] با آنها بجنگید تا فتنه روی ندهد . ایمان از خداوند است اما اگر از فتنه انگیزی دست برداشتند، با آنها کاری نداشته باشید، دشمنی و کشتار باید نسبت به ستمگران باشد.
  اما در سوره برائت که آخرین سوره های قرآن است لهجه قاطعتر و دستور شدت عمل صریحتر است:
  «... قاتِلُوا الّذینَ لایُؤمِنُونَ بِاللهُ وَ لا بِالیومِ الاخِرِ »
  [یعنی] بکشید کسانی را که به خدا و روز بازپسین ایمان نمی آورند.
  «... ما کانَ لَّلنَبِسَّ وَالَّذینَ آمنُوا اَن یَستَغفِرُوا لِلمُشرِکینَ »
  [یعنی] پیغمبر و مؤمنان را با مشرکین مدارایی نیست و آنها را نمی بخشند.
  « یا اَیُّهاالّنَبِیَ جاهِدِ الکُفّارَ وَالمُنافِقینَ وَاغلُظ عَلَیهِم وَ مَاویهُم جَهَنّمُ وَ بِئسُ المَصیرُ »
  [یعنی] ای پیامبر با کفار و مشرکان جهاد کن و بر آنها شدت به خرج ده جای آنها در دوزخ است.
  « یا اَیّهُاَ الّذینَ آمَنُوا قاتِلُوا الّذینَ یَلُونکُم مِنَ الکُفّارِ وَ لیَجِدُوا فیکُم غِلظَةً »
  [یعنی] گروه مؤمنان، بکشید کافران ر ا. یکی پس از دیگری (هر که نزدیکتر و بیشتر در دسترس است ) آنان باید سختگیری و عدم گذشت و ملایمت را در شما احساس کنند
  سوره توبه آیه 123
  اسلام واقعی همین هست ...

  • دست نازنینت درد نکند

  • برادر عزیز آقای بیدار!
   ازخلال نوشتار تان درقسمت آیات قرآنی دانستم ‍که بیسواد تشریف دارید وامیدوارم ‍که این سخن را ازجانب بنده دشنام تلقی ن‍‍کنید
   تش‍کر-

  • جناب با سواد ، بیدار تنها سخنان محمد بچه باز را از زبان الله دزد آدم کش باز نویسی کرده است، چیزی از خود ننوشته است. شما از کجا درک کردید که ایشان بیسواد تشریف دارند؟ نکنه از علم لدنی اسلام خرپرور استفاده برده اید؟

  • اولا اینکه من سواد قرآنی دارم ومیدانم ‍که آیات را چگونه باید نوشت ثانیا اطلاق صفت بچه باز ‍که دشمنان آن پیامبر بزرگ درصدد ترویج آن میباشند به شخصیت آن فرد هیچ نمی خواند واین عقده را که دشمنان این دین ازبرکت تعالیم ارزشمند آن حتی درجوامع کفری نتوانسته اند بچه بازی رارواج دهند مانند خود شما سخت عقده مند ساخته است که غیر از دشنام دیگر چیزی در چانته ندارید

   بابک روشنضمیز

  • دوستان عزیز سلام! این پیامی که بنام من ( بابک روشنضمیر) تحریر شده بقلم اینجانب نمیباشد.من در این صفحه بصورت قطع پیامی ننوشته ام.تقاضای اینجانب از همه دوستان عزیز اینست تا لطف نموده یا به اسم خود یا به اسم مستعاری که دوست دارند پیام خود را نوشته و از نام دیگران سئو استفاده ننمایند.
   ضمنآ خدمت قاضی صاحب محمد موسی هستی بعد از سلام میخواهم بگویم که من تمامی نوشته های شما را که بانام ( هر اسم که باشد)و یا بدون نام است و یا از اسم دیگران سئو استفاده میکنید تشخیص میدهم.لطفا از نام من پیام ننویسید.

 • سوال از آن اقای مؤدب؟مدافع اسلام
  لطف نموده برای ما تشرح کنید که اسلام به غیر از کشتن,سر بریدن,چور وچپاول اموال انسان های بیگناه و تیزاب پوشی روی زنان چه چیزی برای بشریت به ارمغان آورده.

  • من مدافع اسلام نیستم اما همینقدرمیدانم که شیطان بیچاره را این اسلام ناب محمدی/ناب خمینی/ناب طالبانی بیچاره ترساخت شیطان بیچاره کارخودراازدست دادویک ملیارد مسلمان امورات روزمره شیطانرا عهده دارشده اند

 • ba man begoyeed ke shoma na mosalman ha chi dast awarad dareed

  ok

  • ما خو دست آورد نداریم ولی پای آورد شما مسلمان های بی عقل را تماشا میکنیم که در بنگله دیش افغانستان، سومالی ، شاخ افریقا ، در پاکستان دمبریده وبسا مناطق دیگر پیشرفتۀ جهان اسلام تان گل کاشته است. ننگ برین دین وننگ برین باور که بخاطر هوس های جنسی دنیای موهوم خود را منفجر میسازد.

  • shoma hanoz dark na kardayeed ke hawedese jahan na nashi az islam bal barkhwasta az amayale bazegarane bozorg ast , dar een jay haye ke yad kardeed bayad jang bashad chon an ja ha ya naft ast ya rahe enteqale naft baqi hama ash bahana haye abzari ast

   ok

  • عقل تو به این گپ ها نمرسه بچیم برو توشله بازی ویا اگر کمپیوتر از خودت باشد گیم بازی کن . ok

  • ma danesteem ke aqle shoma ta koja qad medehad

   ok

 • علی حسین جان نجفی:
  مثلیکه خداوند هم بدون واسطه به کسی کمک نمیکند؟. و پناه بردن تان به اشخاصی که نا توان تر از من و تو هستند نزد خدای که فقط ذهن من و تو آنرا خلق کرده، نهایت بیچارگی است. دوازده امام و علی و عمر و عثمان و... اگر چیزی می بودن از کشته شدن خود جلو گیری میکردند.
  توجه کنید : محترمی که بدون نام نفرت های خودرا به آدرس کسانی که مثل خودش فکر نمیکند ولی دل ما به حال شما میسوزد و هیچ نوع نفرتی هم نسبت به شما در دل ما جای ندارد. چون ما شما را به نام هموطن و انسان دوست داریم. فقط با خرافات مبارزه میکنیم.

  • برادربراتعلی.اشخاصیکه شمایادکردید چراازخوددفاع نکردندوکشته شدند مانند عمر ویرانگر /علی کله پران باشمشیر چهلمتره وغیره سبب انست که دربهشت حوروغلمان وهرشب یک دخترباکره وعده داده شده پس برای چه مایان از انها طلب بخشایش نکنیم.بدرود

 • در غرب نیز به عوض قرآن‌ - دروس کاندوم شناسی - مقاربت جنسی از مقعد و واژن - مقاربت جنسی از راه دهن - طرق جلو‍گیری از حامله شدن برای کودکان ده تا هژده ساله - رقص - ساز - آواز و و و و و و را تدریس میکنند.

  حالا نمیدانم نشر کننده این تصاویر راجع به نصاب درسی کشور های غربی و غیر اسلامی چرا چیزی نشر نمیکند؟

  در حقیقت اسلام ستیزی امروزه به یک مُد و سنت تبدیل ‍شده و هر کس و ناکس کوشش میکند تا با کوبیدن مسلمین و اسلام در نزد اربابان قدرت امتیاز و مقامی کسب نمایند.

  تُف بر روشنفکر نماهای کاذب در دنیا

  • آغای جلال ! کور خود بینای مردم نشوید . موضوعاتیرا که شما مربوط به کلاس درسی غربی ها قلمداد کرده اید ، مختص به غرب نیست بلکه تمام آخوند ها و همۀ مسلمانان را که فکر وذکر شان تنها زیر ناف است ، در بر میگیرد . اولتر از همه درین مورد الله شما ابراز نظر کرده است وبه قرآنیکه شما آنرا کلام الله خود میدانید به شما مسلمانان اجازه داده است « زن های شما کشت زارهای شما است ، از هر طرف این کشت زار میتوانید داخل شوید اجزه است ، چونکه متعلق به خود تان است » چنین است دستور قرآن پاک شما.

  • درکشورهای غربی اگردختربچه ئی میاموزد که چگونه ازباردارشدن جلوگیری نمایند جز دروس درمکاتب است وپوقانه ازبیماریهای گوناگون جلوگیری میکند.امادرمقاربت جنسی ازمقعد دراسلام ناب هم بارهاامده <در صورت عادت ماهوار زن اگربرمرد فشارآیدمیتواندازمقعد همسرش استفاده کند>ودرباره ده تا هژده ساله باید بگویم که قهرمان شما بنیانگذار آخرین دین<که هیچ انسان دانا دیگر فریب این دینهای کثیف رانخواهندخورد>هم با عایشه 9ساله همخوابه شد ویا بهترگفته شود به دختر9ساله که مانند نواسه او میشد تجاوز کرد وحتی به زینب که عروس اوبودومانند دخترش هم رحم نکردوبایک آیه اوراازشوهرش طلاق وپس ازمدتی بایک آیه دیگر به خودنکاحححح کرد.

   .

  • درود به تو اهورا هی جان که در برابر این برادران با برگرداندن شمشیر خود شان دفاع میکنی . ای کاش که این ها هم اندکی فکر کنند حداقل در حین رفع حاجت.

 • مذهب از خود بیگانه گی عقل است در برابر ذهن . تا وقتی که فقر و بی سوادی در جامعه است ، مذهب را نمی توان ازبین برد . تا وقتی بهشتی در روی زمین نیست ، انسان آنرا در آسمانها جستجو می کند . بایست عوامل سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی مذهب از بین برود .
  جمیع پارسایان گو بدانند / که سعدی توبه کرد از پارسایی / چنان از خمر و زمر و نای و ناقوس / نمی ترسم که از زهد ریایی / خردمند کین داستان بشنود / به دانش گراید ز دین بگسلد /
  رهبران مذهبی نسبت اینکه قدرت کنترول مردم را در دست دارند برای استعمار خیلی خیلی خیلی کارآمد دارند . به هر سمت و سوی که سرمایه دار خواسته باشد توسط همین گروه مردم را به حرکت درآورده و بصورت میخانیکی سمت و سو میدهند . عین سگ های که در گله ی مواشی از آن استفاده می شود در تغییر شاهان و رهبران و رژیم ها پیوسته از همین خمینی ها و مجددی ها و گیلانی ها و ... استفاده شده است . با داشتن باور دینی هیچگاهی توده های مردم به خوشبختی نمیرسند . بهترین گزینه رهایی از سلطه همین گروهای است که قدرت کنترول مردم را در دست دارند . نجات مردم نجات سیاسی نیست بلکه نجات فکری است . باور های دینی عین قلاده سگ در گردن مردم است . بایست این قلاده را از گردن مردم برداشت و آزاد شان کرد .

  • مرحبا نادر جان .

  • آقای بیدار! دشنام دادن به عقاید مردم با راه اندازی ی‍ک بحث علمی ومنطقی اززمین تا آسمان فرق می‍کند قضایای خلقت انسان و بحث دین ودیانت اینچنین ساده وآسان ‍که چناب عالی فورمولبندی ‍کرده اید قابل حل نیست. من ازخلال نوشته ای شما میخواهم پرسش کوتاهی را مطرح ‍کنم :

   لطفا توضیح بفرمایید ‍ک‍ه بهشت خیالی انسان چرا درروی زمین قابل ایجاد نیست . اگر فقر وبیسوادی عامل ریشه گرفتن دین ودیانت است لطفا توضیح بفرمایید ‍که چرا موج دین گرایی در‍کشورهای غربی امروز روبه افزایش است چه اسلام وچه هم ادیان دیگر
   آقای بیدار!
   امروز تمام جهان به ی‍ک دهکده ای کوچ‍ک تبدیل شده است درچنین شرایطی فورمولهای عوام پسندانه به هیچ صورتی نمیتواند مورد قبول اهل تحقیق قرار گیرد.

   سگ ویا جاهل خطاب ‍کردن ملیونها انسان بخاطر تعلق دینی شان نماینده گی ازعقده های حقارت شما می‍‍کند من نه بحیث ی‍ک مسلمان بل‍که بحیث ی‍ک انسان بیطرف ازشما ازخلال پیام شما همین دو پرسش را مطرح ساختم امیدوارم ‍‍که بدون توهین به عقاید مردم ابراز نظر نمایید
   بااحترام

  • بی دار خان .

   شما لعنتی های اوغانی نباید از بهشت حرف بزنید .

   شما و بهشت ! چون شمال و جنوب , شرق و غرب, شب و روز , ماده و نر ...

 • آیة های غرانیق که ستایش بت « الله » را که محمد آنرا بعداً در کتابش « الله اکبر» نامید ، برتری آن نسبت به لات و منات و عزا بود که امروز آخوند های شیعه و سنی با درست کردن گفتاری از محمد که این سخنان را ابلیس بر زبان من آورده و نادرست است آنرا از بسیاری قرآن های چاپ جدید برداشته و زدوده اند تا بت پرستی محمد را پنهان کنند . آیۀ غرانیق چنین است :
  افرایتم اللات و العزی ( آیا لات و عزا را دیده اید ای مشرکان ) محمد با گفتن این آیه سپس به ستایش این دو بت می پردازد و می گوید : تلک الغرانیق العلی و ان الشفاعتهن ترتجی . ( لات و عزی بزرگند و همانا شفاعت آنها پزیرفته است ) قرآن آیة 52 و 53 سوره حج .
  زنان پیغمبر ، زین الاخبار « تاریخ گردیزی » صفحه 107 .
  خدیجه – عایشه – حفصه – ام حبیبه – سوده – ام سلمه - زینب – میمونه – صفیه « یهودی قبلاً همسر مالک قلعه خیبر » - ماریه – ام شریک – خوله – زینب - جویریه – شراف – امیمه – نشاة – شنباء – غزیه – عمره ... که از آنان 9 فرزند آورد بنام های : القاسم ، عبدالله ، الطیب ، الظاهر ، فاطمه ، زینب ، رقیه ، ام گلثوم الاکبر ، ابراهیم .
  فرزندان علی بن ابی طالب :
  حسن « توسط همسرش اسما مسموم شد » حسین ، محسن ، ام گلثوم ، زینب . این همه از فاطمه بودند و از زنان دیگر اینان اند :
  محمد – عبیدالله – ابابکر – عمر – رقیه – یحی – جعفر – عباس « خواهر زادۀ یزید و نواسه معاویه » - عبدالله - رمله – ام الحسن – ام گلثوم الاصغر – حمانه – میمونه – خدیجه – فاطمه – ام الکرام – نفیسه – ام سلمه – امامه – ام ایها . تاریخ گردیزی صفحه 131 . مولف ابو سعید عبدالحی بن ضحاک بن محمود گردیزی به پادشاهی عبدالرشید ابن مسعود غزنوی به سال 441 هجری نوشته است . گردیزی در آغاز جلد دوم آورده است که بیشتر روایات را که اصل باشد از سیره نویسان معتبر مانند محمد بن اسحاق و واقدی و ابن سعد آورده است .

 • از نظر من فاحشه خانه بهتر از مسجد است . چرا که در مسجد از اولاد ها و جگر گوشه های مردم نادان - جاهل - - کودن - بی عقل - جنایت کار - وحشت افگن - تجاوز کار هزار قانون شکن میسازد ولی فاحشه خانه ها برای با محبت ساختن انسان قهاری که بدنش پر از قدرت سوزنده شهودت و حیوانیت است , عشق و محبت و در اخر با ارضا نمودن انسان , از انسان قهار یک انسان نرم خود و با عاطفه و مهربان ساخته از در بیرون میکند .

 • پاسخ به لینک مارشال صاحب فهیم در فیس بوک:

  بلی که خدائی وجود دارد ،اما آن الله ئی که کتاب ارسالی اش قرآن وپیغیمبر اعزامی اش محمد باشد ،وجود خارجی ندارد ونمی تواند این هیولا خدا باشد . فهمیده شد آغای مارشال ؟

  • آقای مارشال خوانده نمیتوانند

  • بچیم چنین دشنام ابلیس هم نثار پیمبران نکرده که شماها میکنید. بگوببینم آیا پیش بینهای آن پیمبر هم دروغ بوده که 1400سال پیش امروزدیده بوده وچیزهای که درین زمان موجوداست برای امت خودبیان کرده مثلن من چند ترجمه حدیثش را میاورم : 1زمانی میرسد که زنها لباس میپوشند ولی عریان معلوم میشوند 2 مردها بامردها میامیزند زنهابازنها3ازغرب گپ بزنی به شرق مشنوند 4مسلمانهافقط درماه رمضان نمازمیخوانند وهمچون احادیث زیاد است مه وقت ندارم که درین مورد باشما جفنگ گویان بس کنم پس بگوآیا این چیزها درزمان امروزی وجودندارد البته که دارد
   مکنید برادران بازی بادین تازی کاین حق است باحق نیست بازی

 • خداوند متعال مي فرمايد : ميخواهند كه نور خداوند را با زبان هاي شان خاموش بسازند ، اما خداوند تمام كننده نور خود است اكرجه منكرين بد ببينند .
  جيغ زدن سك ها ، از زير مهتاب نه تأثيري بر روشنايي مهتاب دارد ، ونه مقام ومنزلت سك را بيشتر از سك بودنش كدام درجه بالاتر ميسازد .
  فرعون نيز كه خود را خداي زمين ميدانست به مردمش هشدار ميداد كه : ميترسم كه اين موسى وبرادرش دين شما را فاسد سازد ودر روي زمين فساد بربا كند .
  لذا ظاهر شدن شيطان در بوست نصيحت كر ، بي خرد در مقام دانشمندي ، بي عفت در دفاع از شرم وحيا ، جيزجديدي درين عالم هستي نبوده وبارهاي ديكر نيز تكرار خواهد شد.
  ودر آينده نزديك به انهاي كه نميدانند ويا دانسته تجاهل ميكنند واضح خواهد شد كه جه جيزي براي انسان وانسانيت ، ورسيدن به معراج والاي آن بهتر بود واست : قرآن ويا زبان مادري كه نميدانم مادرش را با كدام كتاب رياضي شناخته اند ويا هم شايد تا هنوز نشناخته باشد . وآنانيكه در بشت برده هاي دروغين هويت و حقيقت شانرا بنهان ميسازند ، بهتر از من ميدانند كه كاري را ميكنند كه اسلاف شان هزاران بار در اداي آن ناكام وسرافكنده كرديده اند و اينها احمقانه دارند راه ايشانرا دنبال ميكنند .

  آنلاين بنگريد : 0000

  • من شنیده بودم ودیدم ومیبینم که تازیان پابرهنه برروی حمامه هاشان یک صفر بزرگ برنگ سیاه میگذارند ولی شما سه صفر رابخود نام گذاشته اید .چه حاجت که من درباره این چرندیات شما تازیصفت چیزی بنویسم ودر توهین به سگ باید بگویم که وفاداری سگان به صاحبانشان شهره گیتی است اماازشما جنابعالی به تازیان وتازینامه هویدا نیست .بایک سفر به بتخانه تازیان به صفرهایتان زیادت بخشید.

  • با چنگ زدن به آیه وحدیث وافسانه بافی درمورد جعلیات صدر اسلام برابر به دو توت ارزش ندارد در صورتی که امروز بوی گند اسلام چهان را متعفن کرده است.
   وقتی به نام الله در مساجد بچه بازی صورت می گیرد، وقتی معلم قرآن درپناه نام الله شاگردان معصوم خودرا لواط می کند، وقتی طالبان ودیگر باند های تروریست اسلامی کله ی آدم های زنده را باکارد واره ازتن جدا می کنند ووقتی یک کودک 12 ساله به نام الله مانند شاگرد قصاب سر انسان را می برد وده ها نوع جنایت وکثافت دیگر به نام اسلام وقرآن والله انجام می شود چگونه می توان ادعا کرد که دین اسلام بهترین ادیان است؟
   اسلام همین است که امروزجهانیان آن را می بینند و با گوشت وپوست خود لمس می کنند.

  • دوست گرانمایه آقای نکته گیر.
   شما هنوزندانستید که هدف برادران ازبهتربودن دین تازیان پابرهنه چه است.هدف در بهتر سرپراندنها/بابهترین بمبهامردمانرا مانند دانه های انار تکه تکه کردنها /بارفتن به بتخانه تازیان خود راازهمه گناهان مبرا دانستن/حقوق خقه زنانرا که بهشت برین زیر پای این مادرانست به بیرحمانه ترین گونه ها پایمالکردن/و........... اوه اوه در دریاهاهم کثافت این بهترین دین نمیگنجدچه رسدبه اینصفحه کوچک کابل پرس

  • آقای اهوراهی! چگونه مرا به " ندانستن" متهم می کنید در حالی که من بسیارروشن ماهیت این دین را در اعمال معتقدان سر سپرده ی آن برملا کرده ام. دربساط نکه دانان خود فروشی راه نیست / یا سخن سنجبده گو ای مرد دانا یا خموش.

  • پوزش مراازته دل بپذیرید.کورشوم اگرشمارابه ندانستن متهم کرده باشم بنظرمن نظریه شماراکمی فراخترکردم.
   دربساط نکته دانان خود فروشی نیستم
   من سخن سنجیده گفتم لیک فهمش اشتباه.بدرود

  • با تشکر از شما اقای اهوراهی؟؟
   نشانه ی سوال را از آن جهت گذاشتم که شما کلمه ی اهورایی را اشتباه می نویسید. اصلن " اهورا" در ادبیات مذهبی زرتشتی به مفهوم خداوند توانا به کار رفته است. و کسی که خودرا به اهورا نسبت می دهد باید " اهورایی" بنویسد یعنی با یای نسبتی. با حرف " ه" هیچ مفهومی ندارد. امید است جسارت مرا ببخشید . سر افراز باشید.

  • دوست گرانمایه سپاسگذارم ازاینکه درنکته گیری همتا ندارید .پوره وبجاگفتید که باید اهورائی بنویسم اما توان آنرا در خودندیدم چون آنچه زردشت شادآفرین سه رکن این دین خجسته رابیانداشته ازتوان این آدمیزادگناهکار مانند من به گونه 100در100پوره نیست ومن نیزمانند بسیاری از هممیهنانم یک نام تازی دارم.چون بااین نام خودراراحت احساس نمیکنم اهوراهی راگزیده ام که از دوبخش< اهورا>و<راهی>میباشد .یعنی من راهی راه اهورا راگزیده ام واگر خداوند شادی آفرین بمن این توفیق رادادوتوانستم که هم نیک بگویم وهم نیک بکنم وهم نیک بپندارم آنگاه میتوانم اهورائی را بنویسم.چون 1400سال است که رنج ودرد سرزمینم را مایه خودخواهی های تازیان میدانم نمیتوانم به تازیان سوسمارخور پندار نیکی داشته باشم ازینسبب برای زمان کنونی اهوراهی را بهترمیپندارم.یزدان گیتی نگهدارتان
   بدرود

جستجو در کابل پرس