صفحه نخست > خبر و گزارش > تجمع اعضای گروه تروریستی طالبان و هواداران آنان در شهر بن آلمان

تجمع اعضای گروه تروریستی طالبان و هواداران آنان در شهر بن آلمان

هواداران طالبان که رابطه ی خوبی با شبکه های استخباراتی منطقه و جهان دارند، در فضای داخلی افغانستان از تروریست های طالب با عناوینی مانند نیروی مقاومت و ضد اشغالگر یاد کرده و در عرصه ی بین المللی خود را ضد جنگ و طرفدار صلح معرفی می کنند.
کابل پرس
جمعه 2 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در روزهای برگزاری کنفرانس بین المللی بن درباره افغانستان، تعداد زیادی از تروریست های طالب و هواداران آنان، در پوشش های مختلف، از جمله گروه های ضد جنگ، عضو نهادهای مختلف دولتی و عضو جامعه مدنی، وارد شهر بن آلمان شده اند.

استفاده از پوشش های مختلف با هدف کم کردن فشارها بر گروه های تروریستی از جمله طالبان یکی از هدف های اصلی این افراد و گروه ها می باشد. هواداران طالبان که رابطه ی خوبی با شبکه های استخباراتی منطقه و جهان دارند، در فضای داخلی افغانستان از تروریست های طالب با عناوینی مانند نیروی مقاومت و ضد اشغالگر یاد کرده و در عرصه ی بین المللی خود را ضد جنگ و طرفدار صلح معرفی می کنند.

این افراد و گروه ها که بر اساس گرایش های راسیستی گرد هم آمده اند، جنایات سیستماتیک حاکمان افغان در دو قرن اخیر به شمول حامد کرزی را نادیده گرفته و حتا این اشغالگران را با عنوان های مختلف مورد ستایش قرار می دهند.

احتمال شرکت نمایندگان گروه تروریستی ملا عمر و حکمتیار در کنفرانس دوم بن

سه شنبه 22 نوامبر 2011, بوسيله ى کابل پرس? | افغانستان پرس

کابل پرس: در حالی که چند روز تا برگزاری کنفرانس دوم بن باقی نمانده، برخی منابع از احتمال حضور نمایندگان دو گروه تروریستی ملا عمر و حکمیتار در این کنفرانس خبر می دهند. برخی منابع در پارلمان افغانستان به کابل پرس گفته اند که در چند ماه گذشته تلاش های زیادی در جریان بوده تا این دو گروه تروریستی، نمایندگانی در کنفرانس بن دوم داشته باشند.

این منابع می گویند که تلاش ها برای شرکت گروه های تروریستی در اجلاس بن از سوی تیم حامد کرزی و بويژه

اشرف غنی احمدزی صورت گرفته است. اشرف غنی احمد زی و برخی دیگر از طالبان نکتایی پوش در چند روز گذشته در آمریکا بسر برده و در روزهای آینده تا هنگام برگزاری کنفرانس بن در برخی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه به لابی گری پرداخته تا راه را برای حضور دو گروه تروریستی ملا عمر و حکمتیار در بن باز کنند.

از اشرف غنی احمدزی که یکی از پایه گذاران اصلی سیستم مافیایی حامد کرزی می باشد به عنوان مغز متفکر قبیله سالاران در افغانستان یاد می شود که با افکار طالبانی خود، در جوامع غربی به نفع گروه تروریستی طالبان و تمامیت خواهی قبیله لابی کرده و افکار جامعه جهانی را از واقعیت های افغانستان منحرف می سازد. گروه طالبان نکتایی پوش مانند اشرف غنی، زاخیلوال، انور الحق احدی، حنیف اتمر و حتا زلمی خلیلزاد، مسئول پایه گذاری فاسد ترین سیستم مالی در جهان می باشند که افغانستان را به فاسد ترین کشور دنیا تبدیل کرده اند. میلیادها دالر آمریکایی در سیستم فاسد این طالبان نکتایی پوش به هدر رفت و کمتر از پنج درصد نسبت به کمک های بین المللی بازسازی در افغانستان صورت نگرفت.

اشرف غنی احمدزی علی رغم داشتن تابعیت آمریکایی، بصورت غیر قانونی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده بود. او در آن زمان به دروغ های معمول انتخاباتی روی آورد و در ظاهر حامد کرزی را چند صباحی نقد می کرد. با این وجود پس از شکست در انتخابات، باز هم به عنوان مغز متفکر سیستم مافیایی کرزی و قبیله سالاران، کارش را در کنار کرزی ادامه داد.

منابعی که از احتمال حضور دو گروه تروریستی ملا عمر و حکمتیار خبر می دهند می گویند که در صورت شرکت گروه حکمتیار، نمایندگی این گروه را پسر حکمتیار بر عهده خواهد داشت. این در حالی ست که در شرایط حاضر نیست، مهره های کلیدی این گروه مانند فاروق وردک و کریم خرم بخش های کلیدی در دولت افغانستان را در کنترل خود داشته و در رهبری این دولت مافیایی نقش اساسی دارند. مهره های گروه حکمتیار معمولا رابطه ی مستقیم با شبکه استخباراتی کشورهای مختلف از جمله پاکستان و انگلستان دارند.

از سوی دیگر برخی از آگاهان مسایل جاری افغانستان معتقدند که اگر دو گروه تروریستی ملا عمر و حکمتیار در کنفرانس دوم بن نمایندگان رسمی نداشته باشند اما، دولت افغانستان به اندازه ی کافی و در برخی مواقع سرسختانه تر از اعضای رسمی این دو گروه تروریستی از آنان دفاع کرده و نمایندگی می کنند. برای مثال شخص حامد کرزی در این معادله خود بخشی از طالبان معرفی می شود که بصورت استراتژيک، گام های مشخصی را برای تمامیت خواهی قبیله، به نفع طالبان بر می دارد. آزاد کردن هزاران تروریست طالب از زندان ها، نه تنها بدون محاکمه و بلکه با دادن امتیاز به آنان، گماردن افرادی در دولت که کاملا اندیشه های طالبانی داشته و یا خود مستقیم عضویت گروه طالبان را داشته اند و اکنون نیز در ارتباط مستقیم با این گروه می باشد، در کنار اظهار نظرهای مستقیم در دفاع از طالبان، همه و همه حکایت از همدستی کامل دولت مافیایی کرزی با تروریزم است. از این رو اگر گروه تروریستی طالبان و حکمتیار در بن نمایندگانی نداشته باشند، با قاطعیت می توان گفت که دولت افغانستان نمایندگی این گروه را برعهده خواهد داشت.

آيا به اشغالگران و چپاولگران افغان به سبب افغان بودن نمی توان اشغالگر و چپاولگر گفت؟

براستی اشغالگر کیست؟ آيا می توان به یکی به سبب اینکه مفتخر بنام افغان نیست، اشغالگر گفت و به دیگری که مفتخر به افغان بودن است و همان جنایات را انجام می دهد و یا مهره ای برای انجام جنایت است، اشغالگر نگفت؟

سه شنبه 31 مه 2011, بوسيله ى کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کاشکی خود ملا عمر در کانفرنس بن دوم اشتراک میکرد که فهمیده میشد که او کی است وما یک قطعه عکس انرا کار داریم قرار نشریات بی بی سی یکد فعه چشم راست ان کور دیده میشود باری دوم چشم چپ ان پاکستان خیلی ماهرانه کار میکند.

 • چی سیلی باشه ده کون فرانس ! همه لنگوته ها باز شده ، تنبان ها درآورده خواهد شد . تمام سوراخ های اشتراک کننده گان بازرسی و یک یکتا از ماشین اکسریز تیر خواهند شد . چی سیلی باشه ده کون فرانس ! ده بُن بیخ و بُن شانه خاد کشیدن و این کوران و کران در سر درختا سیل باغ زاغان خواهند کرد !

 • khode karzai molla omar e kor ast

 • خود امریکا همینطور میخواهد... اشرف غنی سگ کیست؟

 • اشرف غنی و حشمت غنی رهبران کوچی هستند و نباید انتظار داشت که از طالبان حمایت نکننند.

 • دموکراسی امریکایی اروپایی - بدون ساختن طالب یا اشرفغنی و خلیلزاد و کرزی در منطقه ناکام میشود.
  بخاطریکه دیگران پالان پوش نیستند.

 • زلمی خلیلزاد یک صهیونیست افغان است . صهیونیست ها اروپایی ، پاکستانی ، روسی ، آمریکایی و افغانی نیز هستند و از افغانیهایش همین زلمی خلیلزاد است . مغالطه نگردد . آدم ها همه فروشی هستند لیکن قیمت ها فرق می کند . صهیونیست ها با پول های کلان هر کسی را خواسته اند خریده اند .

  • از یک طرف میگویید مغالطه نشود، از طرف دیگر مثل فالبین ها نظر میدهی!!! یا شاید در اثر گوش دادن زیاد به رادیو تهران است!؟

 • همه میدانند اشرف غنی و هوادارانش (حزب افغان ملت) بشمول کرزی این کشور را به عقب گرای و قبیله گرایی تاریکی سقوط میدهند، نوشتن و غالمغال رسانه یی فایده ندارد باید فعالیتهای سازمان یافته یی علیه این جنایت کاران تاریخ و بشریت صورت گیرد وگرنه آینده این کشور تاریک تر از امروز خواهد شد.

 • کرزی، زاخیلوال، انورالحق احدی و به نظر من شما نام یک تروریست یا طالب نکتایی پوش دیگر را فراموش کردید فاروق وردک .... این همه طالب و یا تروریستان هستند که با نکتایی چهره خود را پنهان میکنند

 • به هر رنگی که خواهی جامه میپوش
  من از طــرز خـــرامت می شنــــاسم

  • برادران محترم ووطن داران عزیز که این قدر حرص می خورید وهی که نوشته میکنید وطالب طالب میگوئید حتی با این کامنت های خود روحیۀ دیگران را خراب میسازید . چرا راه حل را جستجو نمی کنید . راه حل چیست؟برادران هزارۀ ما قریب است نفوس اروپا وکانادا را دو برابر کند . طبعا" طالب ها اکسریت میشوند وافغانستان را صاحب میگردد. او برادر به خلیلی و محقق .... و به زهر مار های دیگر بگوئید که این قدر اسلام بازی ویکتازی نکنند واندکی ملی فکر داشته باشند . بهترین راه مبارزه با طالب همانا عمل بلمثل است که باید سران ایشان را با گرشت ازجان در آن دیار بفرستیم . به اندک ترین تجاوز ایشان باید ده برابر متجاوز باشیم نه اینکه راه کانادا و اروپا را در پیش گیریم .

 • سلیمان لایق د خپلو خبرو په وخت کې په تیرو خپلو اعمالو باندي د ټولو ګډونوالو په وړاندې خپله ملامتیا او ناسمه کړنه ومنله، هغه وویل چې موږ له سرو مښوکو سره راغلو ملت مو وځاپه، ملت مو دربدره کړه، په هغه وخت کې هم زه د روسانو له راتګ سره موافق نه وم خو په هغه ډله(خلقیانو او پرچمیانو کې ) وم او له ډلي سره مې یو ځای د روسانو د راتګ سره د موافقي لپاره لاس پورته کړی دی. او اوس هم وایم چې موږ لویه تیروتنه وکړه، افغانان ازاد او په خپلواکي مین خلک دي، پردي او بهرنیان نشي منلای او زغملای. موږ خو خپله ملامتیا او تیروتنه منو خو زه ګیله لرم چې هغه خلک چې دا اوسني بهرنیان (د امریکا په مشري ناټو) یې راوستلي دي لاهم خپله تیروتنه نه مني او لاهم نه پوهیږي چې زموږ ملت د بهرنیانو شتون نه مني او په خپلواکي مین خلک دي د پروني (روسانو) او نني (امریکا) ترمنځ فرق څه دی. زه خو یې فرق نه وینم، او پکار داده چې ملت ته ازادي او خپلواکي ورکول شي.
  اسحاق ګیلاني ته هم پکار وه، که دی په خپل جهاد، هجرت او دده په ګوند کې د شهیدانو وینو ته وفادار نه يې ، او د نجیب سره یې یوځای کار کول خوښول، او د کمونسټانو سره یوځای ژوند يې ښه باله، دهغه وخت سوله کې ژوند کول یې چانس له لاسه ورکول بلل، لکه چې یې وویل (شهید ډاکټر نجیب الله دي خدای وبخښي) همداسي به يې نر غوندي د سلیمان لایق په څیر داهم ویلي وای چې زموږ جهاد له کفارو سره تیروتنه وه او موږ د افغانستان مسلمان ملت وغولاؤ، هغوي مو ددي لپاره وجنګول چې موږ قدرت او واک لاسته راوړو. امریکا او ناټو دي هیڅکله هم زموږ له هیوادڅخه نه ؤځي که دوی ووتل بیا به زموږ واک او قدرت ته زیان ورسیږي (د پیر صاحب لور فاطمه ګیلاني د سري میاشتي سکرټر جنراله د کابيني غړې، دپیرصاحب زوم ډاکټر انوارالحق احدي د اقتصادوزیر او اسحاق ګیلاني د پارلمان غړی دي او ددوی دکورنۍ او ګوند ډیر کسان په ښو دندو ګمارل شوی دی)، او موږ د ناټو او امریکا په شتون کې د مقاومت کوونکو سره داسي سوله غواړو چې د واک او قدرت په لرلو سره د بهرنیانو غلامي وکړو دهغوی باداري ومنو

 • لست تجمع گروه تروریستی طالبان و هوادارن آنان را در بن در پائین بخوانید و خود قضاوت کنید.

  سیما ثمر رئیس کمیسیون حقوق بشر،
  آمنه افضلی وزیر کار و امور اجتماعی،
  ثریا دلیل سرپرست وزارت صحت عامه،
  حسن بانو غضنفر سرپرست وزارت امور زنان،
  حمیرا لودین اعتمادی معاون ریاست دفتر مقام عالی ریاست جمهوری
  عبدالروف ابراهیمی رئیس پارلمان،
  فضل الهادی مسلمیار رئیس مجلس سنا،
  هدایت امین ارسلا وزیر ارشد،
  داکتر زلمی رسول وزیر امورخارجه،
  جنرال عبدالرحیم وردگ وزیر دفاع ملی،
  داکتر رنگین دادفر سپنتا مشاور امنیت ملی،
  حضرت عمر زاخیلوال وزیر مالیه،
  محمد اسحق الکو دادستان،
  داکتر اشرف غنی احمدزی مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیسیون انتقال،
  مولوی قیام الدین کشاف رئیس شورای سراسری علما،
  معصوم استانکزی رئیس دارالانشای شورای عالی صلح،
  شماری از اعضای مجلسین شورای ملی و
  روسای شورای های ولایتی تعدادی از ولایات کشور.

  • عجب! اینها همه طرفدار گروه تروریستی طالبن اند؟ نادر جان مه خو باور نمی کنم . شاید . درین جهان بوقلمون همه چیز امکان دارد حتی حامله دار شدن کرزی .

 • من هم تصور نمیکردم!
  برادر گناه من نیست. من فقط سرخط مقاله را بحیث عنوان پیام خود انتخاب کردم. چون در مقاله نوشته شده که در کنفرانس بن اعضای گروه تروریستی طالبان....... جمع شده اند. بعد کنجکاو شدم، که درین کنفرانس کی ها اشتراک میکنند. چون جوینده یابنده ست، این همه نام ها را در سایت ها یافتم و به خدمت تان تقدیم کردم.
  ناگفته نماند که اکثریت این افراد در لویه جرگه وطنفروشان نیز حضور داشتند.
  برادر محترم در افغانستان همه چیز ممکن است، حتی حامله شدن کرزی.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس