کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > يک حرکت متمدنانه و امروزی از کارگران افغانستان

ما کار می خواهيم!

يک حرکت متمدنانه و امروزی از کارگران افغانستان

چهار شنبه 11 آپریل 2007, بوسيله‌ى کامران میرهزار

امروز صد ها تن از زنان و مردان با راه اندازی يک راه پيمايی مسالمت آميز در سرک دارالامان به طرف پارلمان افغانستان، اعتراض خود را نسبت به نبود کار و تسهيلات اجتماعی ابراز کردند. اين راهپايی در صفوف منظم و هماهنگ شده و بصورت کاملا مسالمت آميز برگزار شد. در بين راه پيمايان زنان و مردان کارگر حضور چشمگيری داشتند. آنان با سردادن شعارهايی همچون، ما کار می خواهيم، تصدی ها نبايد به بخش خصوصی واگذار شود، زنده باد روشنفکران، کارگران جهان متحد شويد و...مقابل پارلمان تجمع کرده و خواستار دستيابی به حق قانونی خود شدند. شايد بتوان گفت اين اولين حرکت آرام و متمدنانه و امروز است که از سوی يک نهاد کرگری در طی 5 سال اخير راه اندازی شده است. به نظر می رسد که اعمال فشار بر دولت افغانستان از طريق اجتماعات مسالمت آميز می تواند راهکار خوبی برای دستيابی به حقوق قانونی و انسانی افراد باشد. در کنار اين، چنين حرکاتی می تواند برای گذار از جامعه ی سنتی به يک جامعه ی امروزی، مفيد و موثر باشد.

تجمع و اعتراض کارگران و کارمندان افغانستان به شيوه ی امروزی ، همچنين می تواند برای جامعه ی روشنفکری و نيز جامعه ی مدنی درس خوبی باشد. جامعه ی مدنی و رسانه هايی که نتوانستند در مدت اسارت و نيز کشته شدن اجمل نقشبندی، اتحاد و انسجام عمل از خود نشان دهند. اکنون شايد لازم باشد که نهادهايی که به جامعه ی مدنی موسوم می باشند و بيشر شبيه دوکان هستند، به خود آيند و رابطه ی قطع شده با مردم و لايه های مختلف جامعه را برقرار کنند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP PlansHazara Poet, Journalist and Webmaster
سردبیر و ناشر کابل پرس
Kabul Press chief editor and publisher
Official Facebook page: https://www.facebook.com/KamranPoetry
Official Twitter Page: https://www.twitter.com/kamranmirhazar

آنلاين بنگريد : Kamran Mir Hazar, Work and Poetry
73 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > يک حرکت متمدنانه و امروزی از کارگران افغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.