صفحه نخست > حقوق بشر > تروریست های افغان: به مکاتب حمله نمی کنیم اگر تبدیل به مدرسه شوند!

تروریست های افغان: به مکاتب حمله نمی کنیم اگر تبدیل به مدرسه شوند!

همه ی اين تلاش ها بخشی از پروژه ی کلان حکومت، گروه افغان ملت که شامل طالبان نکتایی پوش است، با طالبان تنبان پوش می باشد تا در راستای استمرار حکومت خودکامه قبیله سالاران، هر گونه تغییر و حرکت به جلو را متوقف سازد.
کابل پرس
چهار شنبه 14 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: تروریست های افغان که در دو دهه ی اخیر با نام طالبان مشهور شده اند، ادعا می کنند که حمله به مکاتب را متوقف خواهند کرد اگر مضمون های دینی در مکاتب تدریس شده و ملایان و یا همان طالبان در مکاتب استخدام شوند. این مطلب در گزارشی با عنوان "نبرد برای مکاتب" توسط نهادی بنام شبکه تحلیلگران افغانستان آمده است.

در این گزارش دو گراف بر اساس گزارش یونسف و وزارت معارف افغانستان آمده که حمله به مکاتب، دانش آموزان و آموزگاران را نشان می دهد. در این دو گراف، تفاوت آشکاری میان تعداد حملات دیده می شود. وزارت معارف افغانستان تعداد حملات را کمتر گزارش داده است.

گراف یونیسف

گراف وزارت معارف

آنچه تروریست های افغان می خواهند دقیقا پروژه طالبانی کردن مکاتب افغانستان در کنار حملات آنان به مکاتب به عنوان یکی از پایه های اصلی تغییر اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ست.

تا همین اکنون نیز وزارت معارف افغانستان به رهبری دو تن از هواداران طالبان حنیف اتمر و فاروق وردک، گام های زیادی را برای تغییر جهت به نفع طالبان برداشته است.

نکته ی مهم دیگری را که باید حتما در نظر داشت این است که در سال های اخیر، گزارش های نهادهای بین المللی از خشونت در افغانستان تا حدودی دستخوش تغییر شده است. در برخی از این گزارش ها از جمله برخی گزارش های یوناما به وضوح دیده می شود که معلومات غلط ارایه می شود. یکی از دلایل عمده ی این مساله، نفوذ گسترده ی طرفداران طالبان در نهادهای بین المللی می باشد. بسیاری از نهادهای بین المللی در داخل افغانستان، معیارهای بسیار ناچیزی برای انتخاب کارمندان خود دارند. یکی از این معیارها دانستن زبان انگلیسی ست که بیشتر طرفداران طالبان که حتا نکتایی پوش می باشند، مدارک تحصیلی تقلبی برای خود درست کرده و انگلیسی را به سطح و سویه ی آموزشگاه های درجه دو و سه ی کشور پاکستان می دانند.

تروریست های افغان دو دهه از حضور خودکامه و سراسر وحشت و دهشت خود، به وضوح نشان داده اند که از هیچ جنایتی در افغانستان دریغ نمی کنند. حمله به مکاتب، دانش آموزان و آموزگاران در کنار جنایاتی مانند نسل کشی، کوچ اجباری، زمین سوخته، تخریب و غارت آثار تاریخی، سنگرگیری علیه حقوق زنان و...یکی از ويژگی های سیستم طالبانی محسوب می شود. سیستمی که در داخل حکومت افغانستان با وجود بنیادگرایان تنبان پوش و نکتایی دار، طرفداران زیادی دارد.

کودکی در هلمند / عکس از گتی ایمیج

در حالی که باید بر آموزش علوم پایه، آموزش حقوق بشر و آموزش زبان های مختلف در مکاتب افغانستان تاکید شود، مضمون های درسی، به مضمون های دینی، همراه با تفسیر های طالبان جای خود را عوض می کند.
انتشار چنین گزارشی درباره توقف حمله طالبان بر مکاتب، بیشتر از اینکه جای خوشحالی داشته باشد، جای نگرانی عمیق دارد.

همین سال گذشته بود که دیده بان حقوق بشر مجموعه ای نامه های تهدید آمیز طالبان علیه آموزگاران و کارمندان زن را منتشر کرد که کشتن با سر از تن جدا کردن و آدم سوزاندن جزو این تهدید هاست.

این نامه طالبان را دوباره بخوانید:

نام حذف شده است/ تو در مکتبی درس می دهی که مکتب دختران است. تو باید از خدا بترسی. ما به تو هشدار می دهیم که هر چه زودتر کارت را به عنوان آموزگار ترک کنی در غیر اینصورت سر فرزندانت را می بریم و دخترت را آتش می زنیم. تو وضعیتی را درست می کنی که پشیمان می شوی.

این اولین و آخرین اخطار است.

وزارت معارف افغانستان به عنوان یکی از وزارتخانه های کلیدی در دست طرفداران طالبان، همیشه تلاش داشته که بر جنایات این گروه تروریستی سرپوش بگذارد و افکار عمومی را نسبت به حمله به مکاتب منحرف سازد. روزی حنیف اتمر از اختصاص بودجه های کلان برای آموزش دینی برای توجه طالبان سخن می گوید، روزی سخنگوی (سابق) وزارت معارف آصف ننگ، حمله به دانش آموزان و مسموم شدن ده ها تن از آنان را در مکاتب مختلف به مسمومیت غذایی ربط می دهد و روزی فاروق وردک مهره ی پاکستانی- انگلیسی، طالبان را از حمله به مکاتب بری می داند.

همه ی اين تلاش ها بخشی از پروژه ی کلان حکومت، گروه افغان ملت که شامل طالبان نکتایی پوش است، با طالبان تنبان پوش می باشد تا در راستای استمرار حکومت خودکامه قبیله سالاران، هر گونه تغییر و حرکت به جلو را متوقف سازد.

طالبان: سر فرزندانت را از تن جدا می کنیم و دخترت را آتش می زنیم

شش نامه تهدید آمیز آدمکشان طالب علیه زنانی که کار می کنند./ متن اصلی پشتو/ ترجمه شده به انگلیسی توسط دیده بان حقوق بشر/ تو در مکتبی درس می دهی که مکتب دختران است. تو باید از خدا بترسی. ما به تو هشدار می دهیم که هر چه زودتر کارت را به عنوان آموزگار ترک کنی در غیر اینصورت سر فرزندانت را می بریم و دخترت را آتش می زنیم. تو وضعیتی را درست می کنی که پشیمان می شوی.

چهار شنبه 5 اكتبر 2011, بوسيله ى کابل پرس


خلاف ادعای فاروق وردک عنصر پاکستانی- انگلیسی حکومت، طالبان چهار دانشجو را سر بریدند

قبیله سالاران حاکم از سویی داعیه پشتونستان بزرگ را دارند و همه ساله کمک های مالی هنگفت به سران قبایل در آنسوی خط دیورند می کنند و از سوی دیگر به هزاران تن از پاکستانی ها بدون حساب و کتاب تذکره افغانستان صادر کرده و آنان را بنام کوچی برای غصب زمین، بیرون راندن مالکان اصلی زمین و غارت و چپاول به نقاط مختلف افغانستان می فرستند.

دو شنبه 9 مه 2011, بوسيله ى کابل پرس


انکار مکتب سوزی طالبان، چه سودی برای معارف دارد؟

چرا وزیر معارف آقای فاروق وردک سعی دارد، طالبان را از این جنایات مبرا جلوه دهد؟ و تقصیر این اعمال زشت را به گردن کسانی دیگری بیاندازد که خودش هم نمی داند کی ها هستند؟

چهار شنبه 13 آوريل 2011, بوسيله ى محمد اسحاق فياض


حمله جنایتکاران طالب به یک مکتب در منطقه بهسود ولایت ننگرهار

يکی از اعضای حکومت طالبی- قبیله ای کرزی بنام فاروق وردک، اخیرا گفته بود که طالبان دست از حمله به مکاتب کشیده اند. این عنصر انگلیسی پاکستانی که در راس وزارت معارف افغانستان قرار دارد، یکی از تکیه گاه های اصلی جنایتکاران در دولت افغانستان می باشد.

سه شنبه 15 مارس 2011


قاعده بغدادی چیست؟ این کودکان به آموزش زبان مادری، سلامتی، ریاضیات، حقوق بشر و...نیاز دارند

مافیای طالبان در وزارت معارف افغانستان به رهبری فاروق وردک، سیستم آموزشی افغانستان را در مسیر طالبانی شدن کامل قرار داده است.

چهار شنبه 9 مارس 2011


لجاجت، معرفه ی روان اشک کرزی

او به جای اینکه یک مدیر رهبر پست مدرن قرن بیست و یک باشد، یک ارباب تمام و کمال قرن ده میلادی است؛

چهار شنبه 29 سپتامبر 2010, بوسيله ى علی ادیب


جنایتکاران طالب دانش آموزان را هدف قرار می دهند، همفکرانشان مانند فاروق وردک وزیر معارف می شوند

روز 25 آگوست جنایتکاران به دانش آموزان در کابل حمله کرده و امروز 28 آگوست آن را تکرار کردند. عکس هایی از دانش آموزان کابلی که مسموم شدند

شنبه 28 اوت 2010


روز آموزگار: دانش آموزان و آموزگاران بهسود و دایمیرداد آواره؛ مکاتبشان تخریب شده و به غارت رفته

در مافیای مواد مخدر حامد کرزی و مجموعه ی ناقضان حقوق بشر، فاروق وردک بهترین شان برای وزارت معارف می شود. تقریبا هر از حمله به مکاتب و دانش آموزان در نقاط مختلف افغانستان صورت می گیرد.

دو شنبه 24 مه 2010


باز هم دشمنی با مکاتب، با هم کتمان کاری باند گلبدین حکمتیار در وزارت معارف!

کابل پرس حمله به مکاتب و دانش آموزان را به شدت محکوم می کند و معتقد است تا زمانی که عناصر بنیادگرا و فرصت طلب مانند فاروق وردک در راس وزارت معارف هستند، هیچ پیشرفت مثبتی در زمینه معارف افغانستان صورت نخواهد گرفت.

يكشنبه 25 آوريل 2010, بوسيله ى کابل پرس


کاپیسا: عکس هایی از دختران دانش آموزی که توسط سربازان حامد کرزی مسموم شدند!

سربازان حامد کرزی، آدمکشان طالب، آدمکشان گلبدينی و ...روزی تيزاب بروی دختران مکتب می پاشند، روزی انتحار می کنند، روزی مکتب را به آتش می کشانند، روزی کتاب می سوزانند، روزی آموزگار و شاگرد را با گلوله می کشند و روزی مسموم می کنند.

سه شنبه 12 مه 2009


اين کشور وزير معارف ندارد!

يک مکتب ابتدایی در منطقه کشم ولايت بدخشان

پنج شنبه 31 ژوئيه 2008


دايکندی: اين هم يک مکتب!

نگوييد آقای حنيف اتمر کور است و به ساختن مکتب در ولاياتی مانند دايکندی، نورستان و بدخشان توجهی ندارد. اين مکتب با توجهات بی دريغ ايشان ساخته شده است

يكشنبه 22 ژوئن 2008

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • مكاتب خر سازى.
  ويا ماشين هاى جوجه كشى تروريستى.بدان معنى است كه يك انسان جام زهر را بنوشد و منتظر عواقب ان باشد.
  اينكه دشمن دين و مزهب,دشمن جان فرد فرد ما براى ما بكويد كه ما جه بايد بكنيم.اين بدان معنى است كه ما حلقه دار را خود به كردن خود بافكنيم.
  اين شخص خاين و رزيل وردكى مزخرف كه از نامش بيداست ميخواهد كه اينده ما را تاريك و سياه بسازد و براى ما خر هاى مانند مكاتب دينى با كستان تربيه كند درانجا كله بريده ميشود و خونخوار تربيه ميشوند,بسازد.
  اين بلان است كه ما مردم بى جان باشيم
  دشمن يكديكرو توده نادان باشيم
  اين بلان ازسابق در فكر دشمنان كشور ما بوده ولى انها به يك شخص خاين مانند اين وردكى ضرورت داشتند تا انرا در عمل بياده كند.وردكى خو خر بو حلا خرمربع خواهدشد.

 • این خبر را آنهائی بخوانند که طرفدار ایجاد پایگاه های نظامی امریکا در افغانستان هستند و ادعا میکنند که با خروج نیرو های خارجی طالبان همه را می بلعند.
  ببینید که طالبان زیر ریش امریکا چطور به قدرت میرسند و سرنوشت فرزندان ما را تعین میکنند.

 • فرستنده ګزارش برای خوانندګان
  باقی سمندر

  سلام به خوانندګان ګرامی کابل پرس?

  لطفن در نشانی پایان چګونګی تعلیم وتربیت دینی را با امار رسمی بخوانش بګیرید- امار رسمی را نه شما ونه من هیچ کدام نمیتوانیم تایید نماییم .
  توجه نمایید و صفحه مربوطه را در وزارت معارف باز نمایید :
  http://dari.moe.gov.af/index.p... d=119
  Talemat e Eslami.xls

  تا هنور رسمن بیشتر از چهارونیم ملیون انسان کودک که بایست به مکتب بروند - شامل مکاتب نشده اند .
  اقای فاروق وردک - کماکان پروژه طالب سازی را در چوګات وزارت معارف ادامه میدهد و از حزب اسلامی انتظار دیګری بایست نداشت .
  اګر همه انسانهای شرافتنمد اعتراض خود را برضد طالب سازی ادامه بدهند و پروژه طالب سازی را درمکاتب افغانستان افشا نمایند - دانشمندان تعلیم وتربیه که مستقل اند و آزاد اندیش ممکن تمام نصاب تعلیمی افغانستان را بتوانند دقیقن به نقد بکشند و از تروریست شدن کودکان ما جلوګیری به عمل آید .
  شما میدانید که سفارت افغانستان در قطر به حالت تعلیق امده و سفیر به افغانستان فراخوانده شده است و ایالات متحده امریکا خواهان بازګشانی دفتر طالبان به رهبری طیب آقا در قطر میباشد .
  وطندار
  با اتحاد عمل برضد راسیسم و طالبانیسم میتوانیم هم طالبان و شرکا را بیشتر افشا نماییم وهم ایالات متحده امریکا وناتو وشرکا را که در صدد هرچه بیشتر طالبی ساختن نصاب تعلیمی مکاتب افغانستان اند و قصد دارند حتی ګذشته طالبان را جزنصاب تعلیمی سازند و تمام اختیار روابط داخلی وخارجی افغانستان را کماکان زیر نظارت وکنترول خود داشته باشند

  آنلاین : تروریست های افغان: به مکاتب حمله نمی کنیم اگر تبدیل به مدرسه شوند!

 • تولید انتحاری (خودکش) از مدارس پاکستان کفایت نمکنند قرار است در آینده نزدیک به ریاست فارق زردک از مکاتب ومدارس افغانستان نیز انتحار ی خود کش تولید گردد نظر به پیشنهاداد تروریست های جاهل وحشی و خواسته های دولت دوست چتلستان .
  وکمک وهمکاری تیم حاکم در افغانستان .

  آنلاین : http://m-rezamojahid.blogfa.com/

 • دشمنی با دانش و معرفت اولین گام دشمنان بوده است و خواهد بود، کتاب سوزی و کور کردن اهل دانش و قلم صفت خفاشان بود و است و تبلیغ جهالت، خرافات پرستی و موهوم پرستی جز از استعمار و استکبار است.
  در همین خط مشتی از عناصر خود فروخته زمانی به پاشیدن تیزاب بر روی دختران و زنان پرداختند و زمانی به مسمویت مکاتب دختران دست یازیدند. در راس گروه اول شخص بود بنام ملا گل محمد و در راس گروه دوم شخص است بنام حسن سیغانی که از جمله بجه بیریشان خلیفه هاشم قصاب بود و امروز یگان بار با تغیر نام در تلویزیون مسکینیار که قواره جالب انرا میتوان در یوتیوب مشاهده کرد در فشانی میکند. حسن امیری امروز یا سیغانی دیروز بعد از دستگیری توسط خاد استخدام گردید و در بین مخالفین دولت جای داده شد و امروز با بی حیایی و چشم سفیدی که خاصیت همچو خویدگان است بنام کمک به مردم پول جمع میکند. هموطنان فریب این ک...ی را نخورید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس