کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > گوناگون > آرمسترانگ برای مبارزه با سرطان دوید

آرمسترانگ برای مبارزه با سرطان دوید

شنبه 19 جنوری 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

لارنس آرمسترانگ که دارنده هفت قهرمانی در مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس است و دیگر فعالیتهای حرفه ای اش را در این زمینه کنار گذاشته است در مسابقات دومیدانی نیویورک در ماه نوامبر 2007 میلادی دوید تا حد نصاب لازم را برای مسابقات ماراتن بوستون که در ماه آوریل سال 2008 برگزار می شود کسب کند.

گفته می شود که حد نصاب لازم برای لارنس بالاتر از حد معمول نسبت به دیگر رقیبانش بوده است حتی اگر او نفر دویست و چهاردهم این مسابقات بوده باشد.

هدف لارنس از شرکت در ماراتن بوستون، جمع آوری اعانه برای "بنیاد لنس آرمسترانگ" اعلام شده است.این بنیاد را لارنس با هدف حمایت از تحقیقات درمان سرطان، جلوگیری از آن، و مراقبت بهتر از مبتلایان به آن بر پا کرده است. گفتنی است که آرمسترانگ و دیگر همراهانش که برای بنیاد او در ماراتن نیویورک دویدند، توانستند 500 هزار دلار پول جمع کنند.

در سال 1996 وجود سرطان بیضه در بدن لنس آرمسترانگ آشکار شد و سرطان به ریه و مغز او نیز گسترش یافت. اما او نه تنها بر سرطان غلبه کرد، بلکه از سالهای 1999 تا 2005 قهرمان توردوفرانس نیز شد.

آرمسترانگ از زبان هم تیمی سابق:
جورج هينكاپى که روزگاری با لارنس هم تیمی بوده است و بارها در کنار او در توردو فرانس رکاب زده است درباره او می گوید: همه مردم دوست دارند بدانند كه دوچرخه سوارى در كنار لارنس چگونه است اما هيچ كس نمى تواند تا زمانى كه همراه با او ركاب نزده باشد اين سئوال را جواب دهد. زمانى كه تازه به عضويت Postal S.U درآمده بودم تمركز و سخت كوشى لارنس كمك زيادى به من كرد. با كمك هاى او توانستم از دوچرخه سوارى كه تنها در پى رقابت با ديگران بودم به دوچرخه سوارى تبديل شوم كه ديگران در پى رقابت با من باشند. شايد اگر من به جاى او بودم پس از به دست آوردن چند قهرمانى در معتبرترين تور دوچرخه سوارى دنيا ديگر اشباع مى شدم اما لارنس اشتياق عجيبى براى به دست آوردن قهرمانی بیشتر در خود دارد. او حقيقتاً يك قهرمان است. البته از قهرمانى چون آرمسترانگ انتظار ديگرى جز اين نيست.

جلوه ای از محبوبیت آرمسترانگ
مسابقات توردو فرانس همیشه در ماه جولای در کشور فرانسه برگزار می شود و چهره ای استثنایی به این کشور اروپایی می دهد. در این ماه رکابزنان نامدار دنیا گرد هم می آیند تا ماراتنی بزرگ در دوچرخه سواری را برگزار کنند.
لارنس آرمسترانگ مشهورترین دوچرخه سوار شرکت کننده در تور دوفرانس است که علت شهرت او فقط به علت برنده شدن در ۷ سال متوالی (از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵) نیست، بلکه به این دلیل که او اولین پیروزی را تنها سه سال بعد از تشخیص بیماری سرطان که به او گفته شده بود ۵۰درصد شانس زنده ماندن دارد، به دست آورد.

در روزی که آخرین روز رکابزنی حرفه ای آرمسترانگ نیز نام گرفت پاريس به رنگ زادگاه او یعنی ایالات متحده و بخصوص شهرش تگزاس شده بود. پرچمهای آمریکا و تگزاش از در و دیوار شهر پاریس آویزان شده بود تا از فعالیتهای این ورزشکار نامدار که با شجاعت از دام هیولای سرطان گریخت و الگویی برای تمام دنیا شد تقدیر کنند.

گفتنی است که در میان تماشاگران آخرین روز، سرطانی های بسیاری نیز بودند که می گفتند هدفشان از حضور در چنین مراسمی تقدیر از فردی است که الهام بخش و منشا اميدواری آنها شده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > گوناگون > آرمسترانگ برای مبارزه با سرطان دوید

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.