صفحه نخست > خبر و گزارش > پیدا شدن جسد 90 پناهجو در اندونزی و رای دادگاه اروپا علیه انگلستان

پیدا شدن جسد 90 پناهجو در اندونزی و رای دادگاه اروپا علیه انگلستان

سیاست های دولت مافیایی- طالبانی کرزی در همراهی با جنایتکاران طالب و گروه افغان ملت باعث شده که نه تنها در داخل، بلکه در خارج از افغانستان نیز، حکومت بلای جان مردم افغانستان باشد. امضای قراردادهای بازگشت اجباری با کشورهایی چون استرالیا و ناروی، بخوبی نشان می دهد که سیاست های شومی را حکوت افغان درباره پناهجویان تعقیب می کند.
کابل پرس
پنج شنبه 22 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: آخرین خبرها درباره پناهجویانی که کشتی چوبی آنان در تاریخ 17 ماه روان در آب های اندونزی غرق شد حاکی از آن است که تلاش ها برای یافتن پناهجویان غرق شده و ناپدید شده ادامه دارد.

در نخستین ساعت های روز 23 دسامبر به وقت اندونزی، نیروهای پولیس و امداد که با هلیکوپتر در حال جستجو می باشند، جسد 90 تن از پناهجویان را که در آب غرق شده بودند، از آب بدست آورده اند.

هنوز درباره تعداد دقیق پناهجویانی که روز 17 ماه دسامبر، کشتی چوبی آنان در آب های اندونزی و در نزدیکی جزیره جاوا غرق شده بود وجود ندارد. برخی از رسانه ها تعداد این پناهجویان را بیش از 400 تن اعلام کرده اند و برخی دیگر حدود 250 تن.

تاکنون تنها 47 پناهجو از این حادثه ی مرگ بار جان سالم بدر برده اند. اگر تعداد سرنشینان این کشتی حدود 250 تن بوده باشد، هنوز از سرنوشت بیش از 100 تن از آنان خبری در دست نیست. بیشتر این پناهجویان از کشورهای افغانستان و ایران می باشند. دو حکومت افغانستان و ایران تاکنون هیچ تلاشی را برای نجات این پناهجویان روی دست نگرفته اند.

افزایش تعداد پناهجویان افغانستانی و افزایش تعداد کشته شدگان در میان پناهجویان در حالی ست که برای حکومت مافیایی افغانستان، مرگ و کشته شدن انسان ها در داخل و بیرون هیچ اهمیتی ندارد و تنها بر اساس پلان های شوم قومی- قبیله ای پالیسی مرگ آور را پیش می برد. سیاست های دولت مافیایی- طالبانی کرزی در همراهی با جنایتکاران طالب و گروه افغان ملت باعث شده که نه تنها در داخل، بلکه در خارج از افغانستان نیز، حکومت بلای جان مردم افغانستان باشد. امضای قراردادهای بازگشت اجباری با کشورهایی چون استرالیا و ناروی، بخوبی نشان می دهد که سیاست های شومی را حکوت افغان درباره پناهجویان تعقیب می کند.

رای دادگاه اروپایی علیه انگلستان و ایرلند

از انگلستان خبر می رسد که دولت این کشور که قصد بازگشت یک پناهجوی افغانستانی را به یونان داشته، با مانع سخت دادگاه اروپایی (European Court of Justice) روبرو شده است.
دادگاه اروپایی بازگشت پناهجویان را بر اساس قراردادهایی چون قرارداد دوبلین به جاییی مانند یونان که وضعیت حقوق بشری مناسبی ندارد، ممنوع کرده است.

پیش از این دادگاه حقوق بشر اروپا نیز رای به عدم بازگرداندن پناهجویان به یونان داده بود و برخی کشورها از جمله بلژيک را به دلیل بازگرداندن تعدادی پناهجو جریمه کرده بود.

اینجا را کلیک کرده و همه ی اخبار و گزارش ها درباره پناهندگان و پناهجویان را بخوانید

عکس ها از رویترز و اسوشیتد پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  جدی سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  ما کشتی نشسته ګانیم ای باد شرطه برخیز !

  یاد غرق شده ګان و رفته ګان به کام نهنګان ګرامی باد !

  سلام به خوانندګان عزیز کابل پرس?

  وطنداران عزیز
  همه مردم اروپا وامریکا واسترالیا بخاطر فرارسیدن عید مسیح یاعید کرسمس و سال نو میلادی جشن میګیرند و درخانواده ها برای یک دیګر تحفه میدهند تا به خوشی خویش بیافزایند اما تحفه ای که ما دریافت مینماییم
  خبر مرګ عزیزان ما - خبردردناک طعمه نهنګان شدن جوانان ما - تحفه کشتن انسان های جامعه دراین شب وروز است .
  تحفه حاکمیت فاسد حامد کرزی و شرکا نیز از یکسو فرار شدن جوانان ما از فغان ستان است و از طرف دیګر معاملات با دولت های اروپایی و استرالیا و کشورهای دیګر برای برګشتاندن اجباری پناهجویا ن به افغانستان میباشد .
  من نفرت وانزجار خود را بازبرضد حاکمیت حامد کرزی وهمه نقض کنندګان حقوق پناهنده ها - حقوق بشر بیان میدارم وهمبستګی خود را با فراریان از فغان ستان در هرکشوری که میباشند و به هر ګروه قومی ومذهبی ومنطقه ای که خود را متعلق میدانند - بیان میدارم .

  یک بار خبردردناک رادر مورد هموطنان آواره وغرق شده ام درآبهای مجمع الجزایر اندونیزیا بخوانش ګرفتم - نفرت وانزجار بی پایان خود را برای مسببین اصلی این همه اواره ګی ها درافغانستان که حاکمیت سر تا پا فاسد حامدکرزی وشرکای جرمش و طالبا ن وحزب اسلامی و ناتو وشرکای جرم شان ومافیای چاق انسان درافغانستان وهرکجای دنیا است ،بیان میدارم .
  اینکه ازدرد و رنج هموطنانم در یونان یا درابهای جزایرای دوردست در اندونیزیا یا آسترالیا خبر میشویم یا از برخوردهای فاشیستی برضد مردمان سرزمینم در روز عاشورا در کابل - قندهار یا مزار شریف با اینکه نفرت وانزجار خود را بیان میداریم بایست در پی ان باشیم تا درقدم نخست برای پناهګزینان که ازغرق شدن نجات یافته اند ودر اندونیزیا درحالت بد بسر میبرند وهرجای دیګرتاحد توانایی کمک های مادی ومعنوی بنماییم . من برای بازماندګان غرق شده ګان و شهدای ابهای اندونیزیاکه طعمه نهنګان شده اند - صبر جمیل ارزو دارم وبه شکل غیر مستقیم میدانم که در شکم نهنګان درقهر دریا رفتن چه دردناک است .
  اینک میخوانم که فرزندان میهنم با انسانهای اواره دیګرغرق در دریا ګردیده وطعمه نهنګان وکوسه ماهی هاشده اند - وعده تا هنوز پیدا نشده و تلاش برای یافتن اجساد شان ادامه دارد .
  انسانهای حاکم ومستبد در اریکه های فرمانروایی در فغان ستان و بسا کشور ها غرق در فساد و لجن زار قدرت های استبدادی و لوش دلار و پوند استرلنګ و اویرو و شلینګ وتومان و کلدار شده اند .
  من همبستګی خود را با بیان نمودن چند واژه که به تنهایی نصف کار است بشما خوانندګان ارجمند نیز اعلان مینمایم اما باور دارم که وارد عمل شدن اصل کار است و بایست در این ماه های زمستان به داد آوارّه ګان فغان ستان هر چه زود تر برسیم ونامه های اعتراضی برضد رژیم حامد کرزی نوشته و به کمیسریای ملل متحد - و سازمانهای دفاع از حقوق پناهندګان و حقوق بشرګسیل داریم و فریاد انسانهای اواره را نګذاریم که همه درکام نهنګان فرو رفته وبلعیده شوند .
  اګر آوارګان فغان ستان در هر ګوشه ای که میباشند برایشان کدام حساب بانکی باز نمایند و شماره حساب شان را کابل پرس منتشر نماید وهرکه به قدر توان خود کمک مالی نماید - بهتر خواهد شد. اګر فریاد هموطنان غرق شده خود را به سایر هموطنان خویش برسانیم وبرای متشکل شدن در اتحادیه ها وبنیادهای حمایت از پناهندګان همت بګزاریم - کم از کم کاری انجام داده ایم .

  یاد غرق شده ګان در قهردریا وفرورفته ګان در کام نهنګان را ګرامی میدارم !
  اتحاد - مبارزه - پیروزی

  آنلاین : پیدا شدن جسد 90 پناهجو در اندونزی و رای دادگاه اروپا علیه انگلستان

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس