کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت دوم

مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت دوم

يكشنبه 20 ژانويه 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

جیمی وایلد
جیمی وایلد متولد 12 می 1892 یک بوکسور ولزی تبار بود. گفته شده است که وایلد فقید که در 10 مارچ 1969 میلادی از دنیا رفت اولین قهرمان رسمی دسته مگس وزن بوکس می باشد و همچنین از سوی بسیاری نهادهای رسمی بوکس به عنوان قهرمان تمام ادوار این وزن شناخته می شود. وایلد به القاب گوناگونی از سوی دوستدارانش مفتخر شد که می توان به مهمترین آن «روح و چکش در دست» اشاره کرد.

جیمی که پسر یک معدنچی بود به همراه پدرش از دوازده سالگی در معدن کار می کرد و از آن زمان بود که استعدادهای خود را بروز داد. او بواسطه حضور در محیط خشن کارگری آن روزگار توانست قدرت خدادادی اش را بروز بدهد. جیمی در سن 21 سالگی توانست نخستین قهرمانی خود را در بریتانیا کسب کند. بوکسور افسانه ای در سال 1909 تن به ازدواج داد و همسرش الیزابت نام داشت و در سال 1912 بود که پدر شود. جیمی در سال 1916 به ارتش پیوست.
از نکات مورد توجه در کارنامه این بوکسور 103 مسابقه بدون شکست است. کسی که توانست این بوکسور بریتانیایی را شکست دهد و رکورد شکنی هایش را پایان دهد تینسی لی بود که هم عنوان قهرمانی در اروپا و هم بریتانیا را با نبردی 17 رانده از جیمی تصاحب کرد.

جیمی به طور حرفه ای در سال 1910 اولین مسابقه اش را برگزار کرد که در مقابل لس ویلیامز بود و در سال 1923 میلادی بود که او به پانچو ویلا نخستین قهرمان بوکس فیلیپین باخت و بعد از آن اعلام کرد که قصد بازنشستگی از دنیای ورزش حرفه ای را دارد. وایلد مابقی عمرش را نیز در وطنش ولز به سر کرد تا اینکه در بیمارستانی در کاردیف ولز درگذشت.

مروری بر کارنامه جیمی وایلد:
131 برد، 3 باخت، 2 تساوی، 99 برد با ناک اوت که همین آمار آخری سبب شد تا به عنوان یکی از برترین بوکسورهای تاریخ شناخته شود که ناک اوت بیشتری در کارنامه اش دارد.

نت فلیشر، چارلی رز و ارب گلدمن که همگی جزو کارشناسان بزرگ دنیای بوکس هستند او را به عنوان فرد مورد نظر خود در رتبه های بالای بوکس می دانستند. نام این بوکسور بزرگ در تالار بین المللی افتخارات بوکس نیز درج شده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > مردان طلایی تاریخ بوکس ـ قسمت دوم

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.