کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > جو بایدن راست می گوید

جو بایدن راست می گوید

سیاست امریکا در حمایت از ترور و بنیادگرایی شفاف تر می شود.

دو شنبه 26 دسامبر 2011, بوسيله‌ى داکتر ثنا نیکپی

جو بایدن معاون رییس جمهور امریکا که یک سیاست مدار کم گپ و خاموش است، در باره سیاست جهانی امریکا کمتراظهار نظر کرده است. زمانیکه بارک اوباما او را نامزد معاون رییس جمهور کرد، بسیاری از آگاهان به این باور بودند که یک مغز متفکر در عقب رییس جمهور جدید امریکا قرار خواهد داشت.
اوباما با شعار تغییر و اصلاح به قدرت رسید و به مرور زمان معلوم شد که (تغییر) فقط یک شعار انتخاباتی بوده است.
بایدن معاون رییس جمهور بعد از خاموشی در باره افغانستان و آنهم در حمایت از طالبان سکوت را شکست و اظهار داشت که (طالبان دشمن ما نیست، این بسیار مهم است.)

از آنجایکه مسایل مهم سیاسی افغانستان از طرف انگلیس و امریکا از نام جامعه جهانی شکل داده می شود، این اظهارات آقای بایدن در شرایطیکه مصالحه امریکا با طالبان خلاف میل مردم افغانستان عملی میگردد،اهمیت خاص دارد که نیت و پلان های پیچیده امریکا در افغانستان را روشن تر می سازد. زیرا پلان عقبگرای خارجی در افغانستان به منظور تقویه بنیادگرای در منطقه با مقاومت جدی مردم افغانستان روبرو است که ایجادگران بنیادگرایی آنرا بطور مزورانه ، غیرمستقیم ، به شکل تدریجی و با تفبل مصارف انجام میدادند. اظهارات بایدن میرساند که اکنون امریکا مطمین شده است که پلان های عقبگرد و تقویه بنیادگرای شان را داخل مرحله جدید سازد. مرحله جدید شناسایی طالبان به صفت همکار و نیروی طرف معامله امریکا در افغانستان می باشد.

بلی، این پلان خارجی است، ولی جنگ جهالت، خشونت و افراطی گری با مردم، مدنیت و صلح ادامه خواهد داشت که امریکا و طالبان را در جبهه جهالت، ترور و انتحار و مردم افغانستان را در دفاع برحق از زندگی انسانی شان قرار میدهد. آقای بایدن سیاست امریکا را داخل مرحله شفافتر آن کرد. یعنی امریکا بنام دفاع از حقوق بشر، دموکراسی، نجات مردم افغانستان، بازسازی حضور نظامی اش را در افغانستان مستقر کرد و خلاف شعار ها و وعده هایش کار کرد که تا امروز به مردم افغانستان و جهان دروغ می گفت. بایدن سیاست مداری است که با این اظهارات راست گفته و چهره اصلی حکومتش را در باره افغانستان معرفی کرده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansکارشناس در رشته حقوق و دولت

آنلاين بنگريد : کابل پرس
51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > جو بایدن راست می گوید

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.