IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > بازداشت 77 پناهجوی افغانستانی در جاکارتا

بازداشت 77 پناهجوی افغانستانی در جاکارتا

کابل پرس
دوشنبه 9 جنوری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: رسانه های محلی اندونزی از بازداشت 77 پناهجوی افغانستانی در حومه شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی خبر دادند. این پناهجویان روز دوشنبه نهم ماه جنوری سال 2012 بازداشت شده اند.

مقامات پلیس اندونزی گفته اند که این پناهجویان "غیر قانونی"، قصد داشتند با عبور از جاوای شرقی، خود را به استرالیا برسانند.

مقامات پلیس اندونزی در حالی از این پناهجویان به عنوان "غیر قانونی" یاد می کنند که پناهجویی و جستن جایی برای در امان ماندن از خطر، حق هر انسانی محسوب می شود و در کنوانسیون ها و پیمان های حقوق بشری بر آن تاکید شده است.

جاوا منطقه ای ساحلی در نزدیکی جزیره ی کریسمس، مربوط استرالیا است.

بازداشت شدگان طبق معمول به بازداشتگاه های اندونزی منتقل می شوند، جایی که به هیچ عنوان از حقوق یک پناهجو برخوردار نیستند.

روز 17 دسامبر سال 2011، یعنی کمتر از یک ماه پیش، یک کشتی چوبی حامل پناهجویان کشورهای افغانستان و ایران، در آب های جاوا غرق شد و ده ها تن جانشان را از دست دادند. از این حادثه تعداد اندکی جان سالم بدر برده اند و از سرنوشت حدود یکصد تن هیچ اطلاعی در دست نیست.

چند روز پیش یکی از نجات یافتگان این کشتی به رسانه های محلی گفته بود که در هنگام غرق شدن این کشتی، دو کشتی اندونزیایی به آن ها نزدیک شده بود اما از کمک به پناهجویان خودداری کرده و محل را ترک کرد.

این همه در حالی ست که برای حکومت مافیایی افغانستان، مرگ و کشته شدن انسان ها در داخل و بیرون هیچ اهمیتی ندارد و تنها بر اساس پلان های شوم قومی- قبیله ای پالیسی مرگ آور را پیش می برد. سیاست های دولت مافیایی- طالبانی کرزی در همراهی با جنایتکاران طالب و گروه افغان ملت باعث شده که نه تنها در داخل، بلکه در خارج از افغانستان نیز، حکومت بلای جان مردم افغانستان باشد. امضای قراردادهای بازگشت اجباری با کشورهایی چون استرالیا و ناروی، بخوبی نشان می دهد که سیاست های شومی را حکوت افغان درباره پناهجویان تعقیب می کند.

توضیح: عکس بالا مربوط به بازداشت پناهجویان افغانستانی در ماه می سال 2011 می باشد.

آنلاين بنگريد :

Kabul Press

جستجو در کابل پرس