کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > بازگشت به اکتبر 2009؛ نقش استرالیا در غرق شدن 105 پناهجوی افغانستانی!

بازگشت به اکتبر 2009؛ نقش استرالیا در غرق شدن 105 پناهجوی افغانستانی!

پنج شنبه 16 فبروری 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: با گذشت بیش از دو سال از ناپدید شدن یک کشتی حامل 105 پناهجوی افغانستانی در آب های بین اندونزی و استرالیا، معلومات جدیدی درباره ناپدید شدن این کشتی و نقش دولت استرالیا مشخص شده است.
روز سوم اکتبر سال 2009، یک کشتی حامل پناهجویان افغانستانی ساحل جنوب اندونزی را ترک کرد تا مسافران خود را به آب های استرالیا برساند. این کشتی در آب های بین المللی شروع به غرق شدن کرد و ارسال پیام ها و درخواست های کمک، هیچ نتیجه ی مثبتی در پی نداشت و به نظر می رسد که همه سرنشینان این کشتی در آب غرق شده اند.

رسانه های استرالیایی گزارش کرده اند که نخستین جزییات درباره سرنوشت پناهجویان سوار بر این کشتی در اوایل سال 2010 بدست آمد، وقتی وابستگان و خانواده های این پناهجویان، به دنبال مسافران خود، با ادارات استرالیایی به تماس شده و از آنان معلومات می خواستند.

آخرین تماس های با سرنشینان این کشتی ناپدید شده زمانی بود که برخی از آنان در تماس با مدیر یکی از انجمن های افغانستانی های استرالیا، موقعیت خود را در آب های بین المللی اعلام کرده بودند. این آخرین تماس ها بود و پس از آن ارسال پیام های هشدار و درخواست کمک راه به جایی نبرد و کشتی کاملا ناپدید شد.

اکنون پس از دو سال و چند ماه، رسانه های استرالیایی یکی از علت های اصلی ناپدید شدن سرنشینان این کشتی، عملکرد دیر هنگام مقامات استرالیایی گزارش کرده اند.

این جزییات زمانی مشخص تر شد که حزب مخالف دولت فدرال خواستار جزییات درباره این کشتی ناپدید شده و معلومات دولت استرالیا شد. حزب مخالف دولت استرالیا معلومات ارایه شده از سوی دولت را متناقض خوانده بودند.

دولت فدرال در ابتدا داشتن هرگونه معلومات در مورد سرنوشت کشتی و 105 پناهجو را رد کرده بود. اما پس از مرور و بررسی اسناد مشخص شد که مقامات این کشور معلومات معتبری را درباره این کشتی و وضعیت بحرانی آن و تماس ها برای کمک را دریافت کرده بودند.

معلومات درز شده به رسانه های استرالیایی و بررسی اسناد نشان می دهد که آنچه مقامات می گویند همه چیز نیست و مقامات استرالیایی، این کشتی را از زمان حرکت از آب های اندونزی ردیابی کرده بودند اما در هنگام غرق شدن این کشتی، برای نجات آنان بلافاصله وارد عمل نشدند.

اکنون پس از دو سال و چند ماه، تنها چیزی که از سرنوشت این 105 پناهجو می توان حدس زد، غرق شدن آن ها در آب می باشد.


اشاره: عکس بالا مربوط به خبر بالا نیست. همانگونه که در بالا آمده، هیچ معلوماتی بیشتر درباره 105 پناهجوی ناپدید شده در ماه اکتبر 2009 در دست نمی باشد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > بازگشت به اکتبر 2009؛ نقش استرالیا در غرق شدن 105 پناهجوی افغانستانی!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • آقای میرهزاردرودهای فراوان از دیاران دور نثارتان باد.حتمآ اتفاق افتاده که وقتی پگاهی ها از خواب بلند شدید میخواهید که روان شادی داشته باشید یا به طبیعت وزیبائی های آن خیره میشویدویاهم به آوازدل انگیز پرندگان
  خوشنواز.من نیزچنین آرزوی دارم اما برروال این34 سال جنگ خونین هرروز یک ویاهم چندین بار به سایتهای خبری سری میزنم تا مگر معجزۀ شده باشد وکبوتران سپید صلح ودوستی را برفرازآسمان آبی میهنمان بدون ترس از هیچی به پرواز ببینم ویکی ازین سایتها کابل پرس است .هرباریکه روی نخست سایت را باز مینمایم پیش ازرفتن به کارست ونخستین تصویریکه چشم هر بیننده را بخود میکشاند یک چپ کور کوچیست که مانند خار چشم سیخ میزند وتمام روزرا بی مزه وبی رنگ میسازد بنآ اگرامکان داشته باشد این عکس چپ کور وحشی را پس نموده بجای آن عکسی از دیگر مسائل روزمرۀ کشوررا مانند نمائی از شهرها ویا هم کوهای سالنگ وغیره را بگذارید جهانی سپاسگذار میشویم.تا درود دیگر بدرود

  • بلی این خود یک بزرک ترین نقض حقوق بشر است که 105 نفر انهم درحالت مهاجرت درخواست کمک نمایند اما جواب نشنود یا منفی دیده شود بعداً ابلاغ گردد که ما (دولت استرالیا ) مینوانسیم امانکرده ایم ما افغانها ازهیچ کس کیلایه نداشته باشیم الی مگر ازخود مان که باچشم تحت زاربین با دیده نا خوشایند به هم دیگر نگاه میکنیم به حالت بد باهم دیگر درنوانستیم بلکی درمقابل قرارداریم . من نمیدانم که کسی به اسم رحمن ولد علی دوست باشنده اصلی ولایت دایکندی ولسوالی اشترلی قریه نگلیج خوشک دربین این جمله 105 نفرغرق می باشد یاخیر؟ باید کشوراسترالیا جواب قناعت بخش به اداره مهاجرین بین المللی ومردم افغانستان داشته باشد که چرا به این مردم کمک نشده ند؟
   بلی سایت کابل پرس یکی ازبهترین رسانه درعصر خویش است .

   آنلاين بنگريد : غرق شدن 105 نفر مهاجر افغانی

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.