IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > بیش از 500 پناهجوی کودک در استرالیا بصورت غیر قانونی زندانی هستند!

بیش از 500 پناهجوی کودک در استرالیا بصورت غیر قانونی زندانی هستند!

کابل پرس
جمعه 17 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: فعالان حقوق بشر استرالیایی از بازداشت بیش از 500 پناهجوی کودک در بازداشتگاه های این کشور خبر دادند. آنان ضمن انتقاد شدید از عملکرد اداره مهاجرت کشور استرالیا خواستار آزادی فوری آنان و جابجا کردن آنان در خانه های امن در داخل جامعه استرالیا شده اند.

به گفته فعالان حقوق بشر استرالیایی برخی از این کودکان بیش از یک سال است که در زندان های پناهجویان بسر می برند. در این میان کودکی افغانستانی بیش از دو سال در اینگونه زندان ها بسر برده است.

اعتراض های فعالان حقوق بشر استرالیایی به بازداشت کودکان پناهجو در زندان در حالی ست که روز گذشته روزنامه گاردین انگلستان از جریمه حدود دو میلیون پوندی دولت انگلستان خبر داد. دولت انگلستان ده ها کودک پناهجو را بصورت غیر قانونی در بازداشتگاه های بزرگسالان زندانی کرده بود.

خانم ویکی رایلی یکی از فعالان حقوق بشر استرالیایی و همکار کابل پرس می گوید، فعالان حقوق بشر اسن کشور در تلاش هستند که تا این پناهجویان کودک را از زندان رها کنند. حتا ممکن است که دعوای حقوقی علیه ارایه مهاجرت استرالیا طرح شود.

وی که از شهر داروین به تاسمانیا در جنوب استرالیا سفر کرده تا وضعیت پناهجویان را در بازداشتگاه پناهجویان این ایالت بررسی کند، به کابل پرس گفت که با پناهجویان افغانستانی برخورد کرده که از سوی طالبان تهدید به مرگ شده اند.

آنلاين بنگريد :

Kabul Press

جستجو در کابل پرس