در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > پیرس: از حضور در ویارئال راضی هستم

پیرس: از حضور در ویارئال راضی هستم

علی جواد دهقان
جمعه 1 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

ونگر با سیاست خاصی که در آرسنال پیاده کرده است با بازیکنان بالای 30 سال خود قرارداد بلند مدت نمی بندد و همین مسئله یکی از نکات مهم پیرامون ترک آرسنال توسط روبرت پیرس به شمار می آید. پیرس بلافاصله راهی اسپانیا و لیگ معتبرش لالیگا شد و سوار زیردریایی زردی شد که اف سی ویارئال نام دارد و سکاندارش پلگرینی نامی است.

تقریبا دو سالی می شود که از حضور ویارئال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان می گذرد، همان دیداری که پیرس در آن زمان برای تیم مقابل یعنی آرسنال توپ می زد. ویارئال بعد از آن فصل عالی خود به گمان بسیاری می رفت که خواب زمستانی را که مخصوص تیم های شگفت زده است شروع کند ولی رقابتهای این فصل لالیگا نشان داد که آنها را نباید دست کم گرفت. ویارئال اکنون در رتبه سوم جدول لالیگا قرار دارد و باید گفت که تیم مانوئل پلگرینی اکنون دارد دستمزد تلاشهای سخت خود را می گیرد بعلاوه همراهی با بازیکنانی با توانایی های فردی بالا همچون روبرت پیرس فرانسوی که در اولین فصل حضورش در اسپانیا با مشکلاتی روبرو بود و اکنون که 18 ماه از جدایی اش از توپچی های لندن می گذرد به فرم مطلوب خود بازگشته است.

یک مصدومیت از ناحیه زانوی پیرس، این مرد 34 ساله فرانسوی را مدتی از همراهی با تیمش بازداشت اما اکنون او سلامتی خود را بطور کامل بازیافته است و به همراه آن آمادگی را نیز. پیرس جزو ارکان اساسی تیمی به حساب می آید که اکنون در مراحل حذفی جام یوفا قرار گرفته است و همچنین خود را به صدر جدول لالیگا نیز نزدیک کرده است. پیرس در این باره می گوید: خیلی خوشحالم. تیم پیشرفت می کند و ما کارمان را خوب انجام می دهیم. من نمی دانم که آیا مهم هستم، این بستگی دارد که مربی چه بگوید اما من احساس خوبی دارم، بازیکنان به من اعتماد می کنند و خانواده ام نیز در اینجا احساس راحتی می کنند. من می خواستم تا به شناختی از لیگ اسپانیا برسم و این چیزی است که من انجام داده ام.

او که شش سالی را در شهری همچون لندن زندگی کرده است به راحتی خود را با شهر کوچک ویارئال تطبیق داده است و این در حالی است که برای بسیاری دیگر این امر مشکل می نماید. او در این باره می گوید: من نمی توانم ویارئال را با لندن مقایسه کنم برای اینکه فرهنگهای هر دو متفاوت هستند اما من در اینجا خیلی احساس راحتی می کنم. ما دریا را داریم، آفتاب و غذا هم عالی است و این برای خانواده ام مهم است.

بازگشت بازیکن اسبق المپیک مارسی به یک منطقه با آب و هوایی مدیترانه ای سبب بروز بهترین عملکرد از او شده است. یادمان نرود که دوران حضور او در آرسنال با نیمکت نشینی او در بازی فینال لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا به پایان رسید که چندان خوب به نظر نمی رسد. اما او دوباره با لبخندی بر صورت بازی می کند و شاید همین نشانه ای از اوضاع خوب درون تیم ویارئال باشد. او می گوید: من نمی خواهم آن را رازی بنامم، (راز ما) جو رختکن است. من فکر می کنم اغلب بازیکنان در رختکن می دانند که آنها بازیکنانی مستعد هستند و با اعتماد به نفس، آنها بهترین عملکرد را از خودشان ارایه می دهند. این سبب می شود که تیم خوب بازی کند.

البته نباید فراموش کرد که نقش پلگرینی که زمانی هدایت تیم ملی شیلی را نیز بر عهده داشته است غیر قابل انکار است. او که از سال 2004 به تیم پیوسته است بهترین نمایش در طول تاریخ باشگاه را ارایه کرده است. پیرس درباره نقش مربی اش می گوید: او آنچه را که انجام می دهد می داند. او برای چند فصل در لیگ اسپانیا بوده است و اکنون آنچه را بازیکنان و باشگاه می خواهد می داند. با بودن او در روی نیمکت ویارئال همیشه در صدر جدول خواهد بود.

پیرس به همراه ویارئال در طول چند روز گذشته سه بازی سخت را انجام داد که مقابل تیمهای اول و دوم جدول یعنی رئال مادرید و بارسلونا بود. آنها در رقابتهای جام حذفی دیدارهای رفت و برگشت شان را در مقابل بارسلونا انجام دادند و در لیگ نیز به مصاف رئال مادرید رفتند که علیرغم دیدار تحسین برانگیز ویارئال آنها سرانجام مجبور به پذیرش شکست سه بر دو مقابل سفیدپوشان مادریدی شدند. نتیجه دیدارهای آنها مقابل بارسلونا نیز خوشحال کننده نبود و آنها در نهایت و با بدشانسی در کل با نتیجه یک بر صفر از ادامه بازیهای کوپا دل رای کنار رفتند. زننده این یک گل نیز تیری هانری هموطن و همبازی اسبق او در تیم ملی فرانسه و آرسنال بود. مسلم است که حضور بازیکنانی همچون هانری تداعی کننده خاطرات زیادی برای پیرس است اما او به یک جمله کوتاه اکتفا می کند و می گوید: او نشان داد که چه قابلیت هایی را دارد.

پیرس عقیده دارد که بهترین کار برای رسیدن ویارئال به لیگ قهرمانان تقویت بیشتر خط دفاعی است و می گوید: ما از این مشکل آگاه هستیم و بر روی آن کار می کنیم. ما می دانیم که تیمی هستیم که مشکلی درباره گلزنی نداریم اما باید دفاعمان را تقویت کنیم.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس