صفحه نخست > عکس > وقتی جنایتکاران کوچی طالب، کتاب خدا و مسجد خدا را در بهسود آتش زدند، (…)

وقتی جنایتکاران کوچی طالب، کتاب خدا و مسجد خدا را در بهسود آتش زدند، مسلمانان چه می کردند؟

در قرآن کتاب خداوند سوره ای هست به نام سوره ی منافقین و در سوره های مختلف قرآن نیز، توصیفاتی هست برای آنانی که در ظاهر مسلمان هستند و در باطن با کافران می باشند.
کابل پرس
سه شنبه 21 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نشر نخست در کابل پرس?: چهار شنبه 15 سپتامبر 2010

کابل پرس?: باز هم صدها تن از مردم افغانستان در اعتراض به دور انداختن چند جلد کتاب قرآن دست به تظاهرات زدند. قبلا نیز مسلمانان افغانستان نشان دادند که در واکنش به حرکات ضد اسلامی انجام شده بويژه در بیرون از افغانستان پیشتاز می باشند. آنان بلافاصله پس از هر حرکت ضد اسلامی، با خشم دست به راهپیمایی های گسترده زده که در نتیجه ی این راه پیمایی ها چندین تن کشته و زخمی شده اند. آنان در چند دهه اخیر حتا یک تظاهرات نیز علیه جنایتکاران طالب برگزار نکرده اند و تنها به تظاهرات های صوری و اسلام نمایی ظاهری اکتفا نمودند.
و اما در چند سال گذشته، کوچی طالبان با یورش به جان و مال مردم در مناطقی مانند بهسود و دایمیرداد، علاوه بر کشتار، غارت و بی جا کردن هزاران تن، کتاب خدا و مسجد خدا را به آتش کشیدند اما هیچ اعتراضی از این مسلمانان در افغانستان علیه آنان انجام نشد. گویی هراسی همگانی از کوچی طالبان است که مسلمانان افغانستان جسارت نمی کنند علیه تجاوز کوچی طالب به کتاب خدا و مسجد خدا که خانه ی خدا نزد مسلمان محسوب می شود، اعتراضی کنند. مهمتر از این کوچی ها علاوه بر تاراج و چپاول و بی جای کردن هزاران خانواده، اسیران را سنگسار کرده، بر جنازه آنان اسب دوانده و دست آخر جنازه ها را آتش زده اند.

در قرآن سوره ای هست به نام سوره ی منافقین و در سوره های مختلف قرآن نیز، توصیفاتی هست برای آنانی که در ظاهر مسلمان هستند و در باطن با کافران می باشند.

سوره ی منافقین چنین آغاز می شود:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

إِذَا جَاءَكَ الْمُنَـفِقُونَ قَالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللهِ وَاللهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَاللهُ يَشْهَدُ إِنَّ الْمُنَـفِقِينَ لَكَـذِبُونَ

برای شنیدن سوره منافقین اینجا را کلیک کنید

http://download.quran.islamway...

در کتاب نهج البلاغه، کتاب خلیفه ی چهارم سنی ها و امام اول شیعیان چنین آمده است:

"من از هيچ يك از ملل جهان بر اسلام نمي ‏ترسم ، بلكه فقط از يك گروه مي ‏ترسم و آن كافران مسلمان‏ نما و گروه منافق و دو چهرگانند كه شيرين‏ زبان و خوش‏ گفتارند ولي در واقع از دشمنان اسلام هستند ، در گفتار با شما هماهنگي دارند ولي يك گام با شما بر نمي ‏دارند."

عکس ها از کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

بازگشت به بدویت: کوچی های پشتون قربانیان را سنگسار کرده، با اسب بر جنازه آنان تاختند و اجساد را به آتش کشیدند!

نوشته کامران میرهزار سردبیر کابل پرس و ویکی رایلی فعال حقوق بشر از استرالیا بر اساس مستندی از علی محمدی/ توجه: اگر سن شما زیر 18 سال است این صفحه را باز نکنید!

سه شنبه 31 ژانويه 2012, بوسيله ى کابل پرس

واژه های کلیدی

دين، عقايد و باورها
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • گرداننده اگاه سايت وزين کابل پرس? !
  اگر هدف شـــما سوال از مردم است ، برای مردم افغانستان ديگر روشن وشفاف است ، که عقب اين پرده چرکين ريأ ، افطرأ ، تذوير ، فريب و کتمان کيها !! چه ها !! وچرا ها؟؟
  قرار دارد . بنده طی سال های ۱۹۸۵ منحيث ديپلومات افغانستان در قونسلگری افغانستان مقيم شهر کراچی مرکز ايالت سند پاکستان وظيفه انجام داده که تازه در بندر گوادر کويت بلوچستان گروپ های زر خريد طالب اپتدأ توسط مولانا جميل الرحمان رهبر جماعت پاکستان و مولا جاويد نعمانی معاون جميل الرحمان اولين هسته های طالب گذاشته
  بعد از مدت در همکاری [i.s.i] تجهيز ، تربيه ، تقويه وسرسامان داده شد در اخير سال
  ۱۹۸۵ گروپ طالب که انزمان ۲۰۰۰۰ بيش نبود به رهبری ملا عنان ملا برادر ملا عمر ملا ربانی به جنرال قونسل امريکا در کراچی که يک کارکشته C. I. A تسليم ، معرفی و سپرده شد که نقش انگليس از اغاز توسط ملا ديوبندی مولا جميل الرحمان حفظ وعقب پرده قرار داشت . اين لشکر مزدور را با طالب بچه های پنجاب ، سند ، صوبه سرحد ، ترکمن های الغور چين ، ازبک های اسياه ميانه تقويه ومنحيث گروپ کمر بسته ريزرفی نگاه داشته و اپتدا در نظر داشتن اين گروپ مذدور را از طريق افغانستان به آسيا ميانه بکشاند ولی نسبت خرابی شزايط تنهذ اولين مرتبه نصير شاه بابر وزير داخله بينظير بوتو با مارش ، بدون مجوز ، بدون اطلاع تنها با اگاهی برهالدين ربانی از طريق کندهار کاروان اموال تجاری را از طريق هلمند ، هرات ، تورغندی به ترکمنستان رسانيده
  بنآ طالب طرف ديگر سکه مجاهد بوده که هردو در يک زراد خانه توليد ، رشد و تمويل گرديده و عناصر است که هم اکنون از يک آبخور آب دانه خورده و اگر نه ملا متوکل دسته پرورده [i.s.i] ملا ضعيف ، ملا راکتی ، ملا محمد امين وقاد ، و صد ه ملا ديگر با تغير لباس در دولت دست نشانده [ پاکســــــــــــــــــــــــــــــتان ] در کابل لميده و اگر انطور نيست جهان ويکی ويکس ، اشپيگل ، لوموند افشا نموده مرکز تروريزم طی ۳۵ سال پاکستان بوده و پاکستان از دوران جنرال ايوب ، يححی ، ضيا ، بينظير بوتو ، نوازشريف ، پرويز مشرف و هم اکنون جنرال متقاعد حميد گل در تربيه ، رشد ، نسج ، انکشاف تروريزم افغانی ، هندی ، کشميری ، ولغوری ، چچن ، تاتار ، ازبک ، تاحک ، ايرانی وعربی مليارد ها دالر وپوند از امريکا و انگليس به دست آورده تا منافع امريکا ، انگليس را در خليج ، هند ، چين ، افغانستان و آسيا ميانه حفظ ، تامين و به ثمر رسانيده ونيز با فرمايش وکمک واتيکان ، کليسا های امريکا و دولت صهونستی اسرائيل در بد نام ساختن اسلام حقيقی و واقعی که خطر اساسی برای غرب و اسرائيل است نيز از وجود طالب های ريش دار فعلأ گويا مخالف ، القايده افسانوی و طالب های بدون ريش تيک تايی دار که همه انها دوسيه های نســـــــــــــــــــــــــبتی همکاری در [I.S.I] [C,I,A] و [M-14،16] انگليس و [Mussat] دارند . بنأ کدام مرد ، کدام قدرت ، کدام نيرو بر ضد طال ريش دار ومخالف و طالب بدون ريش در داخل رژيم مظاهره ، قيام کند . مردم ما بخاطر يک شکم نان به پليد ترين ، خونخوار ترين ، کثيف ترين کانديد پارلمان رای ميدهد . کجاست فراست ، کجاست صداقت ، کجاست وطن ومنافع وطن همه در فکر اندوختن و سروت بوده به هر ساز ميرقصند . در امريکا قران را آتش ميزند ما در افغانستان قيام نموده در حاليکه در رياض ، مکعه معضمه ، مدينه اصلأ از مخالف خبری نيست . ودر داخل کشور هر روز يکصد قران خوان به شهادت ميرسد همه از دولتی وغير دولتی ، محصل ، متعلم ، سرباز خاموش بوده . برادر اين ها خود کوزه گر ، گل کوزه و کوزه فروش ميباشند . نگاه کنيد پاکستان عملأ ، عمدأ ، اشکار برای ما همه روزه وطی ۳۵ سال مرک فرستاده ولی ريس جمهور بخاطر دست بوسی اصف علی زرداری که طی سال های ۱۹۸۴ پدرش حکيم علی زرداری و خودش اصف علی زرداری اگنت [ خاد ] وهم کار قونسلگری افغانی مقيم کراچی بودند که امروز ريس جمهور ما خود روی مجبوريت به ملاقات و دست بوسی زرداری شتافه وشايد اقای فاروق وردک .رحيم وردک ، احدی ،ووو ديگر نيز به انجا شتافته تامعذرت طلب نموده وتقای بيشتر ارسال مرک نمايند تا تخت وبخت کابل ، واشنتن ، لندن ، پاريس ، برلين ، رياض برقرار وجابجا باشد . ج ـــــــ کاوشگر ، بايانی

 • ‎خوانندگان گرامی

  ‎بر اساس گزارش رادیو فردا، طالبان عاملین تظاهرات خشونت باری که در آن چند تن غیر نظامی بیگناه که هیچ دخالتی در سوزاندن قرآن نداشتند، کشته شدند‫.‬
  http://da.azadiradio.org/conte...

  ‎خوانندگان گرامی

  ‎خوانندگان گرامی، آیا دولت و رهبران مذهبی و شهرندان ما سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان توسط تری جونز، این کشیش مضحک در فلوریدا را محک‫وم نکردند؟ خوانندگان گرامی‬، آیا طالبان نیز به همان شیوه از قرآن و اسلام استفاده و سو استفاده نمیکند؟ لینک ذیل بی بی سی نشان میدهد طالبان به مساجد حمله کرده و مسلمانان بیگناه را در حین نماز در خانه خدا به قتل میرسانند‫.‬ خوانندگان گرامی، آیا طالبان چندین بار قرآن را نسوزانده اند؟ برای نمونه، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در گفت گو با بی بی سی فارسی مسئولیت حمله به مساجد و به آنش کشیدن آنها را بر عهده گرفت‫.‬

  ‎خوانندگان گرامی، طالبان مدارس را به آتش نگشیدند؟ خوانندگان گرامی، طالبان مدارس و در داخل آنها قرآن را به آتش نکشیدند؟
  ‎برای اطلاعات بیشتر، لطفا اینجا کلیک کنید‫:‬
  http://www.pajhwok.com/en/2010...

  ‎من از دولت و مطبوعات افغانستان، و همچنین از مردم تقاظا میکنم کسانی که در این موارد اطلاعات کافی ندارند را آموزش داده و اطلاع رسانی کنند‫.‬

  با احترام
  محمد حیدری
  فرماندهی مرکزی ایالات متحده‪
‬

  سنتکام را دنبال کنید
  ‪
http://www.facebook.com/CENTCO...
  http://www.youtube.com/user/ccdet
  http://twitter.com/centcomnews
  http://www.flickr.com/photos/ccdet/

  • لیدیز اند جنتلمن بویژه آقای حیدری نو جنتلمن شده ! پرسش شما مجهول است که پرسیده اید :

   • وقتی جنایتکاران کوچی طالب ، کتاب خدا و مسجد خدا را در بهسود آتش زدند، مسلمانان چه می کردند؟

   باید روشن میشد که کدام مسلمانان ، مسلمانان اوغانی یا مسلمانان در مجموع ؟ اگر هدف تان مسلمانان اوغانیست ، بدانید و آگاه باشید که از برکت پیرکرمشاه و پیرگیلانی ما الحمدالله چندین نوع مسلمان داریم : مسلمانان بالا رو ، میانه رو و پائین رو و باز این رونده گان اسلامی در هر بخش به بخش های دیگری تقسیم است که اگر بنویسم لالا میرهزار دل تنگ شده مرا زده زده از خانه کابل پرس? اش میکشد .

   با این پیش نویس کوچک اینک به می پردازم به پاسخ پرسش تان :

   آقای حیدری نو جنتلمن شده ! مسلمانان بالا رو اوغانی وقتی کوچی طالب ، کتاب خدا و مسجد خدا را در بهسود آتش زدند ، شکرگذاری الله پاک نموده به پیروزی ها و موفقیت کوچی ها و طالبان دو رکعت نماز شکرانه ادا کردند و جوانان خود را بیش از پیش آماده کشت کوکنار وحملات انتحاری نمودند .

   مسلمانان میانه رو ما چنان غرق و مست چوکی ، قدرت ، دالر ، ایرو و پوند شما هستند که اگر کوچی طالب خانه خدا را هم آتش بزند و از دختر پیغمبر فرزند حرامی بدنیا آورد پروای شان نیست .

   مسلمانان پائین رو ما حیران بدرگاه الله مانده اند که چی کنند ؟ اگر همراه با بالا رو ها شوند انسانیت و آدمگری شان خدشه دار شود و اگر خواسته باشند با میانه رو ها خود را بچسپانند ، چسپکی ندارند .

   می ماند مسلمان در مجموع که آنها هم چنان در سردرگمی بالا و پائین غرق و راه گم اند که تا خبر میشوند چی گپ شده و قصه از چی قرار است ماه ها و سالها میگذرد و بعد اینکه خبر شدند خینۀ بعد عید را در کجای بزنند ؟

   تنها مردم بیچاره ، بیسواد و مسکین ماست که وقتی بالایی ها مانند دو قوچ میجنگد زیرپا میشوند و شما در لوژ بالا گسو برد و باخت قوچ ها دارید ! تری جونز هم بخاطریکه خدمتی به قوچ جنگی و قوچ باز ها نموده باشد با اخذ چند دالری که قرضدار از مالیه و تکس بانکی منزل مسکونی اش بود سری به میدان زد تا ازین بگی بگی پس نماند . فقط همین ، از کاهی کوهی ساختید و حال پف پفک دارید که هیمه نیمه افروخته دودآگین باقی مانده ، شعله ور شود و در زمین های سوختۀ ما ، بخیر تهداب دِینگل آباد دموکراسی پَپَق نشان خود بگذارید !

  • اگر پیام از قوای امریکایی یست این غلام انان بنام مستعار حیدری چرا انرا امضا کرده است .

  • هه جان بابایت!؟ تو نماینده سنتکام هستی!

 • قران رقم رقم است.
  قران چاپ پاکستان لاهور چاپ کویته چون در پاکستان چاپ شده بسیار بزرک است باید خوانده شود و از ان پیروی شود بعد از اینکه معنای قران را فهمیدی باز به جنت نزدیک میشوی باز برو جر قه انفجاری را به کمر خود بسته بکو و خود را در بین مسجید و انهم روز جمعه که مسلمانان درجه اعماقت ان بیشتر از روز های دیگر است انفجار داده و از ان بهره مند میشوی .
  اول خود را انفجار دادی شهید شدی و اجر شهادت را- نصیب شدی
  دوم یک تعداد دیگر را هم شهید ساختی از اینکه انها هیج خبر نبودند به مسجید جهت ادای نماز رفته بودند اجر شهادت را بردند . اصل محتوای قران همین است .
  سه نفر مسلمان اصیل در بین پشتون ها پیدا شود که خود را مجهز ساخته در روز اول عید دوم عید سوم عید ادرس فعلی خانه کعبه و ادر س قبلی بت خانه عربستان سعودی انفجارداده و تمام اوغان ها را یک مراتبه به جنت میبریدو این جهاد اکبر است که بک جلد و دو جلد قران خبر هم نمیشود اگر جلدسو ختانده شد هزاران جلد چاپ میشود.
  یک کتاب فرسوده کهنه با داستان های تخیلی بیسوادی هم یک مرض است.-

  • اقای محترم (بوسیله خودم)
   شناخت شما از قران و شناخت طالبان از قران به نظرم یکی اند. بنا شما حق داشتید چنین بنویسید.
   بااحترام.

  • درود بر تو باد من حودم . من هم مثل خودت هستم. راست گفتی باید آن بتخانه منفجر شود .

 • محمد حیدری، به تو نوکر، غلام یا آجنت امریکائی خطاب کنم، یا هرسه آن؟
  به هر صورت، به بادارانت بگو: طالب از خود شما، گرزی از خود شما و دولت افغانستان از خود شما. ماند مردم بیچاره عوام. ازین بیش بالای زخم های شان نمک مریزید.
  قرارداد پایگاه های نظامی تان بزودی از جانب نوکران افغانی تان امضأ میشود، بعد میتوانید برای صد سال آینده معادن گرانبهای مارا به تاراج ببرید و زمین سوخته به عقب بگذارید.
  پس زمان آن رسیده، که بلاخره فرزندان ناخلف یا سگ های هار(طالبان) خود را مهار کنید. تاریخ مصرف نوکران نیز بزودی به آخر میرسد.

 • اخبار امروز 22.2.2012 در رابطه به اعتراضات مردم کابل ، پروان و جلال آباد علیه سوختاندن قرآن توسط نیرو های امریکائی. از شبکه اطلاع رسانی افغان پیپر اقتباس شده.

  سفارت آمریکا در کابل تعطیل شد!
  http://www.afghanpaper.com/nbo...

  حمله هوایی ناتو بر مکتب دخترانه در ننگرهار!!
  http://www.afghanpaper.com/nbo...

  تظاهرات مردم کابل و اعلام جهاد از حانب نمایندگان پارلمان
  http://www.afghanpaper.com/nbo...

 • قرار گزارش یکی از افسر اردوی ملی در مسله اتش زدن قران توسط امریکایی ها کاسه زیر نیم کاسه بوده است. ایشان گفت این کار توسط یکی از سرباز اردوی ملی که احتمال به دستور طالبان بوده است این سراباز با سرباز خارجی کاعز باطله را جمع اوری نموده برای اتش زدن و سرباز افغان جزوه از قران را خود اتش زده و به مردم ابلاغ نموده که سرباز امریکا چنین کاررا کرده است مردم بدون تحقیق دست به خشونت زده و قومندان ایساف هم نا اگاهانه عزر خواسته است . یکی از سرباز افغان

 • خدا این قوم ظالم را در قهر و غضب خو بگرداند شما ببنید قران و اتش زدن این قوم جاهل را .
  تظاهرات که نیست تازه خاک پوشی است . قیس

  • وقتی خریت و خشونت در هم می آمیزد و تازیانه تزویر تن انسان در بند افغانستانی را می خراشد. سوزاندن قرآن بار دیگر بهانه ای می شود برای خراب کردن خانه خود. کشتن برادر هم بند و هم سرنوشت خود. وقتی سال پار تریجونز دیوانه قرآنی را آتش زدند، این ها در افغانستان به خوی ددمنشی خود روی آورده آدم کشتند و اما...
   طالبان آدم سلاخی می کند. انتحار می کند. مساجد را به خون می کشد. قرآن ها را آتش می زنند. کتابهای مقد...س را به دریای هلمند می ریزند, ککی هم نمی گزد، اما وقتی آی اس آی از تاکتیک معاویه استفاده کرده پاره خشتی در لباس قرآن بر نیزه می کنند این ملت بدبخت چها که نمی کنند!
   من واقعا هنوز تردید دارم که نیروهای آیساف چنین خریتی کرده باشند. من بوی توطئه را استشمام می کنم. دولت و طالبان و ای اس آی در این توطئه دست دارند. زیرا نفع می برند. چند سرباز فرانسوی را دو هفته قبل کشتند، فرانسه خروج سربازانش را تسریع کرد. این سیاست دارد جواب می دهد. غوغا سالاری مدیریت شده برای رماندن غرب. شاید هم خود غربی ها نیز گاف های مدیریت شده می دهند تا برگردند. هرچه باشد عرق دینی نیست اگر در افغانستان کسی به قرآن احترام می گذاشت اگر به قرآن ذره ای عمل می کرد- از این همه تبعیض و کشتار و سلاخی و خیانت و فساد خبری نبود. تنها قرآنی بر نیزه شده برای یک برد کثیف سیاسی دیگر و بس. مردم هوشیار باشید به جان هم نیفتید! هم دیگر را نکشید! خانه های خود را خراب نکنید! یک بار هم که شده قبل از عمل کردن اندکی بیندیشید!!!!
   والله العالم.نقل از سایت (manaqebi.blogfa.com)

 • درین هیچ جای شَک نیست، که طالبان جاهلترین، نوکرترین، بی رحم ترین، سیاه دل ترین و.... دشمنان مردم افغانستان اند.
  اگر باشد که مردم علیه آنها اعتراض کنند، باید هر روزبه خیابان ها بریزند، زیرا این وحشیان هر روز چندین بار انسان میکشند، گردن میبرند، قرآن میسوزانند و ویران میکنند.
  ازینکه اینها دشمن ما اند، از دشمن توقع جزء آدم کشتن و خشونت چیزی دیگری را نباید داشت. از دشمن کسی گِله ندارد. بلکه باید علیه آنها جنگید. فرزندان ما در اردوی ملی و پولیس ملی با قبول بزرگترین قربانی مقابل آنها میجنگند و هر روز در سنگر ها شهید میشوند.
  اما امریکا و ناتو که خود را بحیث "دوست" و "کمک کننده مردم افغانستان " معرفی میکنند، زمانیکه عمل شان ( نه یکبار، بلکه ده سال متواتر) مقابل مردم خشن تر از دشمنان ما باشد، باید مردم مأیوس شوند و از خشم به سرک ها برآیند. ازینکه طالبان ازین نوع تظاهرات ها سؤاستفاده میکنند، این قصور مردم نیست، بلکه گناه به اصطلاح "دوستان" ماست، که مردم را به ستوه آورده اند.
  اگر قرار باشد، که همه ای این تظاهرات ها در کابل، لوگر، پروان، غوربند، فیض آباد، لغمان، کنر، ننگرهار، کاپیسا و بزودی در هرات و جاهای دیگر همه و همه توسط طالبان برنامه ریزی شده باشد، پس باید از " دوستان بین المللی" خود بپرسیم، که درین ده سال دروطن ما چه کار کرده اند؟

 • لعنت خدا بر تو بد بخت john afghan که حرف زدن خود را یاد نداری. شما‌ها هستید که بخاطره پیسه حاضر هستید به خدا و پیامبرش و اهلبیتش فش بدید که پسترین موجودات هستید حیف نام انسان که روی شما نجاست بذاریم.

 • من طالب را تقبیح میکنم تمام و عامل بد بختی همه این فا جعه طالب است . اگر طالبان نبود امریکای هم در افغانستان نبود خدا طالب و کسانی که اندیشه طالبی دارد نیست و نابودش کند .

  • قرآن کریم

   در قرآن کریم ومتون دینی آمده است که ابرهه به قصد تخریب کعبه عزیمت کرد، لشکر ابرهه در مکه شتر های عبد المطلب جد بزرگوار حضرت رسول خدارا ضبط کردند.عبد المطلب نزد ابرهه آمد وتقاضای شتر هایش را کرد. ابرهه گفت خیال کردم تقاضا می کنی تا کعبه را خراب نکنم. عبد المطلب در جواب گفت که کعبه صاحبی داردکه ازان محافظت می کند ومن صاحب شتر هایم هستم. وسر انجام صاحب کعبه لشکر ابرهه را نیست ونابود کرد.
   حال مقداری از قرآن کریم به صورت عمدی یا سهوی توسط نیروی ناتو در افغانستان سوزانده شده است. چندین روز است که تظاهرات مردمی کشته و زخمی شدن عده ای میشود، اگر واقعاً مردم افغانستان به قرآن اعتقاد دارند، به احکام ودستور الهی آن عمل می کنند. عمل نکردن به قرآن اهانت بزرگی به قرآن است وبد تر از سوزاندن آن قتل، کشتار، سرقت، رشوه، کلاه برداری و ... در افغانستان بیداد میکند. جان انسان هیچگونه ارزشی ندارد قرآن صاحبی دارد که همیشه ازان محافظت کرده وحتی از کوچکترین تحریف آن جلو گیری میکند. اما اینکه هرروز تظاهرات وقربانی شدن عده ای از مردم، نشان از جهل ونادانی است وطالبان که دشمن اصلی مردم افغانستان است، از این آب گل آلود، ماهی مقصود را میگیرد. اگر اهانتی به قرآن شده، آیا فقط مردم افغانستان مسلمان هستند؟ چرا دیگر مسلمانان تظاهرات نمی کنند؟ چرا مردم مکه ومدینه که مرکز اسلام وقرآن است برای دفاع از قرآن کشته نمی شوند؟ هر چه هست از جهل وبی سوادی مردم است وسوءِ استفاده ای عده ای که بنام عالم دین، مردم را به کشتن وتظاهرات وشورش تشویق می کنند. چرا مردم فقیری که به هزاران سختی ومشکلات نان بخور نمیر بدست می آورند، باید کشته شوند و خانواده های آنان داغدار گردند؟ جهل وبیسوادی و تعصب کور است که چنین مردم را به شورش، تخریب و کشتار وامیدارد، تا کنون طالبان وحشی صد ها مکتب ومدرسه را به آتش کشیده اند که در آن هزاران قرآن سوزانده شده است. آیا سوزاندن قرآن توسط طالبان گناهی ندارد؟ بر گرفته از سایت (qanonmandi.blogfa.com)

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس